PDA

Zobacz pełną wersję : Telewizja bez abonamentu



medalik
03-12-2011, 15:11
Witam,
Mam prośbę do osób korzystających z telewizji bez abonamentu (na kartę lub bez).
Chciałbym zamontować dziadkom taką telewizję na wsi. W związku z tym gdyby ktoś mógł "łopatologicznie" wymienić co muszę zakupić do odbioru takiej telewizji. Czy przy wyborze anteny lub dekodera ważne jest to, że dom stoi na wsi, otoczonej wokół lasem, natomiast sam dom otoczony jest niewysokimi budynkami?
Z góry dzięki.
Pozdrawiam.

bogusz_g
03-12-2011, 18:36
Rozumiem, że chodzi Ci o telewizję satelitarną?
Jeśli tak to do odbioru potrzebujesz antenę satelitarną (raczej nie mniejszą niż 90 cm), do anteny konwerter, trochę kabla, dekoder z kartą no i telewizor.
Co do otoczenia - antena będzie skierowana na południe, i jest podniesiona od poziomu o jakieś 30 stopni. Nawet jeżeli od południa stoją jakieś nie wysokie (jak piszesz) budynki to montując antenę na dachu nie powinno być problemu.

redcode
03-12-2011, 19:47
Możesz też oglądać telewizje przez internet.
Wydaje mi sie prostsze, ale może dziadkom prościej obsługiwać tv niż komputer...

adam23g
30-01-2012, 09:44
Teraz wchodzi DVBT więc nie trzeba kombinować, wystarczy dekoder jak nie ma sie wbudowanego w telewizor i zwykła antena siatkowa. Hula aż miło bo widziałem u znajomego. Ja też postanowiłem się na to przerzucić.

groove
10-02-2012, 17:06
jest tez tnk lun nnk na karte placisz sam kiedy chcesz poszukaj w necie informacji lub jak pisza wtzej dvb-t osobiscie uwazam ze nnk jest ciekawsza oferta

TrEk
13-02-2012, 21:54
Sprawdź na Allegro w sekcji: http://allegro.pl/tunery-52558

Za niecałe 100 zł można kupić tuner cyfrowy , masz w ten sposób około 15 programów w zależności od miejsca zamieszkania :)

Pozdrowienia ...