PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zmierzyc wydajnośc studni



ogrodnki
03-12-2011, 18:32
Mam pytanie w jaki sposób można mierzyc wydajnośc studni żeby dobrac do niej odpowiednią pompę??

kajmanxxl
04-12-2011, 11:54
wypompować wodę sprawdzić ile litrów było i w jakim czasie znowu tyle napłynie i na podstawie tych danych wyliczyć jaka pompa nie będzie pracowała na sucho, ale prościej jest zastosować pływak (wyłącznik pływakowy) który wyłączy pompę w odpowiednim momencie, wydajność studni się zmienia zależnie od warunków naturalnych więc wszystkie obliczenia często są bez sensu

Pawlo111
04-12-2011, 11:59
wypompować wodę sprawdzić ile litrów było i w jakim czasie znowu tyle napłynie i na podstawie tych danych wyliczyć jaka pompa nie będzie pracowała na sucho, ale prościej jest zastosować pływak (wyłącznik pływakowy) który wyłączy pompę w odpowiednim momencie, wydajność studni się zmienia zależnie od warunków naturalnych więc wszystkie obliczenia często są bez sensu

A jeśli studnia i pompa jest głebinowa?
Słyszałem o zabespieczeniach przeciw suchobiegowi może takie cudo założyć?

ogrodnki
04-12-2011, 14:14
wypompować wodę sprawdzić ile litrów było i w jakim czasie znowu tyle napłynie i na podstawie tych danych wyliczyć jaka pompa nie będzie pracowała na sucho, ale prościej jest zastosować pływak (wyłącznik pływakowy) który wyłączy pompę w odpowiednim momencie, wydajność studni się zmienia zależnie od warunków naturalnych więc wszystkie obliczenia często są bez sensu

Jest to pewne rowzwiązanie, z tym że planując system nawodnienia jednak trzeba znac taką wydajnośc bo na jej podstawie można go zaplanowac. Po za tym wyłacznik pływakowy to chyba w przypadku pomp głębinowych a co z pompą powierzchniową studnia ma głębokośc 7 m.

kajmanxxl
04-12-2011, 14:32
Jest to pewne rowzwiązanie, z tym że planując system nawodnienia jednak trzeba znac taką wydajnośc bo na jej podstawie można go zaplanowac. Po za tym wyłacznik pływakowy to chyba w przypadku pomp głębinowych a co z pompą powierzchniową studnia ma głębokośc 7 m.

wyłączniki pływakowe mozna stosować do wszystkich pomp a część pomp jest w nie oryginalnie wyposażona, wydajność możesz też obliczyć z kubatury studni i najlepiej zaproś potem strażaków na ćwiczenia oni mają wielkie pompy wyciągną szybko wszystko zmierz czas w jakim studnia powróci do normalnego stanu i potem już tylko kalkulator, chyba że masz taką studnię jak mój sąsiad że strażacka pompa przez 3g nie wypompowała wody bo tyle napływało to se wtedy akwedukt nawadniający zrobisz

kajmanxxl
04-12-2011, 14:33
A jeśli studnia i pompa jest głebinowa?
Słyszałem o zabespieczeniach przeciw suchobiegowi może takie cudo założyć?

i do pomp głębinowych są takie zabezpieczenia

adam_mk
04-12-2011, 14:40
W wrześniu założyć do studni miernik poziomu wody.
Spompować studnię dużą pompą przez miernik przepływu cieczy.
Pompę sterować z falownika...
Dobierzesz sobie bilans studni w 5 minut.

Proste....
:lol:

NAPRAWDĘ nie da się tej studni oszacować , albo zabezpieczyć pompy przed suchobiegiem?

Adam M.