PDA

Zobacz pełną wersję : taras z granitu lamanego



JoShi
23-04-2004, 15:40
Jak zrobic taras z granitu lamanego. Mam nadzieje, ze tak to sie nazywa. W kazdym razie chodzi mi o takie duze nieregularne plyty granitowe. Ewentualnie w kompozycji z kostka granitowa. Widzialam cos takiego na zdjeciu i mnie to urzeklo.

Zbigniew Rudnicki
02-05-2004, 10:23
Taras i główne chodniki powinny być gładkie i bez szerokich szpar. Opinia nie moja, a specjalisty od terenów zielonych (zwanych też ładnie architekturą krajobrazu).
Natomiast granit łamany z kostką, tam gdzie rzadko chodzimy, a często patrzymy.
Jeśli taki chodnik zbyt wystaje - trudności koszenia.
Jęśli mało wystaje - zarasta brudem.
Mozna też kostką obramować wązki chodnik z płyt betonowych 50x50cm.
Może to być kostka "połówkowa" 10x10x5cm.
Cena kostki 350-400zł/tonę
Cena granitu łamanego 400-600zł/tonę.

JoShi
04-05-2004, 12:13
Taras i główne chodniki powinny być gładkie i bez szerokich szpar. Opinia nie moja, a specjalisty od terenów zielonych
Prosze o konkretne argumenty. Jesli to tylko kwestia gustu to moj jest akurat odmienny.

Zbigniew Rudnicki
04-05-2004, 18:14
Rozumiem, że chodzi o podłogę tarasu po której chodzimy, bo ściany tarasu oczywiście będą b. ładne z granitu.
Podłoga tarasu powinna być równa i gładka ze względu na komfort chodzenia, ustawiania krzeseł i stolika.

JoShi
10-05-2004, 10:22
Rozumiem, że chodzi o podłogę tarasu po której chodzimy, bo ściany tarasu oczywiście będą b. ładne z granitu.
Podłoga tarasu powinna być równa i gładka ze względu na komfort chodzenia, ustawiania krzeseł i stolika.
No to moze wylac z betonu.... Ale do betonu (pod zadna postacia) nie dam sie przekonac...