PDA

Zobacz pełną wersję : Proba o pomoc i poradę - drganiaw nowym bdynku



ADPB
03-12-2011, 23:48
Witam Serdecznie,

Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w poniższej sprawie.

Rok temu kupiłem mieszkanie. Budynek położony jest 1,5 – 2 m od drogi miejskiej /droga, chodnik, budynek/ a moje mieszkanie – 2 piętrowe jest na drugim końcu tak ok. 15 – 20 może więcej metrów od drogi. Mieszkam na ostatniej kondygnacji /2 piętro mieszkania/

Drogą poruszają się autobusy.

Miesiąc temu zauważyłem, poczułem drgania w pomieszczeniu i okazało się że to dzieje się w chwili gdy drogą obok budynku jedzie autobus przegubowy. Inne pojazdy w tym krótkie autobusy drgań nie wywołują.


Sprawa jest dla mnie jakimś koszmarem bo to nowe mieszkanie i taki problem. Wcześniej mieszkałem w miejscach gdzie drgań nie było i nawet o tym nie pomyślałem. Drgania czuję ale to nie jest jeszcze taki stan gdzie np. lampa się rusza. Tych autobusów sporo jeździ więc tych drgań w ciągu dnia będzie kilkadziesiąt i obawiam się że ściany albo dach zaczną się uszkadzać. Generalnie ten stan wprowadza u mnie jakiś niepokój i nerwowość. Rano budze się przez te drgania.

Mieszkanie jest na gwarancji w zakresie elementów konstrukcyjnych jeszcze przez 2 lata.

Nie wiem jakie mogą być przyczyny tych drgań:
- może droga jest za słaba,
- może te autobusy mają za duży nacisk na jezdnię,
- może jadą za szybko /ale znacząco tych 50 km/ h nie przekraczają/
- może wykonawca/ projektant coś źle zrobili albo czegoś nie uwzględnili.

Poradźcie mi co mam zrobić w takiej sytuacji co zrobić albo jak ustalić co jest przyczyną drgań i jak spowodować aby się to skończyło.

Planuję wysłać pismo do Zarządu Dróg aby ograniczyli prędkość na tym odcinku ale to pewnie ciężka sprawa do wykonania to jest taka najprostsza metoda sprawdzenia.
Mówię o tym wykonawcy ale on to jakoś bagatelizuje. Może wykonawca powinien wzmocnić fundament na gwarancji ? Przecież gdybym wiedział że coś takiego się będzie dziać to bym tego mieszkania nie kupił.

Inni sąsiedzi , którzy mieszkają niżej nic nie czują u góry mieszkam tylko ja gdyż inne mieszkania są jeszcze nie zasiedlone.

Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.

eniu
04-12-2011, 10:18
Mieszkanie przy trasie ICE drżało by na pewno bardziej.

Radzę zawczasu pomyśleć o przeprowadzce . Chyba ,ze chcesz
mieć nowy życiowy cel : WALKA Z CIĘŻKIM TRANSPORTEM KOŁOWYM.

kajmanxxl
04-12-2011, 11:42
też uważam że będzie to walka z wiatrakami lepiej szubko wycofać się z tej inwestycji

Łukasz80
04-12-2011, 13:05
to normalne, miałem kiedyś zajęcia przy większej ulicy w centrum Krakowa, każdy większy pojazd oraz tramwaj wprawiał wszystko w drgania....

Nefer
04-12-2011, 13:24
Niedawno spałam u koleżanki we Wrocławiu w starej kamienicy. Cały pokój się ruszał, szafa jęczała, stół się przesuwał,.. taaaki fajny klimat ale nic się nie dało poradzić :)