PDA

Zobacz pełną wersję : nierówny sufit i mozliwie małe obniżenie



thug10
04-12-2011, 12:05
Witam !

Znalazłem kilka tematów na ten temat ale żaden w 100% nie rozwiązywał moich wątpliwości.

Nie długo będę remontować kapitalnie moje mieszkanie w wielkiej płycie. Kto mieszka(-ł) to wie jakie tam są sufity.

Pękniecie przez sam środek i ogólnie bardzo nie równo. Pomieszczenia nie są duże ok 3x3m

Sufit jest dość niski ~250cm i nie chcę odbierać jeszcze więcej przestrzeni zwłaszcza, że będę robić wylewki na podłogi i panele kłaść więc to już trochę zabierze.

Pierwszy pomysł to profile kapeluszowe rozwiązanie dobre ale boje się, że to nie wiele pomoże tylko przeniesie ogólna krzywiznę sufitu na niższy poziom.

Drugi pomysł to profile UD30 po obrysie pokoju przy samym suficie w najniższym punkcie reszta względem poziomnicy.
Wewnątrz profile CD60 montowane na uchwycie ED60 siatka uchwytów co 50cm. Profile układane w jednym rzędzie i do tego płyty G-K przykręcane osią prostopadle to profili.

Aha proszę nie sugerować tynków lub innych baranków na sufit aby ukryć "niedoskonałości" bo od razu wymieniam cała elektrykę i zamierzam w stropie ukryć przewody - wolę to niż robić brudy w betonie )

będę bardzo wdzięczny za cenne uwagi wykonawcze i spostrzeżenia

pozdrawiam serdecznie )

Bastorek
27-12-2011, 20:32
Po prostu podwieszany sufit według zgodnej technologii, najmniejsza odległość od sufitu wyjdzie ci około 5cm.
UD30 profile przyścienne według poziomnicy, CD60 co 40cm na uchwytach regulowanych odległość między uchwytami to mniej więcej 60-70cm.