PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie kupić tanio karbid?



Wito2008
04-12-2011, 12:28
Potrzebuję karbid do walki z kretami, jest w castoramie ale puszka 25zł/1kg. Starcza na chwilę, potrzebowałbym większą ilość , np worek 20kg. Czy macie jakieś namiary na jakiś sklep?

Darek Rz
05-12-2011, 13:22
Witam

Szkoda twoich pieniędzy. Przerabiałem temat karbidu kilka lat temu. Zupełnie nieskuteczny. Krety ryły 30cm od "śmiertelnej "dawki karbidu i nic sobie z tego nie robiły. Stosuj pułapki ( jednak nie licz na cuda - taka walka nigdy się nie skończy bo w miejsce złapanego po tygodniu dwóch pojawia sie nowy) lub połóż siatkę (jednak to równa się z totalnym zniszczeniem istniejącego trawnika.
Wiem co piszę gdyż walczę z kretami już chyba z 5-6 lat. Tam gdzie mam siatkę nie ma i nigdy nie było nawet śladu kretowiska. Tam gdzie nie mam krety łapią sie na pułapki co kilka tygodni bo w miejsce złapanego prędzej czy później pojawia się nowy...

pozdrawiam

redcode
05-12-2011, 17:15
U mnie pułapki + wlewanie wody do otworów zdały egzamin, od 3 lat nie mam ani jednego kreta.

Darek Rz
05-12-2011, 20:01
U mnie pułapki + wlewanie wody do otworów zdały egzamin, od 3 lat nie mam ani jednego kreta.

Witam

Oczywiście to mozliwe ,ale wszystko zależy gdzie masz działkę. Jesli w terenie mocno zabudowanym to sie zgodzę, jesli na wsi gdzie jest pełno nieużytków to ci nie wierzę .............

lord_black
06-12-2011, 19:31
Kiedys walczylem z kretami za pomoca wody i jakichs odstraszaczy solarnych - zero efektow. We wrzesniu stwierdzilem, ze tak dalej byc nie moze i zakupilem lapki Greenmill GR5103 i GR5102. Od tej pory zlapalo sie 6 kretow z czego 5 za pomoca GR5103. Przy tej wezszej zdarza sie, ze kret spusci lapke, a sie nie zlapie...natomiast jezeli widze, ze szersza jest spuszczona, to wiem, ze czeka w niej kret. Oczywiscie pozniej kret jest wypuszczony poza teren dzialki :D:D

PS: Nie mam nic wspolnego z firma greenmill. Kupilem ich lapki, bo akurat byly najtansze :cool:

Darek Rz
07-12-2011, 13:24
Kiedys walczylem z kretami za pomoca wody i jakichs odstraszaczy solarnych - zero efektow. We wrzesniu stwierdzilem, ze tak dalej byc nie moze i zakupilem lapki Greenmill GR5103 i GR5102. Od tej pory zlapalo sie 6 kretow z czego 5 za pomoca GR5103. Przy tej wezszej zdarza sie, ze kret spusci lapke, a sie nie zlapie...natomiast jezeli widze, ze szersza jest spuszczona, to wiem, ze czeka w niej kret. Oczywiscie pozniej kret jest wypuszczony poza teren dzialki :D:D

PS: Nie mam nic wspolnego z firma greenmill. Kupilem ich lapki, bo akurat byly najtansze :cool:

Są niezłe jednak moim zdaniem lepsze są rurki z zapadkami.

eniu
07-12-2011, 18:07
Najlepszy jest mój czarny kot . Cztery godziny potrafi
czekać na kreta...

...oczywiście wypuszcza go potem poza teren ...:rolleyes:

dorota.k
07-12-2011, 18:31
Czy macie jakieś namiary na jakiś sklep?

http://allegro.pl/weglik-wapnia-5-kg-acetylenek-wapnia-i1972171048.html

Co do skuteczności nie będę się wypowiadać, bo nie takie było pytanie

waldirs
12-03-2012, 19:26
WITAM
Co prawda nie na temat (bo można kupic na alledrogo za ok. 10zł kg) ale chcę zabrać głos w temacie zwalczania kretów to u mnie karbid jak na razie zdaje egzamin i wszystkie gryzonie są u sąsiada. Co prawda jak sąsiad nie wyda im wojny to napewno niebawem będą u mnie. Walczę z tymi łobuzami już od jesieni i na razie są rezultaty

Arnika
24-04-2012, 19:04
A gdzie nabywacie karbid?
U mnie są pod matą szkółkarską na rabacie...
Jeszcze korą nie zasypałam rabaty i czas wydać wojnę tym łobuzom....

chopinetka
24-04-2012, 21:45
Witam
Teraz już nie karbid, są nowe wybuchowe pułapki na krety, działające na ruch. Niedawno "Maja w ogrodzie" to pokazała.
pozdrawiam

Arnika
24-04-2012, 21:48
Chopinetka.. a możesz coś więcej napisać.....

chopinetka
24-04-2012, 22:14
No właśnie nie bardzo, bo ten odcinek oglądałam tylko raz, zapamiętałam tylko to, że działa na ruch co przy moich pieskach dość kłopotliwe do zastosowania. Chyba polski producent. Znajdź w google stronę "Maja w ogrodzie" tam są wszystkie odcinki.
pozdrawiam

mirawoj
25-04-2012, 11:25
U mnie ostatnio działa wiatraczek zrobiony przez męża. Próbowałam juz różnych rzeczy. Najskuteczniejszy był mąż z łopatą, ale się zbuntował (mąż).

el_hogar
25-04-2012, 12:10
Najlepszy jest mój czarny kot . Cztery godziny potrafi
czekać na kreta...

...oczywiście wypuszcza go potem poza teren ...:rolleyes:

Coś mi się wydaje, że Dominik rozwozi je po klientach w ramach gratisów ...

pozdrawiam,

Zbyszek

redpradnik
25-04-2012, 20:16
To i ja coś napisze... załozyłem na nowo cały trawnik - na części dałem siatkę na pozostałej nie ..
Mam zarówno krety jak i nornice:(

Próbowałem:
świec dymnych
karbidu
pułapek rurkowych


z karbidem robie tak ze odgarniam kretowine i do tuneluyu wsypuje kilka kostek karbidu i to polewam wodą a nastepnie szybko wsadzam w dziurę większą bryłę tak by acetylen nie ulatniał się tylko wypełniał tunele...
na kilka dni jest spokój a pozniej kret wraca w to samo miejsce:(

zastanawiam sie czy nie kupic tych odstraszaczy elektronicznych ale skoro to pic to szkoda kasy:/

to o czym mowicie - wybuchowe to chyba kret boom - ponad 200 zl sam automat i 60 zl 5 naboi
http://www.odstraszacze.com/index.php?product_id=629&category_id=233

Slyszalem tez o wsadzaniu szmaty polanej ropą - ale u mnie tez sie to nie sprawdziło , nie mam już sił:((

Pomysł mam jeszcze taki aby.. użyć spalin samochodowych - podłączenie rurą samochodu ( tłumika ) z korytarzem kreta ale na razie nie wykonałem tej operacji..