PDA

Zobacz pełną wersję : szukam instrukcji wykonania kominka murowanego z cegły bez żeliwnego wkładu



martinflash
04-12-2011, 18:31
Szukam instrukcji wykonania kominka murowanego z cegły bez żeliwnego wkładu z drzwiczkami.
Chodzi o to żeby kominek był otwarty tak jak kiedyś były wykonywane kominki - bez tych drzwiczek do "krematorium" które żółkną po paru paleniach
murowany wkład szamotowy i obudowany cegłą, jak doprowadzić powietrze z zewnątrz budynku? jakie powinny być minimalne wymiary? na jakiej minimalnej wysokości można podłączyć się do komina?

Kominki Piotr Batura
05-12-2011, 20:19
Polecam wizytę w bibliotece i lekturę podręcznika zduńskiego .

Bader
06-12-2011, 23:16
Była kiedyś taka "fajna" instrukcja - " Kominek z 450 cegieł " - ale to tylko najstarsi zdunowie pamiętają :D

pzdr.

M***ki
08-12-2011, 15:06
Polecam zakupienie takiej usługi u zduna. W budowaniu kominka otwartego bardzo ważne są detale , wiem coś w tej kwestii ponieważ moja przygoda ze zduństwem zaczęła się właśnie od budowania kominków otwartych . Po prostu w latach 80-tych wkładów w Polsce praktycznie nie było .. zresztą porządnej cegły klinkierowej także było mało ...a dobry szamot trzeba było gdzieś "załatwić" . Mimo to kominki otwarte budowane przez mojego Tatę od końca lat 70-tych do początku 90-tych funkcjonują nadal .