PDA

Zobacz pełną wersję : Octopus-pompa ciep?a



henzo
23-04-2004, 21:19
Pompa ciepła Octopus prezentowana jest na targach muratora w W-wie.
Z przedstawionych informacji trudno coś wywnioskować. Ich strona
www.octopusenenergi.pl Panowie intalatorzy, co sądzicie o tej ofercie techniki grzewczej.

henzo
24-04-2004, 21:10
.....lub co sądzo te osoby, które spotkały się z tym urządzeniem.

ryszard1507
19-11-2004, 16:20
.....lub co sądzo te osoby, które spotkały się z tym urządzeniem.

Rozmawiałem z tymi włascicielami wczoraj na targach w Poznaniu. Właściwie dopiero teraz mają montować kilka pomp w okolicach środkowego Pomorza. Tak więc dopiero na wiosnę będą mogli wskazać konkretne realizacje które "przeżyją" przynajmniej jedną zimę....
Bo jak na razie to tylko w Szczecinie są w stanie sie pochwalić jedną instalacją. A to trochę za mało aby referencje były wiarygodne :-)

susu
28-11-2005, 21:56
Cos cienko idzie temu Octopusowi. Jak rozmawiałem z nimi na targach w Katowicach (kwiecień?) to tez nie mogli sie pochwalic zadna instalacją. Z czego oni żyją??? :D

am76
25-08-2009, 22:39
Cos cienko idzie temu Octopusowi. Jak rozmawiałem z nimi na targach w Katowicach (kwiecień?) to tez nie mogli sie pochwalic zadna instalacją. Z czego oni żyją??? :D

Ciekaw jestem jak sprawa wygląda do dzisiaj. Pojawiła się ich oferta na allegro.

Mam pytanko do znawców tematu - czy pompa "sopel lodu" będzie miała dobry COP w naszych warunkach? jak to bedzie działać przy -20st C? Czy nie jest z nią przypadkeim tak jak z pompami powietrznymi?

pierwek
26-08-2009, 06:26
sopel lodu to jest chyba pompa powietrzna właśnie...

sSiwy12
26-08-2009, 09:02
Mam pytanko do znawców tematu - czy pompa "sopel lodu" będzie miała dobry COP w naszych warunkach? jak to bedzie działać przy -20st C? Czy nie jest z nią przypadkeim tak jak z pompami powietrznymi?

W zasadzie ta pompa różni się tym od typowych powietrznych, że jest bezpośredniego odparowania. Nie ma wentylatora, ani wymiennika po stronie DZ. To powoduje, że realnie, COP tej PCi powinien być wyższy niż w innych pompach powietrznych.
Ciekawostką jest pompa 61x, która posiada krótki kolektor gruntowy (też bezpośredniego odparowania), którego zadaniem jest rozmrażanie kolektora powietrznego (tego sopla lodu) przy niskich temperaturach zewnętrznych (np. -20).

Sama idea bezpośredniego odparowania i ten szczątkowy kolektor gruntowy do mnie przemawiają. Ale nie za taką cenę – dla mnie zaporową. Byłbym skłonny zainstalować tą pompę ciepła u siebie, gdyby jej cena była przynajmniej o 1/3 niższa.