PDA

Zobacz pełną wersję : Defro eko komfort 20kw



faroujde
08-12-2011, 09:00
hej,
miałbym pytanie, czy ktoś ma doświadczenie z piecami defro eko komfort 20kw - do ogrzania dom 150m, dwie łazienki, dwie kuchnie.
Obecnie spala mi 30 kg ekogroszku na jakieś 32 godziny.
Eksperymentuje cały czas z ustawieniami i dostaje już kociokwiku :-). Czy ktoś mógłbym udzielić jakieś porady odnośnie ustawień, aby zmniejszyć to spalanie?
Czy termostaty danfoss na kaloryfery to dobre rozwiązanie i rzeczywiście tak spora oszczędność, jak to jest w wielu miejscach opisane?
Pozdrawiam

mikar1
08-12-2011, 15:14
Poczytaj na forum Ekonomiczne spalanie węgla kamiennego.

timon120777
08-12-2011, 15:28
hej,
miałbym pytanie, czy ktoś ma doświadczenie z piecami defro eko komfort 20kw - do ogrzania dom 150m, dwie łazienki, dwie kuchnie.
Obecnie spala mi 30 kg ekogroszku na jakieś 32 godziny.
Eksperymentuje cały czas z ustawieniami i dostaje już kociokwiku :-). Czy ktoś mógłbym udzielić jakieś porady odnośnie ustawień, aby zmniejszyć to spalanie?
Czy termostaty danfoss na kaloryfery to dobre rozwiązanie i rzeczywiście tak spora oszczędność, jak to jest w wielu miejscach opisane?
Pozdrawiam

zawór termostatyczny daje Ci możliwość regulacji temperatury dla każdego pomieszczenia oddzielnie i to uważam za dodatkowy atut.
zawór n-drogowy wysyła wodę o danej temperaturze - jednakowej dla wszystkich pomieszczeń i tutaj niestety nie masz mozliwości regulacji w którym pokoju cieplej ma być w którym chłodniej
zatem owszem polecam ale możesz poszukać tańszych co nie oznacza gorszych - wybór firmy to Twój wybór

co do spalania to zacznij od podania ustawień na jakich pracuje Twój kocioł oraz opisz jak wygląda popiół, jeśli masz termometr w czopuchu to również temperatura spalin dużo powie o przebiegu spalania, wtedy będzie można ocenić czy można coś skorygować

faroujde
12-12-2011, 11:51
hej,
piecyk pracuje obecnie na następujących ustawieniach:
temperatura na piecu - 55 st.
czas podawania - 10 s.
czas przerwy - 50 s.
histereza co - 2
histereza cwu - 1
nadmuch - 4 (skala 1-10)
wiatrak przysłonięty w 3/4
rozgrzewa się ok 10 min i mniej więcej tyle samo wytrzymuje w podtrzymaniu (wydaje mi się, że fajnie byłoby gdyby wytrzymywał jakieś 20 min...)
popiół ciężko nazwać nazwać popiołem, bo jest sporo niespalonego węgla.
niestety termometra w czopuchu nie mam. jest zawór 3-drożny.

timon120777
12-12-2011, 14:11
hej,
piecyk pracuje obecnie na następujących ustawieniach:
temperatura na piecu - 55 st.
czas podawania - 10 s.
czas przerwy - 50 s.wydłuż przerwę do 60 sekund i obserwuj czy mniej niespalonego eko jeśli nadal występuje to wydłuż o kolejne kilka sekund aż do momentu gdy zacznie spiekać znaczy że za daleko i wtedy cofnij o 2-3 sekundy powinno pomóc
histereza co - 2
histereza cwu - 1sugeruję zwiększyć do jakichś 5st przynajmniej bo inaczej będzie non stop dogrzewał CWU a to zbędne straty są - nie ma takiej potrzeby, niektórzy mają nawet 10st ale myślę że 5 na poczatek też dobrze
nadmuch - 4 (skala 1-10)
wiatrak przysłonięty w 3/4
rozgrzewa się ok 10 min i mniej więcej tyle samo wytrzymuje w podtrzymaniu (wydaje mi się, że fajnie byłoby gdyby wytrzymywał jakieś 20 min...)
popiół ciężko nazwać nazwać popiołem, bo jest sporo niespalonego węgla.
niestety termometra w czopuchu nie mam. jest zawór 3-drożny.

Uważam że pracuje na zbyt dużym nadmuchu ale spróbuj najpierw korekty którą sugeruję w twoim opisie powinno pomóc na jakość spalania oraz na czasy pracy i podtrzymania

faroujde
12-12-2011, 14:18
OK, dzięki!
Dziś wieczorem dokonam tych korekt.
Odnośnie zaworu 3d - jest on obecnie ustawione na 8, czy to nie za dużo? może zmniejszyć na jakieś 5-6?

timon120777
12-12-2011, 16:45
OK, dzięki!
Dziś wieczorem dokonam tych korekt.
Odnośnie zaworu 3d - jest on obecnie ustawione na 8, czy to nie za dużo? może zmniejszyć na jakieś 5-6?

nie wiem jaki zawór jakie masz na 8 parametry i czy jest Ci przytakim ustawieniu ciepło w domu- Ty musisz zdecydować.
Ja reguluję komfort domowy termostatami a zaworów n-drożnych nie posiadam

faroujde
13-12-2011, 11:52
hej,
zwiększyłem przerwę w podawaniu do 60 s., zmniejszyłem nadmuch na 3 i histerezę cwu na 5.
groszek lepiej się spala, czas dochodzenia do zadanej i podtrzymania są mniej więcej takie same: 12min/12min.
Chyba coś pokombinuję z ustawieniami zaworu 3d. Mam taki: http://www.ceneo.pl/14590433
Czy ktoś ma z nim jakieś doświadczenia?
pozdrawiam

timon120777
13-12-2011, 19:15
faroujde
w temacie regulacji kotła to bserwuj cały dzien efekty spalania i jeśli nadal będzie niespalony eko to kolejne wydłużenie przerwy podawania tylko nie dużymi skokami już raczej 2-3 sek jednorazowo.

witkacy112
20-09-2012, 19:29
Witam ,jestem tu nowy na forum i nie mam zamiaru zasmiecac więc podepne się pod temat a mianowice kupiłem piec defro komfort eko 20 nowa linia instrukcjia pieca podaje temperature minimalną na zasilaniu 65 C a na powrocie 55 C
jak dla mnie moco zawyrzone w starej wersji pieca jest na zasilaniu minimum 55 C na powrocie 45 C czym to jest spowodowane że taka jest różnica , narazie jeszcze nie pale ale wydaje mi się że jak ustawie 65 na zasilaniu a na powrocie 55 to troche będzie za gorąco w domu

lukasz2
08-12-2012, 19:20
hej,
piecyk pracuje obecnie na następujących ustawieniach:
temperatura na piecu - 55 st.
czas podawania - 10 s.
czas przerwy - 50 s.
histereza co - 2
histereza cwu - 1
nadmuch - 4 (skala 1-10)
wiatrak przysłonięty w 3/4
rozgrzewa się ok 10 min i mniej więcej tyle samo wytrzymuje w podtrzymaniu (wydaje mi się, że fajnie byłoby gdyby wytrzymywał jakieś 20 min...)
popiół ciężko nazwać nazwać popiołem, bo jest sporo niespalonego węgla.
niestety termometra w czopuchu nie mam. jest zawór 3-drożny.

witam ja mam komfort eko 15kw i właśnie próbuję go ustawić:)
mam do ciebie takie pytanie
piszesz że nadmuch masz na 4 ja mam na 6 i bardzo słabo dmucha, tak naprawdę miedzy 3 a 6 nie ma zauwazalnej różnicy dopiero na 7 nadmuch jest mocniejszy ( aż iskry lecą)
zastanawiam się czy ze sterownikiem lub dmuchawą jest coś nie tak?
jak mam na tej 6 to niedopala mi węgla na połowie retorty (tej po przeciwnej stronie dmuchawy) tak jakby tam nie docierało powietrze
pozatym dużo spieków (ale to może wina eko z Leroy merlin) macie jakiś pomysł co może być z tą dmuchawą