PDA

Zobacz pełną wersję : Budować zimą czy nie budować ?



Emiljano
08-12-2011, 09:02
Płyta tydzień temu zalana , stan "zero" zakończony ...
Co robić? Budować? czy czekać do wiosny ?
Każdy miesiąc to strata kasy na wynajem mieszkania...
Jakie są wasze sugestie , doświadczenia?

ProMyst
08-12-2011, 10:24
Jak temperatury pozwalają to problemu nie widzę, tylko zabezpieczać folią przed śniegiem mury. Byle ekipa chciała murować.

Kwitko
08-12-2011, 11:25
Ja Ci powiem że jak jest mróz to muruje się paskudnie bo woda w wężu zamarza :D. Ale w tym przypadku to problem ekipy więc jak jakąś znajdziesz, a zima lekką bedzie to dlaczego by nie.

Fiszermen
08-12-2011, 13:31
Ryzyko jest, ale jeśli dobrze dobierzesz ekipę, ktora jest doświadczona w prowadzeniu prac przy niskich temperaturach, zadbasz o odpowiednie zabezpieczenia dla materiałów, wtedy można działać.

kupiecjudex
08-12-2011, 14:05
Ale jak nagle przyciśnie - 15 czy 20 C to może być nieciekawie.

beta13
12-12-2011, 10:48
ryzyko zawsze jest bo zima to zima, nigdy nie wiadomo kiedy zaatakuje. Dobrze zastanów się nad ekipą, czy zna się na tym co robi. Mi dobrze doradzili w www.fachowaekipa.pl i wstrzymałam sie z ociepleniem do wiosny. I zwróć jaszcze uwage ze teraz przeczekasz te 3 miesiące, ale na wiosne moze przyspieszysz niektóre prace i nie bedzie takiego duzego opóźnienia.

qubic
12-12-2011, 13:43
fajna pogoda ciągnij dalej

Gate
12-12-2011, 13:57
Kiedy jest zimno i pada śnieg/deszcz to raczej nie budować.
Owszem są ekipy, które potrafią w takich warunkach budować, ale koszty rosną lawinowo.
O budowie domu należało pomyśleć wcześniej - ile budów widziałeś robionych zimą???

W sumie to jeszcze 3-4 miesiące więc się wstrzymaj. na wynajem mieszkania wydasz mniej niż na podwyższone koszty budowy.

kajmanxxl
12-12-2011, 15:28
zimą to można coś pod dachem robić, nawet szkieletu nie stawiał bym zimą, oprócz wody technologicznej masz jeszcze tą z nieba, a o wypadek z mrozem nie trudno i niby nic się nie stało a potem z jakiś dziwnych powodów coś pęka

Emiljano
14-12-2011, 12:19
Prace wstrzymane do wiosny ... trudno ... a dziś u nas 9 stopni ciepła- ech ...

sokseb
14-12-2011, 13:28
Ja stan 0 zrobilem na poczatku grudnia i teraz aktualnie mi zbroja strop. Szkoda czasu i pieniedzy na przestój w taka "zime".

f.5
14-12-2011, 15:04
Prace wstrzymane do wiosny ... trudno ... a dziś u nas 9 stopni ciepła- ech ...

Prawidłowa decyzja :) jadąc na swoja budowę mijam ekipę która w tej chwili ociepla i tynkuje dom.
mimo dodatniej temp. Panowie wiszą na rusztowaniu przez 8-9 godzin i są dziwnie fioletowo bladzi.
Bladzi z zimna a fioletowi z al......u czy na odwrót ?
Zimą mozna jechac na narty są też inne rzeczy ktorę mozna z powidzeniem robic na przykład planowanie budowy kupno materiałów pod koniec roku moze bedzie taniej ?!? remanenty i czyszczenie stanów .....

Kolega sokseb leci dalej z tym koksem oby potem nie było nowych tematów na forum -- pogoda pokrzyżowała plany - ekipa uciekła samochód nie dojechał bo zasypało drogę i 100 innych mozna znaleść na forum.