PDA

Zobacz pełną wersję : Łamcze śniegu na dachu z blachodachówki



Artur_071
24-04-2004, 20:51
Witam wszystkich Forumowiczów :)

Chciałem zapytać o łamacze śniegu mocowane do dachu.
Czy je macie u siebie, jak się sprawdzają ?
Czy przypadkiem śnieg ich nie łamie zamiast na odwrót. :)
Było o tym niedawno w Muratorze, ale chciałbym poznać Wasze opinie, te są zawsze najcenniejsze.

Artur_071
27-04-2004, 12:08
Czy nikt z tak doświadczonych Budowalńców nie ma płotków od śniegu na dachu ?
Nie wierzę :o

bobo30
27-04-2004, 18:16
Tu gdzie mieszkam ich nie ma, ale powinny być. Zimą nie przespałam pewnej nocy, bo śnieg zjeżdżał co pół godziny. Straszny łomot. Nawet mój mąż się obudził, a to już coś :D .

Artur_071
29-10-2004, 11:38
Witam :)

Ponownie powracam do tematu, wcześniej nikt na niego nie zwrócił uwagi.
Zbliża się zima i temat jak najbardziej na czasie.

Kto ma u siebie lub planuje założyć ?

PolSol
29-10-2004, 14:25
Nie mam takich drabinek ale planuję i chetnie przeczytam co myslą ich użytkownicy. Poza hałasliwie zjeżdżajacym śniegiem, problemem jest to, ze snieg spada na wyjazd z garażu (garaż poniżej poziomu 0 ) oraz na schody wejściowe. Zamarznięty śnieg jest bardzo trudny do usunięcia - nie można robić tego ani mechanicznie ani chemicznie (sól) bo obie metody uszkadzają powierzchnie takie jak beton czy gres.

Artur69
29-10-2004, 14:34
Mam i polecam, szczególnie nad wejœciami i garażami.

Jednemu ze znajomych tona œniegu zjeżdżajšca po połaci "skasowała" (dosłownie) samochód stojšcy na podjeŸdzie przed garażem.

woprz
29-10-2004, 15:24
śnieg spada bo takie są prawa fizyki i tego się nie da zmienić :lol:

poważniejszym problemem jest to, że jeżeli rynna zbyt odstaje od krawędzi dachu to spadający śnieg może ją w najlepszym przypadku wyjąć - do zerwania włącznie

Wieczór
29-10-2004, 21:00
ja mam na dachu z blachy nie łamacze tylko bariery, które powodują, ze snieg zostaje na dachu i sie rozpuszcza. Blache na dachu mam od roku i podczas zimy było strasznie... Cały czas spadał śnieg i było groźnie dla ludzi i samochodu. Ogromne zwisy śniegu się robiły i trzeba było strącać z okien. Teraz myślę, że będzie lepiej...

Artur69
30-10-2004, 15:48
Tak u mnie wygladał dach z drabinkami śniegowymi w styczniu 2004

http://www.kompart.a4.pl/prv/budowa/rozne/drabinki-sniegowe.jpg

Artur_071
02-11-2004, 21:02
Widziałem drabinki i łamacze z blachy, a na dachu z dachówki nawet leżały belki świerkowe w takich specjalnych uchwytach (notabene na domu A.Małysza :) ).
Chyba wszystkie są jednakowo skuteczne i warto o nich jednak pomyśleć, aby śnieg czegoś nie skasował, jak pisał wcześniej inny forumowicz.

Kto się przymierza do zakładania łamaczy ?
Czy tylko estetyką lub kasą się kierować ?