PDA

Zobacz pełną wersję : palnik na pellet i bufor - słabo grzeje



groszeq
14-12-2011, 13:23
Witam.
Jakis czas temu zmodernizowałem swój kocioł o palnik pellet Platinum bio 16 kW. Moja instalacja to: Kocioł Atmos dc18s ( zgazowujacy drewno, 18 kW)+ laddomat + bufor 1000 l ( w tym 200 l cwu). Do tej pory paliłem drewnem i jakoś to działało.
Teraz mam problem, bo kocioł nie osiąga zadanej temperatury ( 75-80 st). Próbowałem różnych rozwiązań: Zmiany czasau podawania i powietrza, wymiana wkładki termicznej w laddomacie na 62 st, wyjecie wkładki itp.
Kocioł działa caly czas, a grzejniki letnie i bufor też. Tak się zastanawiam czy ten palnik nie jest po prostu za słaby na ogrzewanie domu i bufora?
Zastanawiam się czy po prostu nie wywalić bufora i wstawić tylko zasobnik na wode. Troche szkoda ,bo bufor to w końcu oszczedność paliwa.
Moj dom ma 136 m2 p.u. Sciany 24 cm porotherm, 20 cm stryro, stop welna 15+5 w poprzek. ( Projekt Delikatny).

chyba cos nademną czuwa, bo zima łagodna ;)

adam_mk
14-12-2011, 18:07
BARDZO dziwne rzeczy tu opisujesz....
Kalkulator masz w Windowsie!
Policz to, co opisujesz!

Mrozu nie ma a Tobie kocioł 16kW chałupy nie dogrzewa?
Obrzęd gromniczny zrób!

Adam M.

groszeq
14-12-2011, 19:25
A to Ci dopiero odpowiedź godna mistrza jedi. Gdyby nie nie to że COŚ nie działa poprawnie, to tyłka bym nie zawracał.

fotohobby
14-12-2011, 20:30
A jaką masz temp na wyjściu z kotła ?

adam_mk
14-12-2011, 21:49
Co jest z kominem?
Nie wymaga czyszczenia?

Paliwo jest.
Powietrze jest.
Spalanie jest czy się bździ?
Bo jak spalanie jest a temperatury nie ma to są cuda!

Adam M.

groszeq
15-12-2011, 09:26
A jaką masz temp na wyjściu z kotła ?

temperatura jest zazwyczaj o 2-3 st. wyższa od temp startu pompy w laddomacie. Co ciekawsze ta sytuacja ma także miejsce gdy woda krąży tylko w obiegu kotłowym ( małym), tzn zanim otworzy się zawór termostatyczny.

Paliwo jest, powietrze jest, płomień jest - na palenisku palnika jest termometr i pokazuje temp rzędu 180 - 230 st. C
Temperatura jest też na kotle, ale dopóki nie wystartuje pompa.
Niech moc bedzie z Wami

adam_mk
17-12-2011, 21:24
Temperatura dobrze prowadzonego PALENISKA powinna być w okolicy 750stC.
WTEDY paliwo jest DOPALANE a reszta to odbieranie od spalin tego wytworzonego ciepełka...
Chyba nie umiesz NAPALIĆ w tym kociołku...
Jest tu dobry wątek o tym!

Adam M.

Pello
18-12-2011, 12:19
Witaj
Możliwe, że sam sobie odpowiedziałeś:
Kocioł działa caly czas, a grzejniki letnie i bufor też. Tak się zastanawiam czy ten palnik nie jest po prostu za słaby na ogrzewanie domu i bufora?

Jakie jest zużycie paliwa, wtedy gdy działa cały czas? Zdejmij rurę zasypową z podajnika i zmierz kubkiem z miarką w litrach ile się nasypuje na minutę.

Pzdr.

groszeq
18-12-2011, 18:12
Witam.
Dziękuje za zainteresowanie.
Zgodnie z sugestiami, że jak się cały czas pali to ciepło MUSI gdzies sie podziać postanowiłem wyczyscić piec a potem wezwac kominiarza. Nie chce zagłębiać się w szczegóły budowy kotła, ale podczas czyszczenia zauwazyłem, ze jedna z dwóch klapek regulujaca przepływ spalin jest zamknieta a powinna być otwarta! Po prostu nastąpił błąd przy montażu palnika. Prozaiczna przyczyna była źródłem moich kłopotów. Teraz wszystko hula w miare poprawnie. Msze powalczyć o mniejsze spalanie, ale w domu ciepło :)
pozdrawiam