PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM W ZIELISTKACH pracownia ARCHON



swawrz
15-12-2011, 07:43
Witam,

Interesuje mnie Wasza opinia o projekcie "Dom w zielistkach" z Archonu+

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-zielistkach/m4d8afcf6ce8e3

Co o nim sądzicie?

Pozdrawiam
Sebastian

bestian
30-12-2011, 17:51
Hej,

Też bliżej interesuje się tym projektem w mojej opinii jest bardzo rozsądny. Zastanawiam się tylko na miejscem na kominek który chciałbym wstawić do salonu i nad możliwością zamknięcia kuchni - czyli zasadniczo musiałbym przeorganizować salon - reszta jak najbardziej OK. Może jeszcze okna zwykłe zamieniłbym za balkonowymi pietrami - na mojej działce tam jest południe i wtedy taras miałbym od południa a nie od wschodu jak jest w projekcie

Pozdraiwam
również Sebastian ;)

swawrz
04-01-2012, 11:27
Hej,

Zabawne. Ja również rozważam te zmiany o których wspomniałeś tzn. przeniesienie wyjścia na taras w szczyt budynku i zamknięcie kuchni. Co do zamknięcia mi wyszło, że ścianę frontową w kuchni muszę zrównać ze ścianą z kotłowni (tzn. przesunę ją o 50 cm - drzwi pozostaną cofnięte we wnęce). Kuchnię pozostawię szeroką na te 237 cm jak w projekcie co oznacza, że mój salon powiększy się o 50 cm. Niby niewiele, ale z mojego rysowania wynika, że umożliwi mi to "pożenienie" stołu i wyjścia na taras. Ja kominka nie planuję i wydaje mi się, że możesz mieć ciężko go zmieścić no chyba, że nie planujesz w salonie żadnych mebli prócz kanapy, stołu, TV i kominka.

Pozdrawiam
Sebastian

bestian
09-01-2012, 09:18
hej,
wynika, że mamy podobne podejście do budowy domu (albo podobne potrzeby) w związku z tym mam dwa pytania:
1. Co sądzisz o projekcie Z102 z pracowni www.Z500.pl bardzo podobny do Zielistek
2. Co myślisz o podpiwniczeniu tego domu (piwnica to prawdziwy konik mojego teścia ;) a wtedy przeniesienie kuchni w miejsce kotłowni i dzięki temu robi się duży salon z kominkowym zakątkiem w projektowanej kuchni plus jest taki że pozostają dwa kominy i salon robi się bardziej sensowny nie wiem tylko jakie minusy..

pozdrawiam
Sebastian

swawrz
12-01-2012, 18:57
hej,
wynika, że mamy podobne podejście do budowy domu (albo podobne potrzeby) w związku z tym mam dwa pytania:
1. Co sądzisz o projekcie Z102 z pracowni www.Z500.pl bardzo podobny do Zielistek
2. Co myślisz o podpiwniczeniu tego domu (piwnica to prawdziwy konik mojego teścia ;) a wtedy przeniesienie kuchni w miejsce kotłowni i dzięki temu robi się duży salon z kominkowym zakątkiem w projektowanej kuchni plus jest taki że pozostają dwa kominy i salon robi się bardziej sensowny nie wiem tylko jakie minusy..
pozdrawiam
Sebastian

Hej

Z102 z bryły jest trochę podobny, ale:
1. Nie ma schodów ze spocznikiem co jest według mnie wadą
2. Nie ma dużej kotłowni - tą w zielistkach można wykorzystać i na pralnię jak i pomieszczenie na rowery itp.
3. Brak garderoby na piętrze
4. Wanna pod skosem = nigdy sobie w wannie wygodnie nie wstaniesz
5. Niższa ściana kolankowa i dużo okien dachowych.
6. Balkon nad wykuszem może być źródłem problemów (przemarzanie, przeciekanie)

Do jego zalet na pewno można zaliczyć duży przedsionek, wydzielona pralnia (choć raczej będzie ona klaustrofobiczna) no i kominek na którym Tobie zależy :-).

Co do podpiwniczenia zielistka to jeśli Ciebie stać to na pewno jest dobry pomysł. Pytasz o minus - cóż jedynie to, że będzie dłuższa droga do jadalni, pomyśl o wyjściu na ogród prosto z kuchni bo w przeciwnym wypadku łatwiej będzie wychodzić ci na ogród przez drzwi wejściowe niż przez okno tarasowe.

Pozdrawiam
Sebastian

bestian
18-01-2012, 17:27
wielkie dzięki, naprawdę ciekawe uwagi! zdecydowanie na korzyść Zielistka

NieJan
21-01-2013, 10:03
Jakoś cicho tu w temacie zielistkowym, a z tego co widać gdzie indziej sporo osób ten domek buduje. Można liczyć na jakiś komentarze budujących?
Jak zawsze ciekawią mnie koszty. Jeden z budujących wypowiadający się na forum archonu stwierdził, że stan "developerski" dla tego domku to koszt około 300 tys. Czy to możliwe w kontekście tego, że wiele osób budujących nie dużo mniejszy i podobnie prosty domek z34 mieści się w 200 tys.

Miętówka
04-04-2013, 12:40
NieJan, wydaje mi się, że można taniej wybudować ten domek. My kupiliśmy już projekt. Osoba z forum Archonu+ wydała 300 tys dlatego, że budowała pełnym systemem zleconym, a to kosztuje. Na razie spotykamy się i rozmawiamy z tymi tańszymi ekipami...ja zawsze byłam zdania, że niekoniecznie drodzy to dobrzy, a tani to źle...choć często tak jest, ale są i wyjątki i ja mam zamiar taki znaleźć :) Optymizm początkującego....ale wiara czyni cuda.

Zielistka
03-10-2013, 14:30
Witam serdecznie

I ja z chęcią dołączę do grupy budujących domek w zielistkach :)
Naszą budowę zaczynami w przyszłym roku najwcześniej jak tylko będzie się dało.

A na jakim etapie Wy jesteście .... chętnie poczytam wszystkich budujących jakie mają doświadczenia związane z tym projektem...dobre rady zawsze w cenie wiec będę bardzo wdzięczna.

Może nawet wstawicie kilka zdjęć :D

Pozdrawiam i życzę powodzenia w budowaniu

dancia31
10-10-2013, 20:12
Witam serdecznie

I ja z chęcią dołączę do grupy budujących domek w zielistkach :)
Naszą budowę zaczynami w przyszłym roku najwcześniej jak tylko będzie się dało.

A na jakim etapie Wy jesteście .... chętnie poczytam wszystkich budujących jakie mają doświadczenia związane z tym projektem...dobre rady zawsze w cenie wiec będę bardzo wdzięczna.

Może nawet wstawicie kilka zdjęć :D

Pozdrawiam i życzę powodzenia w budowaniu

Jeżeli chodzi o zdjęcia budujących się zielistkowiczów, to więcej można zobaczyć na stronie moja budowa.Ja tam podglądam galerię zielistków

bazic
21-04-2014, 22:47
Potwierdzam, że więcej na temat tego projektu można zobaczyć raczej na "mojabudowa".
Jeśli chodzi o koszty - to może nasze nie są "tradycyjne" ale za to staraliśmy się rzetelnie je dokumentować tym bardziej, że budujemy systemem mocno gosodarczym. Dla ciekawych wszystkich tych kosztów i zdjęć zapraszam na www.dom-w-zielistkach.mojabudowa.pl

pozdrawiam