PDA

Zobacz pełną wersję : Ile za instalacje elektryczna w woj.małopolskim???



wilski
17-12-2011, 14:11
Witam,
Ile mniej więcej powinna kosztować instalacja elektryczna w domu o powierzchni 210m2 z materiałem??Przyznam ,że jeden z elektryków powiedział mi 15 tyś. z materiałem, a u kolegi robił właśnie ten sam i powiedzial mu 11 tyś.zl.... Dom podobny i o takim samym metrażu...Prosze o pomoc.pozdrawiam

duss
17-12-2011, 19:15
Auto danego producenta moze mieec silnik o mocy 100KM i 200KM w tej samej budzie.... to ze znajomy zaplacil mine to nic nie znaczy...

popros o wycene az punkt ile za material itd... wtedy sie okaze czy drogo liczy czy nie...

robertsz
18-12-2011, 06:41
Kiedy robił u znajomego, a kiedy ma robić u Ciebie?
Ile czasu miał do dyspozycji u znajomego, a ile u Ciebie?
Zakładam, że u Ciebie będzie robił w zimie, czy u znajomego musiał budowę dogrzewać?
Czy w stosunku do rozmachu instalacji macie porównywalne instalacje, czy postawiłeś więcej wymagań (życzeń) na starcie?
Może znajomemu było wszystko jedno czy kable będą 300/500 czy 450/750, osprzęt LC albo BEMKO, a u Ciebie coś od świętej trójcy.
U kolegi montaż na spinkach w Ytongu, a u Ciebie bruzdy i Porotherm...
Uziemienie kolega wykonał w fundamencie, u Ciebie trzeba ryć zmrożoną ziemię.
Materiały kupowane były na kogo? Kto dostał zwrot podatku VAT?
Faktura, kolega nie chciał, Ty chcesz ;)
Itd.....

Czynników jest sporo, spytaj o bardziej szczegółową wycenę.
Takie rozbicie wyceny przyda się jeśli zmieni się zakres prac i ostateczna kwota podskoczy nagle o 50% i przy okazji wykonawca przypomni sobie o podatku VAT.