PDA

Zobacz pełną wersję : Jak z ogrzewaniem podłogowym



Jacekde
26-04-2004, 10:27
Czy jeśli na jdenym poziomie jest ogrzewanie podłogowe pod terakota i brak ogrzewania pod panelami, to chudy beton powinien byc wylany na jednakowym poziomie czy z uskokiem, wyzej pod panele. Ja kombinuje w ten spoób. Rurki do ogrzewania układa się na styropianie. Wprojekcie jest ze gorna wylewka jest 4cm. Czy te czery cm starcza zeby przykryc rurki czy nie. Jaka jest srednica tych rur od podlogowki. Moze podloge pod podlogowke trzeba zaczac nizej?

neptunek
27-04-2004, 10:33
Czy jeśli na jdenym poziomie jest ogrzewanie podłogowe pod terakota i brak ogrzewania pod panelami, to chudy beton powinien byc wylany na jednakowym poziomie czy z uskokiem, wyzej pod panele. Ja kombinuje w ten spoób.

Musisz wyliczyc jakiej grubosci chcesz miec panele + podklad pod nie, i bedziesz wiedzial czy podlogi na jednym poziomie czy nie, ale chyba nie warto sie tak bawic wylewkami, lepiej to regulowac pozniej klejem i podkladem pod panele.



Rurki do ogrzewania układa się na styropianie. Wprojekcie jest ze gorna wylewka jest 4cm. Czy te czery cm starcza zeby przykryc rurki czy nie. Jaka jest srednica tych rur od podlogowki. Moze podloge pod podlogowke trzeba zaczac nizej?

Rurki maja okolo 2 cm, a gorna wylewka 4 cm nad rurkami, a wiec niewazne ile maja rurki to 4 cm ma byc nad rurka a nie nad styropianem. A co do roznicy poziomow to trzeba przeliczyc jeszcze spadki cisnienia i wzrost oporow na pokonanie tych roznic ... a nie sadze by to projekt uwzglednial.

Jacekde
27-04-2004, 14:32
Załóżmy że grubośc paneli i tearakoty jest taka sama. Pozostaje wiec roznica dwóch centymetrów na rurki pod terakota. Czym woec tego zniwelowac te 2 cm pod panelami. dac grubiej wylewke, czy juz chudy beton.

neptunek
28-04-2004, 10:58
Załóżmy że grubośc paneli i tearakoty jest taka sama. Pozostaje wiec roznica dwóch centymetrów na rurki pod terakota. Czym woec tego zniwelowac te 2 cm pod panelami. dac grubiej wylewke, czy juz chudy beton.

Nie rozumiem, jezeli grubosc jest taka sama to i poziom betonu jest taki sam i po problemie - albo naprawde czegos nie rozumiem ;)

Jacekde
28-04-2004, 19:38
Sam napisałeś, że górna wylewka to 4 cm nad rurkami. Rurki to 2 cm. wiec gdyby wszystko było od poczatku na rwonych poziomach to podloga tam gdzie bedzie ogrzewanie podlogowe bedzie 2 cm wyzej. (wlasnie o te rurki. Pytanie czym i na jakim etapie to zniwelowac.

Marcin Czyczerski
28-04-2004, 19:52
A tak przy okazji... Powiedzcie mi, na co zwrócić uwagę przy robieniu podkładów fundamentowych, aby później nie było problemu z podłogówką...

neptunek
29-04-2004, 12:31
Sam napisałeś, że górna wylewka to 4 cm nad rurkami. Rurki to 2 cm. wiec gdyby wszystko było od poczatku na rwonych poziomach to podloga tam gdzie bedzie ogrzewanie podlogowe bedzie 2 cm wyzej. (wlasnie o te rurki. Pytanie czym i na jakim etapie to zniwelowac.

Ech - moze bardziej obrazkowo (patrzac od gory):
1. plytki (panele)
2. klej (podklad pod panel)
3. wylewka betonowa (nad ogrzewaniem jastrych) 6 cm
4. styropian.

czyli reasumujac jezeli sa panele bez ogrzewania to betonu bedzie 6 cm, a jezeli jest ogrzewanie to betonu tez bedzie 6 cm, ale rurki od ogrzewania zabiora 2 cm, wiec nad rurkami zostanie 4 cm jastrychu - przeciez rurki od ogrzewania wodnego nie sa gesto przy sobie tylko co np 15 cm a wiec w miejscach gdzie rurek nie ma bedzie tak samo 6 cm.

mam nadzieje ze juz jest jasne :)

neptunek
29-04-2004, 12:34
A tak przy okazji... Powiedzcie mi, na co zwrócić uwagę przy robieniu podkładów fundamentowych, aby później nie było problemu z podłogówką...

A bardziej szczegolowe pytanie?? bo nie wiem za bardzo o jakich problemach myslisz i o jakich podkladach fundamentowych.

Jacekde
29-04-2004, 13:31
Teraz juz jasne. Czyli poziom nalezy wyrownac grona wylewką. Dzieki.