PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt wjazdu na dzia?k?



TadeuszK
26-04-2004, 12:35
Czy projekt wjazdu na działkę można wykonać samemu czy powinien to wykonać projektant ?
Projekt ma spełniać następujące parametry techniczne:
- szerokość zjazdu nie mniejsza niż 4,5 m w tym jezdnię o szerokości nie mniejszej niż 3,0 m nie większej niż szerokość jezdni na drodze ulicy X.
- nawierzchnia w granicach pasa drogowego: - warstwa ścieralna twarda z kostki brukowej koloru szarego - grubości 8 cm, podbudowa zasadnicza z kruszywa łamanego lub naturalnego stabilizowanego mechanicznie lub tłuczenia kamiennego, warstwa wyrównawcza - piasek średnio lub drobnoziarnisty - gr. 3cm,
- przecięcie krawędzi nawierzchni zjazdu drogi - skosem 1:1,
- pochylenie podłużne zjazdu w obrębie korony drogi - należy dostosować do jej ukształtowania, zastosować przepust rurowy o średnicy - nie mniejszej niż 400 mm.

Czy może mi ktoś ewentualnie udostępnić kopię projektu wjazdu, tak abym mógł go dostosować do moich potrzeb ?

Tadek

aru
26-04-2004, 12:48
specjalnych papierów do tego nie potrzeba, ale w zależności czy jest to droga gminna, czy powiatowa to mogą być schody;
ponadto dochodzi uzgodnienie z MO :D ;
a wtedy to może okazać się że to jest "baraninia" ale jeżeli chcesz to załatwić pozytywnie to oni mają .... itd itp (samo życie)

aru
26-04-2004, 12:59
trochę namieszałem bo napisałem na temat projektu organizacji ruchu, a nie konstrukcji drogi, do wykonania której musi być osoba z papierami
przepraszam :oops:

majki
26-04-2004, 17:54
Przyłączam się do pytania : też zaczynam załatwiać pozwolenie. Oprócz mapki od geodety najprawdopodobniej jest potrzebny projekt, nie mówiąc o planach ZP, bo jak nie to na to potrzebna jest osobna decyzja na budowę .... :(
Na razie z tego co wiem, to potrzebny jest projekt, ale kto go ma wykonać i za ile .... to nie wiem....
Majki

czyzb
26-04-2004, 18:35
dołączam się do tematu, piszcie co wiecie :lol: :lol: :lol:

Żaba
27-04-2004, 05:07
U nas projekt wjazdu na działkę przygotował i uzgodnił w urzędzie miasta architekt, który robił adaptację projektu. Koszt projektu wjazdu był w cenie podstawowej adaptacji (1200zł)


Pozdrawiam

Żaba

maciejon
27-04-2004, 06:44
U mnie ZUD wydając opinie do uzgodnienia lokalizacji budynku postawił warunek, by uzyskać w Zarządzie Dróg decyzję na urządzenia wjazdu (a dokładniej zjazdu na posesję). Był do tego potrzebny projekt zjazdu. Wykonał go projektant adaptujący projekt - 250 zł.
Na podstawie projektu Zarząd Dróg wydał decyzje, zezwalającą na urzadzenie zjazdu.