PDA

Zobacz pełną wersję : kominek gazowy opinie



ewo
19-12-2011, 14:52
Witam
czy ktoś z was ma w domu kominek gazowy, jeśli tak to prosiłabym o opinie na jego temat. Ile płaciliście, czy mozliwe jest podlaczenie go do gazu z butli etc
Zamierzam zainstalowac coś takiego w przyszłym domu, ale szczerze to odstraszają mnie ceny..a wydać tyle kasy na bubel...:sick: po prostu mnie nie stac

eniu
19-12-2011, 15:29
Orzesz ty ! :)

Jak Orzesze, to chyba do Foresta... :D

coulignon
19-12-2011, 19:29
widziałem na jakis targach kilka modeli. Ładne były ale miały zasadniczą wadę, zresztą tą samą jak kominki na pellet: wizja ognia. W gazowych kominkach wyglada to jak 30 letnia kuchenka z przepalonymi palnikami, w pelletowcu jak przerośnięta lutlampa. Mi to przeszkadzało.

muchenz
20-12-2011, 13:32
widziałem na jakis targach kilka modeli. Ładne były ale miały zasadniczą wadę, zresztą tą samą jak kominki na pellet: wizja ognia. W gazowych kominkach wyglada to jak 30 letnia kuchenka z przepalonymi palnikami, w pelletowcu jak przerośnięta lutlampa. Mi to przeszkadzało.

Nie jest chyba tak źle:


http://www.youtube.com/watch?v=Tq9tWdEhwmg

http://www.youtube.com/watch?v=kTDytrd1yAA

Lepsze to niż kupa syfu, popiołu i dymu oraz brudna szyba, którą żeby wyczyścić trzeba się nieźle napocić oraz mieć kontakt z agresywną chemią .

Nefer
20-12-2011, 13:47
Lepsze to niż kupa syfu, popiołu i dymu oraz brudna szyba, którą żeby wyczyścić trzeba się nieźle napocić oraz mieć kontakt z agresywną chemią .

Nooo nie wiem. NIe zauwałyłam w swoim kominku ani kupy syfu, ani dymu - a szyba jest myta raz na pół roku ...hmm...ale ogień mam prawdziwy, a nie z kuchenki...

ewo
20-12-2011, 17:20
Nooo nie wiem. NIe zauwałyłam w swoim kominku ani kupy syfu, ani dymu - a szyba jest myta raz na pół roku ...hmm...ale ogień mam prawdziwy, a nie z kuchenki...

coś za coś, generalnie w gazowym podoba mi sie to ze go rozpale na 2 godzinki albo i pół tylko klikając pilota a tradycyjny kominek to cały rytuał...

ewo
20-12-2011, 17:25
czy ktoś ma taki zainstalowany w domu ? chodzi mi o ocene osoby uzytkujacej go, ile spala gazu etc....

eniu
20-12-2011, 17:29
coś za coś, generalnie w gazowym podoba mi sie to ze go rozpale na 2 godzinki albo i pół tylko klikając pilota a tradycyjny kominek to cały rytuał...


No i o ten rytuał chodzi...




Jeśli zaś myślisz o ekonomii, to brak! Pilot od TV w jednej,
od gazówki w drugiej i pełen szpan. I chyba nie ma w tym
nic zdrożnego. Każdy lubi czymś zaszpanować, nawet ksiądz Tiszner :D

coulignon
20-12-2011, 18:31
no dobra - odwołuje obelgi co do gazowca. Te wygladają ładnie.

muchenz
20-12-2011, 18:34
Nooo nie wiem. NIe zauwałyłam w swoim kominku ani kupy syfu, ani dymu - a szyba jest myta raz na pół roku ...hmm...
...

Zwykły kominek to dodatkowych kilka etatów: rąbacz, tragarz, palacz i sprzątacz :).


ale ogień mam prawdziwy, a nie z kuchenki...

ha ha, tak, tak ogień powstający z gazu jest 'sztuczny' - ciekawe.

Też mam prawdziwy, ale wolałbym 'sztuczny' - na szczęście bywam tam tylko w weekendy, w przeciwnym wypadku można byłoby się załamać :).

Wolę to:


http://www.youtube.com/watch?v=lbxc-6MDm74&feature=related

Niż to:

http://bi.gazeta.pl/im/6/8827/z8827386X.jpg
http://kaliningrad.blox.pl/resource/08110901.jpg

Kominki Piotr Batura
20-12-2011, 18:54
Manipulacja ! Zastanawiam się w jakim celu :D Ale nic nie szkodzi,
mam nadzieje na merytoryczna dyskusję .

Myślę, że wklejając zdjęcie odlotowej gazówki, z najwyższej półki
warto w rządku ustawić coś podobnego na drewno. Np takie jak
moje wyklejanki. Natomiast wkład na drewno za 800 zł z Castoramy,
pokazany przez Ciebie, 15 X tańszy od tej gazówki ,dostał się w
po prostu w niepowołane ręce . Każdego nauczę palić w takim
wkładzie tak,że szyba nie będzie się brudzić.

Gazówka w niepowołanych rękach, też może zajść syfem, do tego
można polecieć za darmo w kosmos :(

coulignon
20-12-2011, 18:55
o ! To właśnie takiego gazowca widziałem. Obelgi jednak podtrzymane.

muchenz
20-12-2011, 19:13
o ! To właśnie takiego gazowca widziałem. Obelgi jednak podtrzymane.

Jest świetny. Doskonale pasuje do nowoczesnych wnętrz, ale wiadomo, każdy Polak to sarmata i kominek musi być tradycyjny najlepiej z zegarem i zdjęciami na belce :).

coulignon
20-12-2011, 20:28
Hmmm.... Mojemu kominkowi i gustowi daleko do sarmackich klimatów. Zdjecie kiedy indziej bo nie mam. Ale z tym gazowcem mam tylko jedno skojarzenie = patrz post numer3.

Nefer
20-12-2011, 21:24
Zwykły kominek to dodatkowych kilka etatów: rąbacz, tragarz, palacz i sprzątacz :).
NIe zauważyłam. Może dlatego, że palę brykietem pini-key ? Więc nie rąbię, nie jestem tragarzem, a mycie szyby - jak wyżej. Sprzątanie ? A po czym ? Przecież nie wchodzę do środka po pijaku :)




ha ha, tak, tak ogień powstający z gazu jest 'sztuczny' - ciekawe.

Też mam prawdziwy, ale wolałbym 'sztuczny' - na szczęście bywam tam tylko w weekendy, w przeciwnym wypadku można byłoby się załamać :).

Z kuchenki na gaz zrezygnowałam nawet w kuchni - więc po co mi w salonie ? :):)

A te zdjęcia ... cóż ... w życiu czegoś takiegonie widziałam. Albo poważny problem z kominkiem albo z higieną :):)

Jacław
01-07-2013, 12:05
Podzielę się doświadczeniem.

Mamy od roku kominek gazowy, wład Kal Fire Fairo 100 (moc 7,3kW) i muszę powiedzieć, że jest to jeden z lepszych "wynalazków" w naszym domu.
Ja sam sceptycznie podchodziłem do tematu, ale moja druga połówka się uparła i przeszło :)

Moje pierwsze zaskoczenie to, że ten "ozdobny gadżet dla szpanerów" (jaką to opinię często można na forum znaleźć) nieźle grzeje! Już w parę minut po włączeniu w pomieszczeniu robi się ciepło. Bardzo szybko można uzyskać w pomieszczeniu kilka stopni więcej.

I to ma na prawdę duże zastosowanie w ciągu roku. Często (jesienią/wiosną) jest tak, że dni są w miarę ciepłe, słońce przez okna szybko nagrzewa, ale rano (kiedy po wstaniu dodatkowe ciepło jest właśnie pożądane) jest w miarę chłodno. Można by temu zapobiec wygrzewając podłogę przez całą noc, ale po pierwsze to niezbyt ekonomiczne, po drugie już po 2-3 godzinach ogrzewanie w domu nie jest potrzebne a bezwładność podłogówki je utrzymuje.

Inne zastosowanie - wracamy do pustego domu zziębnięci, włączamy kominek na maksa i szybko się przypiekamy ;)

Jest za ciepło - pstryk i ognia nie ma. Tradycyjny kominek tak szybko ciepła nie wytraci.

Jako główne źródło ciepła mamy w domu piec gazowy, który zasila podłogówkę na parterze (tam jest kominek) i grzejniki na piętrze. Kominek fajnie to uzupełnia, bo podłogówka ma duże opóźnienie (nie mogę przesadzać tym bardziej, że jest pod parkietem).

Wrażenia estetyczne to kwestia indywidualna. U nas są ceramiczne polana a'la drewno, które są opływane przez płomienie. Trzeba się przypatrzyć, żeby zauważyć, że to nie prawdziwe drewno. Kominek na drewno ma pod tym względem przewagę, co natura to natura ;) Kiedy jest wyczyszczony, oczywiście.

Jeśli chodzi o czyszczenie, to jeden raz w ciągu roku wymontowałem szybę żeby ją przetrzeć od środka - był delikatny biały nalot.

Co do kosztów eksploatacji to trudno mi się wypowiedzieć, zarówno kominek jak i piec centralny są na gaz i nie mam osobnego licznika. Według instrukcji zużywa on 0,9m3 gazu na godzinę. Zapewne przy maksymalnym rozkręceniu, przy czym w 90% przypadków jest on u nas nastawiony na 1/3 - 1/4 mocy (za ciepło kiedy jest mocniej!).

Co jeszcze...
Całkowity koszt kominka (wkład, obudowa (minimalistyczna), kratki, komin (cały stalowy), izolacje, montaż) to było u nas 19.500zł.
Kominek ma zamkniętą komorę spalania (komin dwuwarstwowy jak przy piecach). Mamy wentylację mechaniczną, nie było problemu z odbiorami.

Marka
29-10-2013, 07:42
No, i całą stronę pierdół trzeba przeczytać, żeby znaleźć JEDNĄ SENSOWNĄ ODPOWIEDŹ ..!
(Jacław - wielkie dzięki :-))

ludzie, kuźwa, jak wam się nudzi to piszcie blogi, a nie zawalajcie forum swoimi durnymi komentarzami - szanujcie czas innych !!!

tanja66
11-12-2013, 08:53
Czytam wątek i rzeczywiście mało konkretów. Ja kupiłam mieszkanie we Wrocławiu w City Island. Ma ono przygotowaną całą instalację do podłączenia kominka. Szukam teraz dobrego producenta takich kominków i dobrą firmę montującą. Ma ktoś w tej kwestii doświadczenie ? Czekam na jakieś info. Tak jak wspomniłam chodzi o Wrocław.

Salon Kratki.pl
26-06-2015, 21:02
Dzień dobry Państwu.
Tanja66 ... zapraszamy do skorzystania kompleksowo z naszych usług i produktów.
Zaprojektujemy i wykonamy profesjonalnie zabudowę takiego kominka gazowego ze wszystkimi tego wymaganiami, na bazie dedykowanych do takich zabudów materiałów ogniotrwałych, podłączymy palenisko i przeprowadzimy jego uruchomienie (posiadamy do tego odpowiednie uprawnienia), wreszcie - nauczymy Państwa korzystać z kominka gazowego.
Poniżej linki do produktu.
Produkcja polska, cena paleniska dostosowana do portfela Kowalskiego, serwis i dostępność wszelkich podzespołów od ręki i na miejscu (w kraju).
Palenisko w wydaniu z szybą frontową, szybą boczną (lewą lub prawą) oraz dwoma szybami bocznymi.
Do wyboru różne rodzaje palników - świeczkowei z płomieniem ciągłym
https://kratki.pl/pl/aktualnosci/pokaz/kominek-gazowy-leo-100
Link do materiałów i specyfikacji technicznej.
https://kratki.pl/images/do_pobrania/LEO_26_05_2015_d.pdf
Zachęcamymy do kontaktu (stopka i reklama obok).
Pozdrawiamy i zapraszamy.

ktototaki
26-06-2015, 21:23
OMG... reaktywacja :) a pamiętacie jak się zapierał ;P sukcesów życzę :)

Patryk Adam
14-08-2015, 13:30
Zastanawiałem się nad zakupem kominka gazowego, ale wybrałem jednak biokominek firmy [MODEROWANO]. Wydał mi się dużo bardziej praktyczny i przyjazny dla środowiska, a to jest dla mnie bardzo istotne. Plus oszczędność jest większa.

fankominkowy
21-06-2016, 14:12
Witam
a ja miałam w domu kominek opalany drewnem - radocha z przygotowań do palenia, zapachu, widoku ognia; gorzej było ze sprzątaniem - nie chciało się, ale działałam.
teraz mieszkam w bloku i mam kominek gazowy (tylko taki mogłam mieć); wyleczyłam się z zapachu a widok ognia nadal suuuper i wszystko bez przygotowań i sprzątania.
Ale każdy wybiera co lubi a czasami co musi.

To co ja kupiłam pali się tak:https://www.youtube.com/watch?v=qebl-fdDuDo&list=PLK0eyEIf_Hj63bNDT051YEUHfUzkdojlz&index=7

lecho*ski
21-06-2016, 19:17
w jakim bloku masz tego gazowca ?
chyba nie takim z osiedli z płyty ?
nie mac ludziom w głowach tym marketingowym belkotem . w tzw bloku nie zainstalujesz nic powyżej biokominka
a ile to cudo kosztuje ?

Witam
a ja miałam w domu kominek opalany drewnem - radocha z przygotowań do palenia, zapachu, widoku ognia; gorzej było ze sprzątaniem - nie chciało się, ale działałam.
teraz mieszkam w bloku i mam kominek gazowy (tylko taki mogłam mieć); wyleczyłam się z zapachu a widok ognia nadal suuuper i wszystko bez przygotowań i sprzątania.
Ale każdy wybiera co lubi a czasami co musi.

To co ja kupiłam pali się tak:https://www.youtube.com/watch?v=qebl-fdDuDo&list=PLK0eyEIf_Hj63bNDT051YEUHfUzkdojlz&index=7

marian222222
29-11-2018, 10:30
Witam, mam pytanie odnośnie kominka gazowego Leo 100. Ma on zakres mocy grzewczej od 4,3 do 10 kW.
Chodzi mi o sposób jego obudowania, jedni instalatorzy mówią że płytą k/g ogniową inni że płyty krzemianowo - wapienne a różnica cen jest bardzo znacząca.

Kominki Piotr Batura
29-11-2018, 11:06
Kominek to urządzenie grzewcze. Chcesz go obudować papierowymi płytami? Płyta GK, to gips i papier z dwóch stron....