PDA

Zobacz pełną wersję : ocieplam użytkowe poddasze



to70
20-12-2011, 21:18
Witam i od razu pytam - ile jeszcze dać wełny jako drugą poprzeczną warstwę (miedzy krokwiami mam 15cm ursa lambda 0,032)? Czekam niecierpliwie:bye:

pawel HITPUR
21-12-2011, 05:04
Witam
Moim zdaniem powinienes dac na przekladke 5 cm welny w stelarzu do plyt.
Troszke nieska ta lambda jak na wspolczesne mozliwosci izolacyjne.
Pozdrawiam!
WESOLYCH SWIAT!!

Tomek W
22-12-2011, 09:26
Witam i od razu pytam - ile jeszcze dać wełny jako drugą poprzeczną warstwę (miedzy krokwiami mam 15cm ursa lambda 0,032)? Czekam niecierpliwie:bye:

Jak pisze Flashback 10 cm to tak na ślepo można dołożyć. Znając szczegóły rozwiązania można by analizować czy więcej jest opłacalne, ale to dopiero w przypadku poznania szczegółów dachu.

Jacekss
22-12-2011, 09:56
a ja mam pytanie o ocieplenie na poddaszu miejsca miedzy elewacją (styro) a murłatą, jest tam kilka cm wolnej przestrzeni
niestety jak ocieplali budynek to nie do konca dobrze złączyli styro z wełną i są przedmuchy. teraz na styku wełna murłata wieje chłodem (badałem pirometrem)
no i jak to ocieplić, myslalem żeby wepchnąć tam wełne na całej dł domu tak z 5cm grubości. dodatkowo można by zapiankować tą szczelinę między styro a murem coby zminimalizowac ruchy powietrza. jak sądzicie ? a może zamiast wełny dać styro ?

Tomek W
23-12-2011, 07:13
Metod naprawy błędów wykonawczych może być bardzo dużo, ale bez dokładnych szczegółów można tylko zgadywać.
Jeżeli masz dostęp do murłaty od wewnątrz to wsunięcie pasków wełny zmniejszy przedmuchy. Wełna może szczelnie wypełnić przestrzeń w przeciwieństwie do styropianu. Wtryśnięcie pianki może zamknąć wlot do szczeliny powietrznej miedzy ociepleniem zamontowanym miedzy krokwiami. Gdy masz dostęp tylko od zewnątrz (od okapu dachowego) to raczej pozostaje włożenie dyszy (wężyka) od pianki i wypełnienie szczelin.

Jacekss
23-12-2011, 10:58
sytuacja mniej więcej wygląda tak jak na rysunku
miejscami ta wełna wchodzi w szczelinę między styro a murłate ale najczęściej jednak nie
stąd moje pytanie czy wystarczy tam wepchnąć więcej wełny (wejdzie na szer ok 5-6cm) i dodatkowo zaaplikowac pianke w tą szczelinę żeby zniwelować jakies ruchy powietrza czy wystarczy tylko wełna. dodatkowo jak widziałem robote to piankowano szczeliny miedzy styro a krokwiami tam gdzie docinano styro, no ale chyba tez niedokladnie bo wydaje mi sie że gdzieniegdzie wieje z tych szczelin. aha dostęp do tego miejsca mam tylko z wewnątrz, od zewnątrz zrobiona juz podbitka

http://img28.imageshack.us/img28/7410/przekroj.png

pawel HITPUR
23-12-2011, 12:45
czyzby pojawila sie jakas nowosc w pur bijaca welne o ktorej nie wiem.

Witam! Niestety nie jest to nowosc bo na rynku przemyslowym od wielu lat ale od lat okolo 4 dostepna rowniez dla zwyklych smiertelnikow liczacych wlasne finanse.
Jest to piana poliuretanowa zamknietokomorkowa o gestosci 35kg na m3 i lambdzie starzeniowej 0,22. A przedewszystkim cisnieniowa aplikacja piany nie pozwala na bledy w uszczelnieniu o ktorych mowi kolega izolujacy dom styro i welna. wiem z doswiadczenia ze nie ma kozaka ktory dobrze zaizoluje welna sciane kolankowa czy kalenice pozdrawiam.
WESOLYCH SWIAT!!

Tomek W
23-12-2011, 14:22
Najlepiej wyjąć wełnę pomiędzy krokwiami aby mieć lepszy dostęp i lepsze pole manewru. Potem można ułożyć tam płyty (np. ROCKTON gr.60mm) pociąć na paski o skośnej jednej z dłuższych krawędzi.
Należy wsunąć takie paski za murłatę i ponownie ułożyć wełnę między krokwiami. Nie widzę potrzeby dodatkowego użycia pianki jeżeli zostanie użyta druga warstwa wełny pod krokwiami, a przed murłatą zostanie dodatkowo zamocowana izolacja (w poziomie na murze).

Jacekss
23-12-2011, 20:52
o dzieki.. tak trzeba bedzie zroibć