PDA

Zobacz pełną wersję : Zastosowanie poziomnicy laserowej



Tomek0
21-12-2011, 09:10
Witam,
Ostatnio zastanawiam się nad kupnem poziomnicy laserowej. Ma mi służyć głównie do prac wykończeniowych tj. odwieszane sufity, ścianki działowe, glazura itp. Powiem szczerze, że główny nacisk kładę na poziomowaniu profili UD. Dlatego potrzebuję poziomnicy, która ustawiona w rogu ściany, puści wiązke laseru 2/3 kierunki. Czyli w przeciwny róg pomieszczenia, oraz na długościach 2 ścian odchodzących od rogu, w którym znajduje się poziomnica. Słowa przelane na kartke 91060 . Może są inne możliwości poziomnic laserowych np. ustawienie jej na środku pomieszczenia i wiązka laseru będzie padać we wszystkich kierunkach ?. Ceny na allegro są przeróżne i nie wiem czym się kierować bo nie mam doświadczenia z takim sprzętem. Najwięcej ile chce przeznaczyć to 300-400 zł. Proszę was o jakieś propozycje i rady ( za wyjątkiem próby udowodnienia, że szlaufaga jest tańsza i dokładniejsza ).
Z góry dziękuję za wszystkie sugestie

perm
21-12-2011, 10:38
Te najpopularniejsze (czyt. w miarę tanie) wyświetlają na ścianie krzyż czyli jedna wiązka w pionie a druga w poziomie. Jeżeli kupisz taką poziomicę z samopoziomowaniem (a tylko taką moim zdaniem warto) to przestawienie je w inną pozycję to tylko chwila. Nie potrzebujesz nic więcej.

Tomek0
21-12-2011, 12:13
Pewnie i tak jest, tylko nie zawsze przy przestawieniu ( obróceniu ) poziomica będzie na tej samej wysokości co przed chwilą. Chyba, że mówimy o poziomicy ze statywem. Możesz podać jakieś sensowne propozycje ? starałem się szukać w internecie, ale znalazłem lakoniczne wypowiedzi.

perm
22-12-2011, 05:54
Pewnie i tak jest, tylko nie zawsze przy przestawieniu ( obróceniu ) poziomica będzie na tej samej wysokości co przed chwilą. Chyba, że mówimy o poziomicy ze statywem. Możesz podać jakieś sensowne propozycje ? starałem się szukać w internecie, ale znalazłem lakoniczne wypowiedzi.
Kładziesz w kącie deskę czy płytę na odpowiedniej wysokości i w miare poziomo. Obracasz poziomice na tej płycie o te 45 st czy 90 i masz tą samą wysokość linii lasera na ścianie. Możesz kupić ze statywem. Ja miałem Boscha plc10 czy jakoś tak i miał statyw. Można go kupić za jakieś 250 - 350 zet ale myślę kazdy z samopoziomowaniem sie nada. Jeżeli nie chcesz na tym zarabiać to kup najtańszy działający. Po robocie nie bardzo jest co z nm zrobić a sprzedać drogi używany nie jest łatwo.

william.bonawentura
30-12-2011, 20:19
Powiem szczerze, że główny nacisk kładę na poziomowaniu profili UD.

A w czym jest problem, że nie możesz zrobić tego szlauchwagą i barwiącym sznurkiem ? Fakt, że trzeba kogoś do pomocy.

Tomek0
02-01-2012, 07:47
William, sam sobie odpowiedziałeś w czym tkwi problem zastosowania szlaufwagi

compi
03-01-2012, 22:02
Mam i używam poziomicę ze statywem za niewielkie pieniądze jak i niwelator laserowy Spectry, używany za tysiaka z alledrogo. Towarzyszy mi od pocżątku budowy i korzystałem z niego wiele razy. Z zewnętrznych prac od ław po poziomowanie montażu okien i pasów podrynnowych. We wnętrzach od posadzek po płytki w łazience. I jeśli znajdziesz w portfelu te kilka setek więcej to nie będziesz żałował. Sprzęt ma czujnik-pilota do wykrywania wiązki lasera(błąd przy 60 metrach to chyba kilka milimetrów) i do nastawiania prędkości obrotów, rotacji itp. Przy sufitach można go zamontować na ścianie i będzie na akumulatorach wyznaczał linie poziome przez kilka godzin. Jeśli jednak musi byc taniej i poziomica to tylko z samopoziomowaniem. Inaczej błędy przy glazurze mogą być kosztowne.

BasH
04-01-2012, 21:42
Najwięcej ile chce przeznaczyć to 300-400 zł. ... Z góry dziękuję za wszystkie sugestie
Za stówkę więcej masz fajnego boscha świecącego dookoła + tyczka rozporowa (np o jętki do podłogi) - wypoziomowanie sufitu to chwilka. Zobacz u mnie w dzienniku.

Tomasz Antkowiak
07-01-2012, 21:02
mam cos takiego

http://allegro.pl/laser-poziomica-krzyzowa-alton-bcm-i1911493120.html


moze i to nie jest jakis profesjonalny sprzet ale jestem MEGA zawolony i polecam ci zakup czegos podobnego.Przyda ci sie wiele wiele razy

lesz
08-01-2012, 23:41
ja polecam BOSCH PLL 360 (czy cokolwiek podobnego) - krzyz + laser dookola
b. przydatne urzadzonko :) stawiasz tyke na srodku pokoju i masz poziom bez kombinacji - bosch to pewnie kolo 500zl, ale mozna cos tanszego zlapac raz po raz
zobacz ich prezentacje video na http://www.bosch-do-it.com/productspecials/diy/pll360/pl/pl/ wszystko wyjasnia

temat przerabiany kiedys nieco na:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?186766-Laser-krzy%C5%BCowy-pll-360-bosch&p=4907783#post4907783

w pomieszczeniach to kolo 10m ladnie widac, na zewnatrz w dzien srednio (fotki)
ale wieczorem...bezproblemowo. laserek posluzyl mi rowniez jako wyznacznik poziomu na dzialce - trzeba bylo poczkac az sie sciemni, wtedy zasiegowo >20m dalo rade widziec kreche i porobic wszystkie pomiary :)

BasH
12-01-2012, 13:54
Za stówkę więcej masz fajnego boscha świecącego dookoła + tyczka rozporowa (np o jętki do podłogi) - wypoziomowanie sufitu to chwilka. Zobacz u mnie w dzienniku.


ja polecam BOSCH PLL 360 (czy cokolwiek podobnego) - krzyz + laser dookola
b. przydatne urzadzonko :) stawiasz tyke na srodku pokoju i masz poziom bez kombinacji - bosch to pewnie kolo 500zl,

No właśnie tego boscha polecałem (Tomkowi0 na priv) - ja tylko żałuję, że nie kupiłem go dużo wcześniej, jeszcze na etapie fundamentów... Musiałem się męczyć szlaufwagą i zwykłą, prostą poziomicą laserową.

compi
12-01-2012, 18:59
No widzisz, a ja szlaufwagą skontrolowałem pierwsze pomiary mojego niwelatora : ), właśnie przy fundamentach.