PDA

Zobacz pełną wersję : Mój dach- proszę o opinię



gosja
21-12-2011, 09:14
A to mój dach- wykonanie dachówka cementowa BRAAS cisar grafit
Ze względu na koszty, zdecydowaliśmy się na obróbki z blachy. Wyszło jak na zdjęciach.
Co o tym sądzicie?

https://lh4.googleusercontent.com/-VhN2npF0VyY/TuPV5fyPGlI/AAAAAAAAMIo/BJoIPufk1Ts/s576/DSC_0678.jpg

https://lh3.googleusercontent.com/-94wgmxtDSC0/TuPV-c8iq2I/AAAAAAAAMIs/bX5cWPvyWPs/s576/DSC_0679.jpg

https://lh4.googleusercontent.com/-nbuLYx3abaE/TuPWByjJtpI/AAAAAAAAMIw/ktOex9dT5_w/s576/DSC_0680.jpg

https://lh3.googleusercontent.com/-zbenWqruUww/TuPWVG4v4_I/AAAAAAAAMI4/ArVCCzdlGRw/s576/DSC_0685.jpg

https://lh3.googleusercontent.com/-hO8vKNsWSKc/TuPWZhSR7KI/AAAAAAAAMI8/pbHZGzUHP1Q/s576/DSC_0686.jpg

https://lh6.googleusercontent.com/-3bkbbwCjjlg/TuPWfAjKSgI/AAAAAAAAMJA/rkzHZe50Xaw/s576/DSC_0691.jpg

wartownik
21-12-2011, 16:45
Bardzo ładny , dobrze wykonany , kolorystycznie ok , materiały ok.

winiu1
21-12-2011, 17:15
Estetycznie ładnie. A co do kosztów, to obróbki wiatrownic zrobili za darmo?

gosja
22-12-2011, 20:24
rzecz nie w tym, że za darmo tylko chodzi o różnicę w cenie między dachówkami krańcowymi a blachą
dla ekipy sposób wykończenia nie wpływał na cenę robocizny.
:)

Andrzej Wilhelmi
23-12-2011, 00:07
Chyba jesteś zadowolona bo jest wykonany wzorowo. Gratuluję. Pozdrawiam.

Jan P.
23-12-2011, 10:55
Zauważyłem, że mury dotykają desek. Powinno tam być ocieplenie. Jan.

DACxxxAZ
25-12-2011, 16:30
Wizualnie ok. oglądam zdjęcia w dzienniku i kilku technologii jeszcze nie rozgryzłem,dalej sie zastanawiam co Ci tam zrobili pod dachówką. Masz więcej zdjęć ?

winiu1
26-12-2011, 17:47
rzecz nie w tym, że za darmo tylko chodzi o różnicę w cenie między dachówkami krańcowymi a blachą
dla ekipy sposób wykończenia nie wpływał na cenę robocizny.
:)

Miałaś szczodrą ekipę, ile zwieli za całość (pokrycie)?

Miszaki
26-12-2011, 18:19
Jeśli chcesz opinii to moja jest taka: obróbki i dach wykonane bardzo ładnie i estetycznie. Nijak mi jednak nie pasują te pseudo-góralskie wykończenia na krokwiach (wyoblenia, wycięcia, wzory etc.). Nie pasują i gryzą się z wyglądem całego domu. Szkoda, że takie zastosowaliście bo są tu zupełnie nie na miejscu.

gosja
26-12-2011, 21:53
Miałaś szczodrą ekipę, ile zwieli za całość (pokrycie)?

50zł za metr kw
dziękuję za opnię i uwagi

gosja
26-12-2011, 21:53
Jeśli chcesz opinii to moja jest taka: obróbki i dach wykonane bardzo ładnie i estetycznie. Nijak mi jednak nie pasują te pseudo-góralskie wykończenia na krokwiach (wyoblenia, wycięcia, wzory etc.). Nie pasują i gryzą się z wyglądem całego domu. Szkoda, że takie zastosowaliście bo są tu zupełnie nie na miejscu.

dzięki,
takie właśnie wykończenie mi się podoba :)

winiu1
28-12-2011, 16:17
50zł za metr kw
dziękuję za opnię i uwagi

Dla mnie wszystko jasne, cena adekwatna do wykonania, tj. dobra cena dobre wykonanie.

Krizi
29-12-2011, 18:46
rzecz nie w tym, że za darmo tylko chodzi o różnicę w cenie między dachówkami krańcowymi a blachą
dla ekipy sposób wykończenia nie wpływał na cenę robocizny.
:)

Gratulacje
Bardzo ładny wykon.
Miałeś to szczęście że trafiłeś na ekipę dekarzy którzy znają się też na blacharce, ponieważ to właśnie prace blacharskie są bardzo często piętą Achillesową wielu ekip.

Jeszcze raz.
Dobra robota.

Ja mam pytanie dotyczące więźby?... to była jedna i ta sama ekipa czy dwie odrębne firmy.
Jak Ci wyszły cenowo prace ciesielskie przy obróbce okapów nadbitki ?

gosja
29-12-2011, 19:42
Gratulacje
Bardzo ładny wykon.
Miałeś to szczęście że trafiłeś na ekipę dekarzy którzy znają się też na blacharce, ponieważ to właśnie prace blacharskie są bardzo często piętą Achillesową wielu ekip.

Jeszcze raz.
Dobra robota.

Ja mam pytanie dotyczące więźby?... to była jedna i ta sama ekipa czy dwie odrębne firmy.
Jak Ci wyszły cenowo prace ciesielskie przy obróbce okapów nadbitki ?

Jedna ekipa robiła wszystko, od impregnacji więźby do montażu rynien włącznie. Cena za wykonanie całości- 50 zł m kw.
Było trochę spięć z powodu opóźnień w realizacji ale na koniec wyszło wszystko super i miło dla obu stron.
W lecie ta sama ekipa będzie nam jeszcze robić wiatę garażową z miejscem na drewno, budę dla psa itp, itd :)
Dziękuję za opinie, pozdrowienia :)

Krizi
30-12-2011, 18:21
Jedna ekipa robiła wszystko, od impregnacji więźby do montażu rynien włącznie. Cena za wykonanie całości- 50 zł m kw.
Było trochę spięć z powodu opóźnień w realizacji ale na koniec wyszło wszystko super i miło dla obu stron.
W lecie ta sama ekipa będzie nam jeszcze robić wiatę garażową z miejscem na drewno, budę dla psa itp, itd :)
Dziękuję za opinie, pozdrowienia :)

O kurcze... nie wiem czy ci w lato to zrobią, ponieważ do tego czasu to oni mogą nie przetrwać zimy :) jak będą za taką stawkę zlecenia wykonywać.
Swoja drogą to cieszy że ktoś za tak niską stawkę potrafi coś dobrze technicznie wykonać a z drugiej zaś strony to straszne że są takie ekipy które cenowo odstają od realiów rynkowych.

Dla mnie bomba.
Ekipa roku 2011 . Chcę ich mieć jako podwykonawców :) to wreszcie zacznę dobrze zarabiać. :WW

DACxxxAZ
30-12-2011, 19:50
Krizi,szukasz podwykonawców ?

warcislaw
30-12-2011, 22:25
pierwsza uwaga: rynna osadzona za nisko, przy większych opadach większość wody przeleci za rynnę. Jednym słowem ktoś kto to robił nie ma pojęcia o wykonaniu systemu odprowadzenia wody opadowej. Najciekawsze jest co jest pod dachówką? Bo jeśli wełna to współczuję.

Andrzej Wilhelmi
30-12-2011, 22:34
A tak konkretnie to, do którego (czyjego) dachu kierujesz swoje uwagi? Nie znam dachu, na którym na wełnie montowano by dachówkę. Pozdrawiam.

Jan P.
30-12-2011, 23:24
Warcisław ; gdyby była wyżej to narażona byłaby na zniszczenie przez zsuwający się śnieg i lód. Płotki nie każdemu się podobają. A co ma wełna do dachówki ?. Jan.

Krizi
31-12-2011, 15:29
Krizi,szukasz podwykonawców ?

Każdemu nie w smak oddawać lub nawet rezygnować ze zleceń z powodów oczywistych. Jak to mówią..."roboty nie przerobisz" :D a miło by było mieć kogoś kto nie dość że za pół ceny wykona zlecenie to jeszcze na dodatek do nie zmasakruje.

Sorry za OT :D

DACxxxAZ
31-12-2011, 18:40
Przyjaciół poznaje się w biedzie :)