PDA

Zobacz pełną wersję : wkrętarka



Laputa
21-12-2011, 10:35
Znowu zepsuła mi się wkrętarka... najgorsze jest to, że nie eksploatowałem jej zanadto... niestety tak to jest jak wszystkie sprzęty produkują dla nas Chińczycy. Jaka jest WASZYM zdaniem najwytrzymalsza i najbardziej niezawodna wkrętarka, którą będę mógł kupić i nie denerwować się więcej?

firewall
21-12-2011, 10:54
to kup sobie japońską.

coulignon
21-12-2011, 11:01
ja mam black @ decker - kosztowała niecałe 200 zł i przetrwała całą budowę. Intensywnie używam - końca nie widać póki co. Też na narzędzaich Skil sie nie zawiodełm . Raz mnie podkusiłem i kupiłem młotowiartarkę Graphite która kosztuje tyle co skill - po roku skrzywiło się wrzeciono osatnio padł udar. Teraz omijam tą markę z daleka.

firewall
21-12-2011, 11:05
To masz szczęście B&D jest teraz strasznym badziewiem. Kiedyś gdy był produkowany w Anglii to było co innego.

edde
21-12-2011, 15:09
fakt, z 10lat temu z Niemiec przywiozłem sobie wiertarkę B&D made in england, do dziś chodzi jak nowa, jedynie co załatwiłem (sam osobiście) to uchwyt(wrzeciono) złamana rączka, skila ma trochę i nie powiem, chodzi ale delikatne to jest, takie dla typowego amatora majsterkowicza, za to na budowie (i nie tylko) zarobiły na siebie niebieskie bosche (motowiertarka 2-26, zakrętarka udarowa, wkrętarki, strug - tu zielony ale nic mu do niebieskiego nie brakuje, mała kątówka z reg. obrotów itp) niektóe kupiłem nowe inne to upolowane używki w dobrym stanie.

coulignon
22-12-2011, 08:25
To masz szczęście B&D jest teraz strasznym badziewiem. Kiedyś gdy był produkowany w Anglii to było co innego.


Sprawdziłem ale moja jest nie wiadomo skąd. W każdym razie kupiłem ją w 2008 roku i działa do dzisiaj.

leszekf
22-12-2011, 08:49
Do wkręcenia kilku wkrętów i wiercenia niewielkich otworów (pustak, drewno) używam Skilla. Przy długotrwałej pracy w drewnie, gdzie muszę wkręcić kilkaset wkrętów HILTI TE-15 :) Skill służy wtedy wyłącznie do wykręcania śrubek.

coulignon
22-12-2011, 09:47
narzędzia Hilti są boskie. Ale ceny to kosmos. Bawiłem się małym młotkiem Hilti. Jak kupiłem Graphita to myślałem że jest zepsuty... :)

firewall
22-12-2011, 11:49
dla wymagającego samoroba Makita jest wystarczająca. Trwała, mocna i cena do strawienia.
Coullignon: Jak twój BD jest z 2008 to jest made in China. Bo już dawno przenieśli produkcję do Chin. Ale jak widać można trafić na dobry egzemplarz.
Osobiście po wkrętarce Makity kupiłem naszą Celmę - jest słabsza ale jak na razie sprawuje się OK. Używam tylko do wkrętów.

GustlikTT
22-12-2011, 15:42
Najlepiej zainwestuj w Celmę WAK 14. Sam używam i jestem bardzo zadowolony.

firewall
22-12-2011, 15:50
No właśnie mam WAK-a 14. Kupiłem ją z ciekawości bo tańsza od Makity o połowę. Ciekaw jestem jak długo będzie służyła.

Lataren
29-12-2011, 16:35
Ja mam Einhella już 4 lata i cały czas mi służy - nawet po upadki z 2 metrowej drabiny na posadzkę - przeżyła więc mam zaufanie - najlepiej kupić tańszą i paragon sxerować ale myślę, że zależy to od modelu - znajomu kupił makitę i nawet szafy nie skońzył składać a tu dupk.....a

madmario2
31-01-2012, 09:31
Ja polecam BOSCH GSR 14,4V Profesional ciężko ją zatrzymać, na budowie nie zawiodła mnie, jedyny minus to ciężar ale coś za coś.

robertsz
31-01-2012, 13:00
No właśnie tego Boscha mi polecali w serwisie do którego oddałem moją nową Makitę po 3 miesiącach praktycznie zerowego używania.
Się coś urwało i mimo że na gwarancji to 200zł (30% sprzętu) mnie to kosztowało.
Jak obejrzałem moją rozebraną Makitę to już wiem że ten "sprzęt" to jest taka elektryczna zabawka dla dużych chłopców.

Po obejrzeniu w serwisie rozebranego Boscha zdecydowałem na zmianę marki.
W międzyczasie wyszła nowość GSR 14,4 VE-2-LI i ostatecznie to będzie mój nabytek.
Ma 2x większy moment obrotowy od poprzedniej wersji.
Mały przegląd oferty Boscha (http://www.bosch-professional.com/pl/pl/ocs/narz%C4%99dzia/101327/wiertarko-wkretarki-akumulatorowe/)

Na HILTI serwisanci narzekali bo podobno na części zamienne długo się czeka i są cholernie drogie w naprawie.
Ale generalnie sprzęt jest podobno nie do zajechania i to dla czynnych zawodowo wkrętaczy.

Jeśli używasz sporadycznie i amatorsko to marka nie gra roli, istotne są baterie.
Szukaj Litowych, one mogą leżeć i leżeć i leżeć.... i wciąż działają jak nowe.
Szybka ładowarka też nie zaszkodzi.

madmario2
31-01-2012, 16:57
Ja moją mam od jakiś 4-5 lat, baterie trzymają bardzo dobrze. W zeszłym roku kręciłem G-K na poddaszu i bateria trzymała cały dzień a używana była intensywnie od rana do nocy.
Moje zdanie jest takie że warto wydać większą kasę na lepszy sprzęt i mieć go w gotowości bo nigdy nie wiemy do czego będzie potrzebny.
Swego czasu zainwestowałem w sprzęt BOSCH Professional ( wkrętarka, wiertarka z SDS, 2x szlifierka kątowa 250 i 125 ). Tato kupował zielone i kiepsko na ty wyszedł - jednak niebieskie to niebieskie bez dwóch zdań jak dla mnie.
Jak zaczynają pracować to od razu wiadomo że praca będzie szła do przodu - do tej pory mnie nie zawiodły i mam nadzieję że długo nie zawiodą :)

mcc
03-02-2012, 17:30
Moge polecic AEG - uzywana dosc intensywnie - udalo mi sie ja raz na wlasne zyczenie popsuc, ale bez problemu wymieniono mi padniete sprzeglo - uzywana w firmie na budowach. Dla firm 3 lata gwarancji - dlatego ja wybralem,

Tedii
05-02-2012, 22:29
Używam badziewnej ,nonejmowej wkrętarki. Przeżyła budowę domu,żaglówki, wiele różnorakich urządzeń i wiele upadków z wysoka.
Po "zniknięciu" szczotek wymieniłem silnik (ten sam, co chodzi w drukarkach atramentowych HP !!).Niestety aku już tak nie trzyma jak kiedyś (wiele lat temu).
Kosztowała ok. 50zł.

perm
06-02-2012, 05:46
Moja badziewna za 80 zet wygląda jak nowa. Działa tez jak nowa z małym wyjątkiem. Po niecałym roku użytkowania baterie (w komplecie były dwie) nie nadają się juz do niczego. Po pełnym ładowaniu wkręcam może 10 wkrętów i koniec. Leży szmelc i czeka aż wkurzę się dostatecznie mocno by go wywalić. Stanowczo odradzam takie budżetowe narzędzia aku.

zorro128
15-02-2012, 14:13
Używam Bosch GSR 12,2 dóść mocno i dużo używana(w firmie) jedna ma 5 lat jest niezawodna tylko już jedna z baterii się kończy druga ok.Następną mam 2 lata i wszystko w porządku...znajomi mają makity i hilti też sobie chwalą lecz bosch jest wygodniejsza co czuć po klku godzinach...