PDA

Zobacz pełną wersję : Ytong 40 - odpryski i wilgoć



magi
26-04-2004, 22:22
Moje pytanie może będzie banalne ale muszę :oops:
Czy wasz ytong też miał odpryski tak jakby przy transporcie czy rozładowaniu. Ponadto widać wilgotne place. Czy to normalne?
Qrcze a co ja zrobię jak nienormalne :-?

kaltam
27-04-2004, 06:04
Kupowałem prawdziwy Ytong. Był szczelnie zapakowany i suchy. Ewentualnymi uszkodzeniami naroży (powstałe w trakcie prac rozładowczo - załadowczych) nie należy się przejmować bo tak się te kostki wyrobi (skosy, pasówki itp)

adru
27-04-2004, 06:29
To normalne.Szczelnie zapakowany na palecie jest wilgotny i dobrze- przy klejeniu klej nie wysycha tak szybko.Kładziesz bloczek i możesz korygować pion i poziom, suchy bloczek pije wilgoć z kleju i szybko się przykleja.

damis
27-04-2004, 06:34
Najzupełniej normalne. Zwróć uwagę na szczelnie opakowaną paletę. Na foli wewnątrz widać kropelki wody

loop
27-04-2004, 06:35
u mnie dość długo (ok. 10 miesięcy) się ytong "sezonował" i też mi pomókł (bo popękała folia) i też miałem odpryski. Wydaje mi się że to nieszkodliwe. Na odpryski możesz nałożyć szpachlę.

Dave
27-04-2004, 08:10
Poradze wam wiec ze w przypadku odpryskow na zafoliowanych paletach bez problemu mozna zglosci to do sprzedawcy i ytong da gratis zaprawe do reperacji muru. Jesli uszkodzen bedzie wiecej i wieksze mozna dostac nawet gratis palete bloczkow. To tyle z moich doswiadczen zyciowych :)

D.

magi
27-04-2004, 08:25
dzięki
trochę mnie uspokoiliście :D