PDA

Zobacz pełną wersję : JOPEK POROMUR 25 P+W klasa 10



Tomasz Antkowiak
23-12-2011, 22:03
Wszelkie informacje jakie znajduje na temat tych pustakow sa sprzed ladnych paru lat. Wprawdzie zakladalismy beton komorkowy, ale roznica w cenie na materiale na sciany na poziomie 3-5 tysiecy PLN daje do myslenia i powaznie rozwazamy jednak ceramike. Cena jest bardzo istonym elementem, nie decydujacym, ale bardzo istotnym.

Czy ktos mial OSTATNIO do czynienia z tymi (konkretnie tymi wlasnie) pustakami? Czy jakosc poprawila sie troche?

Murowal bede wlasnorecznie, bez murarza i ekipy, wiec generalnie co kupie to na mnie potem spadnie, ale i nie bede sie za wszelka cene spieszyl. Jesli mam wydac kilka tysiecy wiecej, tylko po to aby wygodniej mi sie pracowalo, to wole sie pomeczyc. To samo w przypadku drozszej ceramiki (porotherm np.), jesli mam wydac kilka kawalkow wiecej po to aby miec porotherm, ktory bedzie moze ciut bardziej dokladny niz jakis tanszy pustak, a i tak potem to przykryje styropian i tynki srodku to wole ten tanszy pustak :D

pytam o te pustaki:
http://www.e-cegly.pl/p,pl,57,pustak+ceramiczny+jopek+poromur+25+pw+kl-10.html


Sciana bedzie 2 warstwowa (25 cm nosne + styropian + tynk), w srodku tylko tynki.


dziekuje za uwage :)

jacek_slk
28-12-2011, 08:01
Witam.
W tym roku z tego pustaka były murowane ściany mojego domu. Może pustak jopka nie jest ideałem, ale też nie było specjalnych narzekań ze strony murarza na jego jakość. Ściany są w porządku. Na nich znajdzie się styropian, a potem tynk.
Pozdrawiam.