PDA

Zobacz pełną wersję : Strop drewniany



blazej3512
24-12-2011, 22:08
Witam
Przymierzam sie do budowy stropu. Póki co mam już koncepcje tylko nie wiem jakie przekroje belek zastosować.

Jeśli ktoś byłby w stanie mi pomóc byłbym bardzo wdzięczny

Strop miałby wytrzymać obciążenie 10t po każdej stronie dwuteownika czyli razem 20t.

zamieszczam rysunek poglądowy http://imageshack.us/photo/my-images/40/stropw.png/

Legary drewniane mam zamiar rozstawić co 0,5m prawdopodobnie nie dostane całych legarów wiec bede łączył je z zakładką na dwuteowniku.

Po bokach legary będą osadzone na murze lub na ceowniku przytwierdzonym do muru.

Na konstrukcje będą nabite deski 2,5cm.

Cała konstrukcja powinna wytrzymać wyżej wspomniane 20t.
Niezbyt znam się na obliczeniach takich stropów a chciałbym to zrobić dobrze. Wiec jeśli ktoś miałby chwilkę zeby pomów byłbym bardzo wdzięczny

Z góry dziękuje i życzę Wesołych Świąt
Pozdrawiam Błażej

beton44
25-12-2011, 08:39
ty się nie musisz znać na obliczeniach

wystarczy że będzie się znał ten kto będzie robił projekt...

perm
25-12-2011, 09:07
ty się nie musisz znać na obliczeniach

wystarczy że będzie się znał ten kto będzie robił projekt...
E tam, zaraz projektant. Lepiej metoda prób i błędów. Zaczynasz od małych przekrojów a po każdej katastrofie je zwiększasz. W końcu wytrzymie :).
Błażej, to co próbujesz zrobić jest po pierwsze niezgodne z prawem bo do tego wymagany jest projekt wykonany przez osobę z uprawnieniami razem z pozwoleniem a po drugie jest to po prostu niebiezpieczne. Strop to nie przelewki. Te 20 ton spadające komuś na głowę to wystarczający powód by nie pytać o sposób konstrukcji na forum na ktorym nikt odpowiedzialności za ewentualne błędy nie weźmie.

blazej3512
25-12-2011, 17:47
Panowie nie przesadzajmy.

Strop będzie w pomieszczeniu nie dostępnym dla ludzi z zewnątrz, po za tym dociążany będzie stopniowo wiec jeśli będzie widać że coś się dzieje to dociążenie zostanie przerwane. Strop budujemy własnymi siłami w istniejącym budynku zamkniętym. Prawdopodobnie koszt projektu przekroczył by koszt wykonania samego stropu dlatego pisze na forum, nie chce żeby ktoś brał za to odpowiedzialność chce tylko żeby strop wytrzymał dane obciążenie bo nie chce robić kilka razy jednej roboty.

Docelowo myślałem nad wykorzystaniem legarów 24x12 ale wolał bym się upewnić czy będą wystarczające.

Pozdrawiam Błażej

perm
25-12-2011, 20:04
Panowie nie przesadzajmy.

Strop będzie w pomieszczeniu nie dostępnym dla ludzi z zewnątrz, po za tym dociążany będzie stopniowo wiec jeśli będzie widać że coś się dzieje to dociążenie zostanie przerwane. Strop budujemy własnymi siłami w istniejącym budynku zamkniętym. Prawdopodobnie koszt projektu przekroczył by koszt wykonania samego stropu dlatego pisze na forum, nie chce żeby ktoś brał za to odpowiedzialność chce tylko żeby strop wytrzymał dane obciążenie bo nie chce robić kilka razy jednej roboty.

Docelowo myślałem nad wykorzystaniem legarów 24x12 ale wolał bym się upewnić czy będą wystarczające.

Pozdrawiam Błażej
Dla prokuratora nie ma znaczenia czy przygniotło kogoś obcego czy swojaka. Moim zdaniem nie bardzo zdajesz sobie sprawę z tego co planujesz zrobić. To nie bedzie stryszek na bambetle tylko mocno obciążony strop. Jestes pewny czy wytrzymają fundamenty? Czy ściana na ktorej ma się to opierać ma wystarczającą wytrzymałość? Czy się to wszystko nie rozjedzie po prostu bo np nie ma wieńca? Musi to obejrzeć ktoś kto się na tym zna, dokonać odpowiednich obliczeń czyli zrobic projekt. Ty planujesz zrobić tak jak napisałem żartem. Obciążać i patrzeć czy się nie wali. Skrajna nieopowiedzialność! Nie na wszystkim da się zaoszczędzić!

jajmar
25-12-2011, 22:59
Kolega chyba z karpiem na wigili przesadził, jak go puści po sylwestrze może oprzytomnieje.

eniu
26-12-2011, 08:24
Karpik w spirytusie !? To ja poproszę przepisik ...:)

SKUT13
27-12-2011, 11:45
Lepiej od razu podaj adres, żeby forumowicze zdążyli zawiadomić PINB, żeby nie mieć wyrzutów sumienia, że wiedzieli o czymś, co ma duże szanse kogoś zabić i nic z tym nie zrobili.
A tak poważnie opamiętaj się człowieku , bo swoją nieodpowiedziaalnością możesz komuś zrobić krzywdę

malka
15-01-2012, 23:13
Nie no za tysiaka narażać ludzkie życie i zdrowie :o
Gratuluję pomysłowości i beztroski....


Błażej, ogarnij się chłopie,projekt samego stropu nie będzie kosztował więcej niż 1000 zł,warto ryzykować?
Nie chcesz nie zgłaszaj do urzędu, to już Twoja odpowiedzialność, ale nie bierz sie za coś o czym nie masz pojęcia.