PDA

Zobacz pełną wersję : Zbiornik oleju Roth CoEx Plus ???



OldDiver
25-12-2011, 17:15
Nabyłem domek z takim zbiornikiem. Po czasie zauważyłem że do jednego otworu na górze podłączony jest dwużyłowy kabel .... do niczego nie podłączony. Do czego on służy ? Wysłałem pytanie do Roth`a ... zero reakcji.

jan_z_wolna
26-12-2011, 22:43
Lepszejsze cysterny są wyposażone w zabezpieczenie przed przelaniem. Ten przewód powinien kończyć się wtyczką koło wlewu oleju. Napełnienie zbiornika do 95% zamyka obwód i wyłącza pompę. Oczywiście 99,9% sprzedawców w naszym kraju ma to w dupie.

OldDiver
27-12-2011, 08:08
A ja miałem nadzieję ze to do jakiegos wskaznika poziomu oleju. Jak sie kontroluje poziom oleju w zbiorniku ? Organoleptycznie ... czyli wizualnie?

cienki66
27-12-2011, 11:08
Poziom oleju kontroluje się zegarem, który wkręca się w którąś dziurę w zbiorniku.

Pozdro

piotrmak
27-12-2011, 12:24
Lepszejsze cysterny są wyposażone w zabezpieczenie przed przelaniem. Ten przewód powinien kończyć się wtyczką koło wlewu oleju. Napełnienie zbiornika do 95% zamyka obwód i wyłącza pompę. Oczywiście 99,9% sprzedawców w naszym kraju ma to w dupie.

Sprzedawcy mają to w dupie bo od kiedy olej opałowy kosztuje ponad 4 zł/ltr to na palcach jednej ręki mogą policzyć klientów którzy tankują do pełna. Na palcach jednej ręki przez cały sezon oczywiście

OldDiver
27-12-2011, 15:28
Poziom oleju kontroluje się zegarem, który wkręca się w którąś dziurę w zbiorniku.

Pozdro

Może być zegar z kukułką?

jan_z_wolna
28-12-2011, 10:14
Sprzedawcy mają to w dupie bo od kiedy olej opałowy kosztuje ponad 4 zł/ltr to na palcach jednej ręki mogą policzyć klientów którzy tankują do pełna. Na palcach jednej ręki przez cały sezon oczywiście

A ja myślę, że mają tak przygotowane pompy, że gdyby zabezpieczenie zadziałało przy 95% napełnienia zbiornika, co powinno dać np. 1000 l, to na ich licznikach nagle by 1000l zostało przekroczone znacznie ;-) i tyle w temacie.

piotrmak
28-12-2011, 11:53
A ja myślę, że mają tak przygotowane pompy, że gdyby zabezpieczenie zadziałało przy 95% napełnienia zbiornika, co powinno dać np. 1000 l, to na ich licznikach nagle by 1000l zostało przekroczone znacznie ;-) i tyle w temacie.

I tu masz 100% rację. Mało kto wie, że OO kupuje się w 15oC. Powinno brakować i niekiedy sporo:) Liczniki OO są licznikami masowymi, inaczej za to jest w gazie płynnym. Tam litr to litr:)

compi
28-12-2011, 12:32
Tez mi zostało trochę gratów z Rotha, własnie jakies rurki, gniazdka, zaworki.... Coś się da z tego sklecić? : )