PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka Pompa ? jakie źrudło? dom 340m2/podłga ,może polecicie też firme do wykonania!



maklerekmario
27-12-2011, 23:17
witam , wszystkich na forum przepraszam , że drąże może wałkowane tematy ,
lecz wydaje mi się , iż już sporo przeczytałm . I czym więcej czytam i dopytuje
fachowców tym bardziej mi się to rozmydla , niestety . :rolleyes:

Wróce jednak do meritum,chodzi mi o dobór pompy ciepła do domu około 340m2 + garaż 45m2 ,
kubatura 1250m3 dom zbudowany protherm 25cm+14cm welna , oczywiście w domu bedzie rekuperacja, podłoga 10 styro, wszedzie podłogówka, dach 25cm wełny,działka duża 2500m2, glina wszędzie(przynajmniej 1m głęboko napewno) prosze o wasze spostrzeżenia , porady oraz uwagi w co warto inwestować , z czego bedę zadowolony, jak duża pompa jakie źrudło , może też jakiej firymy byłbym zadowolony z południowej wielkopolski , która montowała u was i wszystko działa bez zarzutu.

KrzysztofLis2
28-12-2011, 15:34
Moc pompy dobierzesz w oparciu o obliczone zapotrzebowanie domu na ciepło. Myślę, że kilkanaście kW powinno wystarczyć.
Wymiennik brałbym raczej gruntowy poziomy.

DiunaWO
29-12-2011, 11:18
U mnie montowała całość firma ze Środy Śląskiej (dokładnie Cesarzowice). Jestem bardzo zadowolony i jeśli jesteś zainteresowany to chętnie podam namiary.

maklerekmario
02-01-2012, 23:59
witajcie, dzieki za pomoc do
krzysztofa- mam wycene jednej firmy z Olesnicy wymiennik poziomy jak i pionowy pawie ta sama cena, podobno dużo wiecej rury i
wszystkiego idzie i tym cene podbija? a chce aby firma zrbiła wszystko ponieważ z waszych wypowiedzi mozna wyczytać , iż nie trudno o błędy,
a chciałbym ich jak najmniej popełnić (brak doświadczenia;).

diuna prosze opisz co tam masz co robili u ciebie i jaki koszt, jak długo masz jakie kosztyogrzewania , czy masz tylko podłogówke, może rekuperacje, ogólnie co masz do powiedzenia , co mozesz doradzić - z góry dziekuje? namiary tez możesz podać na tę firme , opis pompy najlepiej na forum choc jeśli nie chcesz to mój adres [email protected]

prosze jeszcze innych o spostrzeżenia, porady - z góry dziekuje

DiunaWO
03-01-2012, 00:27
Mam pompę Nibe 1245 12 kW, odwierty w skale granitowej 2x120m, 340 m2 ogrzewania podłogowego. Mam rekuperator Aeris 550. Dach ocieplony 20 cm pianką poliuretanową zamkniętokomórkową, ściany jednowarstwowe z Ytonga energo 48 cm, na posadzce 15 cm styropianu, okna passivline (U na poziomie 0,8-0,9).
Firma Andretech instalowała mi całą instalację ogrzewania (odwierty 25000, kotłownia 37000, podłogówka 28000) i instalację wodnokanalizacyjną (5000).
Co do kosztów to jak na razie utrzymuję w domu temperaturę 18,5 stopnia i w okresie 07.10-16.12 kosztowało mnie to poniżej 312 zł (tyle wyszło za cały prąd w II taryfie).

k***a*z
03-01-2012, 10:11
kotłownia 37000, podłogówka 28000

Marcel ! nie wydaje ci się że przepłaciłeś ? 37k zł za kotłownię ? możesz wyszczególnić co tyle kosztowało ? z podłogówką to samo . Ja mam w podłodze 1600mb rury Wavin koszt 4000zł do tego 4 rozdzielacze z osprzętem i trochę rur miedzianych , w sumie około 7 tyś max (robocizna 0zł , robiłem sam)

photos
03-01-2012, 10:21
niestety Nibe do najtanszych nie nalezy. Dobrej klasy rozdzielacze itp. Moze sie nazbierac.

DiunaWO
03-01-2012, 16:06
I sam zrobić nic nie potrafię więc płacić trzeba.
zaraz znajdę dokładne rozliczenie to podam.

DiunaWO
03-01-2012, 16:23
W cenie KOTŁOWNIA wchodzi:
- POMPA CIEPŁA NIBE 1245
- montaż i uruchomienie systemu
- materiały pomocnicze kotłowni
- armatura hydrauliczna
- grupy bezpieczeństwa
- separatory, manometry, naczynia kompensujące
- wykonanie przyłącza poziomego
- wykonanie studzienki z rozdzielaczem / rozdzielacz w kotłowni
I za to wyszło 37141 brutto

Górne źródło ciepła:
- wykonanie ogrzewania podłogowego 340m2x75=25 500
- montaż rozdzielaczy i szafek (2 sztuki)
- doprowadzenie systemu do kotłowni 2600
Razem 28100 brutto

Odwierty 240 m x 105 zł 25200 (tu się udało bez haraczu;)) (gdyby nie skała to miało być po 85 za metr)

Wiem że trochę to kosztowało ale to była najlepsza oferta jaką miałem i spełniająca moje oczekiwania.
Do tego dostałem całą instalację wodnokanalizacyjną z 3 szt geberitów za 5000 brutto i jeśli w lecie okaże się że mam za gorąco w domu to zamontują wymiennik bym mógł chłodzić nawiewane powietrze wykorzystując DZ.

k***a*z
03-01-2012, 16:32
Czyli PCi jest w cenie kotłowni , to ok , nie tak najgorzej.
No ale podłogówka to jednak drogo , czy cena zawiera układanie styropianu i foli ? razem z materiałem czy kupowałeś osobno ?

DiunaWO
03-01-2012, 16:45
A Ty myślałeś że w cenie kotłown nie ma pompy?!? No to nawet z najdroższego granitu tyle by nie kosztowała bo ma 2x1. Folia i układanie styropianu w cenie. Styropian kupowałem sam bo oni dają jedynie górną warstwę 3 cm a ja miałem kupione 3x5cm na dół i 2x5 cm na górę i więcej nie weszło więc za te 3 cm co nie dali to coś tam odliczyli (tyle co za 1 m3). Myślę że 75 za metr to jest dobra cena, wiem że można taniej (samemu nie wchodzi w grę)

k***a*z
03-01-2012, 16:48
Nie no spoko, jeśli budżet na to pozwala to po co samemu kombinować , ja niestety musiałem oszczędzać na wszystkim , z tego co widzę to spokojnie 10 tyś zł mam w kieszeni zaoszczędzone na podłogówce.

DiunaWO
03-01-2012, 16:56
A co z gwarancją? Jak się okaże że ubywa wody bo coś nieszczelne i trzeba będzie zrywać posadzkę?
U mnie poszło ponad 2200 mb rury na 25 obwodów i uważam że każdy powinien robić to na czym się zna i nie odbierać chleba innym :) a ja o układaniu podłogówki nie miałem pojęcia.
Zaoszczędze za to na podłodze bo wiem gdzie kupić tanio granit!

photos
03-01-2012, 17:03
wiesz po to jest proba cisnieniowa itp...ale zgadza sie ze trzeba miec troche pojecia o tym

k***a*z
03-01-2012, 17:10
Zaoszczędze za to na podłodze bo wiem gdzie kupić tanio granit!

Ja też wiem gdzie :)

że tak powiem : mam za darmo :) nasz jasnoszary .

Co będziesz układał ? (coś z żółtych) ?

Co do gwarancji to nie potrzebuję , zrobiłem próbę ciśnienia , nic nie cieknie . Wszystkie pętle mam z całości .

photos
03-01-2012, 18:19
Widzisz trza było wcześniej wejść na forum i znaleźć kamieniarza...może i u Ciebie by położył podłogówkę po okazyjnej cenie :) Kamieniarz Jeszcze byś sie może przekwalifikował :P

DiunaWO
03-01-2012, 19:45
Co będziesz układał ? (coś z żółtych) ?
Tak.Oro Veneziano. Już nawet trochę położone.

DiunaWO
03-01-2012, 19:47
Widzisz trza było wcześniej wejść na forum i znaleźć kamieniarza...może i u Ciebie by położył podłogówkę po okazyjnej cenie :) Kamieniarz Jeszcze byś sie może przekwalifikował :P

Mądre słowa, tylko że ja nadal nie wiem kto się kryje pod KAMIENIARZEM, choć ja się ujawniłem by piwo postawił za PRĄD.

maklerekmario
03-01-2012, 22:49
witam diuna , dzieki -otrzymałem podobna bardzo wycene -metrarz mam terz podobny,
-co do pianki pouliuretanowej tez chciałem , lecz mam deskowanie i odradzaja , ty też masz?
-napisz może jeszcze jaki styro masz , czy może xps?, i co na to andychyd, czy mixokret, oraz czy może masz parkiet, i jak to funkcjonuje u ciebie?
-ja mam pompe 8 kw podobno da rade / w wycenie
- mam pytanie jeszcze co do okien ile wyszły za ile metrów , bo to sa drewniane?
poz mariusz

DiunaWO
04-01-2012, 08:32
Coś mała ta pompa, 8 kW ? Na 340 mkw + 45 garażu to zapotrzebowanie na ciepło musiałoby być na poziomie domu pasywnego, poniżej 20 W/m, a z opisu Twojej izolacji na to nie wygląda.
Co do pianki to stosuje się przede wszystkim na deskowanie (ja oczywiście mam dach deskowany), ktoś Ci głupot nagadał. Styropian mam tylko na podłodze, Gold z Termo Organiki. Okna plastykowe z firmy Adams z pianką wewnątrz ramy.

k***a*z
04-01-2012, 16:11
Mądre słowa, tylko że ja nadal nie wiem kto się kryje pod KAMIENIARZEM, choć ja się ujawniłem by piwo postawił za PRĄD.

Kojarzysz Darka z malarni ? często się kręci u was na zakładzie , to mój szwagier . Mojego ojca znasz , z twoim szefem są dobrymi kolegami .

Przepraszam wyleciało mi z głowy obiecane piwko , oczywiście postaram się dostarczyć co obiecałem .