PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc w wyborze technologii kominka z piecem.



Lord_Nikkon
28-12-2011, 05:05
Witam!

Oto adres strony firmy CEBUD Ekotechnologie Grzewcze (www.cebud.eu), która buduje kominki z funkcją pieca. Nie wiem czy jest to wyłącznie ich technologia, czy też wykorzystują jakąś ogólnie dostępną technologię. Ma to polegać na tym, że buduje się kominek z tzw. wkładem kominkowym (normalny kominek) obok którego ( za obudową) buduje się tzw. piec przez który przechodzi rura odprowadzająca spaliny i oddaje ciepło ze spalin, które normalnie poszłoby do komina. Te elemanty (szamot) z których jest ten piec zrobiony zatrzymują ciepło i ta ściana/ obudowa jest ciepła.

Widziałam u nich na ekspozycji (palił się ten kominek) i wyglądało to dobrze. Kosztuje jakieś 5 tys. więcej.
Ale jest problem ! Pojechałem do Tragowiska, gdzie jest inna galeria kominków (www.parkanex.pl) i tam też oferują systemy tzw. odzyskiwania ciepła ze spalin, tylko firmy austriackiej, bardzo drogie. Ale niestety zgubiłem prospekt do tego rozwiązania. tam nam powiedzieli, że system firmu cebud jest do kitu gdyż wymaga bardzo wyskiej temperatury paleniska kominka aby piec mógł się nagrzać (ok. 1000 st.). Skutkiem jest to, że palenisko jest tak gorące, że promieniowanie szyby uniemożliwia praktycznie przebywanie w pobliżu kominka. Swój system zachwalali w ten sposób, że jest niezwykle ekonomiczny, nie wymaga tak wysokiej temperatury i bardzo niewielkiej ilości drewna (ale jest dorgi, nawet bardzo). Jest natomist jego wersja uproszczona z taka nakładką szamotową na wkładzie kominkowym, która też spełnia rolę pieca. Ale w tym systemie (tak mówili) nie można zrobić rozprowadzenia ciepłego powietrza z komory kominka do innych pomieszczeń np. do pokoi na górze, co ja właśnie chciałam zrobić. Przy normalnym kominku nie ma z tym problemu.

Jak widzicie mam niezły zgryz. Zawsze ostatecznie mogę zrobić zwykły kominek. Nie znam nikogo, kto miałby kominek z piecem i dlatego nie mogę tego zweryfikować.

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie porady, bo każdy wie jak jest z sprzedawcami - ich produkt jest najlepszy. Bardzo porszę o pomoc w wyborze technologii, która się sprawdza, bo na wiosnę chce już montować kominek (dom w stanie surowym w trakcie wykańczania), a skoro tyle to kosztuje to już niech będzie dobre.

Z góry dziękuję.

M***ki
28-12-2011, 06:32
Na polskim rynku pojawiło się ostatnio wiele systemów akumulacji. To co firmy konkurujące ze sobą mówią klientom.. to często tylko słowne fajerwerki a czasami jest w nich ziarnko prawdy . Od kilku lat stosujemy system szamotowy akumulacji ciepła . Katalog jest do obejrzenia na www.wklady-kominkowe.com.pl/materialy_zdunskie.htm . UWAGA :D Zastrzegam że sprzedaje te kanały !! Sprzedaje i zarabiam !!:rolleyes: Dodam także że wykonujemy kominki z zastosowaniem tych kanałów , obecnie jeden z nich budowany jest w okolicy Zaborowa .

rumunezz
28-12-2011, 06:56
@Mistrz Zduński... chwalipięta ;)

Lord_Nikkon
28-12-2011, 07:19
Na polskim rynku pojawiło się ostatnio wiele systemów akumulacji. To co firmy konkurujące ze sobą mówią klientom.. to często tylko słowne fajerwerki a czasami jest w nich ziarnko prawdy . Od kilku lat stosujemy system szamotowy akumulacji ciepła . Katalog jest do obejrzenia na www.wklady-kominkowe.com.pl/materialy_zdunskie.htm . UWAGA :D Zastrzegam że sprzedaje te kanały !! Sprzedaje i zarabiam !!:rolleyes: Dodam także że wykonujemy kominki z zastosowaniem tych kanałów , obecnie jeden z nich budowany jest w okolicy Zaborowa .

No nie jest to do końca odpowiedz na moje pytanie i wątpliwości a raczej reklama firmy (mało to pomaga), której osobiście nie znam (tyle tego jest). Owa reklamówka to właśnie taki fajerwerk. Zwłaszcza że nie poparty faktami i opiniami. Do tego jeszcze z Warszawy a ja jestem z Krakowa, więc dojazd mało opłacalny bo z tego co wiem to takie kominki w jeden dzień się raczej nie montuje.

Chodziło mi o wybór technologi (za i przeciw) która daje zarówno najlepsze efekty jak i jest ekonomiczna w zakresie spalania. Ewentualnie wybór firmy z Krakowa.

rumunezz
28-12-2011, 07:26
@Lord, Zbudowałem swój kominek z płyt Ratha + kanały kumulacyjne Ratha polecił mi je Forest, w dziale kominki nasze Margot w swojej ostatniej realizacji tez je sobie chwali. Poczytaj forum, poszukaj, sam zdecyduj. Opcji jest parę, przedziały cenowe ogromne. Od tanich betonowych Kokoszków i Cebudu no i wymiennika Impet Bohusza przez kanały szamotowe Ratha, aż po kanały Ortnera. Fachowcy jeszcze parę innych znają.

eniu
28-12-2011, 07:33
Myślę, że wątek rozwinie się o opinie, poglądy - nie
tylko z związane z reklamą. Poczytaj w międzyczasie
trochę innych wątków, zwracając uwagę na takie
hasła , jak akumulacja ciepła, odzysk ciepła ze
spalin ...A z ParkaneXem daj sobie spokój :)

Lord_Nikkon
28-12-2011, 07:42
ok. W ramach uściślenina moich wymagań. Chodzi mi o o kominek z funcją odzyskiwania ciepła z spalin - dokładna nazwa akumulacyjne pieco-kominki. Po pierwsze czy to w ogóle ma sens? I jaki system polecacie. Cebud wygląda interesująco ale znowu gdzie indziej ocenia się go jako porażkę technologiczną. Czy system Cebudu (tj. wkłąd grzewczy + wymiennik ciepła) jest efektywny? Może już ktoś go montował? Jakieś opinie i sugestie.

rumunezz
28-12-2011, 07:55
Odzysk ciepła ze spalin ma sens. Może też i moda. Byłem napalony na kanały cebudu, ale Rath np jest porównywalny cenowo. Różnica w jakości podobno spora.
Efektywność mam do porównania 2 instalacje - ojca kominek bez kumulacji spala 2x więcej drewna z niezbyt ciekawym efektem wędzenia drewna. Ja palę dziennie ok 4-5h i kominek trzyma ciepło przez resztę dnia to tak przy temp. do ok. 0stC poniżej 0 muszę przepalić raz jeszcze ok 2-3h. od września do dziś spaliłem ok. 3m buka + 1m czystych suchych desek pozostałych z budowy, a ojciec zesmalił ok 10m buka. Różnica jest spora. Jednakże mój pieco-kominek nie jest najoptymalniejszym rozwiązaniem, ale działa i jestem z niego zadowolony.

pozdrawiam
rumunezz

M***ki
28-12-2011, 07:57
Dla kominków z akumulacją gdzie grzeje wkład +dodatkowa akumulacja lepsze są kanały szamotowe. Ze względów technologicznych i cenowych stosujemy kanały które pokazałem w linku do naszej strony. Kanały ciężkie typu Ortner lub Cebud najlepiej sprawdzają się w zabudowach wkład piecowy + akumulacja , do kominków gdzie sporo ciepła jest oddane ruchem powietrza osobiście wybieram szamot.

Lord_Nikkon
28-12-2011, 08:02
@RUMUNEZZ OOO i to jest dobra odpowiedz ktora coś już wnosi. A jaki masz system (firma) u siebie zamontowany??

rumunezz
28-12-2011, 08:12
Budowałem sam. Pomoc uzyskałem tu na forum od życzliwych ludzi. Zdjęcia też się gdzieś tu walają. A zapomniałem dopisać jednej ważnej informacji znacznie podnoszącej wydajność urządzenia - sterownik elektroniczny.
Wkład Spartherma Bravo - najsłabszy element mojego kominka - dziś wybrałbym coś innego.
Kanały szamotowe Ratha + płyty obudowy szamotowej Ratha + płyty izolacyjne Ratha + klej profix, termoflex Ratha + 200 cegieł szamotowych z castoramy.
Sterownik OS2 Tatarka.
Koncepcja własna a projekt Forest-Natura.

pozdrawiam
Rumunezz

laparia
28-12-2011, 08:34
Na jaki wkład zdecydowałbyś się obecnie, jeśli to nie tajemnica.

rumunezz
28-12-2011, 08:51
Na jaki wkład zdecydowałbyś się obecnie, jeśli to nie tajemnica.
a'la "wojtkowo-eniowo-samurajowy" ale nie wiem czy samorobny, czy też kupny.
Zdecydowanie postawiłbym na trwałość i możliwość wytwarzania wysokich temperatur takich powyżej 800stC. HKD byłby ideałem, ale żonka optowała za większą szybą.
Nowe austroflamy są dość ciekawe(jako wkłady). Może jakby nasz Miszczu jakiegoś fajnego rabatu dołożył i gwarancję na 10 lat strzelił to Romki też nie są złe tak mi się wydaje ale tylko z oglądu mogę to powiedzieć bo nie testowałem. Eniu ostatnio Pamę testuje(katuje) i jestem ciekaw jego rezultatów i wniosków na jak długo jego żywotność przewiduje. Temat wyboru nowego paleniska jest dość ciężki bo zależy od wielu czynników zarówno wizualnych jak i użytkowych a o wszystkim tak naprawdę decyduje cena.
pozdrawiam
rumunezz

kbab
28-12-2011, 09:45
Eniu ostatnio Pamę testuje(katuje) i jestem ciekaw jego rezultatów i wniosków
"testować" - to palić przez kilka dni z mocą nominalną, "katować" - tj z większą mocą od nominalnej. Eniu tylko "delikatnie" przepala.

rumunezz
28-12-2011, 10:14
"Delikatnie" przepala... uzyskując spokojnie 700stC... ach ten Eniu.

pozdrowionka
rumunezz

Forest-Natura
28-12-2011, 10:59
Witam.
O widzę że wiadomości z pierwszej ręki teraz mieć będziemy ... Kbab ... daruj sobie chociaż tutaj ...

Lordzie od lustrzanek, tak porównując - jeszcze jakiś rok temu szefostwo firmy Parkanex nie wiedziało do czego służą materiały firmy Ortner. Teraz są specjalistami nie tylko od swojego asortymentu jaki sprzedają ale i od produktów, z którymi nie mieli i mieć nie będą nigdy do czynienia. W bardzo nieelegancki sposób wchodzą na rynek jeżeli jedyną ich argumentacją przy sprzedaży jest to o czym piszesz. Można sprzedawać nawet bardzo dobre rzeczy, ale jak nie wie się jak działają i dlaczego, to daleko się nie zajedzie.
Poczytaj forum, poprzeglądaj tematy - będziesz wiedzieć (ła) dużo więcej przed wyborem kominka i żaden Parkanex kitu Ci już nie wciśnie.
Pozdrawiam.

M***ki
28-12-2011, 12:32
Zdecydowanie postawiłbym na trwałość i możliwość wytwarzania wysokich temperatur takich powyżej 800stC. HKD byłby ideałem, ale żonka optowała za większą szybą.
Nowe austroflamy są dość ciekawe(jako wkłady). Może jakby nasz Miszczu jakiegoś fajnego rabatu dołożył i gwarancję na 10 lat strzelił to Romki też nie są złe tak mi się wydaje ale tylko z oglądu mogę to powiedzieć bo nie testowałem.
rumunezz
Gwarancja 7 lat .. tyle jest od fabryki . Montujemy te wkłady, modele serii KV 025 , w hypokaustum od lat..7 :) Jedno co trzeba w nich wymieniać to uszczelki pomiędzy drzwiczkami a ramą , czasami szamoty [ koszt kompletu szamotów 170-220 zł :):) ] Ceny od 1229 euro netto ..:yes:. za palenisko Kv025F 01 .

rumunezz
28-12-2011, 12:41
@Miszczu a tak konkretnie ten szeroki model to jest L czy M (szyba płaska do hypokaustum) to jakie temperatury potrafi uzyskać? Jakby był brutto po rabatach do 6k to byłaby to oferta warta uwagi. Tak z ciekawości po ile je sobie cenisz...(te z szeroka szyba)?

pozdrowionka
rumunezz

M***ki
28-12-2011, 13:34
Szeroka szyba to KV 025 L - szyba płaska - 1354 euro netto , KV 025M - panoramiczna - 1375 euro netto . Podane ceny są katalogowe sugerowane we wszystkich punktach sprzedaży . Przy zakupie z montażem masz praktycznie w cenie jaka sobie zaplanowałeś . Temperatury w zabudowie bez wentylacji dochodzą do 800 st , w przypadku KV025L można zamówić szybę IR niskoemisyjną.

Forest-Natura
28-12-2011, 13:44
Witam.
Ale nam się Miszcz ożywił ...
Jakie te temperatury w zabudowie ...? Bo jakieś mity znowu nam powstają ...
Pozdrawiam.

rumunezz
28-12-2011, 13:46
No tak, tak 8% a jak chcesz samemu montować to 23% i cena idzie w gore! A jak z gwarancją przy samodzielnym montażu?
Tak czy siak to trochę drogo, ale jeśli romki są tak bezawaryjne jak je eniu przedstawia :) to mozna sie nad tym wkładem ukłonić i próbować negocjować rabaty.

pozdrawiam
rumunezz

rumunezz
28-12-2011, 13:49
E... Forest, chyba go źle zrozumiałeś. Wkład w obudowie hypokaustum a temperatura ca800stC to temp. spalin na wyjściu z wkładu. Ja to tak zrozumiałem.
A właśnie Forest a ile taki HKD w przybliżeniu daje "czadu"?

pozdrawiam
rumunezz

romole
28-12-2011, 13:56
Szeroka szyba to KV 025 L - szyba płaska - 1354 euro netto , KV 025M - panoramiczna - 1375 euro netto . Podane ceny są katalogowe sugerowane we wszystkich punktach sprzedaży . Przy zakupie z montażem masz praktycznie w cenie jaka sobie zaplanowałeś . Temperatury w zabudowie bez wentylacji dochodzą do 800 st , w przypadku KV025L można zamówić szybę IR niskoemisyjną.

Po cóż ja głupi ładowałem się w drogie cacka!!!?
800 *C w obudowie... cud!

M***ki
28-12-2011, 15:06
No tak, tak 8% a jak chcesz samemu montować to 23% i cena idzie w gore! A jak z gwarancją przy samodzielnym montażu?
Tak czy siak to trochę drogo, ale jeśli romki są tak bezawaryjne jak je eniu przedstawia :) to mozna sie nad tym wkładem ukłonić i próbować negocjować rabaty.

pozdrawiam
rumunezz
Gwarancja 7 lat dotyczy autoryzowanego montażu . Wiele firm wykonawczych z Polski przeszło szkolenie i uzyskało autoryzację producenta . Cena ? W kategorii wkłady do zabudowy bez wentylacji nie ma korzystniejszych cen :)

margod
28-12-2011, 15:10
Temperatury w zabudowie bez wentylacji dochodzą do 800 st , w przypadku KV025L można zamówić szybę IR niskoemisyjną.
O rzesz ty !!!A ja się chwalę marnym 750 st. na wylocie spalin. Taki wynik i to wewnątrz obudowy - SZOK !!! ;)

margod
28-12-2011, 15:15
E...
A właśnie Forest a ile taki HKD w przybliżeniu daje "czadu"?

pozdrawiam
rumunezz
Zależy od modelu. Osobiście sprawdziłem HKD 2,2.
Przy załadunku 4-5 kg drewna 700-750 st.C to temperatura nominalna. Max dochodzi do 800st.

Forest-Natura
28-12-2011, 15:40
Witam.
W wielu paleniskach powyżej 1000 - 1100 stopni można odpalić. W HKD 4 widziałem (swego czasu było fajne zdjęcie w reklamie pewnej firmy, które szybko zdjęła bo się przedstawiciel B. przestraszył i powiedział że tak przecież nie wolno ...) i w dwójce też pewnie by można, w moim własnym "siemi" udało, w Certusach Kokoszków też trzeba "skręcać" prawie na maksa "tatarka" przy 800 stopniach żeby się powyżej tysiaka nie rozbujał (nie powiem ile uzyskał producent "niechcący i przypadkiem zresztą" bo zaczną niektórzy próbować ;)). Pewnie Piotr też by coś powiedział od siebie. Pamiętam (zdjęcia porobiłem) jak z około 1,5 kg szczypki na rozpałkę w ciągu 15 minut zrobił na szkoleniu pokazówkę u siebie 960 stopni.
Ale zrobienie takiej huty pod 1200 stopni nawet, to już ani nic dobrego ani nie mające z prawidłowym użytkowaniem. Jest to temperatura przy której wiele materiałów zaczyna już bezpowrotnie ulegać odkształceniom i deprecjacji oraz zmieniać właściwości i swą strukturę.
Taki wyjątek stanowią piece komorowe (np. Termokaust), gdzie nad dyszą dopalają się gazy w temperaturze ok. 1100 stopni i jest to jak najbardziej prawidłowe a wręcz zamierzone.
Pozdrawiam.

M***ki
28-12-2011, 17:10
Napisz że czopuch był czerwony i świecił jak żarówka . Jak "ktoś" eksperymentuje z płomieniem ponad 1000*C to nic dziwnego że mu kanały pękają ... Słyszałeś może coś o normach ograniczających do 850*C temperatury na wylocie do kanałów ? Jak myślisz z czego one wynikają ?

bohusz
28-12-2011, 17:26
Tak czytam ten temat.
Zastanawiam się czy wszelkie pisaniny udokumentowane na temat optymalnej temperatury spalania są nic nie warte?
Przecież to temperatura około 900 stopni... Chodzi o dopalania, gazy, powstawanie substancjin szkodliwych, itp.
To przecież forum publiczne dla klientów detalicznych.

A potem fakty jakie powstają to instalowanie kręgów ceramicznych nad wkładem, przy szybach 80 cm i wzwyż szerokich.
Na wkładach wielkogabarytowych o deklarowanych mocach nominalnych 14 KW i więcej.. SZOKI TERMICZNE, itp. itp. itp. itp

Oczywiście można eksperymentować, stwarzać jakieś temperatury ekstremalne. No ale to raczej tematy ściśle branżowe, nie do domowych eksperymentów.

Przecież można wystąpić do administracji tego forum, aby udostępniono kategorię dostępną tylko i wyłącznie branżowcom chcących pisać o swoich eksperymentach i jakiś nietypowych niszowych rozwiązaniach.
Rozumiem...... że wtedy by nie było publiki i chetnych do opisywania swoich wyczynów populistycznych byłoby bardzo niewielu....

Forest-Natura
28-12-2011, 17:28
Witam.
Oświeć nas Miszczu jako ten czopuch czerwony ...
I przeczytaj mój poprzedni post do końca zanim znowu zaczniesz rozsiewać niestworzone ploty o mnie czy kimkolwiek innym ...
Pozdrawiam.

rumunezz
28-12-2011, 18:06
Tak czytam ten temat.
Zastanawiam się czy wszelkie pisaniny udokumentowane na temat optymalnej temperatury spalania są nic nie warte?
Przecież to temperatura około 900 stopni... Chodzi o dopalania, gazy, powstawanie substancjin szkodliwych, itp.
To przecież forum publiczne dla klientów detalicznych.

A potem fakty jakie powstają to instalowanie kręgów ceramicznych nad wkładem, przy szybach 80 cm i wzwyż szerokich.
Na wkładach wielkogabarytowych o deklarowanych mocach nominalnych 14 KW i więcej.. SZOKI TERMICZNE, itp. itp. itp. itp

Oczywiście można eksperymentować, stwarzać jakieś temperatury ekstremalne. No ale to raczej tematy ściśle branżowe, nie do domowych eksperymentów.

Przecież można wystąpić do administracji tego forum, aby udostępniono kategorię dostępną tylko i wyłącznie branżowcom chcących pisać o swoich eksperymentach i jakiś nietypowych niszowych rozwiązaniach.
Rozumiem...... że wtedy by nie było publiki i chetnych do opisywania swoich wyczynów populistycznych byłoby bardzo niewielu....

Bohuniu ... ale o Ci chodzi chłopie, czasem naprawdę nie kumam Twoich postów.
Poza tym to mocno nie w temacie. Nawiń może który z Twoich wkładów ma przyzwoite osiągi i jaka jest jego żywotność jak z gwarancją?

pozdrawiam
rumunezz

bohusz
28-12-2011, 18:14
A witaj po świetach umunezzkuuu
Na temat wkładów z mojej oferty komercyjnej można poczytać na moich komercyjnych stronach.
Zresztą tutaj na forum o kilku modelach są również informacje, nawet z testów pomiarowych
To tyle...

Teraz o tematyczności i Twoim rozumieniu, na które absolutnie nie mam wpływu i nawet nie mam chęci mieć wpływ. Bo po co?

rumunezz
28-12-2011, 18:24
...
Teraz o tematyczności i Twoim rozumieniu, na które absolutnie nie mam wpływu i nawet nie mam chęci mieć wpływ. Bo po co?

Bo szukamy wkładu i kanałów do technologi pieco-kominka! Patrz temat.

pozdrowionka
rumunezz

bohusz
28-12-2011, 20:35
Bo szukamy wkładu i kanałów do technologi pieco-kominka! Patrz temat.

pozdrowionka
rumunezz
Szukamy, czy autor tematu szuka...
Ty również rumunezzzku szukasz?

rumunezz
28-12-2011, 20:50
@Bohusz a co do ma do rzeczy... próbuję mu/autorowi pomóc w odróżnieniu od Ciebie. Ja mam już kominek, mam już kanały kumulacyjne. Ty jak zwykle chcesz merytoryczny temat rozwalić pisząc te swoje brednie, nie wiadomo o czym. Nie jeden wątek już tu napsułeś i proszę nie rób tego więcej. Załóż sobie wątek reklamowy i tam się produkuj do woli.

pozdrawiam
rumunezz

bohusz
28-12-2011, 20:56
A witaj po świetach Rumunezzkuuu
Na temat wkładów z mojej oferty komercyjnej można poczytać na moich komercyjnych stronach.
Zresztą tutaj na forum o kilku modelach są również informacje, nawet z testów pomiarowych
To tyle...

Teraz o tematyczności i Twoim rozumieniu, na które absolutnie nie mam wpływu i nawet nie mam chęci mieć wpływ. Bo po co?

A ja starałem się tylko opisać moją opinie.
Ze wyniki, opisy niektórych "eksperymentów" nie powinny się znajdować na forum publicznym.. Jak i zresztą również niektóre informacje.
Z przyczyn raczej zrozumiałych dla rozumiejacych.

Rumunezzkuuu choćbyś pisał tysiące razy, że odbierasz moje posty jako brednie, a nawet głupoty. Że nie zgadzasz się z nimi, itp. itp.

To i tak nic nie zmienisz we mnie. Jedynie co Ci zostaje Rumunezzkuuu to nie czytać moich postów. Proste ale raczej skuteczne to dla Ciebie będzie.

rumunezz
28-12-2011, 21:11
A ja starałem się tylko opisać moją opinie.
Ze wyniki, opisy niektórych "eksperymentów" nie powinny się znajdować na forum publicznym.. Jak i zresztą również niektóre informacje.
Z przyczyn raczej zrozumiałych dla rozumiejacych.


No to teraz żeś mnie rozbawił i pewnie nie tylko mnie. Właśnie przez takie rozmowy, (próby) testy jak chociażby enia, margota przykłady podawnane przez Foresta czy Miszcza (jejku) klient/pytający może wyrobić sobie opinie o produkcie(producencie czy dystrybutorze) którego szuka. Boisz się tego że wkład Pama!?, romki czy inne mogą mieć lepsze parametry techniczne niż te, które Ty sprzedajesz? Bój się chłopie bo to właśnie to forum jest od wstępnego weryfikowania takich rzeczy!
Tu ludzie prócz reklamy firm, szukają też opinii na ich temat. Jak Ty ich nie zamieścisz to zrobi to kto inny za Ciebie. Ludzkość dawno już zauważyła, że kneblowanie ust do niczego dobrego nie prowadzi. Chcesz robić forum branżowe to sobie rób masz w tym praktykę.

Przepraszam wszystkich czytających, irytuje mnie ten Pan.

pozdrawiam
rumunezz

bohusz
28-12-2011, 21:32
No widzisz Ty mnie zupełnie nie irytujesz, nawet z spokojem przeczytałem Twoją opinie o dostępności wyników różnych eksperymentów. No ale Twoja irytacja to Twój problem, musisz sobie z tym jakoś sam poradzić.
Nawet to że uważasz, że tutaj na forum na podstawie pisania, praktycznie dowolnego, ktoś może sobie wyrobić opinię poważną o jakimkolwiek produkcie, mnie nie zaskoczyło. Możesz przecież tak sobie uważać i nawet traktować to poważnie...

Podtrzymuje również swoją opinię, że temperatury spalania około 900 stopni są optymalne.

Podtrzymuje również opinię, że niektóre sugestie napisane tutaj na forum, nawet te z dobrymi zamiarami pisane, robią więcej szkód niż pożytku. Gdyż są niewłaściwie rozumiane a co gorsze dowolnie interpretowane. Koniec.
To tak z konkretnych doświadczeń.

eniu
28-12-2011, 22:42
...nie pozostaje nic innego jak zamknąć forum :D

margod
28-12-2011, 23:12
albo nie prowadzic tych nikomu nie potrzebnych testow I eksperymentow. Wszak producent wszystkie parametry sprawdził I rzetelnie opisał w materiałach reklamowych :)

ja14
29-12-2011, 03:45
Nie dziwcie sie, ze sie chlopina zbulwersowal. Jak mu klienci zaczna testowac paleniska z takim IMPETEM to mu braknie czasu na pisanie na forum;-)

M***ki
29-12-2011, 06:15
Co sugerujesz ??

eniu
29-12-2011, 08:22
ok. W ramach uściślenina moich wymagań. Chodzi mi o o kominek z funcją odzyskiwania ciepła z spalin - dokładna nazwa akumulacyjne pieco-kominki. Po pierwsze czy to w ogóle ma sens? I jaki system polecacie. Cebud wygląda interesująco ale znowu gdzie indziej ocenia się go jako porażkę technologiczną. Czy system Cebudu (tj. wkłąd grzewczy + wymiennik ciepła) jest efektywny? Może już ktoś go montował? Jakieś opinie i sugestie.

Podaj jakiś konkret . Kto jest autorem tych ocen. Wtedy
będzie można się do nich odnieść. Jeśli dalej masz na
myśli Patkanex, musisz wskazać o jaki system odzysku
chodzi. Bez konkretów nie pogadamy...

bohusz
29-12-2011, 08:47
Eniu to trochę nie fer, ze nie znając autora ocen (opini), nie możesz się odnieś do tych ocen - opini. Myślałem że jesteś niezależny i bez względu kto jest oceniaczem, Twoja opinia jest niezmienna.
Autor wspomniał że był w Parkanexie i Cebudzie...
Parkanex z tego co tak na nosa przypuszczam możliwe że ma produkty Ortner, tak więc możliwe, że te systemy mają w salonie. Z tego co plaki na drzewach śpiewają wnioskuję, że Parkanex "wchodzi" na rynek z produktami Ortner. Pisałem już o tym. Nie wiem jaka jest znajomość systemów akumulacji ciepła pracowników zatrudnionych w salonach Parkanexu. Możliwe, że czysto teoretyczna na podstawie "przeszkoleń" markrtingowych.

Wiem jedno, jeżeli autor jest zainteresowany pooglądaniem na żywo takowych różnych systemów podczas pracy, ja skierowałbym go do Kominki Piotr Batura. Co zresztą konkretnie czynię.