PDA

Zobacz pełną wersję : Kominek i nietypowy problem z wodą z komina.



kamilolo
28-12-2011, 20:53
Witam. Zakupiłem kominek zewnętrzny taki który stawiamy podpinamy komin i ogień:) Kominek bardzo ładny z szybką. Do pieca zakupiłem rury profesjonalne o dużej grubości ścianek. Jedna rura jest poprowadzona pionowo druga pod kątem 45* i wchodzi w ścianę czyli komin. W kominie jest zamontowany płaszcz metalowy ponieważ kiedyś służyło to do wentylacji. Ja używam tego jako komin. Problem tkwi w tym że jak napale w kominku i jak drewno zaczyna sie tlić to po godzinie z rur wewnątrz pomieszczenia zaczyna na łączeniach wylatywać czarna śmierdząca mazia. Co ciekawe jak otwieram w rurach na kolankach okienka techniczne i zaglądam w rękaw to tam jest sucho i tylko widać SUCHĄ sadze. Dlaczego w pomieszczeniu w rurach gromadzi sie taki nalot?? Jak pali sie ostro ogniem to takiego problemu nie mam.

eniu
29-12-2011, 07:42
Kominek zewnętrzny we wnętrzu ?

W sumie nieważne...

Załóż odwrotnie rury tak, żeby ciekło do ich wnętrza...

KrzysztofLis2
29-12-2011, 08:19
Ta mazia potem fajnie się pali. Zrób tak, jak radzi eniu.

elka51
29-12-2011, 08:21
i zacznij palic suchym drewnem...

M***ki
29-12-2011, 15:15
Kondensacja .. mokry opał... zbyt niska temperatura idąca do komina ... a może kot siedzi na kominie i sika ??

Wojtek R
29-12-2011, 15:54
czyli klasyka gatunku + jeszcze kiepsko wymurowany komin z cegły + jeszcze końcówka z klinkieru i mamy " co to za czarne plamy na ścianie " :)

w kominkach się pali a nie wędzi w dużym skrócie

M***ki
29-12-2011, 18:01
Powtórka z rozrywki : nie drzewo , nie drewno ,tylko DRZEWNO :lol2: do tego zimny komin .. i 100 000 problemów i pytań . WODA się NIE PALI :no:

kamilolo
29-12-2011, 20:28
wywnioskowałem ze musze dawac bardziej w palnik:)

M K
29-12-2011, 21:49
wywnioskowałem ze musze dawac bardziej w palnik:)

Musisz nauczyć się palić w kominku, tu nie wolno wędzić drewna. Dławienie na max dopływu powietrza oraz przymykanie szybra nie jest dobre dla kominka i komina a dla domu i domowników może to być bardzo niebezpieczne.
Zauważyłem też, że trochę pokombinowałeś z tym kominem. Przyłącze do komina odwrotnie zamontowane oraz ten rękaw w kominie???
Trochę to ryzykowne, spaliny z kominka mają czasami więcej jak 500 stopni. Radziłbym nie igrać z ogniem. Ściągnij dobrego fachmana od kominów, co by to wszystko obejrzał.

eniu, dobrze radzi, rury od kominka do komina powinny być montowane kielichem do góry. W kominie również tak samo powinny być połączone.

M***ki
30-12-2011, 06:13
Musisz nauczyć się palić w kominku

eniu, dobrze radzi, rury od kominka do komina powinny być montowane kielichem do góry. W kominie również tak samo powinny być połączone.

Jeśli z rur ma być odprowadzenie wody do kanalizacji to tak :)ale to nie sposób łączenia rur jest tu najważniejszy :no: Przy paleniu w każdym kominku ważne jest aby temperatura spalin na końcu komina była wyższa od kondensacji . Paląc DRZEWNO trudno uzyskać właściwe temperatury spalania a ilość pary/ wody w spalinach jest taka duża że po rurach leci "lepka maź"

M K
30-12-2011, 10:01
Jeśli z rur ma być odprowadzenie wody do kanalizacji to tak :)ale to nie sposób łączenia rur jest tu najważniejszy

Montując w kominie wkład, rury łączymy kielichem do góry. To jest bardzo ważne, chodzi o swobodny spływ skroplin na sam dół wkładu, czyli do wyczystki lub odskraplacza. Przy takim montażu, skropliny nie przedostaną się na zewnątrz wkładu.
Ponadto skropliny w kominie mogą się pokazać, kiedy nie palimy w piecu czy kominku od dłuższego czasu i komin jest zimny.
A to, że nie powinno się palić mokrym drewnem i nie wędzić opału, jest oczywiste:rolleyes: