PDA

Zobacz pełną wersję : nowy dom - prośba o podanie orientacyjnej wyceny



misionv
28-12-2011, 22:39
witam,
planuję postawienie domu o powierzchni użytkowej do 40m2
(mała jednoosobowa nieruchomość)
miałbym takie pytanko:
ile może kosztować budowa takiego domu (około),
wiadomo że muszę przygotować osobny projekt ale może być taka sytuacja
że zabraknie funduszy na jego budowę i w ten sposób niepotrzebnie wydam pieniądze na
przygotowanie kosztorysu,
może rozwinę pytanie:
ile mogą kosztować jego elementy składowe,
przyłącza, fundamenty, dach (najtańszy płaski mi wystarczy)
chodzi mi o orientacyjną cenę domu "pod klucz" czyli już ze wszystkimi wykończeniami
dom składałby się z 4 pomieszczeń, trzy mniejsze jedno nieco większe,
żadna piwnica nie wchodzi w plany,
chciałbym żeby dom został postawiony "na cegle"
mieszkam w województwie łódzkim
(podaję lokalizację ponieważ ceny materiałów budowlanych są różne w zależności od regionu)
mieszkam w mieście więc cena podłączenia mediów powinna być znośna choć też właśnie się nie orientuję
jak wielkie będą to sumy,
posiadam również własną działkę
i na koniec:
ile musiałbym odłożyć pieniędzy dla wykonawców (także w granicach)
czy jest szansa na to że taki dom udałoby się postawić w 2 m-ce ?
(w okresie letnim oczywiście po przyłączeniu mediów)
dzięki za góry za odpowiedzi (jeśli się pojawią :) )
pozdrawiam wszystkich
Paweł

PS: chciałbym się zmieścić ze wszystkim w kwocie 100 tyś ale nie wiem czy jest to na chwilę obecną możliwe :D

Nefer
28-12-2011, 23:46
Misionv. Nie wiem jakim cudem chcesz wykroić z 40 m.p.u 4 pomieszczenia ( i do tego "jedno większe"). Mieszkanie 40 mkw to max 2 pokoje z kuchnią, tak,żeby się dało obrócić. Poczytaj forum - cena za mkw SSO to ok. 900 pln ( w łódzkiem może 800), wykończonego - jeśli będziesz oszczędzał na materiałach - 2.000 pln. Jeśli sam będziesz dużo robił - może 70% tego. O ile będziesz robił.
Do tego dorzuć media - ich cena zależy od odległości. Poczytaj o przerwach technologicznych - one dotyczą i małych domków i dużych. Pomyśl o kotłowni, składziku na narzędzia ogrodowe. To też powierzchnia. Jeszcze projekt i uzgodnienia, PnB, ogrodzenie, zagospodarowanie ogrodu.

kupiecjudex
04-01-2012, 11:36
Masakra jakaś dom 40m2, już myślałem że nic mnie nie zaskoczy na tym forum ale się myliłem.
Kup sobie budkę Campingową , będziesz miał większą powierzchnię i dużo taniej. Do tego do rodziny i znajomych z własnym domem będziesz mógł się udać.
Nie wiem po co ludzie budują domy do ok. 100m2 - lepiej chyba kupić mieszkanie w podobnej cenie i budowę sobie odpuścić jak ktoś nie chce lub go poprostu nie stać (a nie każdego stać co oczywiste), to po co budować szałasik zamiast normalny dom.

Kasia242
22-01-2012, 08:52
Masakra jakaś dom 40m2, już myślałem że nic mnie nie zaskoczy na tym forum ale się myliłem.
Kup sobie budkę Campingową , będziesz miał większą powierzchnię i dużo taniej. Do tego do rodziny i znajomych z własnym domem będziesz mógł się udać.
Nie wiem po co ludzie budują domy do ok. 100m2 - lepiej chyba kupić mieszkanie w podobnej cenie i budowę sobie odpuścić jak ktoś nie chce lub go poprostu nie stać (a nie każdego stać co oczywiste), to po co budować szałasik zamiast normalny dom.

dla mnie masakrą i wyrzucaniem kasy w błoto jest budowanie domów powyzej 200m2 .
Pokaz mi budke camp. o pow. 40m2 ...:)
Budowa takiej pipidówy bedzie tansza niz najtansza rudera w miescie.I masz swoje własne ,nowe....

Autor zaleznie od projektu powinien spokojnie sie zmiescic w 40-60 tys-oczywiscie budując własnymi rękami.
pozdrawiam

p.s.
misionv-popros o przeniesienie tego tematu do innego działu,,o budowaniu,, -to będzie hit:)