PDA

Zobacz pełną wersję : farba na ogordzenie niepomalowane, swieżo spawane



zwil
29-12-2011, 09:41
Witam,
Potrzebuje kupić czarną farbę bezpośrednio na metal. Znajomy robi mi porządną brame i potrzebuje ją pomalować. Malowana będzie w temperaturze pokojowej bo w tunelu-szklarni w którym sie grzeje więc jest ciepło. Potrzebuję porządną w dobrej cenie żeby rdza też nie wyłaziła.
Proszę o info.

Jaroll
30-12-2011, 06:14
Jaka by to nie była droga i dobra farba proponuje najpierw wymalować podkładem, wtedy na pewno nie będzie rdzewieć.
Oczywiście najpierw przeszlifuj całą bramę a następnie odtłuść benzynką ekstrakcyjną.

zwil
30-12-2011, 10:20
Jaka by to nie była droga i dobra farba proponuje najpierw wymalować podkładem, wtedy na pewno nie będzie rdzewieć.
Oczywiście najpierw przeszlifuj całą bramę a następnie odtłuść benzynką ekstrakcyjną.

Wole raczej cos typu hamerite, kwestia czy cos lepszego polecacie? za duzo zabawy malowania podkladem a pozniej znowu farbą, a jeszcze przesła do ogrodzenia będą....

Regut1
30-12-2011, 10:42
Temat już był powielany i opisywany na forum. Robisz dla siebie i nie chcesz robić tego długo ponownie - zrób dobrze. Podkład i dwa razy farba wierzchnia np. chlorokauczuk. Nie chesz się mięczyć i chcesz szybko to szybko na pewno będziesz miał powtórkę z rozrywki. Przerabiałem w praktyce i farby typu hemerite i proponowane rozwiązanie.
Zrobisz jak uważasz, a najlepszą nauką jest własne doświadczenie - długo zostaje w pamieci.

Regut1
30-12-2011, 10:48
Jeżeli chodzi o nakłąd pracy to dobrze będzie jeszce odtłuścić powierzchnie przed pomalowaniem.

aadamuss24
30-12-2011, 11:26
Jeżeli porządna brama i chcesz mieć porządnie to zrób ocynk i pomaluj. pozdr adam

zwil
30-12-2011, 14:39
Temat już był powielany i opisywany na forum. Robisz dla siebie i nie chcesz robić tego długo ponownie - zrób dobrze. Podkład i dwa razy farba wierzchnia np. chlorokauczuk. Nie chesz się mięczyć i chcesz szybko to szybko na pewno będziesz miał powtórkę z rozrywki. Przerabiałem w praktyce i farby typu hemerite i proponowane rozwiązanie.
Zrobisz jak uważasz, a najlepszą nauką jest własne doświadczenie - długo zostaje w pamieci.

Czyli podkład zastosowac standardową minie tą bordowawą?

Regut1
02-01-2012, 07:20
Stara minia została już podobno wycofana ze sprzedaży z uwagi na ołów. Ja dawałem Corine dedykowaną na lekko zardzewiałe powierzchnię. Jeżeli brama jest nowa to może być każda zwykła farba podkładowa.