PDA

Zobacz pełną wersję : Nasze TK12



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12]

Gosia_A
12-01-2015, 10:30
jeden z prezentów zamówionych w tym roku od Gwiazdora;)298415298416

aisa222
12-01-2015, 14:16
Coś cieniutki ten album :D .... chyba ze 12 takich tomów masz :D ..... żart oczywiście :D
A może w formie elektronicznej dla nas w jednym ciągu .... fajnie by się oglądało :D

Gosia_A
12-01-2015, 19:35
może jak dzieci podrosną, psa odchowamy i dom urządzimy...;)

Gosia_A
17-01-2015, 22:30
od wczoraj mieszkamy w piątkę...
299498

Kac-Per
18-01-2015, 16:09
Piękny :)

aiki
18-01-2015, 18:48
Pij mleko. Będziesz wielki.
E tam. I tak będzie. :)

max-maniacy
18-01-2015, 18:53
Fajny słodziak. I pomyśleć, że wyrośnie z tego całkiem potężne psisko. Niech się zdrowo chowa i dobrze pilnuje dobytku. :)

rewo66
18-01-2015, 20:27
O kucyk się już pojawił :yes:

Tomasz Antkowiak
23-01-2015, 19:13
Minal tydzien odkad mamy trojke dzieci w domu :) Rozpizdziaj jest taki ze glowa mala :) Ale za to sie nie nudzimy :)

Kac-Per
24-01-2015, 16:02
Dzieci nie mam, ale 4 miesięczny pies sporo potrafi syfu narobić. Wszystko przed wami.

elfika
17-02-2015, 17:17
yes! przebrnęłam (4 dni)!
witam się i chylę czoła :D efekt jest na prawdę mega, aczkolwiek jako wzrokowiec życzyłabym sobie ;) więcej zdjęć :)

rewo66
17-02-2015, 17:34
O coś cisza tutaj. Halo !!!
Chyba trójka dzieci daje się bardziej we znaki niż budowa bo nawet Tomasz zamilkł ;)

aiki
17-02-2015, 19:26
Bo budowa się skończyła a w prywatę nie wkraczamy.
trzeba uszanować.

Tomasz Antkowiak
24-02-2015, 21:33
Witajcie

tak, nastala cisza w eterze.

Mierzylismy sie w tym czasie z trudnymi dla nas sprawami. Podejmowalismy decyzje, ktorych nie zycze zadnemu z rodzicow, decyzje z ktorych kazda jest tak samo dobra jak zupelnie zla. No i sie zaczelo, za nami pierwszy etap - poczatek drogi, pewnie trudnej i dlugiej, ale taki juz ten swiat jest gowniany :)

Ale najwazniejsze ze Adasiek trzyma sie dzielnie, zniosl wizyte w szpitalu chyba lepiej niz my i oby tak bylo w przyszlosci :)

Budowa... sie wcale nie skonczyla, no pomijajac kwestie czysto formalna :)
Prady u Adasia w pokoju nadal mam rozgrzebane, garderoby nie tknalem, gornej lazienki tez nie :)
Przymierzamy sie powoli do kostki przed domem bo mozna utonac w bagnie jakie sie robi po deszczu.

Pod niebiosa wychwalam kociolek gazowy nasz i wszelkie decyzje podejmowane w kwestiach ocieplenia oraz okien.
Rachunek za prad tezwcale nie powala pomimo ze intesywnie uzywamy plyty indukcyjnej a cisnieniowy ekspres jest wlaczony od rana do nocy.

Pies podwoil juz swoja wage od momentu pojawienia sie u nas i terroryzuje mi rodzine :)

Generalnie, fajnie sie zyje u siebie :)

max-maniacy
25-02-2015, 17:03
Oj, jakiś niepokojący ten Twój wpis. Czyżby Adaś chorował? :(
W każdym razie życzę Wam dużo siły w zwalczniu wszelkich przeciwności. Trzymajcie się dzielnie, a ja trzymam kciuki, żeby było dobrze.
Pozdrawiam i uściski dla Gosi i chłopaków. :hug:

rewo66
26-02-2015, 08:31
Oj, jakiś niepokojący ten Twój wpis. Czyżby Adaś chorował? :(
W każdym razie życzę Wam dużo siły w zwalczniu wszelkich przeciwności. Trzymajcie się dzielnie, a ja trzymam kciuki, żeby było dobrze.
Pozdrawiam i uściski dla Gosi i chłopaków. :hug:

Pozdrawiam i przyłączam się do życzeń Max-maniaków.

Gosia_A
08-03-2015, 21:14
zdjęcia będą, jak już trochę ogarniemy cały ten bajzel;) ciężkie dni za nami, Adaś po pierwszej operacji powoli dochodzi do siebie, ale wymaga 100% uwagi, więc trudno zrobić cokolwiek "dla siebie"...pozdrawiam:)

Bridges
13-03-2015, 22:08
Długo mnie nie było, ale nadrobiłem Wasz dziennik.
Gratulacje osiągnięcia celu!
Gratulacje pojawienia się nowych Domowników i dużo zdrowia dla Adasia.

Zdrowie dzieci najważniejsze!!

Gosia_A
01-04-2015, 19:44
zdjęcia zrobiłam, planowałam wkleić, ale coś się posypało w komputerze i znowu nie mam...:(postaram się to nadrobić, może w Święta...wszystkiego dobrego życzę wszystkim zaglądającym - chociaż tych chyba coraz tu mniej...zdrowia I siły WAM ŻYCZĘ!311660

max-maniacy
03-04-2015, 20:03
Zaglądam i czuję się obżyczona. :)
Dziękuję i Wam również życzę zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych.

Gosia_A
04-04-2015, 21:45
uzupełnianie dokumentacji fotograficznej czas zacząć...dom wysprzątany (prawie), ciasta upieczone, chłopaki - cała Trójka śpią, dziewczynka też...trochę urosła i żeby nie było...tylko do zdjęcia tak grzecznie pozuje...;)311663

Gosia_A
04-04-2015, 22:26
łazienka dolna...szaro-szara;)osobiście z efektu jestem bardzo zadowolona, płytki LM311665311666 drzwi szare...w dalszym ciągu jestem nimi zachwycona;)no i kawałek salonu oraz kuchni-jeszcze nie skończonej;)311667 generalnie...szarości, ecru, beż i trochę dodatków bardziej jaskrawych;)

Tomasz Antkowiak
07-04-2015, 20:43
No prosze, ktos tu jednak zaglada :D

Kochanie, to drugie zdjecie lazienki to robilas siedzac na kibelku? :D Tym dziwniejsze mi sie to wydaje ze drzwi zostawilas otwarte :D


Coreczka jest gzeczna zawsze, wszytsko co zjeo niej mowia to pomowienia :D A rosnie jak na drozdzach, od 6,9 do 19kg w 2 miesiace :)

krzysztof5426
08-04-2015, 21:03
Zaglądają. Dziewczynkę i łazienkę podziwiają.

Bridges
08-04-2015, 23:41
Wrażenia z wnętrza SUPER!
Płytki Tomek sam kładłeś czy ktoś Ci pomagał bo wyszły bardzo ładnie.

Tomasz Antkowiak
10-04-2015, 05:19
Czesc.

Spieszylismy sie aby udalo sie wprowadzic do swiat, dlatego lazienke ukladal P. Radek, podczas kiedy ja skladalem kuchnie, kladlem reszte podlog w domu i robilem miliard innych zaleglych prac :)

Gorna lazienke sam moze poloze.

Gosia_A
04-05-2015, 16:14
moje ukochane kosmosy mam nie tylko w ogrodzie...:)315713
a tutaj piotrusiowy pokój316019

karolinaciosaniec
06-05-2015, 14:33
:rolleyes: GRATULUJĘ przede wszystkim - fajnej rodzinki, pięknego domu i psiuni. Życzę dużo zdrówka dla wszystkich

Gosia_A
14-06-2015, 21:49
na "budowie" dzieje się...dzieci i pies rosną, tylko my z Kierownikiem Inwestorem się nie starzejemy...wiecznie młodzi, tylko jakoś tak nieco bardziej połamani...;)320730320732

przecież wiadomo, że na każdym kocyku jest cudownie, tylko nie na swoim, przecież tam nie ma małego 'ludzia'...;)320734

DrKubus
15-06-2015, 17:27
No gratulacje (bo nie pamiętam czy już gratulowałem). Słyszałem od małżonka że zaganiani jesteście, dlatego dużo sił i wytrwałości życzę, jak znajdziecie chwilę zapraszam na grill'a :)

max-maniacy
15-06-2015, 19:04
Cześć Antki:-)
Fajnie patrzeć, jak rosną Wam dzieciaczki i psina. U nas na budowie zamieszkały dwa małe kociaki kociaki. Udomowiają nam chałupkę. ;-)
Mam pytanie. Czy po kilku miesiącach mieszkania, zadowoleni jesteście z płyt k-g na ścianach? Nic nie pęka, nie rozchodzi się? A może macie jakieś inne spostrzeżenia? Właśnie zastanawiamy się, czy wydawać kasę na tynki, czy właśnie zastosować takie rozwiązanie.

Pozdrawiam gorąco Kasia-max

Gosia_A
18-06-2015, 20:40
dziękujemy za gratulacje ;)
odpisując tak na szybko...mieszka się SUPER!! co do płyt k-g...ja osobiście nie jestem zbyt zadowolona, ale Małż pewnie napisze co innego...w porównaniu ze ścianami u moich rodziców, gdzie mieszkałam przez większość swojego życia te wydają mi się zdecydowanie zbyt miękkie, puknie się czymś, jest ślad...ściany po pół roku mieszkania z dwójką dzieci i psem wyglądają, co najmniej jak po 6 latach...ale nic nie pęka, nie rozchodzi się, chociaż w zależności od oświetlenia - widać np. łączenia na sufitach...tyle moich błyskawicznych spostrzeżeń ;)
na grilla z miłą chęcią byśmy wpadli, ale musi się u nas uspokoić trochę, za jakiś czas będą nowe zdjęcia z "obejścia"...;)

max-maniacy
18-06-2015, 21:12
dzięki Gosia za szczerą odpowiedź.
mam właśnie takie obawy, które potwierdziłaś. znajomi mają tak samo. wszystkie narożniki poobijane, bo dzieciaki zatrzymywały się na nich chodzikami i innymi pojazdami, grali w piłkę i drapali czym popadnie. wygląda to okropnie. ale z drugiej strony, to dzieci mamy już duże, a psa do domu nie planuję.
ale jakoś i tak się boję.
ostateczną decyzję i tak pewnie podejmie mąż.

jeszcze raz dziękuję
pozdrawiam

Tomasz Antkowiak
22-06-2015, 21:47
Czesc

Plyty GK zachowuja sie nie lepiej i nie gozej niz tynki gipsowe.
W porownaniu z tynkami cementowo-wapiennymi oczywiscie sa delikatne. Ale dom to jednak nie jest ani boisko, ani tor wyscigowy. Tynki wapienno cementowe brudzic beda sie dokladnie tak samo - a to przy dzieciach i psisku jest nejwiekszym problemem.

Decydujac sie na jakis rodzaj trzeba sobie zadac pytanie na ile sie nam spieszy i na ile mamy siana :)

Plyty beda najtajsze, trwaloscia porownywalne do tynkow gipsowych, ale chyba nieco szybsze.

Generalnie ja jestem zadowolony bo mieszkam u siebie (choc w zasadzie to jednak u zony :D) a to ze za jakis czas bedzie trzeba cos niecos podszpachlowac i odmalowac... no trudno, zachcialo sie domu to trzeba zapierniczac :D


Z aktualnosci:
-gorna lazienka sie robi, moze jakies obrazki z projektu Gosia wrzuci
-kostka brukowa sie uklada
-zbiornik 3m3 na deszczowke sie zakopal i niebawem sie podlaczy do rynien
-garbus sie powoli reatywuje
-nowy projekt motoryzacyjny sie rodzi ale sie za duzo nie odzywam zeby sie zona nie pieklila :D
-"corcia" dogania waga najstarszego smarka
-najmlodszy nauczyl sie raczkowac i demoluje parter... do spolki z "corcia" :)


ehhh, moze sie cos ogarne i jakies foty wrzuce... tylko mi sie picassa zepsula i nie chce sie przez program logowac na konto :/

Gosia_A
23-06-2015, 22:32
kilka zdjęć z projektu górnej łazienki...chyba dość odważna, jak na nas...jak zwykle wybór płytek i podjęcie decyzji nie trwało pewnie więcej niż 15 minut...:lol2:321907321908321909321910321911

Sasetka2609
26-06-2015, 14:22
Udało mi się przeczytać cały Wasz DB i muszę przyznać że była to bardzo ciekawa i pouczająca lektura :) Wiele się dowiedziałam i jestem już zdecydowanie mądrzejsza jeśli chodzi o tematy budowlane :) Macie wspaniałą rodzinkę, śliczną psinkę i cudowny dom, zbudowany własnymi rękoma (tylko pozazdrościć :)) Jestem pod ogromnym wrażeniem, zanim zaczęłam czytać ten dziennik powątpiewałam czy budowę domu można ogarnąć samemu, a teraz jestem pewna że tak i że kiedyś (jak już zaczniemy budować) bardzo dużo będziemy robić własnymi rękoma :) Dziękuję za motywację!!! Pozdrawiam i ściskam gorąco!! (Przywiązałam się do Was jak do niejednych bohaterów książek, które namiętnie czytam :))

Tomasz Antkowiak
08-07-2015, 18:43
No i skończyło się rumakowanie... ;)

Uszkodziłem łąkotkę w lewym kolanie podczas wyrywania z ziemi fundamentu od starego słupka płotu i teraz kuśtykam niczym Herflik z gestapo w serialu Alo Alo (gimnazjaliści nie znają, ale tu raczej sami starsi zaglądają)... podsumowując teraz jestem już nie tylko półślepy ale i półkulawy... na całe szczęście jednak nadal piękny i młody oczywiście :P

Niestety, trzeba teraz nieco wyluzować, poczekać aż mnie zreperują (artroskopia...brrrr... nawet nazwa brzmi nie przyjemnie) i znów będę jak nowy :)

Tymczasem ekipa brukarska skończyła robotę - jest super. Z przyjemnością będę ich polecał. Górna łazienka się nadal układa a do tego jeszcze dobiliśmy targu w kwestii elewacji.

Temat muzyczny na dziś:


https://www.youtube.com/watch?v=K1njYUrHkww




I AM TITANIUM

MusiSieUdac
21-08-2015, 14:13
Wszelki duch, tyle mnie nie było a Wy nadal młodzi i bogaci, tylko dziecioki rosną jak na drożdżach :cool:
Tak se tylko zajrzałam :)

PS. Przy dwojce dzieci i psie jakie tynki by nie były, będą się brudzić, ostukiwać, nie ma rady.
Ja psa nie mam, ale szarańcza sztuk dwie równo dewastuje co napotka na drodze

Gosia_A
05-09-2015, 22:02
mam, są!! moje wymarzone...w rzeczywistości wyglądają cudnie...:)
329659
zespolone z 3 szyb hartowanych, środkowa zbita osobiście przez Kierownika Inwestora:)

Tomasz Antkowiak
04-11-2015, 06:34
Dzien dobry Panstwu :) choc w sumie mozna by powiedziec "Akuku" :) (pojawiajac sie znienacka niczym Antoni Macierewicz po wyborach)

czy moze ktos monitoruje u siebie w domu roczne zuzucie gazu? Zblizamy sie powoli do "rocznicy" odpalenia kotla, i pomimo iz serwisant dokonujacy pierwszego rozruchu uprzedzal ze pierwszy rok bedzie zawyzony, to jednak chetnie porownal bym wyniki do podobnego budynku, najchetniej wlasnie caloroczne,

Kolano wyleczylem, gorna lazienka sie skonczyla, garderoba nadal nademna wisi + milion innych rozgrzebanych tematow. Ale moze uda sie jakos powrocic na lono forum i powoli odkopac cale zaleglosci.

Jarek.P
04-11-2015, 07:58
A dzieńdobry, dzieńdobry, bylebyś tylko z żadną pękającą od środka parówką nie wyjeżdżał i będzie ok :lol:

Zużycia gazu - nie monitoruję (robiłem to na samym początku, ale przy niewygrzanym i jeszcze nie do końca uszczelnionym domu było to zbyt stresujące zajęcie, po kilkanaście m3 na dobę schodziło przy nie tak znów wielkim zimnie za oknem), ale dosłownie tydzień temu rozmawiałem z kimś z własnej rodziny na temat kosztów ogrzewania domu w skali roku, na użytek tej rozmowy sprawdziłem roczne wydatki na gaz u siebie. Za 2015 rok (liczone od listopada 2014 do października 2015) wyszło mi równe 5000zł, z czego za letnie miesiące utrzymują się rachunki na poziomie 100-150zł za samo grzanie ciepłej wody i zużycie gazu w kuchni, zatem licząc średnio 125zł takich kosztów na miesiąc i odejmując od ogólnej kwoty 5000 iloczyn 12x125 otrzymujemy 3500zł rocznych kosztów ogrzewania domu 200m2 w skali roku.

piotri
04-11-2015, 09:17
czy moze ktos monitoruje u siebie w domu roczne zuzucie gazu? Zblizamy sie powoli do "rocznicy" odpalenia kotla, i pomimo iz serwisant dokonujacy pierwszego rozruchu uprzedzal ze pierwszy rok bedzie zawyzony, to jednak chetnie porownal bym wyniki do podobnego budynku, najchetniej wlasnie caloroczne,


Monitorujemy a jakże i to nawet bym powiedział, że maniakalnie (może potem mi przejdzie).
Od 2014-10-26 do 2015-11-04 czyli dzisiaj 793m3.
Na dobre mieszkamy od końca stycznia, ten rok to raczej była jeszcze nauka i experymenty na kotle, ale jestem zadowolony.
To napisz ile Tobie nabiło, rejon kraju taki sam :)

Tomasz Antkowiak
06-11-2015, 19:50
Dzieki za odpowiedzi.

Nasz kociolek wystartowal 22.11.2014, zamieszkalismy miesiac pozniej, ale ten miesiac bylo i tak normalnie grzane bo wykanczalismy.
Na ta chwile nadal jest w trybie "lato" bo przepalamy tylko w kominku i na dole temp oscyluje w granicach 23-28 stopni, a na gorze jest ok 21.
Do dzis mamy na gazomierzu 660 metrow gazu.
Kociolek od kwietnia (nie pamietam ktorego dokladnie) ogrzewa tylko CWU (zasobnik 160 litrow dedykowany Immergas) w trybie fabrycznym tj cala dobe ma miec CWU przez okragle 7 dni w tygodniu (jakos nie mozemy sie zebrac aby ustalic jakis harmonogram i tak sobie juz rok prawie smiga na domyslnych ustawieniach:))

Dzis skonczylismy drewno kupione na poprzedni sezon, lacznie od czerwca 2014 spalilismy 6m3 (po 2 metry akacji, jesionu i olchy, przepalalismy od czerwca 2014 aby wypalic wklad, a pozniej od wrzesnia 2014 juz regularnie aby dalo sie pracowac na budowie i zeby szybko odsychalo:))

Wydaje mi sie ze jest bardzo dobrze :D

piotri
09-11-2015, 08:18
660m3 to chyba całkiem ładny wynik. Pogratulować, chociaż nie wiem jak do tego dodać drewno do kominka. My oczywiście już grzejemy, ale kominka u ns nie ma, po pomyśle kominka został tylko komin :)
Myślę że u nas wynik byłby troche mniejszy, bo miarodajne wyniku są dopiero od końca stycznia, w listopadzie zeszłego roku podłączyliśmy pogodówkę, a rekuperator został odpalony dopiero w styczniu. Więc do stycznia było grzane na czuja, ocieplenie poddasza było w trakcie itp.

Wodę grzeje w przedziale 6:30 - 19:00
Jakieś symboliczne oszczędności z tego są o ile dobrze pamiętam, ale na wodę i tak zużywamy mało gazo w porównaniu do tego co piszą inni. W lecie szło około 05,-0.6 m3 na dzień.

Gosia_A
09-12-2015, 19:38
z nowości wykonanych przez Tomasza...wieszak na drewno kominkowe...340143340144340145340146
nawiasem pisząc...świetna zabawka dla naszego misia...

Gosia_A
09-12-2015, 19:40
podobno nowofundlandy nie lubią ciepła...ale nasz jest chyba inny...340353

Gosia_A
11-12-2015, 21:36
w tak zwanym międzyczasie robimy jeszcze takie cudeńka...:) my, czyli mój Małż ;)340405340406340407

Gosia_A
11-12-2015, 21:37
340408340409

Wojciech253811
13-01-2016, 18:31
cos tu cichoo

Jabolek
13-01-2016, 23:14
Gratuluje wspaniałej budowy! Przeczytałem cały DB jestem pod wielkim podziwem umiejętności i chęci :)

max-maniacy
14-01-2016, 19:48
wszystkiego dobrego w nowym roku moi drodzy :hug:
to, że rzadko tu zaglądacie, to znaczy, że już całkiem się zadomowiliście. i dobrze. wszystko ma swój czas. :yes:
mam nadzieję, że jednak czasami zdacie nam relację, co u Was słychać.
zdjęcia kominkowe są świetne, normalnie czuć ciepełko.
a z robótek ręcznych niezły biznes można by wykręcić.
pozdrawiam Was gorąco.
Kasia-max :bye:

Tomasz Antkowiak
18-02-2016, 19:38
No fakt... cos zadko :)

Generalnie mieszkamy i jest super. Jest cieplo, przyjemnie, i na cale szczescie niedrogo :)

Jabolek - dzieki! Podoba mi sie Twoj nick :D

aiki
18-02-2016, 20:20
Wszelki duch ... - On żyje!

Krojcus
16-03-2016, 14:40
Witam. Jestem nowy na forum. Również chcę wybudować sam dom. Z tego powodu że jestem za granicą i moge mieć około 6 tygodni w roku wolnego to w jakich momentach przerywać budowę na zimę? Planuje pierwszy sezon budowy zamknąć na punkcie zero,drugi na wylanym stropie,a trzeci na stanie surowym otwartym. To dobry pomysł? Proszę o odpowiedzi bardziej doświadczonych. Pozdrawiam

Krojcus
16-03-2016, 15:48
Czy dam radę sam (ewentualnie z pomocnikiem) wykonać stan zerowy w te 6 tygodni?

Krojcus
16-03-2016, 15:50
Dodam że dom ma 8,2m x 9m. Około 22 m² ław

Przemek Kardyś
16-03-2016, 18:30
Mi z teściem i żoną (na zmianę), czasem samemu, zeszło od 24 marca do 17 maja popołudniami i sobotami, ale robiłem co drugi tydzień (żona pracuje na zmiany i opiekowałem się dzieckiem) i czekałem aż ściany fundamentowe przeschną przed malowaniem dysperbitem. Miałem jeszcze jeden dzień urlopu na czas zalewania ścian.

Się da spokojnie. Płytę fundamentową spokojnie w dwa tygodnie.

Krojcus
16-03-2016, 19:43
W takim razie z pomocą dwóch osób powinienem dać radę. Dzięki za pomoc. Zaczynam wiosną 2017

Krojcus
23-03-2016, 17:51
Chciałbym się dowiedzieć jakie narzędzia są potrzebne do wybudowania domu do stanu surowego otwartego. Na myśl przychodzi mi szpadle,młotki,wiertarka,wkrętarka,kielnia,pozio mica,miarka,paczka,gientarka do prętów, betoniarka,wiaderka,taczka,szufla,piła do bk,piła do drewna, klucze,rękawice. Czy jeszcze coś przychodzi wam na myśl? Chciałbym się do tego dobrze przygotować.

sebcioc55
23-03-2016, 18:30
Chciałbym się dowiedzieć jakie narzędzia są potrzebne do wybudowania domu do stanu surowego otwartego. Na myśl przychodzi mi szpadle,młotki,wiertarka,wkrętarka,kielnia,pozio mica,miarka,paczka,gientarka do prętów, betoniarka,wiaderka,taczka,szufla,piła do bk,piła do drewna, klucze,rękawice. Czy jeszcze coś przychodzi wam na myśl? Chciałbym się do tego dobrze przygotować.

Niwelator bardzo ułatwia pracę, o precyzji już nie wspomnę..

aiki
23-03-2016, 18:54
Sznurek, pion murarski, szlifierka kątowa, mieszadło do kleju na wiertarkę, ...

cdn....

Krojcus
23-03-2016, 19:37
Dziękuje wam. Dopisze do listy

Przemek Kardyś
23-03-2016, 20:07
Mlotek gumowy, sznurwaga, pedzel lawkowiec, ew. palnik gazowy, duza szlifierka katowa, dobra wiertarka z udarem, pila motorowa, tarkaa do styropianu i bk, wiazarka do drutów zbrojeniowych, kaster budowlany. Betoniarka nie jest konieczna.

Krojcus
24-03-2016, 00:00
Lista już jest długa a to dopiero początek

Krojcus
24-03-2016, 00:02
Jeszcze niemam projektu ale powiedzcie mi czy zwykły zjadacz chleba jest w stanie go prawidłowo odczytać,czy robi to kierbud?

Krojcus
24-03-2016, 01:09
Może zbyt dużo wypytuje, ale kto pyta nie błądzi. Do stanu surowego otwartego potrzebne materiały? Wypisałem beton B10 na wylewkę pod ławy, łaty, dechy na szałunki, pręty gwintowane z podkładkami i nakrętkami, folia, pręty zbrojeniowe fi12, pręty na strzemiona fi6, druty wiązałkowe, beton B20 z gruchy na zalanie ław, bloczki fundamentowe, zaprawa, dysperbit, styrodur, folia kubełkowa, rury woda kanalizacja, tony piachu, folia pod posadzkę, wylewka posadzki, papa, bk 24cm, klej do bk, nadproża, strop terriva, komin, bk 12cm, belki na więźbę, membrana, gwoździe, kontrłaty, łaty, dachówka ceramiczna, gąsiory, blacha, wkręty do dachówki, uchwyty do rynien. Czy chcielibyście coś dodać?

Przemek Kardyś
24-03-2016, 06:44
Wez mi powiedz po co szalowac lawy. Nie lepiej sru prosto w wykop? No i lepiej szalowac sciany fundamentowe i je z gruchy wylac zamiast murowac z bloczkow.

Krojcus
24-03-2016, 10:45
Rozważałem to

aiki
24-03-2016, 11:46
Przemek jak jest dostęp do szalunkow to owszem ale bez nich lepiej murować

Krojcus
24-03-2016, 17:39
Zostałem przekonany do ław w glebie, ale ściany będą murowane

aiki
24-03-2016, 18:33
zanim zdecydujesz o ławach w glebie poczekaj na wykopy albo spr. jaki masz grunt.

aiki
24-03-2016, 18:34
A tak poza tym to czas założyć swój temat bo sie Antkowiaki wnerwią :)
Jak już tu zajrzą.

Krojcus
24-03-2016, 21:24
No ok. Założe nowy jak tylko się dowiem jak :) Może jakieś podpowiedzi?

aiki
25-03-2016, 04:22
http://forum.muratordom.pl/forumdisplay.php?266-Jak-wybudować-dom-samemu-KLUB-SAMOROBÓW

Wchodzisz w to co wyżej i u góry klikasz
Dodaj nowy temat
I gotowe

Krojcus
25-03-2016, 09:14
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?247408-Mój-quot-Dom-w-zielistkach2-quot&p=7111245#post7111245

Wpadnijcie niekiedy. W prawdzie budowa dopiero za rok ale napewno będę uzupełniał na bieżąco. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

Tomasz Antkowiak
14-04-2016, 12:27
No przejeli mi dziennik normalnie :)

Gosia_A
14-04-2016, 22:28
A no przejeli...nieladnie, ojjjj nieladnie

Gosia_A
14-04-2016, 22:32
Potwierdzam, mieszka się SUPER!!! jest cudownie...to nic, ze schody jeszcze budowlane, drzwi do spiżarni brak...jesteśmy w SWOIM DOMU, domu który sami wybudowaliśmy☺az łezka się w oku kręci czytając jakie były początki...

ziuta62
24-04-2016, 19:47
Dużo, dużo szczęścia w nowym domu i ogromne gratulacje!
Nie wiem jakie słowa zależć po przeczytaniu waszego dziennika... jesteście wspaniałą rodziną.
Pozdrawiam,
ciągle budujący się bocianek 2012

max-maniacy
26-04-2016, 12:40
Bardzo cieszą takie słowa, że jesteście szczęśliwi, mimo że drzwi do spiżarni brak :)
Ziuta myślałam, że jesteśmy jedynymi ciągle budującymi bociankami 2012

aiki
26-04-2016, 16:28
2013 też się buduje. PNB z 2012

Sylwia $
02-05-2016, 14:18
:yes:My też w budowie od lipca 2012 roku. Oj jak długo jeszcze....

Tomasz Antkowiak
08-05-2016, 10:36
Bardzo cieszą takie słowa, że jesteście szczęśliwi, mimo że drzwi do spiżarni brak :)
Ziuta myślałam, że jesteśmy jedynymi ciągle budującymi bociankami 2012

Te nieszczesne drzwi to taka chyba troche nasz zmora...

Aby sie wzytsko pomiescilo i bylo wzglednie ergonomiczne w kuchni zdecydowalismy sie na otwor 60cm na drzwi do spizarni... czyli teoretycznie na drzwi "50" a takich jak na zlosc oczywiscie nikt nie produkuje. Mozna takie, rzecz jasna, zamowic sobie u stolarza czy nawet u wiekszego producenta drzwi, ale...
... ale takie drzwi sa po 1 primo drogawe jakby, po drugie primo trzeba gdzies rzeczonego stolarza poszukac, zaprosic, pokazac dziure ( :P ) i generalnie jakos to sobie w czasie zaplanowac.

A czasu brak...


Choc nie jest az tak najgorzej, bo udalo sie Gosi wychodowac trawe przed domem, troche uporzadkowalismy podjazd, wiec jest szansa ze i na drzwi przyjdzie czas... kiedys tam :)



Na sam koniec szybkie info nt ogrzewania domu - bo moze ktos zablakany i zagubiony tu trafi i to przeczyta.
Ogrzewanie gazem moze byc tanie. Nie wierzycie, to ponizej przyklad:
- pierwszy pelny rok: 550 m3 gazu
- drugi pelny rok: 553 m3 gazu
ogrzewamy lacznie 154m2 calkowitej powierzchni oraz przygotowujemy CWU na tym gazie. rachunki przez caly rok rowne na poziomie 220-225 PLN co 2 miesiace co lacznie daje kwote roczna w okolicach 1400 PLN za ogrzewanie domu i przygotowanie cieplej wody.
Wode mamy ustawiona na 50 stopni w godzinach 7 - 24 prze 7 dni w tygodniu, ogrzewanie ustawione na 22 stopnie w godzinach 8 - 19 prze 5 dni w tygodniu i 22 stopnie w godzinach 8 - 22 w weekendy. na noc mamy ustawione 20 stopni (tak jest na dole, w sypialniach jest nieco chlodniej). Jak mamy ochote to palimy w kominku (dla przyjemnosci i nastroju - nie zeby sie dogrzewac).

Warunek: 100% podlogowka, zrobiona z glowa i wg doobrego projektu (ASOLT wymiata!), dobrze dobrany piec (ASOLT wymiata!), dobrze dobrane ocieplenie (ASOLT wymiata!) i porzadne wykonanie calosci (brawo Ja ;)), oraz dobre okna :)

Mozna? Mozna!

aiki
08-05-2016, 15:24
Przypomnij czy masz WM?

Tomasz Antkowiak
08-05-2016, 19:38
Przypomnij czy masz WM?



nie, nie mamy.

Soczek1212
09-05-2016, 08:56
Uff, dotarłem do końca. Świetny dziennik (ciężko się oderwać :))

Gratuluje ślicznego domku i wesołej rodzinki.

Jeśli to nie tajemnica to jaki był koszt całości w Waszym przypadku. Ciekaw jestem w jak duży kredyt muszę się zaopatrzyć.

Jak czas pozwoli, to planuje rozpocząć swoja budowę w przyszłym roku (większość prac mam zamiar robić samorodnie). Na ten rok projekt, adaptacja, PnB i inne papierki.

Tomasz Antkowiak
09-05-2016, 13:12
W granicach 220 tysiecy do momentu wprowadzenia sie wliczajac w to rowniez czesc wyposazenia. Z tym ze pozniej, juz mieszkajac i tak nadal wydajesz na "budowe" :) A to kostka dookola, a to trawnik zalozyc, a to jakis mebel i tak cale zycie :)

Soczek1212
09-05-2016, 13:49
Dzięki za informacje.

To że później coś się cały czas dzieje to dla mnie akurat czysta przyjemność. Ważne że już się mieszka na swoim.

Rozumiem że ta kwota to razem z tymi kilkoma ekipami które mieliście u siebie.

Gratuluje wyniku sensowny dom za rozsądne pieniądze. To lubię:)

Tomasz Antkowiak
11-05-2016, 05:26
Dzięki za informacje.

To że później coś się cały czas dzieje to dla mnie akurat czysta przyjemność. Ważne że już się mieszka na swoim.

Rozumiem że ta kwota to razem z tymi kilkoma ekipami które mieliście u siebie.

Gratuluje wyniku sensowny dom za rozsądne pieniądze. To lubię:)



Tak, ze wszytskim, wlasznie z papierami, przyczepka itp itd.

aiki
07-05-2017, 11:46
Witam po długim czasie. Przymierzam się powoli do kotłowni i chciałem zapytać jak się sprawuje wasz immergas

Tomasz Antkowiak
22-05-2017, 19:27
Czesc!

Zycie staje sie nudne i monotonne kiedy sie nic nie robi :)
Z kolei zblizajac sie (moze i powoli, ale jednak) do magicznej granicy lat 40 dojzaly mezczyzna zaczyna miewac zachcianki (nie zebym tak po sobie, ja jestem mlody, nie mniej tak slyszalem :P ). Lubi sobie od czasu do czasu cos naprawic, czy kupic...a to garbusa skonczyc, a to dokupic ogorka, albo i dwa...
Z polaczenia tych dwoch jkze istotnych watkow nie moze powstac nic innego niz... WIATA :D

Tak, wiata garazowa, jak dumnie i wyniosle to brzmi :)

Postawilem juz dom, zagospodarowalismy ogrod, wychowujemy dzieci i psisko, nasadzilismy drzew ze wiadomy minister nie nadarzyl by wycinac... i przyszedl czas aby sie znowu ruszyc, cos zbudowac (po za zawodowego :P ) - postawie wiec wiate. Postawie wiate zeby wszytskie moje zlomy w niej poupychac.

Bedzie sie znow dzialo :)


aiki - 2 slowa do Ciebie: KUP IMMERGASA - kociol jest super, sterowanie super, koszty ogrzewania smieszne - bierz i sie nie zastanawiaj!

aiki
22-05-2017, 19:59
Dzięki Tomek za odp i witam po długim czasie na FM. Może jak wiatę będziesz robił to częściej zajrzysz do nas wolno sie budujących. Choć z ekipy z Twoich czasów to tylko ja się tu męczę.

Kac-Per
28-05-2017, 21:17
Choć z ekipy z Twoich czasów to tylko ja się tu męczę.
Ja tez daleko w tyle zaczynałem jak Tomek praktycznie kończył. Pozdrawiam sąsiada.

Z Mojego opisu pod postem jestem na etapie "A później Apap, Ketonal Żel itp'' "

MusiSieUdac
27-07-2017, 10:04
Siema Antkowiaki, żebyscie sobie nie mysleli, ze ten tego zapomniałam :)

Tomasz Antkowiak
28-02-2018, 09:51
Wiata powstaje... w bólach... straszliwych.

Zrobila sie z tego wielka locha, ma nieco ponad 60 m2 blachy na dachu. Gdyby nie mrozy to pewnie skonczyl bym juz nabijanie lat, pomierzyl i zamowil blache... no ale jest zima wiec musi byc zimno, a jak jest zimno to baterie we wkretarce padaja szybko wiec sie robic nie da... :P

Robic sie nie da, to czlowiek w domu, siedzi i kombinuje, a to wstawi drzwi do spizarni, po 3 latach mieszkania... a to wymysli ze mozna by szklarnie postawic...

No mozna by postawic, byl tu nawet o takiej szklarni drewnianej na poliweglanie komorowym watek gdzies. Moze ktos pamieta i poratuje linkiem, inspiracji szukam :)

aiki
28-02-2018, 10:39
Pamiętam z niego tyle, że przy komorowym za mało światła przechodzi i roślinki nie teges.

Tomasz Antkowiak
28-02-2018, 10:41
Hmmm, myslisz ze mniej jeszcze niz np w gtowych tunelach foliowych z marketu (taka ta zielona folia w kratke)? Mielismy taki tunel i roslo calkiem spoko...

aiki
28-02-2018, 12:03
Ja nie myślę tylko pamiętam takie opinie innych :)

Tomasz Antkowiak
28-02-2018, 12:30
Abstrahujac od szklarni...

982.747 - liczba odwiedzin

no to jest chyba jakas gruba przesada... to jest rzeczywiscie prawie MILION czy ja cos zle patrze ?!

aiki
28-02-2018, 14:47
Hmmm, myslisz ze mniej jeszcze niz np w gtowych tunelach foliowych z marketu (taka ta zielona folia w kratke)? Mielismy taki tunel i roslo calkiem spoko...
Zagadaj z Elfir to pewnie coś więcej będzie wiedziała.

Tomasz Antkowiak
28-02-2018, 16:03
Zagadaj z Elfir to pewnie coś więcej będzie wiedziała.

Ale ze o opinie ogrodnika pytac? Eeee, to nie trzeba :) Mam w domu jedna taka Pania doktorową w tej dyscyplinie :D

ezuark
07-11-2018, 19:44
Siema,
Bardzo dobrze się czytało i aż mnie dziw bierze, że w ogóle tu trafiłem.
Na początku myślałem, że zbieżność nazwisk itp ale zdjęcia potwierdziły, a pamięć mnie jeszcze nie myli i aż specjalnie z tej okazji założyłem tu konto.
Także pozdro dla Was i chłopaków z Batorowa (o ile jeszcze tam pracujesz ;))
Na pewno kiedyś tu jeszcze zajrzę i o niejedno zapytam.
Szymon

Tomasz Antkowiak
29-11-2018, 10:56
Siema,
Bardzo dobrze się czytało i aż mnie dziw bierze, że w ogóle tu trafiłem.
Na początku myślałem, że zbieżność nazwisk itp ale zdjęcia potwierdziły, a pamięć mnie jeszcze nie myli i aż specjalnie z tej okazji założyłem tu konto.
Także pozdro dla Was i chłopaków z Batorowa (o ile jeszcze tam pracujesz ;))
Na pewno kiedyś tu jeszcze zajrzę i o niejedno zapytam.
Szymon

Dzięki :)

netbet
14-12-2018, 17:35
..a Ty to już zapomniałeś o zdjeciach...???
facety lubią patrzeć :lol2:

pozdro
NETbet'fotosik

Tomasz Antkowiak
16-08-2019, 22:13
Wiewiórki i bobry dzień dobry, dzień dobry...

Tomasz Antkowiak
18-08-2019, 14:31
Cos z telefonu nie bardzo sie dodalo...

Zatem: wiata stoi, szklarnia stoi i nowa robota sie szykuje :D

Pytanie: jak bezpiecznie wlezc i poruszac sie po dachu o nachyleniu 40 stopni pokrytym blacha trapezowa? Hmmm ?

aiki
19-08-2019, 17:11
Drabina sznurowa, drabina od samego dołu lub rusztowania, no i lina i uprząż.
Ja opuszczałem od szczytu drabinę na linie którą wiązałem po drugiej stronie dachu.

Apacer
20-08-2019, 18:20
Każdy sposób dobry, byle nie ruski :lol2:

433772

Tomasz Antkowiak
09-09-2019, 22:14
Ogarniete :D

Kupilem haki drabinowe na kelenice i poszlo sprawnie :) 42 mostki w weekend i 18 paneli w kolejny weekend :)

Kac-Per
09-09-2019, 23:12
Będzie darmowy prąd ?

Tomasz Antkowiak
10-09-2019, 10:13
Okupiony ciezka robota na dachu, strychu i przy kablech, wiec czy on taki darmowy... :P

Kac-Per
10-09-2019, 21:57
Lepsze kilka dni ciężkiej pracy niż napełniać kieszenie instalatorów. Gdzie zakupiłeś panele? ile cie to kosztowało za 1kW?

Tomasz Antkowiak
23-10-2019, 19:08
Termosalon

ok 3 tys brutto za 1kW wyszlo

Kac-Per
03-11-2019, 19:59
Adamie odgrzebie kotleta: Robiłeś może projekt podłogówki dla Tk12 ?

Tomasz Antkowiak
09-04-2020, 08:36
Czesc. Tak zlecalismy projekt i obliczenia.