PDA

Zobacz pełną wersję : projekt KAMEA 2 pracownia DOMENA



Kukson
29-12-2011, 14:01
Witam,

Czy ktoś z forumowiczów buduje może dom KAMEA 2 z pracowni DOMENA? JEstem w trakcie podejmowania decyzji o wyborze projektu i jest to jeden z naszych ulubionych projektow?

Bede wdzieczny za kontakt i opinie.

Pozdrawiam

Marcin

tomeknie
05-01-2012, 15:34
Witam
Mógłbym skopiować twój tekst i podpisać się pod nim. Domek wydaje się bardzo zgrabny i ładny. Niestety ani śladu o budujących:)

Kukson
07-01-2012, 21:59
A powiedz moze jaka masz dzialke (wymiary) oraz czy masz juz moze jakis plan dotyczacy materialow, instalacji, itp.....

tyncio
22-01-2012, 12:15
Mi też podoba się ten projekt. Ale do minusów tego rozwiązania należy zaliczyć dach. Biorąc pod uwagę powierzchnię i ilość skosów musimy liczyć się z wysokimi kosztami wykonania takiej konstrukcji. Mamy dwa balkony, dodają uroku ale niestety tworzą one niepotrzebne mostki cieplne. Brakuje mi natomiast wykusza.

sosenka_1979
16-02-2012, 17:22
Witam. Zdecydowaliśmy się na budowę domu Kamea 2. Bryła bardzo ładna, świetnie dobrana kolorystyka elewacji. Do minusów należy bardzo skomplikowana konstrukcja dachu, układ słupów na poddaszu, wąska kotłownia (jeśli chcemy kocioł na paliwo stałe, a tak jest w naszym przypadku). Jesteśmy na etapie adaptacji i wyboru wykonawcy stanu surowego otwartego. Koszt dachu rzeczywiście spory. Wg. kosztorysu wykonawcy stan surowy otwarty to koszt około 220 tys. zł, z czego dach 85 tys. zł (brutto). Dodam, że budujemy w woj. lubelskim. Chętnie wymienimy się doświadczeniami z budującymi ten właśnie dom.

PanWo
01-02-2013, 22:02
Szukam osób budujących.
Jaki robiliście zmiany, jakie koszty na poszczególne etapy budowy. Chetnie zobaczę zdjęcia.

Proszę o email


[email protected]

Janko4
04-02-2013, 11:42
Jestem przed zakupem tego projektu.
Szukam z żoną już b. długo - przejrzałem wszystkie katalogi i ciągle wracamy do tego projektu.
Byłem w domu wybudowanym wg. tego projektu. Jedyny minus to brak pralni ale projekt jest tak przemyślany, ze uda się coś fajnego stworzyć na etapie zmian.
pozdrawiam.

PanWo - wysłałem Ci email.

Amiska
11-02-2013, 09:57
My tez przymierzamy się do projektu Kamea. Zawsze chciałam saunę więc zastanawiamy się, zeby zrobić saunę w łazience na górze.

żelekmisiek
11-02-2013, 17:19
Zamawiamy ten projekt. Bedziemy budować Kamea 2 k. poznania.
Jakie zmiany robicie w swoich projektach ?

Janko4
22-03-2013, 09:53
cieszę się, ze budujecie ten dom. Dla nas KAMEA tez jest super

Janko4
22-03-2013, 09:54
dopisuję się. Czekam az wątek się rozwinie.

angelisiak
08-04-2013, 10:04
Witajcie, w katalogu Domeny pojawiła się jakby 'siostra' projektu Kamea 2 - o nazwie Flawia 2. Niewiele się różnią (układ poddasza, lukarna). http://www.domenaprojekt.pl/produkty/5/flawia-2.html
Układ poddasza jest tak rozplanowany, że spokojnie można tam zrobić garderobę w miejscu obecnej łazienki przy sypialni, a w miejscu garderoby zrobić pralnię z wejściem z łazienki.

Janko4 i inni budujący - będę wdzięczna za wszelkie uwagi dot. projektu Kamea 2, jeśli nie na forum, to proszę o priv.

Budowę planujemy w woj. łódzkim, niedaleko Bełchatowa.

Janko4
10-04-2013, 10:27
dla mnie oba te projekty są idealne.

żelekmisiek
12-04-2013, 09:35
jesteśmy na etapie adapatacji.
Jeszcze długa droga - ale wątek będe obserwował.

angelisiak
16-04-2013, 15:00
dla mnie oba te projekty są idealne.

Dla mnie również... wszystko idealne oprócz dachu ;)

Tzn. Myślę w tym momencie o kosztach tego dachu.... Bo wizualnie jest prześliczny i nadaje uroku :)

Janko4
18-04-2013, 08:19
Angelisiak - masz już wstępnie jakieś wyceny ?

żelekmisiek
19-04-2013, 20:09
hej.
Wiosna się*zaczeła a ja ciągle na etapie adptacji. Zmieniamy naprawde nie wiele, ale ciągle grzebiemy. Ponadto żonka szuka już ekip w celu wstępnych wycen - pewnie ruszymy przed jesienią

PanWo
25-04-2013, 09:20
też kupliśmy ten projekt, wprawdzie dość mocno roważaliśmy jeszcze Flawie ale w końcu wybór padł na Kamea 2.

Macie już jakieś zdjęcia ? W galerii użytkownika w pracowni http://www.domenaprojekt.pl/produkty/105/kamea-2.html na stonce jest możliwe wrzucenie fot ale nic nie ma bo forum dopiero zacęło działać. Widziałem tam jednak osoby które tez kupiły ten projekt

Cieszę się, ze jest nas coraz więcej,

promolcia
03-05-2013, 19:19
Witam :)
Nam również Kamea przypadła do gustu. Będziemy ją budować na północy wielkopolski.
Dom jest tak pomyślany, że "na starość" można wygodnie funkcjonować na parterze, bez potrzeby wdrapywania się na górę.
Podoba nam się bardzo, że w górnych pokojach nie ma okien dachowych i dzieci siedząc w swoich pokojach mogą oglądać świat na zewnątrz a nie tylko chmury.
Kolorystyka z zewnątrz pozostaje bez zmian.
Co zmieniamy?
- likwidujemy balkon w pokoju dziecięcym od strony ogrodu (nikt z tego nie korzysta tylko ptaki się załatwiają :P)
- w kuchni zastanawiamy się nad likwidacją mniejszego okna (choć przynaję, że podoba nam się taki układ)
jeśli się na to zdecydujemy to przesuwamy okno w stronę spiżarki tak aby w miejsce usuniętego mniejszego okna weszły wiszące szafki kuchenne
- wyspę przenoszę na drugą stronę (do tej krótkiej ścianki), w miejsce wyspy przy ścianie staje lodówka i piekarnik z mikrofalą w słupku, zlew pod oknem to nie jest najlepsze rozwiązanie bo okno jest wiecznie zachlapane ale w tym układzie nic lepszego się nie wymyśli
- aby lodówka nie była widoczna z salonu zabudowuje ją scianką, w ten spasób powstaje od strony jadalni ścianka na której można postawić szafę z gadzetami potrzebnymi do nakrycia stołu

martwi mnie brak konkretnego miejsca na suszenie prania ale najprawdopodobniej wyląduje ono w naszej łazience

a jakie są Wasze pomysły na "ulepszenie" tego projektu?

pozdrawiamy :)

żelekmisiek
07-05-2013, 10:30
u mnie wiele ulepszeń nie będzie bo dom jest naprawdę przemyslany wręcz idealny. Pralnię zrobię w kotłowni, przedłużając ja o wnękę przy drzwiach. Łatwo będzie wynieść pranie na ogród. Mimo, ze mam suszarkę*bebnową to i tak suszenie bedzie w sezonie na zewnątrz.
Ogrzewanie gazowe.

angelisiak
07-06-2013, 11:13
Angelisiak - masz już wstępnie jakieś wyceny ?

Niestety nie. Posiłkuję się póki co tym, co wyczytałam na innym forum.
Nie mam pojęcia, jak się zabrać za te wyceny. Mam ogólne zestawienie materiałów, ale jak to podzielić na poszczególne etapy budowy?

angelisiak
07-06-2013, 11:19
My wybraliśmy Flawię 2, bo bardziej nam odpowiada układ pomieszczeń na poddaszu.
I mamy tam miejsce na pralnię (w miejscu garderoby, a garderoba w miejscu małej łazienki przy sypialni).

Na parterze powiększamy pom. gosp. kosztem garażu. Będzie długie, ale mam nadzieję wygodne. No i ogrzewanie gazowe jednak.

Promolcia - podoba mi się Twoja wizja kuchni, o podobnych zmianach myślałam. Nie rezygnuję z małego okna, bo dom straci urok, a poza tym kuchnię będę miała od wschodu i południa, więc popołudniu byłoby tam ciemno z samym wschodnim oknem....

Dla zainteresowanych troszkę zdjęć na innym forum (moderatorze - nie banuj mnie za to ;) )
http://plandomu.pl/projekt3372-kamea,opinie-kamea_lub_kamea_2-2755.html?str=1

żelekmisiek
20-01-2014, 09:49
Hej, promolcia - na jakim etapie jesteście ? Masz już do pokazania jakieś zdjęcia ?
Angielisiak, Ty w koncu budujesz Flawie czy Kamea ?

angelisiak
04-02-2014, 20:33
Angielisiak, Ty w koncu budujesz Flawie czy Kamea ?
Flawię :)

żelekmisiek
08-04-2014, 14:55
hej, towarzysze niedoli. Czym ogrzewacie Kamee ? Kto zdecydował się na ogrzewanie podłogowe ? a rekuperacje ?

angelisiak
21-04-2014, 17:53
hej, towarzysze niedoli. Czym ogrzewacie Kamee ? Kto zdecydował się na ogrzewanie podłogowe ? a rekuperacje ?

Coś mało tu nas... I o odpowiedź trudno.
My decydujemy się na ogrzewanie gazowe + oddzielnie sterowane ogrzewanie podłogowe na niemal całym parterze (salon+jadalnia, kuchnia, przedpokój, hol, łazienka), a także w łazience i pralni na poddaszu. Myślimy też o pompie ciepła (powietrze-woda).

MMOL
09-05-2014, 19:57
Jesteśmy prawie zdecydowani na zakup projekty Kamea 2, może ktoś już z osob budujących powiedzieć jakie koszty są na poszczególnych etapach? SSO, SSZ, stan deweloperski oraz na co zwrócilibyście uwagę budując ponownie, chętnie też obejrzymy zdjęcia poszczególnych etapów. Jesteśmy z woj. lubuskiego, jednak dużo jeździmy po Polsce i chętnie obejrzałbym dom w budowie w okolicach wielkopolski lub woj. zachodniopomorskiego.
Zdjęcia prosze na priv: [email protected]

MadziulaPM
29-10-2014, 18:13
Hejka!

Po cichu się podłączam- oglądaliśmy Kameę2 na żywo, piękna, idealna niemal jak dla nas.
Biliśmy się z myślami, czy jednak nie projekt własny, lecz raczej jednak zakupimy ten projekcik :)

MadziulaPM
01-11-2014, 09:20
Coś mało tu nas... I o odpowiedź trudno.
My decydujemy się na ogrzewanie gazowe + oddzielnie sterowane ogrzewanie podłogowe na niemal całym parterze (salon+jadalnia, kuchnia, przedpokój, hol, łazienka), a także w łazience i pralni na poddaszu. Myślimy też o pompie ciepła (powietrze-woda).

Podłogówka na całym parterze- jestem za:) Tylko chyba w garażu jej robić nie będziemy;P
Myślimy też o podłogówce na poddaszu- obowiązkowo w łazienkach, choć strop drewniany jest bardzo ciepły a taki planujemy zrobić.

Pompa ciepła do CWU u was będzie? Znajomy hydraulik gorąco poleca, mnie rozbijają ceny prądu przy pompie:/

angelisiak
03-11-2014, 19:37
Podłogówka na całym parterze- jestem za:) Tylko chyba w garażu jej robić nie będziemy;P

No co Ty, zaszalej, co Ci szkodzi?? :wiggle::wiggle::wiggle:

Nam tez polecają pompę, ale narazie nie podejmujemy decyzji. Zobaczymy potem...
Póki co, ogrzewanie gazowe z zasobnikiem na wodę.

angelisiak
14-12-2014, 16:38
Kompletujemy kolejne wyceny.... W międzyczasie koncepcja się zmienia.... A jak Wasze budowy drodzy forumowicze?

MadziulaPM
13-02-2015, 20:50
U nas projekcik już niemal na gotowo- jeszcze notarialne sprawy dotyczące działki się wleką- gdy sie skończą walczymy o pozwolenie na budowę, kredycioch i wiosną ruszamy)
Geodeta zamówiony, kierbud to nasz architekt, murarze czekają by pierwszą łopatę wbić, koparkowy też gotowy, chętni na piasek z wykopów w kolejce się ustawiają ( a my marzymy,ze będzie to żwir :P:P:P
Ekipa do dachu to maż ze swoją firemką- zaplanowaliśmy na lipiec/ sierpień :) Okna też oni wstawiają, robią instalacje i wykonczenie wnętrz.
Nasi murarze też spece od tynków i się polecają, ale chyba w GK polecimy.

MadziulaPM
13-02-2015, 20:53
Dzięki uprzejmości dobrego duszka z jednego z forów mogliśmy obejrzeć domek juz wykończony i podzielić się spostrzeżeniami- oj piękny, fajny układ, idealny dla nas:)

Cieszę się, że troszkę salon powiększyliśmy i kuchnię przy okazji, piwnica też strzał w dziesiątkę.
U nas jest to projekt własny,ale inspirowany Kameą :)

MadziulaPM
08-06-2015, 19:37
Kochani, może tutaj wśród sympatyków tego projektu ktoś pomoze cos wymyślić.
Chcę coś zmienić - zanim murarze wkroczą, może jakieś pomysły mieć będziecie:
łazienka/ pralnia (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?238730-Prośba-o-pomoc-ścianki-działowe-w-przestrzeni-łazienka-pralnia-hol)

Janko4
16-10-2015, 09:50
Madziula, jak rozwiązaliście w końcu łazienka/pralnia ?

Janko4
10-02-2016, 09:15
czy ktoś*zrobił pompę ciepła ?