PDA

Zobacz pełną wersję : Wentylacja mechaniczna - poszukuje sprawdzonej firmy



tchrzano
28-04-2004, 08:48
Zamierzam wyposazyc moj nowobudowany dom w system mechanicznej wentylacji z odzyskiem ciepla.
Jezeli mozecie polecic jakas sprawdzona firme z okolic Warszawy bede bardzo wdzieczny.

Pozdrawiam wszystkich

krzyss
29-04-2004, 11:03
Też jestem zainteresowany.

Grzegorz Michalski
29-04-2004, 11:47
Równierz chcę to zrobić, podłaczam się do poszukiwań. :o

Magdzia
29-04-2004, 12:13
Służę:
Firma Elektra z Warszawy http://www.flexit.pl/index.php?level=3&dzial=2_1
Firma jest przedstawicielem kilku producentów - jeśli chodzi o rekuperację, to sprzedają produkty firmy Flexit.
Natomiast rury (System Spiro) do instalacji wentylacyjnej firmy Alnor: http://www.alnor.pl
Na razie system w trakcie instalacji, brak doświadczeń z korzystania i sprawności, ale mam nadzieję, że będzie ok. Projekt systemu i obsługa klienta bardzo profesjonalna i fachowa.

Drizzt
29-04-2004, 12:39
Mam goscia, który sie tym zajmuję i montował to w moim domu, jak chcesz to zadzwoń - Witold Popiel tel.0-603-602-648 (okolice Nadarzyna).

Drizzt
29-04-2004, 12:47
Aha możecie sobie o tym poczytac na stronie www.klimatyzacja.org.pl
Miłego wyboru :D

neptunek
29-04-2004, 13:01
Polece tak: rekuperaotr - firma ktora ci sie podoba i trafia do ciebie ;) (przedzial cenowy mozna znalezc od 1000 zl do 12000 zl)
uklad rur - zapewne ta firma zrobi ci projekt za darmo
ulozenie rur - tutaj juz polecam wlasna prace bo koszt jaki beda chcieli za wykonanie tego jest niewarty ilosci pracy jaka nalezy wlozyc a ile bedzie satysfakcji jak juz to sie zrobi
uruchomienie - tam gdzie kupisz rekuperator zapewne znajdziesz kogos kto ci to zestroi i uruchomi za niewielka oplata.

literad
29-04-2004, 13:49
Jeżeli mogę coś doradzić to dokładnie sprawdzcie "osiągnięcia" firm. Ja szukałem taniej firmy i teraz żałuje. Dlatego mogę tylko odradzić pewną firmę z okolic Elbląga ale to na privie.
pzdr

neptunek
29-04-2004, 14:35
Nie od dzis wiadomo ze co tanie to do .... dlatego podalem przedzial cenowy od 1000 do 12000 - wybor oczywiscie jest indywidualny bo nie kazdy lubi to samo. Ja lubie np automatyke bo w domu mam mieszkac a nie myslec co i kiedy musze przestawic, wlaczyc/wylaczyc a wiadomo ze takie "udogodnienia" kosztuja.

Karmanquk
29-04-2004, 20:01
Witam
Polecam odwiedzić strony
www.wentylacja.com.pl
i
www.aereco.com.pl

literad
30-04-2004, 08:16
Właśnie ten sam przedział cenowy mi oferowano 10000 - 12000. wybrałem firmę z ceną 10000 zł. Nie wiem co by było gdybym wybrał tą za 12000 zł . Może lepiej ale to w cale nie jest takie pewne.
pzdr

neptunek
05-05-2004, 08:02
Właśnie ten sam przedział cenowy mi oferowano 10000 - 12000. wybrałem firmę z ceną 10000 zł. Nie wiem co by było gdybym wybrał tą za 12000 zł . Może lepiej ale to w cale nie jest takie pewne.
pzdr

Chyba jedno zero za duzo ;)

Tylko teraz nasuwa sie pytanie co masz w tej cenie (filtry, nagrzewnice, automatyke (reczna, tygodniowa), kontrolki, czujniki, rozmrazanie kasety itp itd). Wydaja sie to blache sprawy ale jak sie zsumuje to wszystko to nie wychodzi juz 1000 zl ale cos kolo 6000 zl.

Oczywiscie moze i wystarczy dwa wentylatorki w obudowie .... ale czy na pewno - to tez zalezy co kto lubi :)

krzyss
06-05-2004, 23:47
Elektra??? To prawie jak dowcip:
wszedłem na stronę, wypełniłem formularz, że chcę spotkania z przedstawicielem. Odpowiedź: !!!!! dostałem adres strony, na której wypełniłem formularz :lol: :x :x :o :o :evil: :evil: :roll: :roll: Chyba nie chcę aby robili mi instalki... Czy jestem dziwny ??? :wink:

Drizzt
07-05-2004, 07:05
Spróbuj na www.klimatyzacja.org.pl tam Cie nikt nie oleje a facet robi bardzo przyzwoicie.

tchrzano
08-05-2004, 09:07
Czy dysponuje rekuperatorami jednej firmy, czy różnych firm?

tchrzano
08-05-2004, 15:23
Dzieki Drizzt za kontakt do Pana Witolda. Wlasnie odwiedzil mnie dzis na budowie i wstepna rozmowe oceniam bardzo pozytywnie. Wstepna oferta wygląda raczej na ciekawą pod wzgledem finansowym. Poczekamy jeszcze na szczególy, ktore ma mi podac dzis wieczorem.

tchrzano
08-05-2004, 15:23
Dzieki Drizzt za kontakt do Pana Witolda. Wlasnie odwiedzil mnie dzis na budowie i wstepna rozmowe oceniam bardzo pozytywnie. Wstepna oferta wygląda raczej na ciekawą pod wzgledem finansowym. Poczekamy jeszcze na szczególy, ktore ma mi podac dzis wieczorem.

Drizzt
08-05-2004, 18:14
Powodzenia Tchrzano facet jest rozsadny i co najwazniejsze nie naciaga spłukanego inwestora :o a sprzecik chodzi aż miło - choć jeszcze wielkich upałów nie było :D :D

aka
09-05-2004, 22:44
A czemu jeszcze nie zajrzeliście na www.rekuperatory.pl? Oni mają oddział w Warszawie i porządnie robią!

tchrzano
11-05-2004, 08:26
Ja nawet spotkalem sie z Panem z www.rekuperatory.pl u mnie na dzialce, problem tylko w tym, ze na moim etapie budowy (stan surowy otwarty) potrzebne mi sa jedynie przepusty przez strop i doprowadzenie powietrza z czerpni gruntowej, czyli przygotowanie domu pod wylewki, bez ciagniecia rur po budynku. Pan z kolei stwierdzil, ze na wykonanie takiej pracy nie bardzo oplaca mu sie specjalnie gnac poza Warszawe (25km od centrum).

Szpulka
11-05-2004, 10:07
Przeglądałam rekuperatory.pl, czy ktoś z was ma takiego Mistrala?
Taki zestawik do samodzielnego wykonania to kusząca rzecz ale drogawa (5 do 8 tys). Ile was kosztowały takie rzeczy?
Czy ktoś z was interesował się takim parametrem jak decybele, co jest najcichsze?

tchrzano
11-05-2004, 12:50
Szpulka, zobacz na www.klimatyzacja.org.pl. Jest to strona firmy KOSS - producenta polskich central. Są tańsze, mają niemieckie wentylatory, różnego typu wymienniki (krzyżowe, przeciwprądowe) i w niczym nie ustępują centralom zachodnich firm. Wydaje mi się, że kupię centralę w tej właśnie firmie.

Karorka
11-05-2004, 23:06
A czemu jeszcze nie zajrzeliście na www.rekuperatory.pl? Oni mają oddział w Warszawie i porządnie robią!


moze robia i porzadnie bo nawet widzielismy na wlasne oczy instalacje zrobiona przez nich w juz zamieszkalym domu - montuja Mistrale - pracuje to calkiem cicho
ale polecam pana Sebastiana tylko wyjatkowo cierpliwym, bo nam projekt robi juz pewnie z 1,5 miesiaca, a mial zrobic w tydzien, jeszcze jakis czas temu przypominalismy sie codziennie, ale w koncu spasowalismy, a on nawet nie raczyl sie odezwac

pozdrawiam
karorka

Karorka
11-05-2004, 23:37
A czemu jeszcze nie zajrzeliście na www.rekuperatory.pl? Oni mają oddział w Warszawie i porządnie robią!


moze robia i porzadnie bo nawet widzielismy na wlasne oczy instalacje zrobiona przez nich w juz zamieszkalym domu - montuja Mistrale - pracuje to calkiem cicho
ale polecam pana Sebastiana tylko wyjatkowo cierpliwym, bo nam projekt robi juz pewnie z 1,5 miesiaca, a mial zrobic w tydzien, jeszcze jakis czas temu przypominalismy sie codziennie, ale w koncu spasowalismy, a on nawet nie raczyl sie odezwac

pozdrawiam
karorka

darekwi
12-05-2004, 12:36
Ja zamontowałem. Dospel Economic 300. bardzo fajna centrala. Stosunkowo niedroga ( około 4000 ) a posiada przeciwpradowy wymiennik. Troche hałasuje ale tylko centrala ( jak wszystkie ) za to z kanałów nie słychac nic. Gorąco polecam. Niestety nie moge polecic wykonawcy bo mi trochę sprawe spaprał.
szukajcie na www.dospel.pl

D

mkosowski
12-05-2004, 17:23
Do Karorki:

Szanowna Pani,


Proszę przyjąc moje przeprosiny dotyczące opóźnienia spowodowanego przez pana Sebastiana Kowalskiego w wykonaniu projektu. Mimo faktu, że ze względy na duży natłok prac czas oczekiwania na projekt wynosi obecnie w naszej firmie nawet do ok. 2-3 tygodni, zachowanie tego typu jest niedopuszczalne i odpowiednia reprymenda została już udzielona.

Projekt zostanie wykonany dla Pani gratis w trybie natychmiastowym.

W celu potwierdzenia Pani danych adresowych proszę o kontakt w tej sprawie na email [email protected] lub telefonicznie do naszego biura we Wrocławiu 071 352 78 28.
Jednocześnie informuję, że najbliższego poniedziałku w naszym biurze w Warszawie osobą odpowiedzialną za terminowe kontakty z klientami oraz realizację zamówień będzie pan Paweł Szyperski.


Łączę wyrazy szacunku



Maciej Kosowski
www.rekuperatory.pl

WITEK P.
12-05-2004, 20:52
A czemu jeszcze nie zajrzeliście na www.rekuperatory.pl? Oni mają oddział w Warszawie i porządnie robią!


moze robia i porzadnie bo nawet widzielismy na wlasne oczy instalacje zrobiona przez nich w juz zamieszkalym domu - montuja Mistrale - pracuje to calkiem cicho
ale polecam pana Sebastiana tylko wyjatkowo cierpliwym, bo nam projekt robi juz pewnie z 1,5 miesiaca, a mial zrobic w tydzien, jeszcze jakis czas temu przypominalismy sie codziennie, ale w koncu spasowalismy, a on nawet nie raczyl sie odezwac

pozdrawiam
karorka

zadzwoń, napisz działamy b.szybko...
Pozdrawiam
WP

Drizzt
13-05-2004, 06:48
A witam panie Witoldzie jak zdrówko :D :D .

mkosowski
13-05-2004, 07:32
Wyjaśniając sprawę dotyczącą "nie opłacania się" montażu przepustów stropowych:
Po zbadaniu sprawy jestem przekonany, że zapewne doszło do nieporozumienia: Montaż przepustów stropowych na wczesnym etapie budowy wiąże się z:
1. koniecznością zapłacenia przez Pana za montaż i dojazd w przypadku, gdy wartość zamontowanych elementów może być znacznie niższa niż koszt dojazdu i pracy monterów,
2. Możliwością uszkodzenia w trakcie późniejszych prac zamontowanych już elementów - co niestety zdarza się nagminnie na budowach.

Dlatego to nie nam nie opłaci się jechać na budowę i montować, bo to jest nasza praca i z tego żyjemy - ale to Panu nie opłaci się płacić dwa razy za dojazd i za tą samą pracę oraz ewentualnie za wymianę uszkodzonych elementów na późniejszym etapie montażu, z czym niestety spotykamy się ciągle w przypadku montażu instalacji etapami.
Przykro mi, jeśli zrozumiał Pan tego typu skrót myślowy opacznie.
Dziwię się też, że oskarża Pan Sebastiana Kowalskiego za niechęć do wyjazdów, skoro poświęcił czas i pieniądze na wyjazd, wizytę na Pańskiej budowie (25 km od centrum Warszawy) oraz doradzenie Panu na miejscu pewnych rozwiązań umożliwiających łatwiejszy montaż systemu wentylacyjnego w Pańskim domu, za co przecież nie zapłacił Pan mu ani grosza.

Nasi inżynierowie odwiedzają kilka domów tygodniowo, montujemy średnio około 10 rekuperatorów miesięcznie. Podkreślam, że od 1999 roku nie mieliśmy ani jednej reklamacji dotyczącej wykonanych przez nas systemów wentylacji mechanicznej. Podczas ostatnich targów Muratora za nasz system wentylacyjny domu jednorodzinnego otrzymaliśmy Złoty Kask, podczas wrocławskich targów Tarbud 2004 otrzymaliśmy wyróżnienie targowe.

W przypadku jeśli miałby Pan jakiekolwiek dalsze uwagi na temat pracy pana Sebastiana Kowalskiego, który otrzymał ode mnie już odpowiednią reprymendę związaną z zaistniałą sytuacją, wdzięczny będę za kontakt osobisty - tel 0-71 352 78 28. Proszę jednocześnie przyjąć moje przeprosiny, jeśli poczuł się Pan dotknięty jego uwagami.


Łączę wyrazy szacunku


Maciej Kosowski

www.rekuperatory.pl

darekola
13-05-2004, 10:46
Może znacie taką dobrą firmę z rejonu Katowic?