PDA

Zobacz pełną wersję : Brykiet



Darek Rz
30-12-2011, 09:34
Witam

W związku z tym że potrzebuje jakiegoś paliwa które spalało by się bardzo wolno dając przy tym sporo energii zakupiłem woreczek 20kg brykietu Rekord który to składa się ze sprasowanego węgla brunatnego. Na co dzień palę dobrze wysuszonym bukiem i grabem jednak przy moim bardzo silnym ciągu kominowym takie drewno pali się na tyle mocno i szybko ze tzw nocny wsad był praktycznie niemożliwy bo temperatura w płaszczu niebezpiecznie rosła powyżej 80C . Wczoraj po wypaleniu drewna położyłem na żar 8 brykietów. Ku mojemu zaskoczeniu paliły się do rana od 23-ciej. Płomień jest bardzo ładny a spalanie wyjątkowo spokojne. Zapachów nie czuć praktycznie żadnych i zupełnie się to to nie dymi . Zanim jednak zakupiłem wspomniany woreczek 20kg zadzwoniłem do producenta kominków CTM z zapytaniem co sądzą o moim pomyśle spalania takiego brykietu w kominku chociaż dystrybutor twierdził ze można ja mu nie wierzyłem . Pan z działu konstrukcyjnego CTM Polonia powiedział ze nie widzi żadnych przeciwwskazań i stwierdził że spokojnie można tym palić bez obawy. Pan powiedział także że testowali nawet węgiel kamienny i praktycznie nic się nie dzieje z kominkiem. Na moje zapytanie co będzie z szybą powiedział że absolutnie nic się nie stanie i zapewnił mnie o całkowitym bezpieczeństwie takiego spalania dla kominka.
Mam zamiar stosować ten brykiet w połączeniu z drewnem -tak 70% drewno 30% brykiet -chyba że -- Jutro będę także robił próby z brykietem drzewnym typu pini-key którego jeszcze nie stosowałem. Z uwagi na to iż "ołówek" jest tańszy od brykietu rekord ciekaw jestem jak się będzie "prezentował' podczas spalania jeśli efekty cieplne i wizualne będą podobne wybiorę ołówek jako uzupełnienie drewna.
Mam tutaj pytanie do fachowców - co sadzicie o wypowiedzi człowieka z działu konstrukcyjnego CTM ? Bo znalazłem na forum kilka wypowiedzi fachowców zupełnie odmiennych.

pozdrawiam

eniu
30-12-2011, 09:49
Ja sądzę, że mnożenie wątków jest upierdliwe...

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?192864-Drewno-czy-brykiet

Darek Rz
30-12-2011, 10:07
Ja sądzę, że mnożenie wątków jest upierdliwe...

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?192864-Drewno-czy-brykiet

I jest w nim pytanie dotyczące wypowiedzi fachowców z działu konstrukcyjnego CTM ? Nie widziałem .

eniu
30-12-2011, 10:15
To znaczy, że Twój wątek dotyczy CTM ? Ok , w takim razie przepraszam i wycofuję
uwagę...:)

romole
30-12-2011, 11:51
Się pogubiłem...to jest reklama CTM-a, czy Rekordu?

Darek Rz
30-12-2011, 11:55
Witam

Kolego za krótko jesteś na forum ,aby zarzucać mi reklamę .

niktspecjalny
31-12-2011, 07:55
Pytanie jest końkretne.

Mam tutaj pytanie do fachowców - co sadzicie o wypowiedzi człowieka z działu konstrukcyjnego CTM ? Bo znalazłem na forum kilka wypowiedzi fachowców zupełnie odmiennych.

Człowiek z działu konstrukcyjnego to chyba nawet zna system palenia sprasowanym gów....m plus np. lepiszcze itp.W swojej historii paliłem brykietem
http://www.brykiet-weglowy.pl/?page=produkty&subpage=info .Wspaniała rzecz zważywszy na fakt ,że przedłużała życie w KZPŁW od godz.23 do 7 rano.Nie było takiego drewna (z małymi wyjątkami) ,które tak jak wspomniany brykiet podtrzymało tak długo ciepło.Ale kolo dariusz przeca nie o to zapytowuje :D:D:D;)

eniu
31-12-2011, 12:15
Pytanie jest końkretne.


Człowiek z działu konstrukcyjnego to chyba nawet zna system palenia sprasowanym gów....m plus np. lepiszcze itp.W swojej historii paliłem brykietem
http://www.brykiet-weglowy.pl/?page=produkty&subpage=info .Wspaniała rzecz zważywszy na fakt ,że przedłużała życie w KZPŁW od godz.23 do 7 rano.Nie było takiego drewna (z małymi wyjątkami) ,które tak jak wspomniany brykiet podtrzymało tak długo ciepło.Ale kolo dariusz przeca nie o to zapytowuje :D:D:D;)

Nie wydaje mi się byś popierał mnożenie bytów niepotrzebnych.
Szczególnie jak jest o tym całkiem świeży watek, i robi to "stary" forumowicz ...

Co do CTM-a . Mam go w domu ,więc nawet co nieco wiem...
Nie sądzę jednak by w tym dziale znalazło się wielu chętnych
do palenia syfem w kominku...

Z tak poza tym, Nikt, zdrówka w 2012 :)

M***ki
31-12-2011, 15:46
Nie wydaje mi się byś popierał mnożenie bytów niepotrzebnych.


Co do CTM-a . Mam go w domu ,więc nawet co nieco wiem...


Popatrz jaka zbieżność ..Piotr też ma w domu CTM-a ... No dobrze już kończę bo jeszcze wyciągniecie jakiegoś RKM-a :bye: Bawcie się dobrze na imprezach i do siego roku :wave:

niktspecjalny
31-12-2011, 17:09
Nie wydaje mi się byś popierał mnożenie bytów niepotrzebnych.
Szczególnie jak jest o tym całkiem świeży watek, i robi to "stary" forumowicz ...

eniunia..:D;);) ,nie popieram i niech sam w starym roku wyciągnie wnioski.Próbowałem palić wynalazkami.......Nie powiem ,że poległem ale....ale...alee.Ty nie Kmicic a ja nie Wołodyjowski :D:D;).....Bić się nie trza w kominkach.:D

eniu wszystkiego najlepszego w 2012.

toma1
23-10-2012, 18:47
Witam, nie chce zakladac nowego tematu, jaki brykiet polecacie do kominka mial moze ktos ten bo przymierzam sie go kupic http://allegro.pl/brykiet-drzewny-kominkowy-ruf-2kg-640zl-paleta-i2729287134.html