PDA

Zobacz pełną wersję : Zmywarka - warunki zabudowy



KiRi81
30-12-2011, 09:36
Witam

Staram się rozplanować moją mini-kuchnię, i napotkałem na problem ze zmywarką. Czy ktoś orientuje się, czy są jakieś przeciwwskazania aby umieścić ją pod płytą gazową?
A może ktoś kombinował z umieszczeniem zmywarki w słupku, pod piekarnikiem? Rozumiem że słupek musiałby być szerszy ponieważ zmywarka ma prawie 60 cm szerokości, a postawienie na niej całej szafki z piekarnikiem pewnie odpada ze względu na wagę i konieczność demontażu kuchni w razie awarii. Może ktoś ma w ten sposób umieszczone sprzęty i mógłby podzielić się rozwiązaniem?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Matskocz
11-01-2012, 11:06
Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby zamontować zmywarkę pod płytką gazową. Co innego, jakby była to płytka elektryczna. Wtedy wymagałoby to izolacji, aby para wodna nie uszkodziła płytki.

robdk
11-01-2012, 12:17
Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby zamontować zmywarkę pod płytką gazową. Co innego, jakby była to płytka elektryczna. Wtedy wymagałoby to izolacji, aby para wodna nie uszkodziła płytki.
A zmieści się? Blat leży bezpośrednio na zmywarce a nie wiem jakiej są grubości płyty gazowe i nie wiem czy nie jest wymagana jakaś przestrzeń pod płytą.

Matskocz
12-01-2012, 10:06
Płyta sama w sobie gruba nie jest, sam mam dokładnie taką http://www.ceneo.pl/10640894s jak widać, ma raptem 4cm grubości, przyjmując że blaty mają przeważnie 3-4cm, prawie cała się chowa w blacie (pod płytką nie jest wymagana żadna przestrzeń). Moja płytka jest zamontowana nad piekarnikiem, i jedyny problem jaki występował to podłączenie gazu, bo akurat tak felernie umiejscowiłem wszystko, że musiałem podciąć trochę blat od spodu.

stopi
18-01-2012, 18:03
Płyta powinna mieć nieco przestrzeni pod nią, dla chłodzenia, czyli zmywarkę dobrze zamontować z np. 5cm odstępem. Nie ma generalnie przeciwwskazań żeby zmywarka nie mogła być pod płytą. Co innego piekarnik np. z pirolizą pod płytą - tak nie może być, gdyż piekarnik mógłby dogrzać za mocno kuchenkę podczas równoczesnego ich używania i ją uszkodzić. Poza tym w każdej kuchni powinna być przestrzeń sanitarna 5cm z tyłu, czyli prawidłowo szafki nigdy nie są dopchane do końca, do ściany.