PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o pomoc



Mario1607
30-12-2011, 13:35
Witam. Proszę o pomoc. Przy czyszczeniu kominka zauważyłem pęknięty i powyginany ruszt w środku kominka. Kominek z płaszczem wodnym (nie wiem jakie producenta i jakiej jest mocy) używany 7 sezon non stop jest palone, często też nie do końca suchym drzewem. Proszę o podpowiedzi co dalej powinienem zrobić? Pozdrawiam Mariusz. Nie wiem tylko jak dodać zdjęcia do szerszego zorientowania się w moim problemie.

house4live
30-12-2011, 13:37
Witam. Proszę o pomoc. Przy czyszczeniu kominka zauważyłem pęknięty i powyginany ruszt w środku kominka. Kominek z płaszczem wodnym (nie wiem jakie producenta i jakiej jest mocy) używany 7 sezon non stop jest palone, często też nie do końca suchym drzewem. Proszę o podpowiedzi co dalej powinienem zrobić? Pozdrawiam Mariusz. Nie wiem tylko jak dodać zdjęcia do szerszego zorientowania się w moim problemie.

Wymienić ruszt. Wszystko w tym temacie:)

Mario1607
30-12-2011, 13:49
http://www.fotosik.pl/u/mario1607/album/1060721
Dziękuję za odpowiedź. Gdzie kupię ruszt?

Forest-Natura
30-12-2011, 16:06
Witam.
Po obejrzeniu Twojego albumu ze zdjęciami, przyjmij dobrą radę - rusztem sobie głowy nie zawracaj. Zrób od nowa kominek bo lada chwila będziesz musiał cały dom "wymienić" ...
Masz przyłącze dymowe i sam komin wykonane w kategorii "o włos od tragedii", nie masz jakiejkolwiek izolacji , drewno suche jak pieprz w środku kominka i kupę sadzy, która lada moment się i tak zapali. Jeżeli masz ją w palenisku to i masz w przyłączu oraz samym kominie.
Pozdrawiam.

Mario1607
30-12-2011, 16:15
A czy mógłbyś sprecyzować co to znaczy "od włos od tragedii" i ewentualnie jak to poprawić żeby było wszystko w porządku.

bajanadjembe
30-12-2011, 16:26
Czasami... to ja zazdroszczę ludziskom takiej beztroski dziecinnej.
Nie, nie. Jednak... nie w każdym przypadku sprawdza się, że "pozbawieni wyobraźni to zawsze mają szczęście".)

Forest-Natura
30-12-2011, 16:38
Witam.

nie masz jakiejkolwiek izolacji , drewno suche jak pieprz w środku kominka i kupę sadzy, która lada moment się i tak zapali. Jeżeli masz ją w palenisku to i masz w przyłączu oraz samym kominie.
Pozdrawiam.

eniu
30-12-2011, 16:54
Mario. Opatrzność nad Tobą czuwała 7 lat. Na Twoim miejscu nie
dawałbym jej ani dnia więcej, by ja sprawdzić.

NATYCHMIAST ZRÓB REMONT KOMINKA !

Zacznij od wizyty kominiarza. Jeśli szczęście cię opuści może być
tak jak tu:http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fpolskalokalna.pl%2 Fwiadomosci%2Flubelskie%2Fnews%2Ftragiczny-pozar-w-bialej-podlaskiej%2C1740369%2C221

M***ki
30-12-2011, 17:52
ILE DAJESZ CO NIEDZIELA NA TACĘ ? Temperatury spalin to chyba masz na poziomie 50-60 *C ....

Mario1607
30-12-2011, 18:18
Dziękuję za odpowiedzi. Z żoną się wystraszyliśmy. Czy wystarczy wyczyścić porządnie komin i kominek. Ostatni raz czyściłem komin 3 tygodnie temu. Sadza jak mi sie wydaje spowodowana jest brakiem doprowadzenia świeżego powietrza.
Jeżeli możecie napiszcie wprost a nie ......

Jaca71
30-12-2011, 18:47
Widzisz rurę dymową wchodzącą w komin? Widzisz w jej okolicy nieizolowane drewno? Tego drewna tam nie powinno byC!!!

eniu
30-12-2011, 18:52
Dziękuję za odpowiedzi. Z żoną się wystraszyliśmy. Czy wystarczy wyczyścić porządnie komin i kominek. Ostatni raz czyściłem komin 3 tygodnie temu. Sadza jak mi sie wydaje spowodowana jest brakiem doprowadzenia świeżego powietrza.
Jeżeli możecie napiszcie wprost a nie ......

Twój problem to drewno w pobliżu rury spalinowej. Nie wiem

dlaczego Ci się jeszcze dom nie spalił !!! :(

M K
30-12-2011, 19:04
Twój Kominek jest dosłownie zalepiony smołą, jeszcze te drewno wokół przyłącza.
Komin też jest pewnie tak samo zalepiony. Ta smoła jest łatwo palna, wystarczy iskierka i pożar gotowy.

Po podłożeniu drewna do kominka, dławisz dopływ powietrza i przymykasz szyber?

Mario1607
30-12-2011, 19:20
jeżeli chodzi o powietrzei szyber to nie zamykam go. Tak jak pisałem wcześniej smoła i sadza są wynikiem braku dopływu świeżego powietrza. Drewno jutro spróbuję zaizolować. wstawię nowe zdjęcia i powiecie mi jak poszło.

Mario1607
30-12-2011, 20:03
Mam jeszcze jedno pytanie czy wlot świeżego powietrza może być usytuowany w dachu, czyli powyżej montażu kominka. kominek mam na piętrze i nie mam możliwości przeprowadzenia rur do piwnicy, bliżej jest do dachu.

margod
30-12-2011, 20:25
Można pobierać powietrze z góry (z ponad dachu), ale wkład musi posiadać szczelne przyłącze powietrza do spalania.
Smoła na ściankach świadczy o tym, że wkład prawdopodobnie jest źle wpięty do instalcji CO. Mario maszt zamontowane takie cudo jak zawór podnoszący temperaturę powrotu wody z CO ?

house4live
30-12-2011, 20:27
Mam jeszcze jedno pytanie czy wlot świeżego powietrza może być usytuowany w dachu, czyli powyżej montażu kominka. kominek mam na piętrze i nie mam możliwości przeprowadzenia rur do piwnicy, bliżej jest do dachu.

Jestem załamany wykonaniem Twojego kominka i Twoim beztroskim podejściem do sprawy. Jedyne co zrób to weź młotek, zburz to co masz i potem zadzwoń do profesjonalnej firmy zajmującej się kominkami z Twojej okolicy. Niech Ci wykonają prawidłowo cały kominek. Ewentualnie znajdz kogoś na tym forum, kto poprowadzi Cię za ręke i pomoże Ci zrobić wszystko tak jak należy.

Mario1607
30-12-2011, 20:30
Niestety o zaworze nic nie wiem.

margod
30-12-2011, 20:47
Niestety o zaworze nic nie wiem.
Chłodna woda powracająca do płaszcza wodnego wychładza ściany paleniska przez co proces spalania a raczej wędzenia drewna przebiega nieprawidłowo, do tego dochodzi kondensacja pary wodnej. Efekty widoczne są na Twoich zdjęciach.

M K
30-12-2011, 21:18
jeżeli chodzi o powietrzei szyber to nie zamykam go. Tak jak pisałem wcześniej smoła i sadza są wynikiem braku dopływu świeżego powietrza. Drewno jutro spróbuję zaizolować. wstawię nowe zdjęcia i powiecie mi jak poszło.

Nie masz doprowadzenia powietrza do wkładu, rozszczelniasz okna podczas palenia?

eniu
30-12-2011, 22:42
jeżeli chodzi o powietrzei szyber to nie zamykam go. Tak jak pisałem wcześniej smoła i sadza są wynikiem braku dopływu świeżego powietrza. Drewno jutro spróbuję zaizolować. wstawię nowe zdjęcia i powiecie mi jak poszło.

Sama izolacja to za mało. Drewno nie może być tak blisko rur i komina.