PDA

Zobacz pełną wersję : To jest to o czym ?ni?em z ?ona



Leszek Majczyna
28-04-2004, 10:44
http://www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=40&id_autora=3&spacer=2&proj=WIERZBA%20II

duduś
30-04-2004, 20:16
śkomplikowany a przy tym chyba drogi dach - przechodziliśmy to więc nikomu nie życzę- ale ogólnie ciekawy projekt

mdzalewscy
02-05-2004, 20:34
śkomplikowany a przy tym chyba drogi dach - przechodziliśmy to więc nikomu nie życzę- ale ogólnie ciekawy projekt

hej przecież nie wiemy, ile inwestor ma szajsu, nie można tak od razu negować, że nie bo drogi, jeśli im się poddoba to najważniejsze, a Ty piszesz tak jak byś sam go miał budować, gdybyśmy tak podchodzili to wszyscy mieli by ergonomiczne, 2 spadowe stodołki. Taki post powinien wyglądać np. tak.

ZALETY:
- ładny wygląd zewnętrzny.
- rozsądne rozmieszczenie pokoji
- ładny dach (albo brzydki)

WADY:
- drogi i skomplikowany dach

itd........

I wtedy inwestor ma wybór i myśli jęśli mnie stać to wyłożę więcej kasiory, ale będe miał ładny dach, albo nie warto wykładać więcej kasiory bo ten dach jest "afee"

Przypomina mi się sytuacja mego znajomego, gdzie jak pytał na tym forum, co myślą o danym projekcie, to większość drogi, drogi i pozatym nic o samym projekcie. A gość spał na kasie i jak słyszał, że drogi dach bo kosztuje 50tyś. to mówił z uśmiechem "damy rade, nie bój żaby"

dana15
03-05-2004, 10:45
Mi się bardzo podoba. I jeżeli to jest wasze marzenie, to dążcie za wszelką cenę do jego spełnienia. Bardzo mi się podoba rozkład pomieszczeń.
Powodzenia :)

maag
03-05-2004, 18:12
A mnie się nie podoba, ponieważ:

-nie podoba mi się stylistyka elewacji coraz mocniej ostatnio lansowana, nikt tak Bogu dzięki nie wykańcza, więc po co?
-bardzo ciasny hol przy wejściu, brak garderoby,
-brak solidnego pomieszczenia gospodarczego z wyjściem na ogród,
-wejście do WC widoczne z salonu i jadalni- nie lubię tego,
-wejścia do wszystkich pokoi z narożnika,
-daleka droga od wejścia do kuchni,
-niewygodne schody zabiegowe,
-duża powierzchnia komunikacji,
-kominek sąsiadujący z TV,
-wejście na strych przez pokój,

na pierwszy rzut oka wystarczy

basset
05-05-2004, 11:58
A gdzie sa zdjecia?

Wojtek62
05-05-2004, 16:13
duduś napisał: skomplikowany a przy tym chyba drogi dach - przechodziliśmy to więc nikomu nie życzę- ale ogólnie ciekawy projekt
- Dudus a co w tym dachu jest skomplikowanego?

kwiatkor
05-05-2004, 16:35
Dla mnie domek ekstra. Rozwiązanie z pom. gospodarczym między kuchnią a wejściem - to coś, czego najbardziej mi w moim projekcie brak. Ubikacja - łatwo dostępna a jednocześnie dyskretnie oddalona od pomieszczeń dziennych (salon i kuchnia). Schody - w miejscu w którym mogą stać się (jeśli oczywiście wola taka i kasiorka taka) bardzo ciekawym i efektownym elementem wnętrza.

Jedyna uwaga - kiedyś bardzo nam się podobały dachy czterospadowe... do czasu jak odwiedziliśmy kilkoro znajomych posiadających takie poddasze. Pomieszczenia wydały się nam bardzo niewygodne w użytkowaniu i nieco przytłaczajace. Jeśli znacie takie poddasza i nie macie takich wrażeń - to projekt wart więcej niż zastanowienia.

Krystian
07-05-2004, 19:56
A mnie się podoba... :P :P :P
Lubię gdy w domu jest dużo miejsca (5pokoi + salon),
mój domek różni się tylko ciut większą powierzchnią
i tym, że ma piwnicę...

Grzegorz63
07-05-2004, 23:36
...Jedyna uwaga - kiedyś bardzo nam się podobały dachy czterospadowe... do czasu jak odwiedziliśmy kilkoro znajomych posiadających takie poddasze. Pomieszczenia wydały się nam bardzo niewygodne w użytkowaniu i nieco przytłaczajace. Jeśli znacie takie poddasza i nie macie takich wrażeń - to projekt wart więcej niż zastanowienia...

Podpisuję się pod tą uwagą. Poddasze, z pomieszczeniem, gdzie "opadają" do jednego rogu dwie płaszczyzny sufitowe wygląda (moim zdaniem), lekko mówiąc- nieciekawie. Poza tym same okienka połaciowe, bez ani jednego okna pionowego (ani w ścianie szczytowej, bo jej nie ma, ani w "kukawce", bo też jej nie ma :wink: )...
No ale na wizualizacji domek wygląda pięknie :P .
P.S. Krystian wziął Cię trochę pod włos, bo on ma dach dwuspadowy :D !!!

Grzegorz63
07-05-2004, 23:42
Spojrzałem jeszcze raz na projekt i takie małe uwagi:
Schody "zabiegowe"!!! Będziesz mógł chodzić tylko przy ścianie, bo przy poręczy nie postawisz stopy.
Pytanko: Gdzie będziesz miał kotłownię???

Di_Di
06-07-2004, 07:05
Śliczny projekt!

Ale faktycznie: w holu trochę mało miejsca na ubranka. I z tym poddaszem też nieciekawie: jeśli chcesz mieszkać na dole i na górze uprawiać hobby - genialne rozwiązanie, ale jeśli planujesz kilka pokoików na pięterku, to może być problem - okażą się mniejsze i ciaśniejsze niż sobie wyobrażaliście.

Parter jest lux, elewacja po prostu piękna, szkoda że nikt takich nie robi.

Jasiu
06-07-2004, 07:55
Elewacja:
* przypory - każdy może to zrobić - to tylko otynkowany styropian - atrapa
* rynny są schowane za maskownicą (deska) - bardzo kłopotliwe w wykonaniu i IMHO nietrwałe
* te szpikulce na dachu trudno wykonać aby były ładne i szczelne - tzn.: gotowe są drogie a robione na budowie moga być liche

Parter:
* nie widzę większych felerów - schody zabiegowe nie są zbyt komfortowe ale to nie tragedia

Poddasze:
* dach czterospadowy, bez ścianki kolankowej (murłata na wieńcu) o spadzie 70% - jak widzisz na rzucie poddasza masz zrobione tzw.: fajermury, ca 1 m od krawędzi, a i tak poddasze jest mało ustawne - nie staniesz wyprostowany bliżej niż 0,5-1m od skosu
* dach czterospadowy jest droższy w wykonaniu, bo:
a) konstrukcja więźby jest bardziej skomplikowana
b) pokrywanie dachówką, ocieplanie wełną i licowanie płytami GK jest barzdo skomplikowane
c) sporo cięć pod różnymi kątami, sporo odpadów (dachówka, GK)
d) sporo newralgicznych punktów (3 kosze wewnętrzne, 7 zewnętrznych, 4 tzw.: portki - miejsca zejścia 3 kalenic)

W sumie fajny - zresztą mieszkam w podobnym - Akacja z Horyzontu :)

D`arek
02-11-2004, 18:59
Ciekawy projekt, ale radziłabym przenieśc pom. gospodarcze pod ścianę i zrobić z niego wyjście do ogrodu - przydaje się takie "brudne" wyjście.
Pokoje na górze mog być niezłe np. dla dwójki dzieciaków. Ale jeżeli rodzina 4 osobowa to po co aż 5 pokoi ? Może lepiej połczyć dwa pokoje na parterze i zrobić z nich np.gabinet lub pokój telewizyjny. Pozdrawiam

dorka1
25-11-2004, 16:13
a ja wlasnie taki domek buduje,poddasza nie robimy czyli brak schodow a i jest nas 3 domownikow corka ma 16 lat to dom ma byc dla nas bo ten co teraz mamy zostanie dla niej jak by co,elewacje zrobie inna ,biala ,dach czarny wokol domu sciezki z bialej kostki prostokatnej z akcentami czarnej kostki, taras wwylozony rowniez kostka ta sama co podjazd ,dom na rownym terenie bez schodow jak z przodu tak i taras rowny z traweczka czyli jeden poziom,okna powiekszam zwlaszcza przy jadalnianym stole i tarasowe cala sciana to jedno wielkie oszklone okno ,mamy piekny widok na miasto to musimy ten widok miec w calosci ,a w sypialniach wychodzacych na ogrod okna do ziemi tarasowe i tyle jak narazie :lol: :lol: :lol:

RHM
25-11-2004, 19:08
Bardzo mi się podoba. Prosta bryła, ładny rozkład pomieszczeń. Mamy podobny, ale bez poddasza. To ALA II z Archipelagu. Powodzenia.

Zochna
25-11-2004, 20:50
A ja lubię ergonomiczne i ekonomiczne dwuspadowe stodółki :))

dorka1
28-11-2004, 15:00
Leszku,ciekawa jestem czy zaczales budowe tego domu?

kasztanka
06-01-2005, 16:28
dach rzeczywiscie troche skomplikowany, ale nie kazdy musi miec stodole :-)
pozdrooofka

Wojtek62
06-01-2005, 16:35
kasztanka,
co widzisz skomplikowanego w tym dachu?

kasztanka
06-01-2005, 16:43
kasztanka,
co widzisz skomplikowanego w tym dachu?

duzo zalaman .... i jakis wystepek :-)
no przyznasz ze nie nalezy do najprostszych!?

Wojtek62
06-01-2005, 16:51
każdy cieśla poradzi sobie z nim bez problemu

kasztanka
06-01-2005, 17:03
każdy cieśla poradzi sobie z nim bez problemu
grrr nie watpie :-)

Magdziorek
02-03-2005, 21:05
Ja uważam, że dach jest fajny, sama mam taki, tylko trochę bardziej skomplikowany :D , a koszty przy takim dachu na pewno są większe, ale nie ma co, najważniejsze żeby podobał się inwestorom. Mi na początku też odradzali ale się uparłam....i mam.

Wojtek62
03-03-2005, 07:26
Magdziorek,
a jak wygląda Twój dach?

Magdziorek
04-03-2005, 10:29
muszę najpierw uporać się ze zdjęciami i postaram się wstawić chociaż kilka(dopiero się przyłączyłam i nie wiem jeszcze za bardzo jak się to robi, ale już znalazłam instrukcję, więc mam nadzieję, że mi się uda), a nasz domek jest dopiero w stanie surowym, teraz mamy zamiar zabrać się za okna.

Wojtek62
04-03-2005, 10:33
Magziorek,
wg jakiego projektu budujesz?

asieńka
04-03-2005, 12:47
a ja mam też właśnie ten projekt domu...i już wybudowany! a dach wcale nie był skomplikowany, a jak się podniesie nad stropem dach o dwa pustaki to góra jest ok i pomieszczenie wcale nie są małe, a pokoje są duuużo większe niż na dole, tylko mają skosy i tyle... :)

Magdziorek
04-03-2005, 17:59
Wojtek62

mój projekt jest z MTM styl, POEMAT (www.mtmstyl.pl)
Ale wprowadziliśmy tyle zmian, że już chyba nie przypomina tego pierwotnego. Miał mieć 105 m, a po naszych zmianach wyszło coś
ok 200 m z garażem.

A Twój domek?

Magdziorek
04-03-2005, 21:42
http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=36271&grupa=0&kat=2&a=magdag33

udało się, tylko panuje tu mały bałagan

dorka1
05-05-2005, 19:38
asienka !!!!! jesli mozesz to podeslij pare fotek swojej wierzby2 na mojego emaila [email protected] bo wlasnie taki dom budujemy ! :lol:

kasiaR
06-05-2005, 09:49
Witam Leszku,
Miesiąc temu rozpoczelismy budowę domu. Projekt robiony na podstawie Wierzby II. Troche zmieniliśmy pod siebie. Też marzymy o tym domku.
Życze powodzenia.

kasiaR
06-05-2005, 09:57
Mam pytanie do tych , którzy mają podobny dach do WierzbyII. Jakie wybraliscie pokrycie dachu??

Dla nas to dylemat straszny.
1. Dachówka ceramiczna odpada bo za droga.
2. Blacha- zrezygnowalismy bo po zrobieniu planów przez firmy oferujace pokrycia dachowe z blachy okazało się że bedzie 40% odpadów, co wiąrze się ze strata pieniążków.
3. Wiec chyba zdecydowalismy sie na Gont bitumiczny. Niby OSB jest drogie , ale sam gont wychodzi taniej niż inne materiały na dachy.

A co Wy wybraliscie???
Pozdrawiam

asieńka
06-05-2005, 12:55
ja w swojej wierzbie II mam dachówkę ceramiczną Robena jesienny liść...

pozdrawiam

Paty
06-05-2005, 15:10
Ja dla mnie bardzo małe pokoje. Powielanie blokowych przezwyczajeń , żeby było ich dużo . Lepiej trzy a o większym metrażu. Ja osobiście wolę " przejżyste wnętrza"

sinta
10-06-2005, 18:39
No nie jest za ciekawy ale to rzecz gustu.

bezele
09-07-2005, 19:40
....:)

sinta
22-07-2005, 08:43
cześć

manykes
15-09-2005, 07:35
bardzo ladny ale chyba , kosmicznie drogie wykonastwo...??