PDA

Zobacz pełną wersję : Lodówka French Door



wolraf
31-12-2011, 13:50
Witam, planuję zakup nowej lodówki french door. Z lodówek tego tupu dostępnych w polsce podobają mi się Samsung RFG23DERS, oraz RF62QEPN - jednak tego modelu nie mają już w magazynach.
Proszę o opinie o tym sprzęcie oraz o inne propozycje tego typu lodówek.
Bardzo mi się podobają również nowe Samsungi 4doors RF4267 oraz podobne modele od LG, jednak nie są one dostępne w naszym kraju.

odaro
06-01-2012, 19:17
Witam, planuję zakup nowej lodówki french door. Z lodówek tego tupu dostępnych w polsce podobają mi się Samsung RFG23DERS, oraz RF62QEPN - jednak tego modelu nie mają już w magazynach.
Proszę o opinie o tym sprzęcie oraz o inne propozycje tego typu lodówek.
Bardzo mi się podobają również nowe Samsungi 4doors RF4267 oraz podobne modele od LG, jednak nie są one dostępne w naszym kraju.

A czym się rózni French Door od 4 doors

4 doors chyba widziałem ostatnio w Saturnie.

Matskocz
10-01-2012, 11:37
Z tego co się orientuję, to french door, 4 doors, czy side by side - to jedno i to samo - po prostu otwieranie na dwie strony.

madejka3
10-01-2012, 12:36
French door z tego co widzialam ma gorną częśc tylko lodówkową, półki ma szersze a side by side jest dzielona jeszcze przegrodą...

SemperSolus
10-01-2012, 18:39
Fench Door to lodówki z dolną zamrażarką szufladową. Chłodziarka znajduje się w górnej części zajmuje całą szerokość urządzenia (dzięki temu posiada naprawdę baaaardzo szerokie, ustawne półki). Wadą poniekąd jest sensowne rozdzielenie produktów w zamrażarce - trudno o szybki dostęp do produktów znajdujących się na samym spodzie zamrażarki.

4 door's to rozwiązanie zbliżone ale zamrażarka posiada szuflady i łatwiej ułożyć w niej produkty.

4 door's:
http://www.sharp.pl/cps/rde/xchg/pl/hs.xsl/-/html/large_4_door.htm

french door's:
http://www.samsung.com/pl/consumer/home-appliances/refrigerators/french-door/RF62QEPN1/XEO

kombinacja obydwu powyższych: http://pl.hotpoint.eu/ha/2/selector/index.jsp#/p/Lodówki/pline/25/startMode/catalogo/

Ostatni z linków wygląda sympatycznie ale przed zakupem obejrzeć "na żywo" i zwrócić uwagę na fakt, że przy zamkniętych drzwiach chłodziarki dostęp do szuflad zamrażarki jest hmm... "dziwny". Sugeruję wziąć ze sobą do sklepu litrowy pojemnik po lodach i sprawdzić jak będzie się "wkładał" do takiej szuflady.

Z wszystkich tych rozwiązań najciekawsze ma Sharp (również pod względem technologiczno - technicznym, zwróćcie uwagę na głośność) ale cena potrafi ściąć z nóg, choć moim zdaniem naprawdę warto przemyśleć zakup.

Pozdrawiam
SemperSolus

wolraf
11-01-2012, 09:12
Dziękuję za wyjaśnienie tematu. Nastawiliśmy się na zakup takiej lodówki ze względu na jej funkcjonalność. French door łączy zalety pojemności lodówek side by side i praktyczność związaną z układem górnej chłodziarki i dolnego zamrażalnika.
Z tego co oglądaliśmy w sklepach to naszym faworytem jest właśnie Samsung RFG23DERS, posiada bardzo funkcjonalny układ, wysoką jakość wykonania (w porównanie do lodówek Beko i Ariston) oraz wbudowaną elektryczną kostkarkę. Zastanawiamy się również nad którymś z Sharpów. Niestety tutaj pojawia się duża rozbieżność cenowa i nie wiemy na który model się zdecydować. W specyfikacjach wszystkie modele wypadają podobnie więc nie wiem skąd pochodzi taka rozbieżność??

Pozdrawiam

cronosik
25-08-2012, 19:50
I jak udało się kupić tą lodówkę? Bo my właśnie przymierzamy się do jej zakupu i chętnie usłyszałbym jak się sprawuje.
Pozdrawaim

cronosik
12-09-2012, 09:08
Podbijam temat, czy ktoś ma taką lodówkę? Samsung RFG23DERS, ostatnio jej cena poszybowała do góry :( do 7500zł nie wiem czym to spowodowane, ale jest tylko w kilku miejscach w Polsce...