PDA

Zobacz pełną wersję : Problem ze sterownikiem pieca CO



marcin10_19
31-12-2011, 14:28
Witam
Mam problem ze sterownikiem pieca, na ktorym ustawia sie temp w pomieszczeniu. Sterownik to Auraton30 a piec to Vaillant atmoTec pro VUW. Dodam ze i piec i sterownik instalowala mi firma ktora remontowala mi nowe mieszkanie w zamian za przeprowadzke wiec wybor dokonywali Oni, ja wybral bym pewnie cos zupelnie innego-lepszego. Otoz zamiontowali najtanszy sterownik jaki moze byc i jest problem....ma On dwie fazy pracy, nocny i dzienny. Tryb dzienny chodzi tylko i wylacznie gdy temperature ustawi sie powyzej 21 stopni, gdy zjedzie sie pokretlem na 20 tak jakby "styk" czerwona lapka pracy pieca przestaje swiecic i w domu moze byc nawet lodowato i sie piec nie wlaczy(oprocz cieplej wody, bo to chodzi normalnie), kontrolka pracy nocnej swieci ale tak samo piec nie chodzi nawet gdy jest lodowato w domu....chcialbym temp ustawic 19-18 stopni, a nie moge bo mi sie piec nie wlaczy....co poradzic? Kupic nowy-lepszy?Pomozcie

marcin10_19
04-01-2012, 19:28
Chyba zle to napisalem. Doradzie mi regulator temperatury do pieca Vaillant atmotec pro vuw, mysle nad auratonem 2005?

zyzolek
04-01-2012, 20:08
A jaka jest temperatura w pomieszczeniach?
Jak w domu jest 20 stopni, to jak ustawisz sterownik na 19, piec się nie włączy.
Włączy się dopiero jak temperatura koło czujnika spadnie do 18 - 18,5. Potem będzie grzać

marcin10_19
04-01-2012, 21:05
Temperatura po wychlodzeniu w domu jest ok 14-15stopni, usyawie na regulatorze temp 19 i wogole piec nie pracuje, tak jak wczesniej napisalem w domu moglo by byc 10 stopni i tak sie nie wlaczy...