PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze - do IRMY dziennika przez m?k? Penejosa



czupurek
28-04-2004, 13:22
dlaczego wpisałeś się do Teski do dziennika? wszelkie pytania kieruj do jej komentarzy (usuń swój post)

zresztą to, samo jest u ciebie w dzienniku, oprócz twoich relacji są komentarze innych

tutaj zasada jest taka: dziennik prowadzi każdy sam, a inni wpisują posty w utworzonych komentarzach

powodzenia :P

Penejos
28-04-2004, 21:52
No coz. Nie znalem tych zasad. Postaram sie dostosowac. Dzieki za zwrocenie uwagi ...

czupurek
29-04-2004, 07:06
nie ma sprawy, wszyscy na początku błądzą, a znamy to, przecież z budowy, no nie?
pozdrowienia, życzę szybkiego budowania

grazka
26-05-2004, 13:12
Panejos !! Ciekawa jestem czy ułożyłeś już te HEB-y ? Jak wyszło?
Jeżeli możesz - napisz, bo jestem na tym samym etapie i będę wdzięczna za wszelkie informacje.
Pozdrowienia
grazka

Penejos
27-05-2004, 11:51
Więc tak:
Heby juz leża na murach. Kosztowały razem z transportem do miejsca spawania i potem na budowę, ze spawaniem i wrzuceniem dźwigiem na mury blisko 8000 zl. Kupilem 2x1200 cm metrow + 2x120 cm. Oczywiscie, aby HEB mial dlugosc wymaganą (ja zmierzylem odl. fizycznie, bo na projekcie jest 13,5 m) trzeba zespawac 1200+120. Spaw mialem przeliczony przez jednego inzyniera. Dobrze jest to zrobic, bo zreszta i tak ten, kto sie podejmie spawania musi miec parametry spawu odpowiednie do obciazenia przypadającego na HEB. No i śpisz spokojniej pod takim HEB-em :wink: Sugeruje zawsze wszystko mierzyc jednym metrem. Ja mialem taśmę 25 m i tą zmierzylem odl na murach, zawiozlem ją do Centrostalu i wg niej przycieli kawalki, i potem spawacz tą samą taśmą ostatecznie wymierzył długość ostateczną do spawania. Pamiętaj, że 1 cm HEBa kosztuje ok. 2,6 zł. !!!!!!!! To jedno piwo ....
HEBy powinny stać na stemplach tak, aby nie dotykal niczego i dopiero wtedy można zalewac wieniec. U mnie wymyslili, zeby sie nie wysilac ze stemplami, podporke na ktorej HEB lezal na poduczce betonowej. W czsie wylewania wienca beton MA sie dostac pod niego. Wszystko wygląda dosyc solidnie. Zapomnialem tylko pomalowac koncowki HEBa, ktore znalazły sie w wieńcu. ale coż ... Nic mu sie chyba nie stanie za mojego życia ... Jesli potrzebujesz wiecej szczegółów pisz i pytaj. Mam pare fotek, wiec jak cie interesuja rowniez daj znac i podaj adres, na jaki mialbym je wyslac. Powodzenia (i silnych nerwow !).

grazka
19-09-2006, 18:36
Witam !!
Trochę mnie nie było, ale zanim mnie nie było pOŁOŻYŁAM te cholerne heby, nakryłam chałupkę i wstawiłam okna. I tyle. W przyszłym roku zamierzamy wykończyć i zamieszkać. Panejos, Ty pewnie już od dawna mieszkasz w swoim domku. Napisz, jeśli możesz, jak Ci się mieszka i na co zwrócić uwagę przy wykończeniówce - w tym konkretnym projekcie. Jeżeli możesz wyślij jakieś zdjęcia na adres [email protected]

grazka
19-09-2006, 18:38
albo na priv.
Pozdrawiam.
grazka