PDA

Zobacz pełną wersję : Ustawienie Kotła Viadrus Herkules U26 4 Człony + Sterownik Atos



Kreaturrra
02-01-2012, 09:34
Witam!

Kupilem w tym sezonie nowy kociol taki jak w temacie.
Chcialbym go mniej wiecej poprawnie ustawic bo samemu sie bawic to duza strata czasu i opalu ;p
Opisze teraz ustawienia na moim sterowniku.

CP (czas przedmuchu)----------------------14 sekund
PP (przerwa przedmuchu)------------------------------------------15 minut
Ob (obroty dmuchawy)-----------------------------------------------45 %
OP (obroty przedmuchu)--------------------------------------------45 %
tP (Temp zalaczania pompy)---------------------------------------36 /ale nie mam pompy/
HI (histereza)-----------------------------------------------------------3 stopni
tO (granica spowolniena obrotów)-------------------------------5 stopni
tu (temp wylaczenia regulatorA------------------------------------30
CO czas odlaczenia pompy c.o.
bU (w instrukcji nie opisali tej funkcji)---------------------------1

A teraz troche o tym co ma grzac ten piec.
Mam stray nie ocieplony dom. grubosc scian 40 cm, sciany sa lane, 110 m2 powieszchni, 90 zeberek w sumie jest w domu, rury stalowe calowe i pol, okna do wymiany bo drewniane, narazie nie mam czasu ani pieniedzy do wymiany ani do ocieplenia, a i strop drewniany, lecz jest wysypany żużel, czyli jednym slowem dom nie ocieplony.

Pale weglem, oraz drewnem (starymi podkladami kolejowymi) jednakze drewno jest glownie do rozpalenia, rozpalam od dolu.

Jeszcze moje pytanie by zahaczylo o to czy palic dolnym czy gornym sposobem.
Konkretnie to chce wiedziec wszystko co tylko mozliwe.



Dziekuje i Pozdrawiam

rybniczanin
02-01-2012, 13:18
Kreaturrra masz typowego żeliwnego górniaka. Wymontuj dmuchawę i zamontuj miarkownik ciągu. Uszczelnij kociołek.Wiem co mówię bo też mam tego Viadrusa tylko 5-członowego.Zresztą masz cały temat TU (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-w%C4%99gla-kamiennego)

Kreaturrra
05-01-2012, 07:35
Czyli jednym slowem dmuchawa jest nie potrzebna do palenia gornego??

Czytalem juz ten temat dawno i dzieki niemu zaczolem palic gornym sposobem.

Co znaczy by uszczelnic kociol?? jest szczelny oryginalnie procz otworu w czopuchu na mechanizm sterujacy przeslona w nim...

Po 3 czy mam za kazdym razem rozpalac gornym sposobem, chodzi mi o to ze mam czekac az sie wypali calkowicie i znow rozpalac gornym sposobem a nie dosypywac juz na zar??

A co z kolei z mialem?? uzywac czy nawet nie kupowac?? bo aktualnie nie mam. Czyli jednym slowem mnie w sklepie oszukali, bo powiedzieli ze z dmuchawa lepiej.

Nikomu nie mozna ufac :P

rybniczanin
05-01-2012, 13:58
Jeśli palisz samym miałem to oczywiście że wtedy lepiej z dmuchawą. Wstawiasz drewniany klocek na środek i obsypujesz miałem..Jednak ja do tego pieca bardziej polecam koks i węgiel. Jeśli chodzi o uszczelnienie to czopuch(jak piszesz) ruszt pionowy, no i sprawdzić szczelność sznurów przy drzwiczkach. Poczytaj jeszcze raz , a może i kilka razy.;)

Edit: No jeszcze dorób sobie KPW.:)