PDA

Zobacz pełną wersję : okna tarasowe jak banany



romano78
02-01-2012, 20:54
Problem jak w temacie wszystkie okna tarasowe i balkonowe są wygięte do środka(pewnie przez wiatr), wysokość okien jakieś 220cm,po przyłożeniu łaty od strony zewnętrznej w połowie wysokości okien pomiędzy łatą a oknem są szczeliny w granicach od 7 do 9mm w dodatku są one nie szczelne i wieje przez nie czy są jakieś normy na takie odchyłki i jak można przyspieszyć reklamacjie bo jak na razie moje telefony i maile nic nie dały gwarancja jest na 5 lat i mija za rok okna prawie nie użytkowane bo dom jeszcze nie zamieszkały. Pozdrawiam.

maciekbielsko
03-01-2012, 08:28
Problem jak w temacie wszystkie okna tarasowe i balkonowe są wygięte do środka(pewnie przez wiatr), wysokość okien jakieś 220cm,po przyłożeniu łaty od strony zewnętrznej w połowie wysokości okien pomiędzy łatą a oknem są szczeliny w granicach od 7 do 9mm w dodatku są one nie szczelne i wieje przez nie czy są jakieś normy na takie odchyłki i jak można przyspieszyć reklamacjie bo jak na razie moje telefony i maile nic nie dały gwarancja jest na 5 lat i mija za rok okna prawie nie użytkowane bo dom jeszcze nie zamieszkały. Pozdrawiam.

Romano niestety nie ma ani polskiego ani europejskiego dokumentu który określał by tego typu odchyłki przedziałami albo podawał jakieś wartości graniczne. Okna maja być po prostu szczelne i cieple itp. Powinny za to występować dokumenty (deklaracje) jakościowe danego producenta (jeśli to duża firma) które podają tego typu wartości graniczne. Pozdrawiam Maciek

bocian_86
03-01-2012, 08:38
Ojej, pokaż jakieś zdjęcie, jestem ciekawa, czy to rzeczywiście wygląda tak strasznie...