PDA

Zobacz pełną wersję : ZAKUPY SPRZĘTU AGD/RTV PRZEZ INTERNET



Strony : [1] 2 3

mAgnes
20-02-2004, 08:26
Czy kupiliscie/zamierzacie kupic np sprzet AGD, meble, wyposazenie domu przez internet?
Podzielcie sie doswiadczeniami, przemysleniami.

trebor112
20-02-2004, 16:42
Mnie także interesuje ten temat.
Jeszcze nic nie kupiłem, ale "macam" temat.
Serwis "Ewa by mail" deklarujący, że sprzeda każdy sprzęt, nawet taki którego nie ma w ofercie, nawet nie raczył odpowiedzieć na moje trzy kolejne zapytania o możliwość zakupu konkretnego sprzętu.
No cóż, może to przypadkowa skucha, a może... :roll:

deha
20-02-2004, 22:50
Mnie także interesuje ten temat.
Jeszcze nic nie kupiłem, ale "macam" temat.
Serwis "Ewa by mail" deklarujący, że sprzeda każdy sprzęt, nawet taki którego nie ma w ofercie, nawet nie raczył odpowiedzieć na moje trzy kolejne zapytania o możliwość zakupu konkretnego sprzętu.
No cóż, może to c, a może... :roll:
Myślę, że do 3 razy sztuka.Może się zdażyć skucha, ale 3 razy to już olewanie.

slaw
21-02-2004, 17:02
Zadzwoń do nich. Działalność internetowa to tylko dodatek do normalnego sklepu. Nie wszystko mają w ofercie, ale jak już mają to faktycznie cena jest atrakcyjna.

Ja wziąłem namiary do nich z internetu i pojechałem do sklepu - bo nie lubię kupować kota w worku. I jestem zadowolony z transakcji. Z tym, że towar był do odbioru po kilku godzinach, więc lepiej umówić się wcześniej telefonicznie.

georg
21-02-2004, 17:31

TK
23-02-2004, 07:38
mozna w jednym sklepie zobaczyc, obejrzec, w drugim kupic

ostatnio kupowalem lodowke i piekarnik z plyta elektryczna - zaden sklep ani nawet zaden allegrowicz nie byl w stanie przebic media marktu...bardzo sie zdziwilem, ale tak bylo - byly drozsze od 300 do 1000 pln

glowac
23-02-2004, 20:57
możecie podac kilka adresów internetowych gdzie można kupić w sieci artyk budowlane?

ambaran
24-02-2004, 18:25
Ja zakupy przez internet już robiłem :D tylko że o tym nie wiedziałem :(
Teraz jest już pewnie pod tym względzm dużo lepiej ale w 1998 ukradli mój numer karty w wielkiej i szanującej się sieci hoteli. Przy płaceniu karty z oczu nie spuszczałem.

mik99
24-02-2004, 19:20
Ja z powodzeniem wiele rzeczy kupuję ostatnio na aukacjach allegro, w normalnych sklepach przez internet, a przede wszystkim w Internetowych sklepach wysyłkowych.
Powód taniej nie można, a szybkość i oszczędność czasu też istotna sprawa. :wink:

silomix
03-03-2004, 16:16
możecie podac kilka adresów internetowych gdzie można kupić w sieci artyk budowlane?
8) Witaj!
prowadzę hurtownię budowlaną, a od niedawna organizuję sprzedaż przez internet. Możesz przesłać mi swoje zapotrzebowanie na [email protected].
Na e-maile odpowiadam codziennie. Marek 8)

silomix
03-03-2004, 16:20
Ja z powodzeniem wiele rzeczy kupuję ostatnio na aukacjach allegro, w normalnych sklepach przez internet, a przede wszystkim w Internetowych sklepach wysyłkowych.
Powód taniej nie można, a szybkość i oszczędność czasu też istotna sprawa. :wink:
:D Witaj!
Od przyszłego tygodnia zapraszam na moje aukcje dot, mat. budowlanych na łamach Allegro, mój nick silomix

ronin
08-08-2004, 11:29
Czy ktokolwiek z Was lub Waszych znajomych kupował sprzet agd w hurtowniach internetowych typu maksmedia.pl, megamedia.pl lub innych ??? Ceny maja powalające (in plus) w zadnym sklepie nie można marzyć o takich rabatach. Dotychczas kupowałem troszkę rzeczy w necie, m.in. odkurzacz, kilkukrotnie czesci do kopmpów i zawsze wszystko było OK, ale ... nigdy nie planowałem wydac takiej kasy jak teraz na sprzet tak duży gabarytowo. Wszelkie informacje, nawet zasłyszane, bardzo mile widziane.

sebzal
08-08-2004, 15:05
Wiesz - zajrzałem lodówkę jaką chcą sprzedać za 1520 spuścili do 1490 w negocjacjach a w media markcie kupiłem to po 1310 - fakt była promocja ale mnie nie powaliło to cudo w necie... :P

Sonika
08-08-2004, 15:10
Uważasz, że ich ceny są konkurencyjne w stosunku do Media Markt-u?

ronin
08-08-2004, 16:09
Oczywiście. W MM kupisz być moze taniej coś na wyjątkowych promocjach, ale raczej nic z nowszej oferty. Napewno:
1. nie masz aż tak olbrzymiego wyboru.
2. 95 % towaru będzie dużo tansze w tych hurtowniach. Zreszta łatwo sprawdzić - www.megamedia.pl
Przy okazji rozglądam się równiez za nagrywarką dvd i tv panoramicznym i ten sprzęt też jest tanszy niż w M1 - nagrywarka o 190 PLN.

edit. przed chwilą podzwoniłem w sprawie wybranego mojego Whirlpoola do M1 - macie ten tani MediaMarkt
piekarnik net-1599 M1- 1999
płyta net-2039 M1 2259
zmywarka net-2269 M1-2449
W sumie różnica - bagatela - 800 PLN.
I tu i tu oferują jeszcze dalsze upusty.

UKF
09-08-2004, 07:25
Może troszkę nie na temat...
Ponad trzy lata temu kupowaliśmy swoją kuchnię elektryczną i też chcieliśmy kupić Whirpoola, aż w jednym ze sklepów sprzedawca zapytał dlaczego chcemy akurat tę markę (czy mamy za dużo pieniędzy) - bardzo znaną i drogą. Polecił nam kuchnie słoweńskiej firmy Gorenje (która podobno robi kuchnie dla firm o znanych markach).
No i dokonaliśmy zakupu kuchenki Gorenje model Pininfarina (pan, który projektuje dla Ferrari - to bardzo przemawiało do mojego męża :wink: ) z wieloma bajerami (czy są one potrzebne to kwestia dyskusyjna...) za cenę kuchni Whirlpoola średniej klasy.
Minęły ponad trzy lata (niezbyt wiele co prawda) i jestem ciągle bardzo zadowolona z mojej kuchenki...
Nie chcę nikogo namawiać do rezygnacji z Whirlpoola (sama mam lodówkę i pralkę tej marki - pracują bez zarzutu), jest to raczej coś w rodzaju refleksji na temat producentów sprzętu AGD (było to poruszane przy okazji wyboru zmywarki...).
Życzę udanych zakupów!!!
Maria

ronin
09-08-2004, 08:34
Dziękuję za trafne spostrzeżenia Mario, też mam pralkę Whirlpoola i jestem z niej zadowolony.
Czy Whirlpool jest drogi ??? Obecnie chyba raczej nie. Też bralem pod uwagę Gorenje, ale cenowo nie ma w obecnej chwili między tymi produktami żadnej różnicy - chyba, ze ktoś chce kupić naprawdę wszytko - Gorenje oferuje komlety po około 13-14 tys., ale nawet nie wiem czy to wychodzi taniej (nie liczyłem). Biorąc pod uwagę podstawowe mozliwości (bajerów nie liczę) to w Gorenje taniej wyszla plyta (77 cm), drożej piekarnik, zmywarka na podobnym poziomie, ale Whirlpool ma jednak sporo lepszą. Przynajmniej z opisu ;-).

Drogie to jest MIELE. Potem trochę droższe od peletonu jest para BOSH/SIMENS - swoją droga ta sama firma. Reszta mniej więcej na tym samym poziomie (nie licząc mało znanych na naszym rynku, czasami bardzo drogich firm). Nie sądze aby Whirlpool od peletonu odstawał.

OlaK
09-08-2004, 09:15
Ja kupilam 2 tyg chlodziarko - zamrazarke Siemensa w www.maximedia.pl
Jestem zadowolona i z lodowki i z zakupu. Z lodowki bo wlasnie taki model chcialam, z zakupu bo poszlo bez problemow, nie musialam latac po sklepach i dopytywac, ktory ma ten model. Planuje w tym tygodniu dokupic reszte sprzetu: piekarnik, plyte, zmywarke itd. Tez przez Internet. Wyliczylam, ze na kazdym sprzecie powinno wyjsc 200-300pln taniej. Czyli w sumie ponad 1000pln nie liczac lodowki, ktora nie wiem ile kosztowala bo nigdzie nie mieli tego modelu.

Nikka
09-08-2004, 11:57
Kupiliśmy z mężem pół roku temu pralkę, lodówkę, zmywarkę, płytę elektryczną i okap w sklepie www.topmarket.pl
Nie pamiętam ile dokładnie zaoszczędziliśmy, ale sporo. Poza tym uniknęliśmy jeżdżenia po sklepach - wszystko wybraliśmy nie wychodząc z domu. Polecam.

ronin
09-08-2004, 21:13
Wielkie dzięki kochani - mój Whirlpool własnie się zamawia ;-), dodatkowo teraz jest promocja w Whirlpoolu przy zakupie 3-5 elementów (ostatni element za 20% ceny :-) )

kasia.bee
12-08-2004, 11:52
Ronin, jak tylko dostaniesz towar, napisz czy rzeczywiście wszystko przebiegło bez problemów. Ja również jestem zaiteresowana internetowymi zakupami "na większa skalę" :D

OlaK
12-08-2004, 12:38
A ja zamowilam czesc sprzetu w poniedzialek i reszte w srode. Jutro ma przyjechac zmywarka i okap. Dam znac jak poszlo

Teska
12-08-2004, 14:23
Ola daj znac koniecznie ja chce zakupic tv i kino domowe..na modelach w sumie taniej 1300 zł

OlaK
13-08-2004, 12:24
Zmywarka i okap przyszly. Godzine temu odebralam. Zadzwonili przed przyjazdem ze jada, wniesli do srodka, poogladalam z zewnatrz czy wszystko ok, zaplacilam gotowka, podpisalam fakture i czekam na kolejna porcje sprzetu, ktora ma przyjsc w przyszlym tygodniu.
Jedyny drobny mankamanet to taki, ze trzeba czekac pare dni; jak sie czlowiek zagapi i nie zamowi odpowiednio wczesniej to wyladuje tak ja ja :lol: kuchnie juz by montowali ale brakuje piekarnika i plyty. Cale szczescie, ze maja co montowac w innych pomieszczeniach bo.. :oops:

nnatasza
15-08-2004, 20:35
A ja chciałam kupić czajnik bezprzewodowy w centrum 2000 - niestety nie było go na stanie. Czekałam 3 tygodnie i zadzwoniłam tam z pytaniem co z moim czajniczkiem... Kobitka mi powiedziała, że mają problem z dostawcą aeg.
Ale nie ma tego złego - dzisiaj była w Mega Avans promocja na wszystkie art. 20% ! I kupiłam inny mój wymarzony (ale 450 zł wydawało mi się dość sporo!) Boscha Solitaire o prawie 100 zł taniej.
Kurcze, że jescze nie mam załatwionego kredytu na wykończeniówkę - cały sprzęt 20% taniej!!!! Ale chyba i tak zmówię przez studio kuchenne. Simens ma bardzo fajną ofertę dla ich klientów i wychodzi tj. w internecie lub nawet taniej.

nnatasza
15-08-2004, 20:38
Zapomniałam napisać, że takie akcje w Mega Avansie są co pewien czas w weekendy - dzisiaj trafiłam tam zupełnie przypadkiem. I nie słyszałam nawet reklam na ten temat, nie można się też od nich dowiedzieć kiedy to organizują - a szkoda :(

OlaK
18-08-2004, 14:02
Doszla wczoraj reszta czyli piekarnik i plyta. Bez zadnych problemow.

Jesli chodzi o Mega Avans to ogladalismy wczoraj pralki i np. taki Indesit Wise 107 w Avansie kosztowal 1699 a w Maximedia widze go po 1469. Jakby nie bylo z 250pln taniej (pewnie dadza maly upuscik)

Sonika
18-08-2004, 19:55
A jak wygląda sprawa ew. reklamacji?
Jak się zwraca do nich np. lodówkę?

OlaK
19-08-2004, 08:55
Z reklamacja jest gorzej. Po odbiorze sprzetu, przejrzeniu czy nie ma uszkodzen zewnetrznych i zaplaceniu zwrot nie jest niestety mozliwy. Pozostaje tylko gwarancja producenta. Aczkolwiek chyba gdzies czytalam ze ta niemoznosc zwrotu jest niezgodna z prawem...

DaAn
19-08-2004, 15:22
Nie wiem, co to za firma wymyśliła, że zwrotów nie ma? Z tego co wiem, kupując towary przez internet lub inną drogą korespondencyjną, klient ma prawo w ciągu 14 albo 21 (nie jestem pewna) oddać towar sprzedawcy. Więc ktoś tu nam kity wciska drodzy internauci.
Ale mimo to też planuję zakupy sprzętu przez internet.
A jak wygląda kwestia serwisu gwarancyjnego?

nnatasza
19-08-2004, 22:22
OlaK - jasne, że w sklepach int. jest taniej niż w Mega Avansie - mi chodziło tylko o okazje w weekendy, w których mają WSZYSTKIE towary tańsze o 20%!!!

kroyena
20-08-2004, 07:26
dziewczyny, oni już się tak nie ogłaszają co by ludziska się nie zadeptały.

YEYO
20-08-2004, 08:29
DO tej pory przez internet kupiłem okap Faber (1100zł) i panel prysznicowy z termostatem i lusterkiem 6 dysz masujących (za 200EURO z przesyłką) wygląda naprawdę solidnie nie to co w naszych sklepach te do 1000zł. Okap był u mnie w ciągu 2 dni od zamówienia. Noszę się z zakupem jeszcze paru rzeczy, ale ..... Wczoraj byłem w hurtowni i ... np. cena wystawiona piekarnika Mastercook 1559 zł, ale jak co do czego to sprzedadzą mi za 1350 zł. W ineternecie 1319zł + koszty wysyłki więc gra nie warta świeczki. Fakt w sklepach jest dużo drożej ale w hurtowniach można kupić w cenach porównywalnych z Internetem więc warto poszukać.

Maxtorka
20-08-2004, 09:19
Wybrałam cały sprzęt kuchenny w internecie . Następnie poszłam do dużego sklepu AGD ( nie hurtowni ) , dałam sprzedawcy moją listę , spytałam czy wszystko są w stanie sprowadzić i poprosiłam o wycenę . Nieśmiało też zapytałam czy mogę liczyć na jakiś rabacik 8) .
Miły pan obiecał się tym zająć i po kilku dniach zadzwonił , że wszystko mogą mieć i dają 15% rabatu . Wyszły ceny porównywalne do tych z internetu więc na pewno kupię sprzęt na miejscu .
Spróbuję jeszcze powalczyć o jakiś procencik albo dwa :wink:

Pozdrawiam - Maxtorka

YEYO
20-08-2004, 13:35
Właśnie zamówiłem płytę i piekarnik Amiki w Internecie. Obdzwoniłem wszystkich dystrybutorów w mieście i nie chcieli mi dać więcej niż 8% upustu. Nie to nie. Zarobi ktoś inny. DOstawa w poniedziałek mimo 70zł za transport 250 zł do przodu. Na okapie 150 zł do przodu razem 400 zł. Internet górą! Acha części do samochodu też zawsze kupuje przez Internet i wiele innych rzeczy.

OlaK
20-08-2004, 13:35
Nie wiem, co to za firma wymyśliła, że zwrotów nie ma? Z tego co wiem, kupując towary przez internet lub inną drogą korespondencyjną, klient ma prawo w ciągu 14 albo 21 (nie jestem pewna) oddać towar sprzedawcy. Więc ktoś tu nam kity wciska drodzy internauci.
Ale mimo to też planuję zakupy sprzętu przez internet.
A jak wygląda kwestia serwisu gwarancyjnego?

Oj niestety obawiam sie, ze nie ma prawa: "Internetowy sklep MAXIMEDIA nie wypożycza sprzętu AGD RTV do testowania i z tego powodu klient nie może odstąpić od umowy kupna. "
Wiem, ze jest to niezgodne z prawem, ale swiadomie sie na to zgodzilam.

Jesli chodzi o gwarancje to jak z kazdym sprzetem zakupionym z sklepie jest gwarancja producenta:
"Każdy zakupiony towar w naszym sklepie jest fabrycznie nowy i posiada kartę gwarancyjną autoryzowanego serwisu danej marki produktu na terenie Polski. Okres gwarancji zależy od producenta. W przypadku awarii sprzętu należy kierować się do jednego z autoryzowanych punktów serwisowych producenta w Polsce."

OlaK
20-08-2004, 13:39
OlaK - jasne, że w sklepach int. jest taniej niż w Mega Avansie - mi chodziło tylko o okazje w weekendy, w których mają WSZYSTKIE towary tańsze o 20%!!!

Bylismy ze dwa razy w Mega Avansie w niedziele i nie bylo takiej promocji :(

sakus
20-08-2004, 14:21
Także złożyłem w sklepie internetowym zapytanie o sprzęt Whirlpool do zabudowy.
5 pozycji: piekarnik, płyta gazowa, zmywarka, lodówka, okap. I dostałem wycenę (po "negocjacjach") na 9600 pln. W sklepie obok mojego domu za taki sam sprzęt chcieli 8800 :o :D . Fakt, że przy zakupie ww sprzętu w tym sklepie(jak i innych) obowiązuje promocja - przy zakupie 5 sprzętów pod zabudowę ww firmy płyta gazowa lub elektryczna za 20% ceny. I stąd ta konkurencyjna wycena.
Czy ta promocja nie obowiązuje w internetowych sklepach :evil: ???
Gdybym kupował jeszcze do tego mikrofalę to płyta kosztuje 1 PLN (złotówkę). Oczywiście każdy z zamawianych sprzętów miał obniżoną cenę o około 14-15% od cen katalogowych.
Czy wiecie gdzie zamówię sprzęt.....
Na 100% nie w "tanim" sklepie internetowym

OlaK
20-08-2004, 15:45
Także złożyłem w sklepie internetowym zapytanie o sprzęt Whirlpool do zabudowy.
5 pozycji: piekarnik, płyta gazowa, zmywarka, lodówka, okap. I dostałem wycenę (po "negocjacjach") na 9600 pln. W sklepie obok mojego domu za taki sam sprzęt chcieli 8800 :o :D . Fakt, że przy zakupie ww sprzętu w tym sklepie(jak i innych) obowiązuje promocja - przy zakupie 5 sprzętów pod zabudowę ww firmy płyta gazowa lub elektryczna za 20% ceny. I stąd ta konkurencyjna wycena.
Czy ta promocja nie obowiązuje w internetowych sklepach :evil: ???
Gdybym kupował jeszcze do tego mikrofalę to płyta kosztuje 1 PLN (złotówkę). Oczywiście każdy z zamawianych sprzętów miał obniżoną cenę o około 14-15% od cen katalogowych.
Czy wiecie gdzie zamówię sprzęt.....
Na 100% nie w "tanim" sklepie internetowym

Hmm.. w tych promocjach, ktore ja widzialam swego czasu (Bosch, Siemens) bylo tak, ze chyba za 3 dowolne sprzety mozna bylo dostac okreslony model zmywarki za pol ceny. Ani w jednej ani w drugiej promocji model zmywarki mi nie odpowiadal. Pamietam tez inna promocje: za zakup sprzetu (np. plyta, piekarnik i cos tam jeszcze) powyzej okreslonej kwoty mozna bylo kupic iles tam procent taniej sprzet z okreslonej polki cenowej (np. lodowka do takiej a takiej kwoty). Ta promocja tez wymuszala zakup niekoniecznie chcianego sprzetu.

Faktem jest, ze male sklepy potrafia byc konkurencyjne i zejsc jeszcze bardziej niz internetowe z marzy. Ja niestety nie mialam pod reka zadnej sensownej promocji tzn. takiej bez ograniczen i w czasie kiedy sprzet byl mi potrzebny.
Sklepow internetowych nie bronie ale fakt jest faktem: na komplecie sprzetu lacznie z pralka zaoszczedzilam dobre 1500pln, kupilam dokladnie to co chcialam i w wybranym przez siebie czasie.
:D

anuś'79
20-08-2004, 20:22
właśnie zamierzam kupić sprzęt agd przez internet, nie mam niestety poojęcia na jakie upusty mogę liczyć z ich strony, dodam tylko, że zamierzam wyposażyć całą kuchnię ( z wyjątjiem lodówki, którą udało mi się okazyjnie kupić korzystając z promocji w mm);
bardzo proszę pomóżcie mi przygotować się do negocjacji i dajcie znać ile% Wam zaproponowali i ile ostatecznie udało się "wywalczyć"?
pozdrawiam i z góry dziękuję :D

ronin
22-08-2004, 20:07
Także złożyłem w sklepie internetowym zapytanie o sprzęt Whirlpool do zabudowy.
5 pozycji: piekarnik, płyta gazowa, zmywarka, lodówka, okap. I dostałem wycenę (po "negocjacjach") na 9600 pln. W sklepie obok mojego domu za taki sam sprzęt chcieli 8800 :o :D . Fakt, że przy zakupie ww sprzętu w tym sklepie(jak i innych) obowiązuje promocja - przy zakupie 5 sprzętów pod zabudowę ww firmy płyta gazowa lub elektryczna za 20% ceny. I stąd ta konkurencyjna wycena.
Czy ta promocja nie obowiązuje w internetowych sklepach :evil: ???
Gdybym kupował jeszcze do tego mikrofalę to płyta kosztuje 1 PLN (złotówkę). Oczywiście każdy z zamawianych sprzętów miał obniżoną cenę o około 14-15% od cen katalogowych.
Czy wiecie gdzie zamówię sprzęt.....
Na 100% nie w "tanim" sklepie internetowym

Mylisz się i to bardzo. Odnośnie samej promocji, ceny, zakupu za złotówke, czy chocby tej promocji w internecie. Tez zamówiłem Whirlpolla, traf chciał, ze tez 5 urządzeń, które wyceniono mi na ... 6870 zł. Oczywiscie po promocji i upuście. Jak dostane w przyszłym tygodniu wszystko, dokadnie Wam wszystko opiszę , nawet ze skanem rachunku dla niedowiarków i cenami jaki mi oferowano na ten sam zestaw w M1 i firmowym sklepie Whirlpoola oraz "sklepie za rogiem". Różnice sa KOLOSALNE. Na razie nie chcę zapeszać .

sakus
23-08-2004, 08:18
Mylisz się i to bardzo. Odnośnie samej promocji, ceny, zakupu za złotówke, czy chocby tej promocji w internecie. Tez zamówiłem Whirlpolla, traf chciał, ze tez 5 urządzeń, które wyceniono mi na ... 6870 zł. Oczywiscie po promocji i upuście. Jak dostane w przyszłym tygodniu wszystko, dokadnie Wam wszystko opiszę , nawet ze skanem rachunku dla niedowiarków i cenami jaki mi oferowano na ten sam zestaw w M1 i firmowym sklepie Whirlpoola oraz "sklepie za rogiem". Różnice sa KOLOSALNE. Na razie nie chcę zapeszać .

jeszcze kwestia modeli jakie wybrałeś....
modele, które ja wybrałem po cenie wyjściowej w sklepie internetowym miały kosztować 10500, a zeszli do 9600


Ta promocja tez wymuszala zakup niekoniecznie chcianego sprzetu.

sprzet wybrałem sobie dokładnie taki jaki chciałem, a płyta na którą dostanę 80% rabatu jest jedną z najdroższych w ofercie

ronin
23-08-2004, 08:34
Wystarczy, ze od ceny podanej Ci przez hurtownie internetową odejmiesz 2 000 zl, bo tyle wynosi 80% upustu od dobrej płyty witroceramicznej (od gazowej chyba mniej ??). To chyba diametralnie zmienia postać rzecy na korzyś sklepu netowego, z ktorego tak bardzo uslug nie chcesz korzystać. I o czym nie do końca piszesz. Whirlpolla tez biora wszystko z gornej pólki, choć akurat z mikrofala a nie lodówka. Ale .. ta mikrofala normalnie kosztuje 2000 zli i nie wiem czy przypadkowo nie jest droższa od Twojej lodowki ;-).

sakus
23-08-2004, 08:47
Albo ze mnie du..., a nie negocjator :oops: :lol: :wink:
Wyraźnie wspominałem o promocji na sprzęt W. , ale pan od negocjacji jakby tego nie chciał słyszeć....
:o A swoją drogą to dzisiaj idę dogrywać zakup sprzętu, ponieważ zaczynają robić mi meble kuchenne i chcą znać wymiary niektórych sprzętów.

Ronin,
A co do zakupów w internecie, to nie zarzekam się, że nie będę w nim nic nigdy kupował (czasami nawet korzystam), ale raczej nie w tym przypadku....

xmarcinx
23-08-2004, 13:05
Wspomnę tylko że w Warszawie w Jupiter Center oglądałem sprzęt AGD (sklep Brabork). Wybrałem sobie lodówke Liebherr za 2150 i powiedziałem panu doradcy, który mi towarzyszył, ze taka lodówkę widziałem w internecie dużo taniej a on mi powiedził, że jeżeli się zdecyduję to dostane upust a ja na to od jakiego poziomu zaczynamy rozmowę - on na to, na wstępie daję panu 10%. Absolutnie bez walki a myślę, że do 15% przy faktycznym kupnie by zszedł a może i więcej. A to już cena porównywalna z netem.
Pozdrawiam

ronin
23-08-2004, 13:46
Gdy ja im wspomnialem o promocji firmy W*** (swoja droga na sprzęt poczekam do poczatku września bo podobno sie nie wyrabiają, ale najchętniej poczekałbym do .. października), mila PAni powiedziala, ze sprawdzi to, czy aby ta promocja nie dotyczy tylko Studia Kuchnii itp. Po parunastu minutach oddzwoniła, ze owszem, bez problemu ta promocja obejmie mój zakup w ich hurtownii. Wcale nie zamierzalem kupować 5 urządzeń Whirlpoola, ale jak zyskujesz między 4 i 5 urządzeniem ponad 800 PLN za friko (różnica między 40 a 80% upustu), żal byloby nie skorzystać.

ciri
24-08-2004, 12:53
a jak się podbija kartę gwarancyjną na dany sprzęt przy zakupie przez internet?
jakaś może ciemna jestem, ale nijak nie mogę do tego dojść studiując regulamin sklepy i Wasze posty.
przecież zawsze na gwarancji jest pieczątka sklepu, w którym się kupiło urządzenie.
a jak mi przez internet ktoś taką kartę podbije? nie może też być podbita "z góry" zanim sprzęt nie zostanie podłączony i sprawdzony w domu klienta.
powiedzcie mi, jak to jest?

pzdr!

OlaK
24-08-2004, 13:35
a jak się podbija kartę gwarancyjną na dany sprzęt przy zakupie przez internet?

pzdr!

U mnie przyjechali z karta i pieczatka i po sprawdzeniu sprzetu, skasowaniu kasy i podpisaniu faktury podbili na miejscu karte gwarancyjna.

xavi
20-10-2004, 08:20
Czy ktoś już reklamował AGD zakupione przez internet w autoryzowanym serwisie??

Nie ma z tym jakichś problemów typu - proszę kierować siędo nas przez sklep itp??

Marbo
20-10-2004, 08:37
Moje w tej kwestii doświadczenia są sprzed więcej niż 6 m-cy. Dostałam taką samą cenę jak w Internecie (na niektóre sprzęty nawet kilka zł niższą) u lokalnego hurtownika (sieć Avans) i w cenie tej był transport sprzętu, co jednak parę dych kosztuje.
Oczywiście po negocjacjach. Dobrze jest znać ceny z Internetu - negocjacje są wtedy szybsze :wink:

OlaK
20-10-2004, 10:52
Czy ktoś już reklamował AGD zakupione przez internet w autoryzowanym serwisie??

Nie ma z tym jakichś problemów typu - proszę kierować siędo nas przez sklep itp??

Reklamowac nie reklamowalam ale zawolalam serwis (Boscha), zeby podlaczyl mi plyte. Nie ma roznicy gdzie kupione. Pan przyjechal, plyte podlaczyl, przy okazji podlaczyl poprawnie piekarnik, podszkolil mi meza i rodzicielke z obslugi, spisal numery seryjne i wprowadzil do bazy danych. Nawet nie musialam pokazywac karty gwarancyjnej a jedynie okreslic date zakupu.

xavi
20-10-2004, 12:21
Czy ktoś już reklamował AGD zakupione przez internet w autoryzowanym serwisie??

Nie ma z tym jakichś problemów typu - proszę kierować siędo nas przez sklep itp??

Reklamowac nie reklamowalam ale zawolalam serwis (Boscha), zeby podlaczyl mi plyte. Nie ma roznicy gdzie kupione. Pan przyjechal, plyte podlaczyl, przy okazji podlaczyl poprawnie piekarnik, podszkolil mi meza i rodzicielke z obslugi, spisal numery seryjne i wprowadzil do bazy danych. Nawet nie musialam pokazywac karty gwarancyjnej a jedynie okreslic date zakupu.

Taka odpowiedź mnie satysfakcjonuje i uspokaja 8)

Dziękuję za utwierdzenie w słuszności wyboru i zapewnienie spokoju ducha :wink:

xavi
25-10-2004, 12:52
Dostałem odpowiedź od serwisu Gorenje na nurtujące mnie pytanie, czyli:
"co to znaczy gwarancja producenta udzielana przez sklepy internetowe np. megamedia i czy nie będzie jakichś problemów z egzekwowaniem gwarancji bez uczestnictwa sklepu ?"


Oto odpowiedź:


Szanowny Panie,

Gwarancja udzielana jest przez producenta ostatecznemu nabywcy bez względu na to gdzie dany sprzęt został zakupiony. Tak więc nie będzie Pan miał żadnych problemów w przypadku ewentualnych napraw w autoryzowanych serwisach, tym bardziej, że naprawę gwarancyjną zgłasza się bezpośrednio do punku serwisowego, a nie do sklepu.



Z poważaniem



Robert Czmil

Szef Działu Handlowego

Odpowiedź jest pełna i wyczerpująca. Dlatego utwierdziła mnie w przekonaniu, że warto kupować przez net....
I to nie tylko z uwagi na znaczne oszczędności, które w moim przypadku powodują, że przy zakupie 5 elementów AGD któryś z nich mam za darmo.

Teska
26-10-2004, 08:38
hmm..chciałam kupic tv przez internet...36 calowy tanszy jest o całe 1300 zł, niz w innych sklepach.
Wzedzie uslyszałam jedno zdanko.....ze mimo tego ze sklepy internetowe nie maja duzych salonów itp...maja tez sprzed "niby" dobry jakosciowo tzn...na produkcji wyłapuja jakies wady, których kupujacy nie jest w stanie wychwycic...i ten tv bedzie chodził pare lat a pozniej np moze go trafic szlag...stad takie ceny w sklepach netowych i sklepach typu makro i selgros...


no i co zrobic??? zgłupiałam

smartcat
26-10-2004, 08:55
hmm..chciałam kupic tv przez internet...36 calowy tanszy jest o całe 1300 zł, niz w innych sklepach.
Wzedzie uslyszałam jedno zdanko.....ze mimo tego ze sklepy internetowe nie maja duzych salonów itp...maja tez sprzed "niby" dobry jakosciowo tzn...na produkcji wyłapuja jakies wady, których kupujacy nie jest w stanie wychwycic...i ten tv bedzie chodził pare lat a pozniej np moze go trafic szlag...stad takie ceny w sklepach netowych i sklepach typu makro i selgros...


no i co zrobic??? zgłupiałam

Tak na zdrowy rozum, wyglada na to że jednak ta sprzedaż internetowa sie mocno rozwija i fabryki musiałyby otworzyć specjalne linie produkcyjne wytwarzajace wyroby z "lekka wadą" ażeby dostarczać takie wadliwe produkty do sklepów internetowych :-). A jesli nie bedzie takich linni to znaczy że obecna produkcja jest w 5,10 moze 20% wadliwa i dlatego trafia do sprzedaży internetowej. Za kilka lat producja musiała by przybrać proporcje 50/50 wadliwych produktów kupowanych przez net do tych niewadliwych sprzedawanych przez salony :-)

Klaus
26-10-2004, 08:59
hmm..chciałam kupic tv przez internet...36 calowy tanszy jest o całe 1300 zł, niz w innych sklepach.
Wzedzie uslyszałam jedno zdanko.....ze mimo tego ze sklepy internetowe nie maja duzych salonów itp...maja tez sprzed "niby" dobry jakosciowo tzn...na produkcji wyłapuja jakies wady, których kupujacy nie jest w stanie wychwycic...i ten tv bedzie chodził pare lat a pozniej np moze go trafic szlag...stad takie ceny w sklepach netowych i sklepach typu makro i selgros...
no i co zrobic??? zgłupiałam

Absurd, nie słuchaj tego.
Wiem coś o tym bo sam jestem producntem.

Pozdrawiam
Klaus

OlaK
26-10-2004, 10:35
hmm..chciałam kupic tv przez internet...36 calowy tanszy jest o całe 1300 zł, niz w innych sklepach.
Wzedzie uslyszałam jedno zdanko.....ze mimo tego ze sklepy internetowe nie maja duzych salonów itp...maja tez sprzed "niby" dobry jakosciowo tzn...na produkcji wyłapuja jakies wady, których kupujacy nie jest w stanie wychwycic...i ten tv bedzie chodził pare lat a pozniej np moze go trafic szlag...stad takie ceny w sklepach netowych i sklepach typu makro i selgros...


no i co zrobic??? zgłupiałam

Wiesz, nie wyobrażam sobie, żeby taki np. Bosch celowo wstawiał do określonych sklepów wadliwy towar. To jakiś absurd.
Ten sklep, w którym ja kupowałam zapewne w ogóle nie ma salonu tylko magazyn, jest daleko poza kosztowną Warszawa, do tego zawsze kontaktował się ze mną ten sam handlowiec czyli pewnie maja ich malo a sprzęt przywoziła ta sama ekipa; też pewnie mają ich mało. Podejrzewam, że to wystarczy, żeby sporo zaoszczedzić, dać dobrą cenę i sporo jeszcze zarobić.

Teska
26-10-2004, 15:50
tak tez i ja myslałam....ale zapytac to zwsze mozna....



Klaus a co produkujesz???

Klaus
28-10-2004, 10:22
tak tez i ja myslałam....ale zapytac to zwsze mozna....



Klaus a co produkujesz???

komputery

Pozdrawiam,
Klaus

Teska
28-10-2004, 12:00
Klaus


zapraszam do naszej grupy :lol:

Klaus
29-10-2004, 08:23
Klaus


zapraszam do naszej grupy :lol:

Dziękuję.

A co to znaczy "nasza grupa"?

Pozdrawiam,
Klaus

xavi
30-11-2004, 06:33
Witam

Wczoraj dotarł do mnie transport zamówionego AGD!!!

Towar kupiłem w megamedia.pl.

Po transakcji telefon potwierdzający, za chwilę następny o dostępności towaru. Zlew dojedzie później na koszt sklepu (sprowadzajągo z Niemiec).
Na następny dzień już nr przesyłki kuriera i jego nr telefonu.

Dostawa była z zastrzeżeniem godziny odbioru na 15.30, abym zdążył wrócić z pracy. Pan pomógł znieść z auta, poczekał cierpliwie, aż sprawdzę zgodność z zamówieniem i kompletność.

Towar dodatkowo pancernie zapakowany przez sklep internetowy.
Gwarancje popodbijane.

Podsumowując:

- miło
- szybko
- przyjemnie
- pewnie


P.S.
Wyszło 25% taniej - u mnie to dało 1500zł - czyli piekarnik dostałem za darmo

Tommco
29-12-2004, 20:55
A jak jest z opłatą za dostawę? Czy jest ona darmowa w ograniczonej strefie, czy na terenie kraju?

Powiedzcie, czy jeśli się weźmie to pod uwagę, to czy wtedy się opłaca?

Pozdrawiam

T.

xavi
30-12-2004, 05:54
tam gdzie ja kupowałem dostawa jest za darmo przy zamówieniu pow. 4000zł.
Poniżej tej stawki jest cennik za kuriera w zależności od masy paczki.

W większości wypadków i tak się opłaca.

marpanek
30-12-2004, 17:52
zamówiłam sprzęty w agdrtv.net.pl Warszawa, transport za darmo Warszawa i okolice, można się targować, jak wyjdzie zobaczymy około 10.01.05

peilin
30-12-2004, 17:54
Kupowalam ostatnio caly sprzet (lodówka, pralko-suszarka, okap, zmywarka i telewizor) w Megamedia i nikomu ich nie polece. Ceny maja bardzo dobre, a ponadto mozna sie targowac. O dostawie sie nie martwilam, bo powiedzieli, ze przy tak duzym zamowieniu jest w cenie. Dzien przed dostawa (22 grudnia) pani do mnie zadzownila, potwierdzila, ze wszystko jest i poinformowala mnie, ze dostane maila z nr przesylki. W mailu (po raz pierwszy!!!) zostalam poinformowana, ze dostawa do klienta wg Megamedia "door to door" oznacza dostawe do bramy budynku, a w moim przypadku na parking 50m od budynku :evil: Po wielkiej awanturze, gdy zagrozilam wycofaniem sie z zakupu, laskawie zaproponowano mi 100 zl obnizki!!! Gdyby nie to, ze nie mialam wyjscia, musialam miec gotowe mieszkanie do Wigilii, to zrezygnowalabym z zamowienia. Za skandaliczne uwazam to, ze nikt wczesniej mnie nie poinformowal, ze dostawa jest bez wniesienia.
Pozdrawiam
Iwona

Klaus
03-01-2005, 09:20
Po wielkiej awanturze, gdy zagrozilam wycofaniem sie z zakupu, laskawie zaproponowano mi 100 zl obnizki!!! Gdyby nie to, ze nie mialam wyjscia, musialam miec gotowe mieszkanie do Wigilii, to zrezygnowalabym z zamowienia. Za skandaliczne uwazam to, ze nikt wczesniej mnie nie poinformowal, ze dostawa jest bez wniesienia.
Pozdrawiam
Iwona

Nie przesadzaj, nie było tak źle, dostałeś 100zł na zapłacenie za wniesienie. Oczywiście byłoby miło gdyby Cię od razu uprzedzili ale z drugiej strony gdybyś częściej kupował z dostawa do domu to byś się nie zdziwił tak bardzo. Jak kupujesz w Castoramie to też masz transport gratis ale bez wniesienia. Po prostu za wniesienie trzeba przewoźnikowi dodatkowo zapłacić a jak sklep dał Ci poważne rabaty i jeszcze zapłacił za transport to oszczędził na wniesieniu bo na czymś musi w końcu zarobić. Marże u dystrybutorów nie są aż tak wielkie jak Ci się wydaje. Proponuję potraktuj to jako wypadk przy pracy.

pozdrawiam
Klaus

Nina Mirgos
03-01-2005, 09:37
My kupiliśmy okap Whirlpoola.
Zaoszczędziliśmy około 300 PLN.

Było warto :)

ronin
07-01-2005, 20:41
Kupowalam ostatnio caly sprzet (lodówka, pralko-suszarka, okap, zmywarka i telewizor) w Megamedia i nikomu ich nie polece. Ceny maja bardzo dobre, a ponadto mozna sie targowac. O dostawie sie nie martwilam, bo powiedzieli, ze przy tak duzym zamowieniu jest w cenie. Dzien przed dostawa (22 grudnia) pani do mnie zadzownila, potwierdzila, ze wszystko jest i poinformowala mnie, ze dostane maila z nr przesylki. W mailu (po raz pierwszy!!!) zostalam poinformowana, ze dostawa do klienta wg Megamedia "door to door" oznacza dostawe do bramy budynku, a w moim przypadku na parking 50m od budynku :evil: Po wielkiej awanturze, gdy zagrozilam wycofaniem sie z zakupu, laskawie zaproponowano mi 100 zl obnizki!!! Gdyby nie to, ze nie mialam wyjscia, musialam miec gotowe mieszkanie do Wigilii, to zrezygnowalabym z zamowienia. Za skandaliczne uwazam to, ze nikt wczesniej mnie nie poinformowal, ze dostawa jest bez wniesienia.
Pozdrawiam
Iwona

Przegiełaś i pomyliły Ci się pojęcia. Hurtownia internetowa to nie hurtownia normalna. Oni korzystają przy dostawie towaru z usług pośredników np. DHL, Masterlink I OCZYWISTE jest dla każdego, że pracownicy tych firm nie mają ZADNEGO obowiązku wnoszenia sprzętu czy paczek. Przegiełaś totalnie.

marpanek
25-01-2005, 18:19
Cały sprzęt do kuchni zakupiłam w ewabymail. Mają własny transport Warszawa i okolice - szybko,łatwo i przyjemnie. Transport powyżej 1000 zł free, pan przyjechał na ustaloną godzinę i pomógł wtaszczyć sprzęt.
Był w fabrycznych opakowaniach. Po obejrzeniu i podłączeniu chociaż do prądu / światełka/ była zapłata gotówką i odbiór faktury z wszystkimi gwarancjami. Podoba mi się ,że mają zwykły telefon i sklep / na Bartyckiej/ Inna firma tu zachwalana agdrtvnet wystawiła mnie do wiatru,
ja w mailach swoje, a oni swoje, rozmowa ze ślepym o kolorach.
Jestem bardzo zadowolona, dzwoniłam do serwisów, potrzeba tylko gwarancji ze stemplem sprzedawcy / + ewen. faktura/.Polecam :D

MagdaLenarczyk
25-01-2005, 18:28
marpanek moze jakies namiary na ta firmę ?

Tommco
25-01-2005, 18:33
A może znacie jakąś internetową firmę, która ma za friko transport pod Łódź, albo działa na terenie tego miasta?

Jeśli mieliby mi dowozić rzeczy z Warszawy, to nie wiem czy taniej nie wyjdzie kupić w EuroAGD czy jakimś innym sklepie.

Pozdrawiam

T.

marpanek
25-01-2005, 20:14
wszystkie papiery są na budowie, wciskasz w google ewabymail i już.

ronin
25-01-2005, 22:57
A może znacie jakąś internetową firmę, która ma za friko transport pod Łódź, albo działa na terenie tego miasta?

Jeśli mieliby mi dowozić rzeczy z Warszawy, to nie wiem czy taniej nie wyjdzie kupić w EuroAGD czy jakimś innym sklepie.

Pozdrawiam

T.

Tommco za kwotę powyżej 4000 PLN każda hurtownia netowa dostarczy Ci wybrany sprzęt za friko. Oczywiście door to door :D :D, bez wnoszenia. Nie chcę bronić na siłę tych hurtowni (ja zamawiałem w megamedia.pl i jestem bardzo happy :-) ), ale widać, iż część z Was nie rozumie zasad ich działania. Zarówno odnośnie wnoszenia sprzętu do domu, gdzie duże hurtownie internetowe korzystają jak wszystkie sklepy netowe z usług pośredników i trudno wymagać aby kierowca z DHL czy też Masterlink był zobowiązany do wniesienia ciężkiego sprzętu do domu jak i zasad udzielanie informacji o wybranym sprzęcie. Porównajmy: wielki sklep agd (no powiedzmy RTV Euro) ile rodzajów sprzętu będzie miał na stanie ??? 100 ?? 15-ciu firm ??. A zobaczcie ile takiego sprzętu (rodzajów) i ile firm ma przeciętna hurtownia internetowa w swojej ofercie. 3-4 razy więcej. Trudno więc wymagać, od ich pracownika znajomości obsługi czy parametrów technicznych danego sprzętu. on tylko przeczyta Wam to co ma napisane w specyfikacji, ogólnie widocznej na ich stronie. Ale jeśli chcesz naprawdę dowiedzieć się więcej o tym sprzęcie, przy pomocy google dowiesz się bez problemu wszystkiego. Odrobina chęci i własnego pomyślunku wystarczy. Gdzieś te oszczędności muszą być. Przecież taka hurtownia nie jest nastawiona na działalność charytatywną i nie dostaje "darowizn" od Wróbla :D . Ja o swoim sprzęcie Whirpoola dowiedziałem się z netu wszystkiego, czego potrzebowałem. Nawet do Whirlpoola zadzwoniłem szukając bardzo szczegółowych informacji, które też bez problemu otrzymałem. Ba, Whirlpool był niesamowicie zaskoczony ceną, jaką im podałem za ich sprzęt, którą mi zaproponowała hurtownia internetowa.

Porównywałem tez cene mojego sprzętu z cena w EUROAGD, ARTDOMie i MediaMarkt. Różnica wynosiła najmniej ok. 3400 zł. Wprawdzie, aż 2000 zł dotyczyła promocja na zestaw Whirlpoola,a le np. w MM i EURO poinformowano mnie, iz ta promocja obowiążuje WYŁĄCZNIE w salonach firmowych Whirlpoola. Hurtownia internetowa po zapytaniu o promocję odpowiedziała, iz nie wie o niej, ale za chwile do mnie w tej sprawie oddzwoni. Po chwili oddzwonili z odpowiedzia "nie ma problemu, będzie dla Pana ta kuchnia ceramiczna w tej promocji". Wprawdzie na zrealizowanie tej obietnicy sie naczekałem (i nadenerwowałem, ale jak sie okazało nie z winy hurtowni tylko Whirlpoola) ale ogólnie jestem BARDZO, BARDZO ZADOWOLONY.

amber
01-02-2005, 08:44
Właśnie w ubiegłym tygodniu zakupiłam w inte zmywarkę. Zamówiłam w poniedziałek we Wrocławiu, do domku pod Kraków przywieziono mi w czwartek. Pan kurier bez proszenie sam wniósł. Wszystko odbyło się sprawnie i zgodnie z planem. Jak dla mnie super i cena była ok.
Pozdr. Amber

Tommco
01-02-2005, 19:09
amber A czy płaciłaś coś za transport, czy to sprzedawca go zapewniał? Jeśli Ty płaciłaś, to czy tak czy tak się opłacało?

Pozdrawiam

T.

pyrka
01-02-2005, 23:42
Dla poznaniaków polecam hurtownię Śmigielski -Technika Kuchenna. Mają sprzęt do zabudowy, ktory można dostać 20% taniej.

amber
02-02-2005, 06:56
Tak transport kosztował mnie 59 zł ale i tak mi się opłacało.

YEYO
03-02-2005, 11:58
Już mam z Internetu: Okap Faber, płyta Amica, piekarnik Amica, pralka Whirpool. Lodówkę kupiłem na raty więc Internet odpadał, i nie mieli modelu, który mnie interesował bo kto wie gdyby mieli pewnie też bym kupił. Dodatkowo z Internetu mam panel prysznicowy i wannę.

captroy
03-02-2005, 20:35
Wracajac do oplat transportowych.Chcialem wynegocjowac cene na sprzet AGD w jednym ze sklepow internetowych.Co prawda z ceny nie zeszli(i tak jest dla mnie b.atrakcyjna),ale za transport w dowolne miejsce w kraju nie pobiora oplaty.W ramach promocji dorzuca jeszcze jakas pianke do czyszczenia inoxu(50PLN).

Tommco
03-02-2005, 20:42
captroy Jak możesz to podaj mi adres sklepu i przybliżoną sumę, za którą kupiłeś ten sprzęt....

Co ja mam zrobić, jak nie znam się na modelach, a chciałbym mieć jakieś niedrogie, ale dobrej jakości. Z bajerów to mogą mieć tylko te najpotrzebniejsze. Może mi coś podpowiecie...?

Pozdrawiam

T.

captroy
03-02-2005, 20:56
www.globalo.pl
Rozwazam zakupienie u nich okapu firmy CIARKO ESA BIS 60 za 1529PLN
Wbrew pozora koszty transportu nie sa wysokie.Uzaleznione sa od wagi.Jezeli chodzi o towary do 20 kg,taki kosz jest w granicach 40PLN,pralka bedzie zamykala sie w koszcie okolo 70PLN.Zobacz jeszcze www.megamedia.pl duzy wybor i z mojej skromnej orjentacji konkurencyjni w stosunku do innych sklepow.Tam rowniez negocjujesz ceny

Tommco
04-02-2005, 06:33
captroy Dzięki bardzo!

T.

peilin
04-02-2005, 09:35
Przegiełam??? :evil: Ja nie mam obowiazku orientowac sie jak Mega Media rozwiazuje problem transportu!!! Chodzi mi o to, ze nikt mnie nie uprzedził o tym wczesniej, tylko postawil przed faktem dokonanym. Nie mam pojecia, czy Castorama proponuje dostawe z wniesieniem, czy nie, ale noramalne sklepy AGD (Media Markt czy Euro) wnoszą.
Gdy zamawialam towar nikt sie na ten temat nie zajaknal i nie ma tego nigdzie w regulaminie ani na stronie internetowej, a ja nie jestem jasnowidzka. A sytuacja wygladala tak: do Wigilii musze miec gotowe mieszkanie, jestem po operacji i nie moge w prawa reke wziac wlasciwie nic ciezszego niz szkalnka z herbata, a Mega Media w ostatniej chwili mnie informuje, ze u nich dostawa znaczy na parking!!!! I nie ma mozliwosci doplacic za wniesienie, bo pan z Masterlink bedzie sam. A panowie sa mili, wiec jak mu pomoge, to nie ma problemu :evil: .
Na koniec jeszcze raz chcialam podkreslic, ze problem nie polega na tym, ze nie Mega Media tak czy inaczej organizuje dostawy, tylko, ze nie informuje jasno o tym swoich klientów w momencie skladania zamowienia.

captroy
04-02-2005, 10:09
Witam nie chcialbym brac strony zadnego ze sklepow,ale to chyba w naszym interesie jest,dowiedzenie sie o towarze i metodach jego dostarczenia.Jest norma,ze sprzedawcy nie informuja potencjalnych klientow o minusach swojej dzialalnosci.Zwarzywszy jednak roznice w cenie pomiedzy sklepami int.a typowymi,wciaz sa bardziej godni zainteresowania.

peilin
04-02-2005, 10:24
Ja sie nie zgadzam, z opinią, ze to w porzadku, ze sklepy celowo zatajaja informacje.

captroy
04-02-2005, 10:35
Ja tez sie nie zgadzam,ale trzeba miec swiadomosc,ze takie rzeczy istnieja.Ogromny rynek konkurencji.Mamieni jestesmy przeroznymi "promocjami,okazjami" i niekoniecznie do konca jasnymi zasadami gry wolnego rynku.

peilin
04-02-2005, 10:39
Zgadzam sie z Twoja opinia i dlatego w tym temacie przedstawilam moje doswiadczenia z kontaktów z Mega Media. M.in. po to, zeby kolejni klienci zdawali sobie sprawe, co wg Mega Media znaczy dostawa door-to-door. :D
Pozdrawiam

captroy
04-02-2005, 10:46
Napewno kazda rada,czy uwaga bedzie bardzo cenna dla potencjalnego klienta.Pomoze nam wybrac opcje jak najbardziej dla nas korzystna.Pozdrawiam i zycze szybkiego powrotu do zdrowia.

peilin
04-02-2005, 10:50
Dokładnie i dzięki za zyczenia powrotu do zdrowia, ale z reka to juz tak na zawsze :( .
Pozdrawiam

smutna lidka
04-02-2005, 13:29
---

ronin
04-02-2005, 17:08
Przegiełam??? :evil: .. Nie mam pojecia, czy Castorama proponuje dostawe z wniesieniem, czy nie, ale noramalne sklepy AGD (Media Markt czy Euro) wnoszą.
....
Przegiełaś .. mogę Ci podac 10-tki przykładów, gdy pewne rzeczy są dla Ciebie oczywiste z oczywistych względów, wystarczy pomysleć (dlaczego nie przechodzisz na czerwonym świetle, czy coś takiego pisze przy słupach sygnalizacji świetlnej ??). Wystarczyło pomyśleć. Podałaś przykłady Castoramy i MM. OK. To dlaczego nie zamówiłaś tego towaru w tych marketach ?? Bo był droższy ?? W hurtowniach internetowych jest tańszy, bo zatrudniaja one góra kilka nie kilkaset osób. Na tym oszczędzają. Nie maja tez własnego transportu i korzystaja z usług pośrednika przy dostawie towaru. TO WSZYSTKO MOŻNA PRZECZYTAĆ NA ICH STRONACH INTERNETOWYCH I W ICH REGULAMINIE. Wybacz, ale hurtownie te nie maja najmniejszego wpływu na to czy kurier z zewnetrznej firmy wniesie Ci CIEZKI sprzęt do domu czy też nie. Czy będzie sam czy tez będzie ich pięciu. BO TO NIE ICH PRACOWNICY. A ta informacja, że przesyłka bedzie dostarczona kurierem jest w regulaminie każdej hurtwoni netowej. O reszcie wystarczy troszkę pomyśleć. Chciec pomyśleć.


Ja sam wtachałem 5 urządzeń Whirlpoola, cieszać się jak dziecko (pracownik Masterlinku faktycznie mi troszkę pomógł, nim przyszedł tesciu). Ciesząc się, ze zaoszczędziłem ponad 3000 zł i za to mogę pie***** :D wniesienie sprzętu do domu przez pracownika hipermarketu.


Ponieważ z nazwy wymieniasz megamedia to i ja wymienie z nazwy hurtownię w której kupowałem .... zreszta nie musze, bo to tez megamedia :D.

Niedługo dojdziemy do takiego absurdu wygodnictwa, że zamawiając beton towarowy na strop, bez zamówienia pompy, bedziemy się pienić, że firma która nam go przywiozła, nie "wtransportowała" nam go na strop ;-) :D :D :D

peilin
07-02-2005, 08:22
Moim zdaniem swiadomosc co oznacza czerwone swiatlo na skrzyzowaniu i swiadomosc jak funkcjonuja sklepy internetowe to co innego. Nie uwazam, ze mam obowiazek wiedziec jak sklepy internetowe organizuja dostawe, to ja jestem klientem i nalezy mnie o tym POINFORMOWAC wczesniej! Ciekawe skoro to takie oczywiste mega media w ogole o tym informuje? I szkoda, ze nie robi tego przy potwierdzeniu zamowienia, tylko tuz przed realizacja. Dla mnie to celowe wprowadzanie klienta w blad. A w Mega Media kupilam nie tylko dlatego, ze taniej, ale tez dlatego, ze mialo byc wygodniej (bez wychodzenia z domu etc.) tylko, ze nie było. Uwazam, ze dalsza dyskusja nie ma sensu.
Pozdrawiam

amber
07-02-2005, 09:37
Ja zamawiałam w megamedia i kurier wniósł do domu zmywarkę bez proszenia, ale miał blisko. Ale zwróciłam na to uwagę przy zamawianiu, dzięki forum.
Pozdr. Amber

pyrka
06-03-2005, 23:54
Chcę kupić zlewik Pyramis Hera w www.agdrtv.net.pl , czy ktoś korzystał z tego sklepu i jest zadowolony?

GAZOBETON
07-03-2005, 10:09
Chcę kupić zlewik Pyramis Hera w www.agdrtv.net.pl , czy ktoś korzystał z tego sklepu i jest zadowolony?

Witam, chyba chodziło ci o sklep www.agdrtv.net (bez .pl). Ja zamówiłem tu zlewozmywak i czekam na dostawe, która ma być do 18 marca (jak mi powiedziano, dlatego tak długo, bo jest to zlewozmywak luksusowy sprowadzany z Niemiec - mam cichą nadzieję że nie klepią go właśnie gdzieś w jakimś garażu:)).
Z tego co się orientowałem, to ceny na baterie, zlewozmywaki sa bardzo atrakcyjne w tym sklepie, warto porównać, zwłaszcza jak ktoś kupuje zlewozmywak z górnej półki. Ryzyko jest chyba znikome, bo płatność gotówką przy odbiorze towaru.

Pozdrawiam
Gazobeton

YZ426
07-03-2005, 16:41
:D Ja ostatnio kupowałem cały sprzęt ( zlewozmywak i baterię Pyramis i sprzęt do zabudowy Siemens) w sklepie www.agdrtv.net i gorąco polecam! :D Zrealizowali wszystko naprawdę szybko i zgodnie z ustaleniami. Ceny mają bardzo dobre a w Warszawie dostarczają bezpłatnie i to z wniesieniem (przy zamówieniach powyżej 1000 PLN.)

Pozdrawiam

YZ426
07-03-2005, 17:33
:D Ostatnio kupiłem cały sprzęt w sklepie internetowym www.agdrtv.net i wszystkim gorąco polecam! :D Zrealizowali wszystko naprawdę szybko i zgodnie z ustaleniami. Ceny mają bardzo dobre a w Warszawie dostarczają bezpłatnie (przy zamówieniach powyżej 1000 PLN.)

Whisper
07-03-2005, 17:51
Mam nadzieję że nie jesteś pracownikiem tej firmy... Tylko dwa posty na forum i oba brzmią jak reklama. Może lepiej by to było na "ogłoszeniach drobnych" powiesić?

pyrka
07-03-2005, 18:33
Ja z Wielkopolski, więc koszt transportu + pobranie będzie razem trochę ponad 50,- zł. Jeśli zlew kosztuje normalnie 1400,- a w agdrtv 1050,-, to i tak będę 300,- zł do przodu. poczekam aż towar dotrze do gazobetonu i potem zamówię.

echo
07-03-2005, 18:57
Internetowi klienci :wink: piszcie z jakich sklepów internetowych war :wink: to korzystać, a z którymi mieliście jakieś problemy.
Też przymierzamy się do zakupów przez internet.

patunia
07-03-2005, 19:05
Zaczynacie mnie przekonywać do zakupów przez internet :)

echo
07-03-2005, 20:46
W większości sklepów internetowych można (a nawet i trzeba) negocjować proponowane ceny.

NAPISZCIE PROSZĘ JAKIE WPISUJECIE SWOJE CENY, np 10 % niżej, czy jak, oraz JAKIE SĄ REAKCJE PRZEDSTAWICIELI TYCH SKLEPÓW.

Sprzęt chcemy kupić za kilka miesięcy, ale już teraz jestem bardzo ciekaw :D

YZ426
07-03-2005, 22:23
:D Nie nie jestem. A może szkoda bo pewnie cenki były by jeszcze lepsze! :D

Pozdrawiam

szeryf13
07-03-2005, 23:30
Witam! Uważam, że temat sklepów internetowych jest jak najbardziej na miejscu. Jest ich bardzo dużo i wybór nie jest łatwy. Sam teraz jestem na etapie urządzania kuchni i chętnie poznam opinie tych, którzy już kupowali sprzęt przez Internet.

Pozdrawiam :)

GAZOBETON
07-03-2005, 23:48
Internetowi klienci :wink: piszcie z jakich sklepów internetowych war :wink: to korzystać, a z którymi mieliście jakieś problemy.
Też przymierzamy się do zakupów przez internet.

Witam,

sprzet AGD kupowalem w sklepie www.agdpolska.pl. Negocjowałem ceny we wszystkich wymienionych w tym watku sklepach, ale najlepsze ceny i rabaty dostalem wlasnie w www.agdpolska.pl (wyszło coś koło 5-6 stów taniej, niż w pozostałych, w sumie wydałem ponad 9000 PLN). Zamówienie było zrealizowane chyba w ciagu 2dni, umówiliśmy się z dostawą na konkretną godzinę, tu nastąpiło delikatne spóźnienie coś koło 20 minut, gość przywiózł sprzęt sam, więć razem wnieśliśmy wszystko do domu, sprawdziłem sprzęt czy nie jest poobijany - wszystko było ok, więc gościu wypisał fakturę, podbił gwarancję, skasował kasę i polecił się na przyszłość. Cóż jeszcze mogę dodać ze swoich obserwacji, unikać dużych sklepów internetowych bo są mało elastyczni, np. w Megamedia na moją propozycję negocjacji dostałem ceny prawie takie same jak na ich stronie z minimalnym rabatem, z dopiskiem że to jest ich oferta ostateczna i już nie podlega negocjacji, co było dosyć zabawne, gdyż w każdym innym sklepie internetowym ceny były niższe niż w ich ofercie, więc chyba im nie zależy na takich drobnych zamówieniach. W każdym razie warto poszukać jakiś hurtowni internetowych w swojej okolicy, negocjować twardo ze wszystkimi (nie ukrywając, że negocjacje równolegle toczą się w kilku innych sklepach, bo wtedy negocjacje przebiegaja sprawniej) i na końcu wycisnąć co się da z lokalnego sklepu - z lokalnego sklepu, bo oczywiście transport też kosztuje. Ogólnie polecam takie zakupy, bo tanio, można ponegocjować co jest fajną zabawą, ryzyko żadne, bo płaci się przy odbiorze w domu (chciałbym się mylić ale w normlanym sklepie płaci się chyba z góry, więc jak przywiozą obity sprzęt, to od razu mamy problem i nerwówkę), a sprzęt w niczym się nie różni od tego kupionego w normalnych sklepach, jest fabrycznie zapakowany.

Pozdrawiam
Gazobeton

GAZOBETON
08-03-2005, 00:06
W większości sklepów internetowych można (a nawet i trzeba) negocjować proponowane ceny.

NAPISZCIE PROSZĘ JAKIE WPISUJECIE SWOJE CENY, np 10 % niżej, czy jak, oraz JAKIE SĄ REAKCJE PRZEDSTAWICIELI TYCH SKLEPÓW.

Sprzęt chcemy kupić za kilka miesięcy, ale już teraz jestem bardzo ciekaw :D

Ja wyszedlem z założenia, że lepiej nie wpisywać swojej ceny, bo nie wiem ile można wycisnąć, więc jeszcze przepłacę. Po prostu, poprosiłem o ofertę na konkretny sprzęt, z sugestią że ma być to oferta ostateczna bo negocjuje też w innych sklepach, a sposród otrzymanych ofert wybiorę najlepszą. Po otrzymaniu ofert miałem już punkt wyjścia do końcowych negocjacji w których jeszcze parę stów można wyrwać. Nie ma co się oszukiwać, konkurencja w tej chwili w branży AGD jest tak mocna, że naprawdę można sporo wytargować, bo przecież zarobić stówę to chyba lepiej niż tą stówę zarobi konkurencja...

Pozdrawiam
Gazobeton

patunia
08-03-2005, 09:18
Witam,
sprzet AGD kupowalem w sklepie www.agdpolska.pl. Negocjowałem ceny we wszystkich wymienionych w tym watku sklepach, ale najlepsze ceny i rabaty dostalem wlasnie w www.agdpolska.pl

[/b]Gazobeton, a czy w tym sklepie, o którym piszesz znalazłeś od razu wszystkie interesujące cię produkty? Zależy mi na płycie ceramicznej (pół na pół) Gorenje GCS62C, ale takowej nie mają w ofercie:(

GAZOBETON
08-03-2005, 09:36
Witam,
sprzet AGD kupowalem w sklepie www.agdpolska.pl. Negocjowałem ceny we wszystkich wymienionych w tym watku sklepach, ale najlepsze ceny i rabaty dostalem wlasnie w www.agdpolska.pl

[/b]Gazobeton, a czy w tym sklepie, o którym piszesz znalazłeś od razu wszystkie interesujące cię produkty? Zależy mi na płycie ceramicznej (pół na pół) Gorenje GCS62C, ale takowej nie mają w ofercie:(

Niestety nie wiem jak Gorenje, może poprostu napisz do nich. Ja kupowałem wyszytkie sprzety elektroniczne marki AEG, które mieli w ofercie na stronie, ale kupilem tez tam baterię, której nie mieli w ofercie - poprostu po całych negocjacjach sprzetu agd zapytalem mimochodem czy za tyle a tyle sa mi ja w stanie zalatwic - byli w stanie:)) Radze wiec zapytac, mysle że nie powinno byc problemów, bo przecież wszystkie te sklepy internetowe zaopatrują sie u tych samych dostawców.

Pozdrawiam
Gazobeton

RolandB
08-03-2005, 11:23
a ja zrobilem tak ze dowiedzialem sie za ile moge kupic w internecie. Potem poszedlem do firmy ktora mi robila kuchnie i powiedzialem ze za tyle ja moge kupic gdzie indziej - i spytalem czy da rade za ta sama cene zamowic od razu u nich lacznie z wszystkimi meblami :wink:

dla mnie ma to 2 plusy : jestem do przodu na przesylce i mam jedna firme ktora mi wszystko zalatwia od A do Z ...

pozdrawiam

captroy
08-03-2005, 20:34
Odnosnie negocjacji cen
Dosc mocno szanuje swoje pieniadze dlatego zawsze sprawdzam gdzie nie musze ich stracic.Wybierajac sprzet agd w sklepie internetowym,porownalem ceny z kilkunastu wiodacych...Odnioslem wrazenie,ze wszedzie tam,gdzie cena byla nieco wyzsza od pozostalych,mozna sie bylo negocjowac.W rzeczywistosci oferowali mi cene ktora widzialem juz wczesniej na innych stronach..Ta z kolei byla juz tak niska ,ze nie podlegala zadnej negocjacji.Konkludujac,nie ludzmy sie,ze ktos jest na tyle wspanialomyslny,ze obnizy nam cene z wlasnej woli.Nasz problem polega tylko na tym abysmy znalezli ten wlasciwy sklep.
Jeszcze jedna obserwacja to,ze np wybrany przezemnie okap jest najtanszy w agdrtv.net ,nie znaczy to wcale,ze np. pralka, bedzie rownie tam najtansza....

agnisia
15-03-2005, 08:30
Hej,

Kupiłam tydzień temu zmywarke Boscha do zabudowy - oczywiście przez Internet :)
Problemów nie było, dostawa 2 dni po potwierdzeniu zamówienia, cena wynegocjowana po prostu super :)

Ciekawe jest to, że odwiedzając okoliczne sklepy AGD w tym Media Markt szukanej przeze mnie zmywarki tam nie było. Mówiąc więcej w sklepach na ogół stoją tylko albo tanie modele albo starocie, jeśli się chce kupić coś nowego to też trzeba zamówić (bez ogladania), a wtedy to już na pewno ze sklepem internetowym da się wynegocjować lepszą cenę niż w sklepie AGD :)

GAZOBETON
17-03-2005, 14:41
Ja z Wielkopolski, więc koszt transportu + pobranie będzie razem trochę ponad 50,- zł. Jeśli zlew kosztuje normalnie 1400,- a w agdrtv 1050,-, to i tak będę 300,- zł do przodu. poczekam aż towar dotrze do gazobetonu i potem zamówię.

Pyrka, zamówiony przeze mnie zlewozmywak dotarł dziś, nie mam żadnych zastrzeżeń, jednym słowem polecam ten sklep.

Pozdrawiam
Gazobeton

markus_gdynia
17-03-2005, 19:08
Najniższe ceny na sprzęt do kuchni znalazłem na www.maximedia.pl, a testowałem chyba z pięć sklepów internetowych. Tak uzbrojony udałem się do sklepu AGD. Tam zjechałem jeszcze średnio 70-80 PLN na egzemplarzu, co dało kolejne kilka stówek + zlewozmywakowa bateria podokienna z 30% rabatem od katalogowej, nie wspominając o transporcie gratis i wniesieniu. Należy drążyć, drążyć i "gwałcić" sprzedawców o rabaty.

smutna lidka
17-03-2005, 19:14
Należy drążyć, drążyć i "gwałcić" sprzedawców o rabaty.

no właśnie, jak się zna ceny ze sklepów internetowych to wystarczy je podać i wtedy nawet tak, bardzo gwałcić nie trzeba - znaczy ja nie musiałam :D , popisałam się tylko swoją wiedzą i to przez telefon

zamierzam to dokładnie powtórzyć pzry zakupie AGD do nowej chałupy i dvd dla Mamy ( jeżeli mi wreszcie w tej sprawie doradzicie :cry: )

kasiapro1
17-03-2005, 20:23
ZAmawialam zlew z mega media,kurier wniosl go do momu,bo i tak nie dalabym rady.
Wieksze zakupy zrobie w planecie,bo maja korzystniejsze ceny a przy zakupie za ok. 20 tys jeszcze beda negocjowac-tak ustalilam.Tam gdzie zamawialam meble,Pan nie byl w stanie dac mi takiech cen jak z netu,bo musialby jeszcze doplacic.Widzialam jego cennik,wiec nie upieralam sie i zrobie to sama

pyrka
23-03-2005, 22:20
Gazobeton dzięki za informację, No to zamawiam.

Thom35
31-03-2005, 09:17
Przeczytałem wątek i uzbrojony w wiedzę "idę" na zakupy do internetu.
Plan prosty. Wiem co chcę kupić, znam symbole sprzętu.Wpisuję w googlach co trzeba, pojawia się wiele hurtowni.
i od raz małe zdziwienie. Po przejrzeniu ich stron mam wrażenie że to jedna, no może dwie firmy ukrywające się pod różnymi nazwami. Nr telefonów w stopkach maili to potwierdzają. Ale OK. Widać jest w tym głębszy sens.

Poszukuję
pikarnik gorenje
płyta ceramiczna gorenje
lodówka samsung

Efekty są porażające. We wszystkich hurtowniach internetowych ceny po negocjacji były zbliżone a w większości wyższe niż w realnych marketach. W sumie wychodziło jakieś 300 - 800 zł drożej za komplet. Dodam że to już po negocjacjach i bez uwzględniania kosztów transportu.
Tak więc szanowni grupowicze. Podziwiam, naprawdę podziwiam jak Wam się udało zaoszczędzić po te kilkaset złotych. Myślałem ,że po budowie domu jestem zaprawiony w negocjacjach, ale jak można negocjować gdy mail który przychodzi w trakcie negocjacji jest zaopatrzony dopiskiem "cena ostateczna. Negocjacji nie podlega".
Tak więc chcąc nie chcąc idę do marketu ;-(
A miało być tak fajnie. Taniej i nowocześnie. Widać jaki kraj taki handel internetowy;-(

Tomek

smutna lidka
31-03-2005, 09:28
Przeczytałem wątek i uzbrojony w wiedzę "idę" na zakupy do internetu.
Plan prosty. Wiem co chcę kupić, znam symbole sprzętu.Wpisuję w googlach co trzeba, pojawia się wiele hurtowni.
i od raz małe zdziwienie. Po przejrzeniu ich stron mam wrażenie że to jedna, no może dwie firmy ukrywające się pod różnymi nazwami. Nr telefonów w stopkach maili to potwierdzają. Ale OK. Widać jest w tym głębszy sens.

Poszukuję
pikarnik gorenje
płyta ceramiczna gorenje
lodówka samsung

Efekty są porażające. We wszystkich hurtowniach internetowych ceny po negocjacji były zbliżone a w większości wyższe niż w realnych marketach. W sumie wychodziło jakieś 300 - 800 zł drożej za komplet. Dodam że to już po negocjacjach i bez uwzględniania kosztów transportu.
Tak więc szanowni grupowicze. Podziwiam, naprawdę podziwiam jak Wam się udało zaoszczędzić po te kilkaset złotych. Myślałem ,że po budowie domu jestem zaprawiony w negocjacjach, ale jak można negocjować gdy mail który przychodzi w trakcie negocjacji jest zaopatrzony dopiskiem "cena ostateczna. Negocjacji nie podlega".
Tak więc chcąc nie chcąc idę do marketu ;-(
A miało być tak fajnie. Taniej i nowocześnie. Widać jaki kraj taki handel internetowy;-(

Tomek

słuchaj ... chyba coś jednak źle robisz
bo ja juz dwa razy zaoszczędziłam po kilkaset złotych, a to były zakupy po zaledwie 2 jakwałki z hakiem

popatrz jeszcze w tych hurtowniach int. - co nie znaczy, ze tam masz kupować - tylko po prostu w sklepie będziesz mógł negocjować
pzdr

smutna lidka
31-03-2005, 11:03
kontynuuję, bo wierzyć mi się nie chce, że nic nie znalazłeś...

może nie patrzyłeś wszędzie?

ja sprawdzałam tu:

ewa (http://ewabymail.pl/default.php?cPath=31&WebShopID=bbf8748cf312cb52536d9be585a18bbd)
hoopla (http://www.hoopla.pl/)
maksmedia (http://www.maksmedia.pl/)
maximedia (http://www.maximedia.pl/)
megamedia (http://www.megamedia.pl/)
topmarket (http://www.top-market.pl/)
k8 (http://www.agd.sklep.k8.pl/)

pzdr

L

magdak
31-03-2005, 11:54
ja też popieram kupujących w necie, sprzęt który wybrałam do kuchni w cenach katalogowych kosztowałby mnie ok. 15 000 zł, po negocjach w hurtowni agd zeszłam do poziomu 12.000, w necie te same urządzenia z gwarancją i rachunkiem mogę zakupić za 9700,00 - różnica znaaaaczna..., np. lodówka LG GR459QLQA koszuje w Media Markt 3790,00 zł.... w internecie 2760,00 ....
i przy takiej ilości zakupów oczywiście transport gratis...

dana15
31-03-2005, 14:23
Już mam z Internetu: Okap Faber, płyta Amica, piekarnik Amica, pralka Whirpool. Lodówkę kupiłem na raty więc Internet odpadał, i nie mieli modelu, który mnie interesował bo kto wie gdyby mieli pewnie też bym kupił. Dodatkowo z Internetu mam panel prysznicowy i wannę.

Yeyo gdzie kupowałeś sprzęt? Czy masz już zainstalowany? Ciekawi mnie jak się sprawuje płyta i piekarnik Amica.
Pozdrawiam :)

Thom35
07-04-2005, 08:55
Myślę że pora zareagować na pseudo niskie ceny w sklepach internetowych. Przykład "reklamowanego " tu sklepu (www.agdrtv.net)
Interesujący mnie produkt
płyta ceramiczna gorenje ECT 650 Cp

wyżej wymieniony sklep 1554
maksimedia (internetowy) 1499
maximedia (internet) 1555

teraz tradycyjne
mediamarkt 1499
saturn 1499 minus rabat 100 PLN czyli 1399 !!!

teraz allegro
umówienie transakcji przez tel. cena 1300 !!! + ew. rabat jeśli będę jeszcze domawiał coś innego


Więc proszę szanownych reklamodawców o przemyślenie reklamowania się niskimi cenami, bo to mit w który niestety niektórzy jeszcze wierzą.
Osobiście nie jestem przeciwnikiem handlu w necie, a nawet gorącym jego zwolennikiem.
Natomiast jestem zagorzałym przeciwnikiem nieuczciwej reklamy wprowadzającej nabywcę w błąd.

Z poważaniem
Tomasz

Thom35
07-04-2005, 09:01
Myślę że pora zareagować na pseudo niskie ceny w sklepach internetowych. Dla przykładu przytoczę kilka cen z różnych miejsc ew. zakupu:

Interesujący mnie produkt
płyta ceramiczna gorenje ECT 650 Cp

sklep rtvagd.net 1554
maksimedia (internetowy) 1499
maximedia (internet) 1555

teraz tradycyjne
mediamarkt 1499
saturn 1499 minus rabat 100 PLN czyli 1399 !!!

teraz allegro
umówienie transakcji przez tel. cena 1300 !!! + ew. rabat jeśli będę jeszcze domawiał coś innego


Więc proszę szanownych reklamodawców o przemyślenie reklamowania się niskimi cenami, bo to mit w który niestety niektórzy jeszcze wierzą.
Osobiście nie jestem przeciwnikiem handlu w necie, a nawet gorącym jego zwolennikiem.
Natomiast jestem zagorzałym przeciwnikiem nieuczciwej reklamy wprowadzającej nabywcę w błąd. Mam jeszcze kilka urządzeń do kupienia więc z pewnością zdam relację z poszukiwań pod tytułem "mity i fakty handlu internetowego"

Z poważaniem
Tomasz

kasiapro1
11-04-2005, 21:12
bede zamawiac w planeta aeg rtv.
Ze wszystkich firm maja najkorzystniesze ceny,dali rabat,transport w stolicy gratis.
Sprowadzaja sprzet jesli poda sie model.
Mega media niestety nie chcialo podac nizszych cen,wiec dlatego zdecydowalam sie na w/w firme

Sonika
12-04-2005, 05:00
Więc proszę szanownych reklamodawców o przemyślenie reklamowania się niskimi cenami, bo to mit w który niestety niektórzy jeszcze wierzą.
Osobiście nie jestem przeciwnikiem handlu w necie, a nawet gorącym jego zwolennikiem.
Natomiast jestem zagorzałym przeciwnikiem nieuczciwej reklamy wprowadzającej nabywcę w błąd.

I tu się nie zgodzę, że sklepy internetowe są przereklamowane.
Kupiłam w ten sposób aparat fotograficzny, który był dużo tańszy w takim sklepie niż w normalnym.

Parę dni temu kupiłam też kamerę video. Sklep internetowy miał znowu znacząco niższą cenę. Po negocjacjach udało mi się uzyskać taką samą cenę w normalnym sklepie, ale gdybym nie znała cen z internetu, nic by z tego nie było.

jask
12-04-2005, 11:56
Jestem za, gdyz pozwalają szybko zorientowac sie w wyborze i cenach.
Nie trzeba chodzic po sklepach itp...

Ceny są rózne, ale wystarczy porównac 2-3 sklepy zeby wiedziec gdzie warto kupic zlew, lodówkę lub Kamere!

Np: http://www.agdrtv.net/cgibin/shop?info=059110010&sid=25f19fce
jest ceną nizsza o ponad 20% niz na Bartyckiej :lol:

POzdr, AREK

I-Z-B-A
12-04-2005, 12:33
jeśli juz mowa o sklepach uinternetowych to polecam mój:
www.izba.blink.pl/sklep

drbudzik
13-04-2005, 21:48
kupilam w Hoopli lodowke i pralke.w porownaniu z cenami w sklepach w mojej miejscowosci wyszlo taniej o szesc stow za lodowke!!! transport 61zl.

Edytax
05-06-2005, 20:07
Witam was wszystkich mam niecodzienne pytanie. Jestem poważnie zainteresowana kupnem drogiego sprzetu agd przez internet. Lecz boję się bo nigdy nie robiłam zakupów w tej formie, nie wiem czy ta firma jest wiarygodna. Czy ktos moze robił tam zakupy i moze mi pomów w podjęciu decyzji. adres internetowy tej firmy to http://www.whirpool.abc.pl/ (topmarket.pl)

pete
05-06-2005, 20:15
Witam was wszystkich mam niecodzienne pytanie. Jestem poważnie zainteresowana kupnem drogiego sprzetu agd przez internet. Lecz boję się bo nigdy nie robiłam zakupów w tej formie, nie wiem czy ta firma jest wiarygodna. Czy ktos moze robił tam zakupy i moze mi pomów w podjęciu decyzji. adres internetowy tej firmy to http://www.whirpool.abc.pl/ (topmarket.pl)
Ja kupowałem sprzęt agd o łącznej wartości 9kzl w hurtowni internetowej i nie było żadnych problemów.

Sp5es
05-06-2005, 21:11
Abyś była pewna - pójdź do marketu i wybierz typ, jaki chcesz kupić. A zamów w internecie.

Ja kupowałem w hurtowni internetowej z Gostynina - szybko, sprawnie, tanio i przyjemnie. Przywiezione za grosze z wniesieniem do domu.

Rytunia
05-06-2005, 22:05
w internetowym powinno wyjść taniej o ok. 10 - 15 %

Edytax
07-06-2005, 19:30
Czy firma z Warszawy Topmarket jest wiarygodną godną zaufania? Czy w ogóle ktoś kupował w tej firmie jakiś sprzęt ??

jurg
07-06-2005, 19:55
Abyś była pewna - pójdź do marketu i wybierz typ, jaki chcesz kupić. A zamów w internecie.

Ja kupowałem w hurtowni internetowej z Gostynina - szybko, sprawnie, tanio i przyjemnie. Przywiezione za grosze z wniesieniem do domu.

Jaka to hurtownia? Może podasz link?

Edytax
07-06-2005, 20:52
hurtownia jest pod linkiem www.topmarket.pl lub http://www.whirpool.abc.pl/

andzia28
07-06-2005, 20:56
Kupowałam piekarnik tą drogą. Nawet go reklamowałam! Reklamację uwzględniono, towar wymieniono, wszystko OK. Polecam jako łatwą i przyjemną formę robienia zakupów.

Luc Skywalker
07-06-2005, 23:48
Zawsze jak kupuje przez internet,to place mniej niz w sklepie.Nie zdarzylo sie jeszcze,zeby mnie oszukali.

rumak1974
08-06-2005, 07:56
Czy firma z Warszawy Topmarket jest wiarygodną godną zaufania? Czy w ogóle ktoś kupował w tej firmie jakiś sprzęt ??


Ja kupowałem u nich w zeszłym roku w grudniu lodówke Siemensa. Cała operacja bez zarzutu, panowie przyjechali o umówionej godzinie (no może mieli min opóźnienie :) ) zdjeli z samochodu wniesli do domu rozpakowali obejrzeliśmy zapłaciliśmy podstęplowali gwarancje odjechali...........

ochus
08-06-2005, 08:49
Też mogę powiedzieć ze nie miałem problemów prócz opóżnienia paro godzinnego w dostawie.
Ale zaoszczędziłem ok.40 %.przy 3 tyś.pln i to mi zrekompensowało brak pełnej satysfakcji.

dana15
08-06-2005, 09:10
ochus z którego sklepu brałeś sprzęt?

Edytax
09-06-2005, 18:37
Sorki że dlugo nieodpowiadałam dzięki za wasze odpowiedzi. Ale i tak musze jeszcze to przemyslec bo jeszcze mam lekkiego pietra co do zakupu.

kze
10-06-2005, 14:11
A ja np. kupowałem 2 razy wycieczkę (na Cypr i Egipt) przez internet i tez było bez problemu. Mysle, że mozna spokojnie kupowac. Najpierw dokładnie obejrzec model w skepie (markecie), a potem zamówić w internecie. Najlepiej zapłacić w momencie odbioru. A tylko zaliczę w momencie zamówienia.

Darek K.
10-06-2005, 23:40
Sorki że dlugo nieodpowiadałam dzięki za wasze odpowiedzi. Ale i tak musze jeszcze to przemyslec bo jeszcze mam lekkiego pietra co do zakupu.

Ja kupowałem w kwietniu w Topmarkecie zmywarkę. Na raty! Zero problemów, towar dotarł Masterlikiem (do Lublina). Płaciłem przy odbiorze (10% ceny). Polecam.

Darek

pyrka
12-06-2005, 07:44
Ostatnio zakupiłam w ten sposób granitowy zlewozmywak. Jest dobrze.

echo
12-06-2005, 17:40
Chciałem zapytać osób mieszkających daleko od sklepów internetowych (daleko od Warszawy) ile zapłacili za transport.
Mieszkamy na południu Polski (przy granicy z Czechami :wink: ) i zamierzamy kupić całe wyposażenie agd (płyta, piekarnik, lodówka, zmywarka, okap, itd) w jednym sklepie internet.
Różne sklepy różnie piszą o kosztach transportu. Jedni wyceniają transport posczególnych artykułów, inni liczą od wagi, itd
Możecie coś doradzić, polecić jakiś sklep?

echo
12-06-2005, 18:01
które firmy mają najtańszy transport???
Odległość od Warszawy ok 400 km.

Darek K.
12-06-2005, 22:24
które firmy mają najtańszy transport???
Odległość od Warszawy ok 400 km.

Jeśli chodzi o zakupy w internecie towar jest wysyłany jakąś spedycją (przynajmniej w sklepach AGD-RTV) i odległość nie ma znaczenia. Ja za dostarczenie zmywarki z Warszawy do Lublina (dokładniej to wieś pod Lublinem) zapłaciłem 60 zł - Masterlinkiem. Najlepiej poczytać na konkretnej stronie w jaki sposób wysyłają i jaki jest koszt.

Darek

magdak
13-06-2005, 07:26
jeśli kupujesz kilka rzeczy w jednym sklepie internetowym to transport powinien być gratis... ja korzystałam ze sklepu internetowego z Krakowa (też kupowałam kilka rzeczy - za łącznie ok. 10 000 tyś.) - transport oczywiście był bezpłatny (mieszkam w woj. śląskim)... sklep jest z Krakowa i mogę z czystym sumieniem polecić....ceny mają dobre, są b.elastyczni, doradzą... byłam b.zadowolona z ich usług...

www.partneragd.prv.pl - tam znajdziesz namiary na nich - niestety strona jest właśnie w aktualizacji... ale w ofercie mają lub mogą ściągnąć prawie wszystko co jest na rynku z zakresu agd i rtv - a o ceny i szczegóły najlepiej pisać na gg - facet jest prawie cały czas dostępny: 1520221 , ja dosyć długo go nękałam róznymi pytaniami zanim podjęłam decyzję o zakupie konkretnych sprzętów... sprzęt wprawdzie funkcjonuje dopiero od miesiąca ale jak narazie jestem b.zadowolona :)

piastrans
13-06-2005, 21:48
ostatnio intensywnie szukałam w necie w sklepach internetowych sprzetu do zabudowy AGD.
Znalazłam pare hurtowni głównie z W-awy , które oferowały art ok 400 zł taniej (szczególnie taniej można kupić okapy wyspowe normalnie najtańszy Amica i ok 2600 tam w cenie ok 2150 ) do tego trzeba doliczyć transport .
W rezultacie kupiłam u siebie w miescie -dostajac korzystne rabaty na zakup całości wyposazenia w jednej sieci.
jedyne co kupiłam wirtualnie to zlewozmywak Teka -len (300 zł -wysyłka gratis + okap Teka 480 zł z dopłata do kuriera 20 zł)
Gratis - otwór na baterie i deska drewniana nakładana na komore zlewu -firmowa.
jestem bardzo z tego zakupu zdowolona (oczywiście paragon lub Fa , gwarancja)

marba
16-06-2005, 11:24
Ceny w necie są z pewnością konkurencyjne ale uważam że równie tanio albo i nawet taniej można kupić w sklepach ze sprzetem elektronicznym zrzeszonych w jakąś sieć. Ja jak na razie kupuję w Avansie dlatego że:
1. Mają duży wybór sprzętu
2.Szybką dostawę - gratis do domu klienta
3. Jak na razie zawsze udało mi się utargować duuży rabat.
Przy zakupie sprzętu kuchennego do zabudowy uzyskałam ceny których na próżno było szukać w necie czy na najlepszej promocji w Media Markcie. Tak więc moja rada - targujcie się, targujcie.............

Ivavi
29-06-2005, 11:24
Właśnie zamówiłem płytę i piekarnik Amiki w Internecie. Obdzwoniłem wszystkich dystrybutorów w mieście i nie chcieli mi dać więcej niż 8% upustu. Nie to nie. Zarobi ktoś inny. DOstawa w poniedziałek mimo 70zł za transport 250 zł do przodu. Na okapie 150 zł do przodu razem 400 zł. Internet górą! Acha części do samochodu też zawsze kupuje przez Internet i wiele innych rzeczy.

Czy mozesz podac jaki model i czy jestes zadowolony z zakupu???

agnieszka czaczkowska
01-07-2005, 07:46
Ja dopiero szukam i sprawdzam, ale w porównaniu do Thoma to jestem zachwycona cenami w necie. Co prawda kilka firm podało ceny takie jak na stronie z niewielkim rabacikiem i notką - ostateczna, ale przglądam już 7 stronę i wciąż znajduję ten sam towar taniej.
Ponadto w salonie kuchennym gdzie zamówiłam projekt kuchni i wstępną kalkulację, pan zaproponował sprzęt dużo starszy ,niby po promocyjnych cenach, jak weszłam na strony internetowe i porównałam te proponowane ceny z tymi za które mogłabym kupić w necie to zaoszczędziłabym bagatela 3 tys. zł.
Na mój typowany sprzęt i podane ceny od razu powiedział, że taniej go nie załatwi. W sklepach też nie chcieli negocjować, więc albo mam pecha i nie umiem negocjować, albo w necie faktycznie jest najtaniej. A tak wogóle to cały sprzęt to ponad 10.000,00 zł.

echo
01-07-2005, 10:26
My już mieliśmy zamówić sprzęt przez internet, aż tu pan z firmy, która wykonuje nam meble do kuchni zaproponował swoje ceny.
Okazało się, że są odrobine wyzsze, ale razem z transportem, wniesienie i zamontowanim w meblach kuchennych, więc kupujemy od nich.

Delaware
08-07-2005, 12:05
Najniższe ceny na sprzęt do kuchni znalazłem na www.maximedia.pl, a testowałem chyba z pięć sklepów internetowych. Tak uzbrojony udałem się do sklepu AGD. Tam zjechałem jeszcze średnio 70-80 PLN na egzemplarzu, co dało kolejne kilka stówek + zlewozmywakowa bateria podokienna z 30% rabatem od katalogowej, nie wspominając o transporcie gratis i wniesieniu. Należy drążyć, drążyć i "gwałcić" sprzedawców o rabaty.

Markus,

mozesz podac mi adres tego sklepu? Ja tez bede kupowac niedlugo sprzet do zabudowy wiec kazdy tip jest ceny :D

anick
08-07-2005, 13:37
A ja jestem zadowolona z Pana "Lipsonsa", który dał mi ceny nizsze niż w najtańszym sklepie internetowym jakim znalazłam (i nie tylko w sieci, również sprawdzałam promocje w sieciówkach);
za sperzet do zabudowy: piekarnik i płyte Smega, lodówke Liebhera, zmywarkę bosch, i wyciag 90 Siemensa zapłaciłam niecałe 7000.

Tommco
08-07-2005, 16:51
ancik Normalnie Ci nie wierzę :o

anick
10-07-2005, 08:41
uwierz uwierz:))
mam właśnie przed nosem wycene Pana Lipsonsa:) i za komplet Smega gdzie w promocji w sklepie AGD znalazłam go za 2200 to obnizył mi 100zł, zmywarke Boscha znalazłam w najtańszej ofercie za 2600 tutaj dostałam cene 2200; za lodóke Liebhera za bardzo nie ponegocjowałam bo to nowy model itp. ale 60 zł też sie przyda:)

Sonika
10-07-2005, 09:02
uwierz uwierz:))
mam właśnie przed nosem wycene Pana Lipsonsa:) i za komplet Smega gdzie w promocji w sklepie AGD znalazłam go za 2200 to obnizył mi 100zł, zmywarke Boscha znalazłam w najtańszej ofercie za 2600 tutaj dostałam cene 2200; za lodóke Liebhera za bardzo nie ponegocjowałam bo to nowy model itp. ale 60 zł też sie przyda:)


A kto to jest Pan Lipsons? :o :o

anick
11-07-2005, 08:46
Pan Lipsons nazywa sie Jerzy Lipnicki ma pawilon na Bartckiej nr 25 kom 601 212 897 adres email:[email protected] (stad nazwa) fax. 22 648 89 51; no i zajmuje sie sprzedażą AGD i ceramiki łazienkowej;
warto najpierw poszukwać najtańszych ofert danego produktu a on na pewno da mniejsza cene :)

Yvett
11-07-2005, 09:55
Zamawiałam w internecie cały sprzęt do kuchni piekarnik i płyta Amica (notabene ktoś spytał, czy dobrze się sprawdza - bardzo dobrze :lol: ), zmywarka Amica, lodówka i okap Ariston. To wszystko z maximedia, ceny negocjowane, transport płatny o czym wcześniej dowiedziałam się pytając handlowca, tak więc żadnego zaskoczenia :lol: Sprzęt przywieźli kurirem, wcześniej dzwoniąc i informując, że jedzie. Wnieśli, poczekali aż wszystko sobie rozpakuję (pomogli przy tym, bo ja słaba kobitka nie radziłam sobie z dechami :wink: ), stwierdziłam, ze uszkodzeń widocznych nie ma, zapłaciłam i zaoszczędziłam jakieś 2.500. Zamówiłam też zlew i baterię w agdrtv. Też obyło się bez problemu, oszczędności są odczuwalne, tyle tylko, że jakiś debilowaty kurier to dowiózł i nie bardzo potrafił odczytać cenę z listu przewozowego. Krótki telefon, wszystko się wyjaśniło. Ale debilowatym kurierem nie obarczam sklepu z netu :lol:
Acha, żaden sklep w mojej miejscowości nie dał mi tyle rabatu co w necie 8)

oli_oli
15-07-2005, 22:08
Szkoda, że w necie nie można na raty kupować :cry:

romka
17-07-2005, 19:25
a czy kupowaliście :baterię wannową
brodzik
miskę ustepową
stelaż do tejże
jeśli tak to proszę o link do stronki
pozdro

Ivavi
19-07-2005, 16:11
a ja zamówiłam dzisiaj piekarnik i płyte ceramiczną w sklepie. Dostałam (troche musiałam pana meczyć ale warto było) ceny takie jak w najtańszym sklepie interentowym, do tego odpadły koszty wysyłki wiec jestem do przodu.
Najważniejsze to TARGOWAĆ SIĘ!!! I TARGOWAC, bo opuszczaja cenę po kawałeczku.
Aha, zamówiłam w sklepie Avans.

alfa158
14-08-2005, 20:51
chce kupic lodowke i piekarnik z plyta pod zabudowe
napiszcie prosze czy znacie jakies fajne sklepy internetowe gdzie mozna kupic oczywiscie chodzi o ceny i czy takie zakupy sa bezpieczne
ile kosztuje przesylka kurierska np takiej lodowki

alfa158
14-08-2005, 20:54
a moze doradzilibyscie tez jaka lodowke(chlodz+zamraz) pod zabudowe na wymiar wysokosc 178 na szafke 60
i jaki piekarnik(plyta ma byc zaraz nad piekarnikiem a wiec bez pokretel)

jarekp
14-08-2005, 21:02
Polecam www.agdrtv.com.pl Każdy sklep ma swoje ceny dostaw. Najlepiej poszukaj przez wyszukiwarkę

Pytlow
14-08-2005, 21:42
Ja wszystko kupilem z http://www.rtvagd.any.pl/ caly sprzet Electroluxa.
Troche sie balem wiec na probe zamowilem okap kuchenny . Po 2 dniach wszystko przyszlo - ok . Wiec zamowilem pralke do zabudowy , piekarnik , lodowke i plyte. Gdy porownalem ceny to mialem darmo jeszcze zmywarke. Transport okolo 250 zl. Wszystko przyjechalo do domu zapakowane fabrycznie . Dziala juz 2 lata , gwarancje doslali mi potem podsteplowane ale na szczescie nie byly potrzebne. Generalnie polecam. Od tamtego czasu robie tak : gdy trzeba cos kupic do domu z RTV AGD to jade z rodzinka do Mediamarkt wybieramy , patrze na cene - wracam do domu zamawiam w sieci i za 2 dni mam w domu duzo taniej. :D

rafałek
14-08-2005, 23:31
Co prawda to domenta małżonki, ale z tego co wiem wybiera ten który zaoferuje najtańszą cenę na całość zakupów. Czemu? Bo w takim układzie dowóz mamy gratis. Jeśli by wybierać każdy sprzęt tam gdzie jest tańszy to trzeba by dodać kilka setek (łacznie) za dowozy. To najczęściej pożera różnice cenowe miedzy sklepami. Zauważyliśmy jeszcze jedną prawidłowość - sklepy które nie oferują negocjowania cen mają najczęściej ceny niższe od tych które to umożliwiają (nie wiem czy jest to zawsze, ale tam gdzie szukalilśmy tak było).

I na koniec jedna uwaga. Większości sprzętu (modeli) oferowanych w tych sklepach nie ma w oficjalnych katalogach lub stronach producenta. Podobno są to wersje pozbawione niektórych bajerów dla obniżenia ceny. LAe czy to prawda? Nie mam pojęcia. Bynajmniej to co znajdujemy wystarcza nam w zupełności więc po co płącić za coś czego i tak nie uzyjemy lub by się przydało raz na rok?

Pytlow
15-08-2005, 06:41
Chcialem jeszcze dodac ze oferta Electroluxa w sklepach jest bardzo uboga natomiast w internecie mozna zamowic wszystko ( jak tylko jest w katalogu) . Oczywiscie w sklepach tez potrafią sprowadzic sprzet na zamowienie - no ale ceny sa juz nieporownywalne .

adass
15-08-2005, 13:52
taaa.... w internetowych sklepach towar dostaja za darmo i rozdaja za darmo

electrolux w murowanych sklepach nie sprzedaje sie rewelacyjnie wiec nikt nie trzyma calego katalogu na polkach
ceny "na zamowienie" sa takie same lub nizsze niz w podwanych tu adresach
i to bez zadnej łaski

wiec albo nie umiecie kupowac albo pie..... bzdury

wiem ze kazdy liczy kazdy grosz i szuka najlepszej ceny
ale z drugiej strony nie mozna wymagac od murowanego sklepu zeby trzymal na polkach caly asortyment tylko po to zeby ktos mogl go sobie pomacac i powybrzydzac zeby wiedziec co kupic w necie

no chyba ze szukacie ceny w MM i pokrewnych...a to juz inna bajka

rafałek
15-08-2005, 14:46
W murowanych sklepach nie ma najczęściej nic poza tym co oni chcą sprzedać i albo bierze się to co jest albo wypad. Jeśli coś trzeba sprowadzić to kosztuje koszmarnie. Nie będę jeździł i szukał sklepów bo wyjdzie jeszcze drożej i do tego trzeba przywieźć.
Powiedz gdzie są te tanie murowane sklepy co to jeszcze wchodzą klientowi s d..e i sprowadzają co tylko się chce. Ja jakoś takich nie spotkałem.

Voytas
15-08-2005, 16:08
Ja kupilem wszystko w http:/topmarket.pl czyli jak ktos podal http://www.agdrtv.com.pl/ - dwa adresy jeden sklep. Ale wart polecenia.
Ogromny wybór i ceny baardzo konkurencyjne w porownaniu do Media czy Euro.

Szybka dostawa, zap;lata przy odbiorze, mozna wszystko sprawdzic. Pelan gwarancja. Nie ma obaw.

Polecam.

piotrekg
15-08-2005, 17:21
Sprawdzcie wyszukiwarkę www.ceneo.pl - naprawdę dobra i super podstawa do negocjacji z "potencjalnymi" dostawcami sprzętu AGD.

ronin
15-08-2005, 19:20
W październiku ubiegłego roku zakupiłem 5 urządzeń Whirpoola ze sklepu
www.megamedia.pl.
Urzadzenia z katalogu Whirpoola,dokładnie opisane na ich firmowej stronie, zapakowane w orginalne opakowania, z gwarancją i ze wszystkimi dodatkami (proszki 3x1 do zmywarki, zestawy zapachowe i do mycia zmywarki, ksiązka kucharska do mikrofali, pełen zestw bajerów do piekranika) o które czesto BARDZo trudno w sklepie - sprzedawcy wyjmują.
Wyszło o ponad 3000 zł (!!!! - trzy tysiące) taniej niż w Mediamark. Od tyle. Wiem, że to zabija detaliczny handel, przy okazji również miejsca pracy, ale nie jestem naiwny aby kupować za TAKĄ różnicę w cenie w "murowanych" sklepach.
Swoje zakupy opisałem pod podobnie brzmiacym tematem w dziale Wnętrza. Polecam, bo później wpisywalo się tam sporo osób.

ciku
15-08-2005, 19:22
W październiku ubiegłego roku zakupiłem 5 urządzeń Whirpoola ze sklepu
www.megamedia.pl
Urzadzenia z katalogu Whirpoola,dokładnie opisane na ich firmowej stronie, zapakowane w orginalne opakowania, z gwarancją i ze wszystkimi dodatkami (proszki 3x1 do zmywarki, zestawy zapachowe i do mycia zmywarki, ksiązka kucharska do mikrfali, pełen zestw bajerów do piekranika) o które czesto BARDZo trudno w sklepie - sprzedawcy wyjmują.
Wyszło 3400 zł (!!!!) taniej niż w Mediamark. Od tyle. Wiem, że to zabija detaliczny handel, przy okazji również miejsca pracy, ale nie jestem naiwny aby kupować za TAKĄ różnicę w cenie w "murowanych" sklepach.
Swoje zakupy opisałem pod podobnie brzmiacym tematem w dziale Wnętrza. Polecam, bo później wpisywalo się tam sporo osób.

A co jeszcze kupiles w tej cenie? Z tekstu wnioskuje ze mikrofala, piekarnik, zmywarka i jeszcze dwie rzeczy lacznie za 3400? To sie wydaje bardzo tanio..

ronin
15-08-2005, 19:52
piekarnik, mikrofala z crispem (droga), kuchnia ceramiczna 90 cm, zmywarka + okap. Dokładny opis we Wnętrzach.
http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=31112

Pafnucy
24-08-2005, 23:14
Podciągam i zapytuję o sklepy netowe, gdzie kupiliście/kupicie sprzęt do łazienki (kabiny, wanny, baterie, itp)

alienka
25-08-2005, 10:00
oli_oli,
Można na raty np. tutaj:
http://www.hoopla.pl/
W systemie jaki tam proponują - koszty kredytu to 10% wartości sprzętu. Wydaje mi się, że to znośna kwota. Osiem lat temu aby kupić sprzęt na raty płaciłam za kredyt 38%

Ja właśnie sobie upatrzyłam między innymi płytę gazową na szkle aristona. Szukam w sklepach aby zobaczyć ją w realu. Zastanawiam się jak wygląda lustrzany kolor. :o
Po za tym mój koszyk (w w nim lodówka, płyta gazowa, piekarnik i okap) opiewa na kwotę 5364,65 zł.
Pozdrawiam

usia12
29-08-2005, 01:37
witam sama nie korzystalam jeszcze z zakupow ale zestaw kina domowego philipsa moj szwagier kupil o ok. 450 zlotych taniej niz zaproponowano mu w "normalnym" sklepie. dla zainteresowanych podpowiadam fajna strone ktora byc moze pomoze wam w poszukiwaniach potrzebnych sprzetow http://www.ceneo.pl/default.aspx jest to Serwis "Ceneo.pl - porównywarka cen" pozdrawiam wszystkich budowniczych i nie tylko :) :) :D

BK
29-08-2005, 10:19
Można na raty w maximedia.pl - i nawet bez zaświadczeń o dochodach :wink: tylko oświadczenia (dla stałych klientów np AIG)

mmartaw
31-08-2005, 16:39
Po przeczytaniu tylu pozytywów na temat zakupów w necie, postanowiłam zakupić piekarnik, płytę gazową, zmywarkę i okap. Przekonałam moją wątpiącą rodzinkę, że wszystko pójdzie gładko. Zamówiłam w megemedia. pl, odczekałam kilka dni.... Okazało się po rozpakowaniu, że płyta gazowa jest owszem, tak jak miała być bez sterowania (miało być z piekarnika), ale piekarnik również nie posiada sterowania...., co dziwne - do płyty byly dołączone pokrętła. Okap również nie był taki jaki chciałam (inny symbol, sterowanie przyciskami a nie suwakiem). Obiecano dowieźć zamówiony piekarnik następnego dnia, ale okazało się, że ten model dopiero zaczyna się produkować, więc troche to potrwa. Zgodzilam się na piekarnik identyczny, tylko bez termosondy (upewniałam się dwa razy czy na pewno różni się tylko brakiem termosondy). Przywieźli zupełnie inny piekarnik, wmawiając, że zgodziłam się na tą zmianę!!! Zatrzymałam okap ponieważ okazało się, że w bląd wprowadził mnie niezgodny z prawdą opis pod artykułem na stronie sklepu. Zrezygnowalam z piekarnika. Zamówiłam go w planeta.pl. I znów problem, bo o ile handlowiec zapewniał, że nie ma problemu z umówieniem się na popołudniową godzinę z kierowcą, to kierowca nie był już taki łaskawy ("rozwozimy do 14:00, to III strefa, itd..., a ONI, może jeszcze obiecali, że zamontujemy?") - kurcze, przecież nie robią mi łaski, płacę za transport !!! W końcu umówiłam sie na sobotę. Stracilam kilka dni urlopu, za każdym razem musiałam dojechać do niewykończonego jeszcze mieszkania i od wczesnego ranka czekać na telefon kuriera, który albo nic dla mnie nie miał albo dojechał późnym wieczorem i ...... musial zabrać towar niezgodny z opisem. Dodam, że na wystawionej fakturze widniały symbole zamówionych przeze mnie artykułów - inne niż na przywiezionych towarach......

mmartaw
31-08-2005, 16:49
...nie miałam ochoty o tym pisać ale wiem, że takich jak ja poszkodowanych jest więcej i też nie mają ochoty o tym pisać, a myślę, że warto ostrzec innych, choćby po to, aby wiedzieli, że w necie jest taniej ale wcale nie musi być łatwiej

mojave
12-10-2005, 09:27
który jest solidny tzn. realizuje dostawy szybko i bez pomyłek? A ktory jest
najtańszy??

waldun
12-10-2005, 11:52
ja kupowałem wiosną lodówkę tu:
http://www.agdrtv.com/

Koszt lodówki 2150. Transport 150 zł.
W sklepie firmowym ta sama lodówka kosztowała 3200, w MM 2850 w Avansie 2800 zł, najtaniej znalazłem 2650 zł.

Płatne przy odbiorze.

Ale generalnie i tak jak szukam to w pierwszej kolejności w małych osiedlowych sklepikach AGD. Nawet jeżeli czegoś nie maja to sprowadzają i wychodzi najtaniej (można sporo utargować). Wyjątkiem była ta lodówka.

nurni
12-10-2005, 12:28
My kupiliśmy wszystko w Megamedia - brak zastrzeżeń.
Za różnicę w cenie mamy kuchenkę mikrofalową do zabudowy i pół płyty elektrycznej gratis.

pozdrawiam

Sp5es
12-10-2005, 12:31
Sklep z Gostynina. Nazwy nie pamiętam.
Kupowałem - było ok.

nurni
12-10-2005, 12:34
jeszcze:
www.maximedia.pl

wbrat
12-10-2005, 12:45
Mam upatrzony konkretny model mikrofalowki. Niestety na wszystkich stronach podanych przez was jest ona drozsza niz w Media Markt... ale moze to tylko wyjatek potwierdzajacy regule :-? .

mojave
12-10-2005, 12:45
a negocjowaliście ceny w Megamedia??? Przyjmowali wasze ceny??

waldun
12-10-2005, 13:06
ten link ode mnie i maximedia i sklep z Gostynina to jedno i to samo.
Ja swoje oczywiście targowałem i wytargowałem 70 zł\ (czyli połowa transportu gratis) :D

marekj
12-10-2005, 13:08
a negocjowaliście ceny w Megamedia??? Przyjmowali wasze ceny??

Witam poraz pierwszy na forum.

Negocjowałem w megamedia, odpisali (chyba automat) jakimiś swoimi cenami - nienajtaniej to było.

Mam teraz zamówione sporo towaru w www.ewabymail.pl Ceny AGD mają ciut wyższe ale mają też ceramikę łazienkową - tanio . Wysmarowałem zamówienie z propozycją swoich cen na AGD i opuscili do przeciętnego poziomu innych sklepów internetowych. Przesyłka 240,- (zabudowa: piekarnik, płyta, lodówka, okap, oraz cztery baterie, dwie umywalki, miska WC) - mam nadzieję że wszystko przyjdzie na czas, płatne kurierowi.

wbrat
12-10-2005, 13:13
Przesyłka 240,- (zabudowa: piekarnik, płyta, lodówka, okap, oraz cztery baterie, dwie umywalki, miska WC)

Tzn. to wszystko ma przyjsc za jednym zamachem (jedna oplata za transport?).

marekj
12-10-2005, 13:15
Przesyłka 240,- (zabudowa: piekarnik, płyta, lodówka, okap, oraz cztery baterie, dwie umywalki, miska WC)

Tzn. to wszystko ma przyjsc za jednym zamachem (jedna oplata za transport?).

Tak by to wygladało :) (firma kurierska Masterlink)

mojave
12-10-2005, 13:29
liczę,że coś wynegocjuję bo będę kupować płytę, piekarnik, okap, lodówkę, zmywarkę i mikrofalę może jeszcze ekspres do kawy. Ponadto w megamedia wyczytałam, że powyżej 5000 dostawa jest gratis. Zobaczymy

markus_gdynia
12-10-2005, 13:35
liczę,że coś wynegocjuję bo będę kupować płytę, piekarnik, okap, lodówkę, zmywarkę i mikrofalę może jeszcze ekspres do kawy. Ponadto w megamedia wyczytałam, że powyżej 5000 dostawa jest gratis. Zobaczymy

I jak dostaniesz ofertę cenową to przejdź się z nią do kilku najbliższych twego miejsca zamieszkania sklepów AGD i spytaj czy pobiją tą ofertę. Ja zyskałem jeszcze kilkaset złotych.

marekj
12-10-2005, 13:36
liczę,że coś wynegocjuję bo będę kupować płytę, piekarnik, okap, lodówkę, zmywarkę i mikrofalę może jeszcze ekspres do kawy. Ponadto w megamedia wyczytałam, że powyżej 5000 dostawa jest gratis. Zobaczymy

Próbuj, ich ceny nawet po upustach sa trochę wyższe niż gdzie indziej ale w końcu muszą z czegos pokryć ten darmowy transport :D - sumarycznie moze wyjść na to samo.

mojave
12-10-2005, 13:42
dzięki za wszystkie podpowiedzi. na pewno bede sprawdzac i szukac gdzie najtaniej bo i tak mnie ta kuchnia mocno szarpnie :wink:

zbigx
22-01-2006, 21:45
myślę o zamówieniu sprzętu AGD w sieci, podzielcie się Waszymi doświadczeniami z ostaniego okresu, jaki sklep Was dobrze obsłużył, gdzie konkretnie "zjechano z ceny" przy wiekszym zamówieniu,
sklepy w sieci powstają i padają dość szybko więc stąd to moje pytanie , który obecnie jest godny zaufania
pozdrawiam

pirat
23-01-2006, 08:09
Heey . CO prawda nie dokonywałem jeszcze szalonych zakupów AGD. Na razie zakupiłem kuchenke gazową z piekarnikiem elektr, AMICA GHSG43I na stronach amica cena ok 2400pln w sklepie domaru 1889 + transport na terenie całego kraju gratis. Towar był u mnie juz na 2-gi dzień, faktura , płatnosc przy odbiorze po sprawdzeniu, wszystko ok polecam http://www.domar-bydgoszcz.pl/
Przypuszczam ze jesli będą mieć konkurencyjne ceny na lodówke, zmywarke itp też tam zakupie.

Kolejny sklep to http://www.agd-rtv.net tu kupiłem baterie FRANKE - co prawda termin realizacji był ok 2 tyg ale wszystko OK, gearacja, faktura, płatnosc oczywiscie przy odbiorze.

rafałek
23-01-2006, 08:17
My kupowaliśmy w http://www.maximedia.pl/ i jeszcze jednym, teraz nie pamiętam w którym. Szybka i miła obsługa. Część towaró stargowaliśmy, część miało cenę bez możliwości negocjacji, ale i tak niższą. Mimo kosztów przesyłki oszczędziliśmy chyba coś około 1000 zł delikatnie licząc. DOkłądnie już nie pamiętam. Miłą dostawa kurierem, który grzecznie czekał, aż dokonaliśmy kontroli jakości przesyłek. Wszystko było OK, ale i tak dalej poczekał, aż wszystko rozpakowaliśmy. Dopiero po tym zapłaciliśmy.

zi_bi
23-01-2006, 08:30
Witaj
Kupowałem na Allegro
PłytaPS 2020 i piekarnik EBP 28I Amica 1871 zł i 1627 zł
Zmywarka Bosch SVG 53 E 03 EU 1965 zł
Gość na zywa się " woltel "
Posiada sklep internetowy
Dostawa na jego koszt DHL-em w 24h
Obecnie zamawiam Okap

darek63
23-01-2006, 08:55
Myślę, że internetowy sklep "Avans" lub "Topmarket" też może być bezpieczny.

A z innej beczki. Czy ktoś czuje się na siłach doradzić w kwestii kupna TV 21' Biorę pod rozwagę Thomsona, Philipsa, Sharpa, Grundiga, Panasonica (ale ten ostatni niepodoba mi się). Wybór spory, ale na innych forach przestrzegają, że nawet znane firmy produkują coraz gorzej.

Co mi polecicie? Co sądzicie o obecnych wypustach w/w firm. Które firmy trzymają stabilnie tzw. "jakość". Zależy mi na bezpiecznym sprzęcie na tzw. „lata”, z dobrą jakością obrazu i dźwięku. Do tej pory mam 10-letniego Thomsona, ale chcę go oddać tzw. "rodzinie".

Będę wdzięczny za opinie oraz porady. Jak mieliście tzw. "wpadki" z markowym sprzętem też napiszcie !

rafallogi
23-01-2006, 08:58
Najlepiej produkt wybrać w jakimś sklepie organoleptycznie a później skorzystać z porównywarki cen. Szybko, tanio i sprawnie- zazwyczaj najlepsze ceny uzyskacie w dużych sklepach, gdzie przy zakupie kilku produktów dostaniecie dodatkowy rabat.

Zukow
23-01-2006, 09:25
Thompson rezygnuje z produkcji telewizorów kineskopowych np. w Polsce sprzedał nową fabrykę w Piasecznie jakiejś spółce chińskiej
woli robić płaskie /LCD lub plazmy/

nurni
23-01-2006, 12:27
Wszystko wybraliśmy "organoleptycznie" w sklepach a potem w
www.megamedia.pl
...przyjechało po telefonie, panowie wnieśli, wszystko rozpakowałem i obejrzałem i na koniec zapłaciłem. A za różnicę w cenie okap mamy, powiedzmy, gratis.

Pozdrawiam

gostomianum
23-01-2006, 14:21
od dawna kupuje większośc rzeczy w internecie i w sklepach i na allegro.... jak do tej pory wszystko było w porządku... raz nawet na allegro kupiłem baterie do komórki za 9 zł i nie chodziła, to sprzedawca na swój koszt przesła nową i odebra uszkodzoną....

różnice w cenach ogromne, zresztą pomiędzy sklepami internetowymi także, czasem jedno jest w jednym najtańsze a drugie najdroższe, a w drugim sklepie odwrotnie...

ostatnio kupiłem aparat cyforwy za 599 który by w tym samym czasie w promocji dla idiotów w media markt za 899 :):):)

zi_bi
23-01-2006, 18:05
P O L E C A M
http://www.agdhurt.pl/

zbigx
23-01-2006, 20:47
bardzo dziękuję :D

tabaluga1
23-01-2006, 21:38
Ja też, ja też. :P :P :P
Kupiłam na allegro zmywarkę Elektrolux do zabudowy. Sprawuje się wyśmienicie(odpukać) :D :D :D . Nie pamiętam tylko dostawcy, ale cena ok 1300- w sklepie identyczna ok 350zł drożej.
Miłych zakupów :lol:

art2u
24-01-2006, 11:06
kupowałem w Merkurym okap i zlewozmywak; ceny niższe niż w sklepach, dowóz ok., płatność przy odbiorze, sprzęt działa.

_Beti_
24-01-2006, 17:22
bardzo ciekawy temat :) na pewno skorzystam przy wykończeniówce

hawkmoon
24-01-2006, 20:37
Allegro - płyta AEG ze sterowaniem sensorowym - sklep dla idiotów 2,2KPLN, sklep w internecie 1,7KPLN, aukcja 1,3KPLN :-)

rafałek
25-01-2006, 06:51
Allegro - płyta AEG ze sterowaniem sensorowym - sklep dla idiotów 2,2KPLN, sklep w internecie 1,7KPLN, aukcja 1,3KPLN :-)

Masz podbitą gwarancję i paragon?

SławekD
25-01-2006, 08:48
A ja ciut z innej beczki ale ciągle wtemacie AGD. Czy znana jest wam firma FAGOR, co możecie o niej powiedzieć ???
Pytam bo znalazłem tu (http://www.domimedia.pl/fagor/zmywarki_do_zabudowy/lf-073_it,3542.php)ciekawą zmywarkę niebywale cichą. Generalnie firma ta ma bardzo szeroki asortyment i chciałbym usłyszeć zdanie na jej temat od użytkowników

Marcin_szereg
25-01-2006, 09:48
Szwagier kupil cale wyposazenie kuchni w Megamedia. Transport byl na czas i gratis, chlopaki wniesli wszystko na trzecie pietro bez szemrania. Polecil ten sklep nastepnej osobie - rowniez zadowolonej z transakcji. Teraz ja kupuje kuchnie - ogladam wszystko "w realu" i chce zamowic w Megamedii.
Pozdrawiam

Remon
25-01-2006, 12:03
Ja kupowałem sprzęt AGD poprzez www.ewabymail.pl. Mogą dostarczyć towar na miejsce. Ja odbierałem osobiście na ul. Bartyckiej w Wa-wie.

Nigdzie nie znalazłem taniej, zarówno w internecie jak i sklepach typu MediaMarkt, EuroAGD, itp.

pozdrawiam,
Remek

SławekD
25-01-2006, 12:14
A czy kupował ktoś może coś z AGD z firmy http://www.domimedia.pl/ ??
Jesli tak to jakie macie doświadczenia??? Z tego co przeglądam raczej mają najniższe ceny (analizowałem zmywarki).

miwol
25-01-2006, 12:30
Negocjowałem intensywnie lodówkę pod zabudowę oraz płytę elektryczną z hurtownią, do której linka dał powyżej zi_bi. Kontakt również z Allegro. W efekcie jednak kupiłem sprzęt w lokalnej, "analogowej" hurtowni - właściciel spytał o najniższe ceny jakie znam, po czym i od podanej ceny lodówki i od płyty odjął jeszcze po 200 zł :o :o :o

Swoją drogą zobaczcie, jak wielką marżę walą na starcie, skoro można płytę stargować z 2500 do 1600.............................

rafałek
25-01-2006, 13:14
Negocjowałem intensywnie lodówkę pod zabudowę oraz płytę elektryczną z hurtownią, do której linka dał powyżej zi_bi. Kontakt również z Allegro. W efekcie jednak kupiłem sprzęt w lokalnej, "analogowej" hurtowni - właściciel spytał o najniższe ceny jakie znam, po czym i od podanej ceny lodówki i od płyty odjął jeszcze po 200 zł :o :o :o

Swoją drogą zobaczcie, jak wielką marżę walą na starcie, skoro można płytę stargować z 2500 do 1600.............................

Marże to jedno, ale zazdroszczę sprzedawcy AGD. Widać, że facetowi zależy na kliencie.

miwol
25-01-2006, 13:48
Namiary na hurtownię chętnie przekażę na priva, ja jestem bardzo zadowolony. Przy zakupie kilku sprzętów AGD (drogawych a niedużych gabarytów) podejrzewam, że opłaca się nawet podjechać pod Wrocław...

Widlak
27-03-2006, 23:20
http://www.hoopla.pl/
TU ZAMIERZAM DOPIERO KUPIC PRALKE I KUCHNIE - JEST NAJTANIEJ I PRZESYLKA TEZ TANIEJ NIZ GDZIE INDZIEJ (JEZELI TO PRAWDA CO PODAJA NA SWOJEJ STRONIE)
ALE ZMYWARKA KTORA WYBRALAM NAJTANIEJ BYLA W:
http://www.best-media.pl/
MOZNA JESZCZE SPRAWDZAC W:
http://www.rtvagd.sklep.pl/
TEZ DOSYC TANIO I MOZNA NEGOCJOWAC CENE (ALE OPUSZCZAJA OK 1%)

RYDZU
28-03-2006, 07:02
Też się napaliłem przed kupnem kuchni na internetowe ceny AGD. Ale czar prysnął gdy sie okazało ile kosztuje dostawa jak się nie mieszka w warszawie :-? :o .
Według mnie najlepszy patent to kartka z wypisaną listą sprzetu odbita x razy na ksero i wycieczka do x sklepów zeby to wycenili. Wyniki były zadzwiające. Końcowo ceny miałem nawet niższe niż w hurtowniach internetowych i w cenie transport do domu rozładunek oraz wniesienie na piętro.

pozdrawiam

rafałek
28-03-2006, 07:20
Też się napaliłem przed kupnem kuchni na internetowe ceny AGD. Ale czar prysnął gdy sie okazało ile kosztuje dostawa jak się nie mieszka w warszawie :-? :o .
Według mnie najlepszy patent to kartka z wypisaną listą sprzetu odbita x razy na ksero i wycieczka do x sklepów zeby to wycenili. Wyniki były zadzwiające. Końcowo ceny miałem nawet niższe niż w hurtowniach internetowych i w cenie transport do domu rozładunek oraz wniesienie na piętro.

Czyli nie ma jednolitych reguł... U nas nawet jak się doliczyło koszty transportu (te były niewielkie) to i tak wyszło tanio. Bez kosztów wszystkie okoliczne sklepy były dużo droższe, a co dopierk jak by trzeba szukać dalej - dolicz czas i paliwo no i transport... Dalej to w promieniu większym niż 60 km. Co do cen transportu - czy oplłata 100-150 zł za kilka sprzętów to dużo?

Pozdrawiam

Rav
28-03-2006, 11:24
Kupowałem sprzęt do kuchni w Megamedia i Topmarket. Oba polecam.
Dostawa na miejsce, ceny bardzo dobre.
Nie zapominajmy, że w sklepach internetowych można normalnie negocjować cenę. Nie zdarzyło mi się otrzymać nawet zbliżonej ceny w okolicznych sklepach...

rad
30-08-2006, 22:19
Witam!!
Mam zamiar kupić całe wyposażenie kuchni w sklepie internetowym dawno nikt sie w tym temacie nie wypowiadał. Prosze o opinie o tej formie zakupu jakie sa wasze doświadczenia ze sklepani internetowymi AGD , jakie sklepy polecacie a jakie omijac szerokim łukiem?
Prosze o wasze opinie i sugestie w tym temacie.
Pozdrawiam!!

malgosimi
30-08-2006, 22:57
watek obok odradzalam z calego serca sklep maximedia. Nadal odradzam. Szkoda nerwów na ludzi, ktorzy jasno mowia, ze maja w d**** klienta, jego prawa i prawo jako takie.

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=78827

Aga_koty
31-08-2006, 09:54
Ja równiez korzystałam z usług sklepów internetowych przy wykańczaniu mieszkaniu i przy następnym skorzystam znów :D
sprzęt RTV/AGD kupowałam w www.maksmedia.pl a armaturę do łazienki w www.mags.pl . Oba sklepy sa własnością tych samych ludzi i gorąco je polecam :!: Wszystko załatwione szybko, miło, bez niespodzianek i z dodoatkowym rabatem :D Niedługo będę wykańczała kolejne mieszkanie - też będę u nich kupować :D

Mikazuu
31-08-2006, 18:12
Ja mam pozytywne doświadczenia z hoopla.pl. Kupiłam u nich pralkę za ok 200zł taniej niż w normalnym sklepie. :)

Zgrzyt był tylko z dostawą - kurier nie zabrał towaru okresłonego dnia i musiałam poczekać 3 dni dłużej. Ale uprzedzno mnie o tym.

Teraz szukam agd do całej kuchni, pewnie też kupię wszystko w necie.

aishan
01-09-2006, 08:04
Kupowałem całe AGD w Topmarket.pl. Nie było żadnych problemów ani z dostawą, ani z zakupem. Płatność była przy odbiorze. Jako jedyni w pełni honorowali promocję Whirlpoola, a więc dodatkowe upusty. Ceny też były ok., a i trochę ponegocjować też się dało. Generalnie mogę polecić.
Pozdrawiam Aishan

KasiaSzyBa
02-09-2006, 19:11
No właśnie - ile udało Ci się wynegocjować? Bo jak kupowałam pierwszy raz sprzęt AGD w sklepie internetowym to zupełnie zapomniałam o tej możliwości :oops: , ale za drugim razem chcę być mądrzejsza :wink: .
I nie wiem na ile mogę liczyć. Tak mniej więcej.
A pozytywną opinię mam o sklepie www.max24.pl. Całkiem sprawnie i sympatyczny pan przy telefonie wyjaśniający wątpliwowści.

KIA
03-09-2006, 07:32
Ode mnie duuuży plus dla AGDhurt z Krakowa za błyskawiczny kontakt, dobrą cenę i sprawną dostawę zmywareczki. Poprosiłam jeszcze o kartę gwarancyjną, której nie było przy sprzęcie i dostałam ją pocztą na następny dzień.
Na taką samą kartę (do lodówki zamówionej w max24) czekam już ładnych kilka dni i znowu chyba będę musiała dzwonić (nie po raz pierwszy ani nawet drugi!).

damianr
04-09-2006, 09:46
my kupowaliśmy sprzęt tj; płyta elektryczna, piekarnik, mikrofale, lodówkę WHIRLPOOL'A w maximedia (www.maximedia.pl ) jakieś 3-4 miesiące temu i byliśmy/jesteśmy zadowoleni, mimo że płyta okazała sie zarysowana i ze skazą wymieniliśmy ją od razu (następnego dnia) bez problemy na nową i do tej pory wszystko działa , wszystko było kompletne i sprawne, :)
okap wyspowy też żoncia wykopała gdzieś w necie, przysłali kurierem bez problemu kompletny i ze wszystkimi instrukcjami itp. - nam sie udały zakupy internetowe bez większych problemów 8)

KIA
04-09-2006, 20:13
A jednak nie musiałam dzwonić ponownie do max24! Dziś czekała na mnie przesyłka z kartą gwarancyjną. Okazało się, że to poczta zawiodła, bo przesyłka szła tydzień (odległość z mojej miejscowości do siedziby max 24 to ok 40 km). Tak więc plus dla max 24!

imwbudowa
03-11-2006, 16:22
zamówiłam zlew do kuchni w megamedia i ok. - szybko i bez uszkodzeń.
Natomiast zamówiona bateria do zlewu w hoopla jest może i nie uszkodzona, ale nie ta co trzeba :evil: , nie dość, że długo czekałam to jeszcze źle wysłali.
Oczywiście wysłali gorszy model :wink:
Nie polecam hoopla, osoba związana z tą firmą też jej nie poleca :o
ciekawe jak rozwiążą sprawę zwrotu i przesłania nowej baterii

elissa
03-11-2006, 17:34
Ja kupowałam lodówkę w www.chi.pl i z czystym sumieniem moge ten sklep polecić :)

Kuna
04-11-2006, 23:31
Już kilkakrotnie kupowałem w necie różny sprzęt - bezproblemowo na razie . Stosuję taki sposób , że wybieram sklep internetowy jak najbliżej mojej miejscowości . A to wcelu aby osobiście móc dotknąć towaru . Oraz taki sklep , który podaje swój adres oraz inne namiary . Poza tym kożystam z porównywarek cen aby znaleźć interesujący mnie towar w jak najatrakcyjniejszej cenie . Czytam także opinie o sklepach jakie są zamieszczane na tych stronach - porównywarkach . A oto jedna z nich dla przykładu

http://www.skapiec.pl/agd.html

Beithe
05-11-2006, 19:13
Ja korzystam z takich sklepów, w których można odebrać osobiście. Płacę dopiero po obejrzeniu towaru i nie ponoszę kosztów przesyłki. Jak na razie - super :) Kupowałam w Topmarkecie (odebrałam z ich magazynu, bardzo profesjonalnie) i w Maksmedia (odebrałam z mieszkania prywatnego w Wawie, żeby nie jechać do Piastowa; trochę się trzeba było poprzypominać przez telefon, mniej profesjonalnie, ale ok). Ceny sprawdzałam na www.ceneo.pl

Amciek
06-11-2006, 21:13
prawie caly bialy sprzet (zlew pyramis, baterie hansgrohe, ogrzewanie podlogowe Thermoval) kupowalem w Termico w Tychach, sklep telefoniczny ;-) - 0606767434 - bez zastrzezen, duzo taniej niz w sklepach internetowych a praktycznie od reki.

ostatnio kupilem tez pralke w sklepie marketmedia.pl i dostalem ja po 3 dniach bez problemu, mimo ze wczesniej probowalem w innych sklepach ktore mimo ze dokonalem zakupu na stronie mowily potem ze nie maja towaru na stanie

mysle ze nie ma co sie bac ale koszystac ze sprawdzonych sklepow

mmac

granf
07-11-2006, 01:23
Witam
Jak widzę to do tej pory zaopatrywałeś się w" półhurtowniach" Można jeszcze taniej i wszystko ok gwarancjia i jakosc! sam sprawdziłem!

warkot
07-11-2006, 13:44
granf jak jeszcze taniej?

pyrka
31-12-2006, 17:39
Może ktoś podpowie, gdzie najlepiej zaopatrywać się w wyposażenie łazienki.

Beithe
02-01-2007, 08:50
Ja kupuję w sklepach netowych i jak dotąd wszystko było w porządku. Najbardziej profesjonalną obsługę miałam w Topmarkecie - kupiłam tam zlew i lodówkę. Lodówkę w cenie transportu (35 zł) panowie mi wnieśli na 2 piętro i rozpakowali. Natomiast przy próbie targowania dostałam tam informację, że przy tak niskich cenach nie negocjują. Na niektóre produkty faktycznie mają niskie, ale to zależy od marki - niektóre da się znaleźć dużo taniej gdzie indziej.

Ostrzegam natomiast przed sklepem www.mfe.pl - zamówiłam tam piekarnik, tylko dlatego, że dostałam informację o terminie realizacji umożliwiającym odbior osobisty przed świętami. Do czwartku nie było żadnego kontaktu. Zadzwoniłam i powiedziano mi, że piekarnik powinien dojść w popołudniowej dostawie i że ktoś do mnie zadzwoni, o której godzinie mogę odebrać. Od tej pory nie tylko nikt do mnie nie zadzwonił, ale też z trzech podanych telefonów dwa miały informację, że są niekatywne, a na trzecim włączała się przepełniona poczta głosowa. Nikt nie odpowiadał też na maile. Tak było przez cały piątek, mimo że na stronie podano informację, że sklep nie pracuje tylko w sobotę. Rozumiem, że dostawca mógł nie przesłać piekarnika tuż przed świętami, jednak ktoś powinien się ze mną przynajmniej skontaktować :evil: Opisałam to wszystko w mailu z prośbą o wycofanie zamówienia. Liczyłam na jakieś "przepraszam", propozycję załatwienia sprawy typu "dowieziemy gratis" itp. Dostałam maila "zamówienie anulowano". Ani słowa więcej :evil:

burstynek
02-01-2007, 11:12
Myśmy kupowali w necie i częściowo z promocji tzw. gazetkowych w marketach. Zauważyłem, że bardzo często promocja "gazetkowa" na towar z pierwszej strony jest najtańsza na rynku i bardzo często tańsza niż w necie. (Kupiłem lodówkę w RTV Euro GD taniej o 200 zł niż najtańsz oferta w sieci)

pyrka
02-01-2007, 18:43
Ale ja potrzebuję wyposażyć łazienkę.

Amciek
02-01-2007, 22:16
do lazienki? baterie, umywalka, panel prysznicowy, kabine - termico tychy - sebastian 606 767 434

amciek

pyrka
05-01-2007, 16:55
Beithe,
mf elektronics i faladom , to jedna firma. Na moje zamówienie złożone ponad miesiąc temu od 3 tygodni nikt nie odpowiada a miało być zrealizowane do 4 tygodni. Może wszyscy wyjechali na długie wakacje i klientów mają gdzieś albo firma padła. A może są zwyczajnie nieudolni.

_ZBYCH_
05-01-2007, 22:28
Zamówiłem okap w sklepie internetowym firmy Ciarko. Przed wysłaniem zamówienia dwa razy wysłałem zapytanie z dołączonym zdjęciem, czy aby na pewno kupuję okap przedstawiony na zdjęciu na ich stronie www Odpowiedź była twierdząca. Przyjechał kurier, zapłaciłem, rozpakowałem karton i mało mnie szlag nie trafił :evil: . W kartonie był inny okap, niż zamawiałem :-?. Miał węższą szybę i inną maskownicę na filtrach.

Zamawiałem taki okap:

http://www.zbychdom.republika.pl/rozne/Okap'.jpg

a dostałem taki:

http://www.zbychdom.republika.pl/rozne/Okap.JPG

Napisałem reklamację, a facet mi na to, że przecież taki okap chciałem!!!
Ponieważ na zwrot towaru zakupionego w internecie jest 10 dni i warunkiem jest wysłanie pisemnej informacji do sprzedawcy, napisałem reklamację i wysłałem poleconym, a e-mailu napisałem, że sprzedawca wprowadził mnie w błąd i sprzedał nie taki okap, jaki umówiliśmy. On mi na to, że mogę oddać, a oni potrącą koszty przesyłki. W dalszych e-mailach ustaliliśmy, że jeszcze przed świętami prześlą mi właściwy okap, a zabiorą niewłaściwy. Tuż przed świętami dostaje e-mail, że jednak nie dadzą rady mi przesłać okap przed świętami, że będzie dopiero 27 grudnia. Poprosiłem o zabranie niewłaściwego okapu, bo nie chcę z takim wielkim pudłem zostać na święta. Przyjechał kurier, zabrał okap, a po kilku dniach dostaję wiadomość, że zwrócili mi na konto pieniądze za okap. Moje dalsze zapytania o dostawę właściwego okapu zignorowali :evil:
Zostałem na święta bez okapu. Nie muszę pisać, że zostałem z rozbabraną na święta kuchnią, a szczególnie w okresie świątecznym by się przydał ten okap...). Straciłem na tej operacji 40 zł (koszt transportu niewłaściwego okapu potrącony przez sprzedającego od zwracanej kwoty :evil: ).

Nie polecam sklepu internetowego firmy CIARKO

Bardzo niepoważni ludzie!!! :-?

Calta
06-01-2007, 06:13
Całe wyposażenie łazienek tzn. 2 kabiny, kibelki, umywalki, baterie itp. kupiłam w sklepie internetowym ewabymail.Bardzo dobry kontakt telefoniczny i mailowy, całość zamówienia otrzymałam po ok. 2 tyg. oczekiwania. Towar był b. dobrze opakowany, przed dostarczeniem przesyłki skontaktował się ze mną kurier, by ustalić konkretną godzinę. Poza tym uważam, że sklep ten jest bardzo atrakcyjny cenowo.

pyrka
06-01-2007, 20:19
A ja myslalam, że to ewabymai jest giełdą jak allegro a nie sklapem.