PDA

Zobacz pełną wersję : drzwi balkonowe uchylno-rozwierne



JerzyR
28-04-2004, 22:32
Mam pytanie dotyczące drzwi balkonowych dwuskrzydłowych, które mozna uchylić i rozszczelnić jak okna (uchylno -rozwierne z mikrorozszczelnieniem) - przynajmnniej jedno skrzydło
Dzwonilem do kilku firm i mi odradzano takie rozwiązanie z uwagi na koniczność regulacji okuć co jakiś czas. Ponoć skrzydło balkonowe jest ciężkie i okucia takie nie sprawdzają się.
Jeśli ktoś ma doświadczenia z takimi okuciami w drzwiach balkonowych to proszę o opinie.
I jeszcze jedno, czy firma DGG kojarzy się wam pozytywnie? Ktoś ma ich okna?

Pozdrawiam
JerzyR

Metal
29-04-2004, 06:52
Mam drzwi balkonowe o wymiarach 2x2.5m, 3 sztuki,szyby P2, z jednym skrzydłem uchylnym i ruchomym słupkiem. Jak na razie żadnych problemów, ale to dopiero dwa lata. Zrobił mi je kolega-producent okien. Jego firmowy program do okuć przyjął te wymiary bez zastrzeżeń. Inne firmy faktycznie "brzęczały" i proponowały różne cuda zastępcze.
Firma nazywa się Uniglass Okna i Drzwi, ma siedzibę we Wrocławiu, produkuje okna z profili Roplasto, okucia chyba Roto.

Co do DGG, to moje doświadczenia - bardzo pozytyne - ograniczają się do fazy ofertowej.

bratki
29-04-2004, 10:37
Takie drzwi mają jeszcze jedną wadę - mianowicie b. trudno zamontować w nich zatrzask pozwalający na przymknięcie ich po wyjściu na zewnątrz, i dodatkowo jeśli są antywłamaniowe - to trochę mnięj się te okucia wtedy sprawdzają. Ale wszystkie te problemiki są w sumie do przeżycia i można sobie z nimi poradzić, jeśli takie drzwi są potrzebne.

Inka1
29-04-2004, 10:45
Ja niestety potwierdzę, choć użytkowałam tylko 2 lata 2x były naprawiane okucia :evil: