PDA

Zobacz pełną wersję : projekt TUKAN pracownia MG PROJEKT



karo1004
04-01-2012, 20:36
Witam,

Czy ktoś buduje dom według projektu TUKAN z pracowni MGProjekt?

http://www.mgprojekt.com.pl/tukan

Jeśli nie, to czy może ktoś chociaż pomóc w wizualizacji schodów jakie są w tym projekcie? Zupełnie nie mam pojęcia jak te schody będą wyglądały.

Z góry dziękuję za pomoc,

K.

rf13
15-01-2012, 08:06
Witam,

my również zastanawiamy się nad budową domu na bazie tego projektu.
Schody są bardzo dobrze zaprojektowane - nie ingerują w część salonu. Zastanawialiśmy się czy nie zmienić kierunku ich zabiegu, aby pod nimi zrobić spiżarkę, ale ostatecznie zrezygnowaliśmy. Czy wprowadzają Państwo jakieś zmiany do tego projektu ?

Pozdrawiam,
Rafał i Sylwia.

karo1004
15-01-2012, 12:31
jeśli chodzi o te schody to nie bardzo sie nam podobają..pan z pracowni MG wysłał na kilka zdjęć i chyba nie chciłabym miec takich shodów w swoim domu, wolałabym takie bardziej klasyczne ze spocznikiem. dlategoteż chyba zrezygnujemy z tego projektu..

jeśli chodzi o zmiany które bym wprowadziła to jak juz gdzieś pisałam - zrobiłabym garderobe w sypialni na piętrze w miejscu małej łazienki a duzą łazienkę powiększyłabym o garderobę i tam zrobiłabym pralnię :)

pozdrawiam

zaworek
31-01-2012, 11:53
Witam,

zakupiłem ten projekt i będę się budował w okolicach Warszawy, ze zmian jakie wprowadziliśmy wraz z żoną:

- likwidacja gabinetu na dole i włączenie go do części gospodarczej
- likwidacja małej łazienki na poczet pokoiku (będzie to taki mini gabinet)
- likwidacja stałych schodów z piętra na poddasze (poddasze będzie nieużytkowe)
- dodanie schodów wysuwanych ze stropu poddasza na holl
- likwidacja wejścia do dużej łazienki od sypialni
- wejście do łazienki z holu (tam gdzie wcześniej były stałe schody na poddasze)
- schowek w garażu połączony z sienią
- niewielkie zmiany na elewacji (luksfery w garażu, likwidacja 2 okien dachowych)

Pozdrawiam,
Artur

karo1004
15-03-2012, 10:23
Chyba jednak będziemy musieli przekonać się do tych schodów gdyż ten projekt idealnie pasuje do rozmiarów naszej działki :)

Co do schodów to zrobiłabym je jednak odwrócone w stronę salonu, tak aby pod nimi można było zabudowac szafki...tak jak na załączonym obrazku (mam nadzieję, ze będzie widoczny na stronie :) zyska sie dzięki temu dodatkowe miejsce na ubrania czy sprzet agd.

Kasia0
21-04-2012, 11:39
Witam,

Kupiliśmy ten projekt i będziemy budować pod Wrocławiem. Czy może ktoś już go gdzieś buduje?
Będziemy wprowadzać takie zmiany:
1. Zmiana schodów (odwrócenie)
2. Likwidacja stałych schodów z piętra na poddasze
3. Zamiana dwóch okien w hollu na piętrze na jedno
4. Zmiana niektórych ścian i drzwi - niewielka
5. Likwidacja „balkoników”
6. Częściowe „wywinięcie” tarasu z elewacji wsch. na południowa (wjazd jest od południa)
7. Ogrzewanie podłogowe na dole
8. Wentylacja mechaniczna z rekuperacją i ogrzewanie kominkowe z DGP

Chętnie podzielę się doświadczeniami.

maxmaja
26-04-2012, 13:21
Witam wszystkich budujących i zainteresowanych budową projektu Tukan z pracowni MG Projekt :)
Ja również mam w planach postawienie właśnie takiego domu, projekt już mamy zamówiony, teraz czekamy na ukończenie formalności.
Długo zastanawialiśmy się nad nim i nad Projektem Sonet ( z tej samej pracowni)
są w miarę podobne do siebie, no ale Tukan wygrał ostateczne starcie.
Ze zmian wprowadzanych w projecie to również będziemy likwidować pomieszczenie gospodarcze i trochę inaczej rozważamy dojście do łazienki na pietrze ( na razie rozważamy kilka opcji)

pozdrawiam!

zaworek
21-06-2012, 14:34
Witam ponownie. Czy ktoś z Państwa orientował się w kosztach stanu surowego z dachem? Kilka firm wyceniło mi robociznę na minimum 70tys. złotych ale bez dachu. Mam wrażenie, że to nieco na wyrost...
Druga kwestia to zastosowanie Porothermu 25 P+W. Dwóch niezależnych kierowników budowy zasugerowało zmianę na cegłę MAX argumentując niezbyt dobre właściwości izolacyjne ścian z Porothermu. Twierdzili, że układanie pustaków na zasadzie pióro-wpust powoduje, że przez taką ścianę "wieje" (brak pionowych fug).
Pozdrawiam, Zaworek.

zezo
17-12-2012, 12:44
projekt TUKAN zakupiony
właśnie zaczynam go analizować, jakie zmiany wprowadzę?
jeszcze nie wiem ale zapewne powiększony zostanie garaż tak aby powstało dodatkowe pomieszczenie przy kotlowni na sklad opału, komin zostanie wykonany z dwoma kanałami dymowymi jeden na paliwo stałe a następny dopieca gazowego, zapewne zrezygnuję też na parterze ze ściany 3w na rzecz 2w ktłóra zostanie obłożona płytkami elewacyjnymi, co do zmian opisanych wcześniej to powiem tak
każdy sam decyduje o zmianach, ale dlaczego chcecie rezygnowacja z wejścia do łazienki z sypialni nijak mnie nie przekonuje wszak jest to wyłącznie łazienka dla gospodarzy domu i nie widzę powodu aby przenosić wejście do niej z innej strony ta łazienka nie może być ogólnie dostępna,, jeśli się rozchodzi o wyższości maxa nad ścianą wykonaną z Porothermu 25 P+W to mnie takie teksty nie przekonują.
Pozdrawiam