PDA

Zobacz pełną wersję : czy ma ktoś pompę powietrze-woda w okolicach rybnika?



bartoszczaku
06-01-2012, 22:40
czy ma ktoś pompę powietrze-woda w okolicach rybnika? I czy mozna by było zobaczyć naocznie jak to działa

lujski
07-01-2012, 06:06
w przyszlym tygodniu juz powinna byc w okolicach LEszna .. :D

bartoszczaku
09-01-2012, 12:09
Może nie koniecznie w okolicach Rybnika ale wogole na śląsku.
Chciałbym zobaczyć jak to działa itp.

ROBOTERM
24-01-2012, 07:16
Ja mogę Ci pokazać taką pompę typu Split pracuje na domku parterowym 140m. Jest w Rybniku zamontowana będziesz miał blisko. gg6217150

fotohobby
24-01-2012, 19:10
ROBOTERM, a możesz pochwalić się jakiej firmy to pompa ?

ROBOTERM
27-01-2012, 18:19
Pompa jest firmy Viessmann Vitocall 200 - S 7,7 kW przy A2 B35

miki121
27-01-2012, 19:38
Pompa jest firmy Viessmann Vitocall 200 - S 7,7 kW przy A2 B35

To znaczy masz pompę airwell-a :)???

Ja montowałem kilku Daikina, Altherm-e, Viessmann, Atlantica :)
I szczerze mówiąc najlepiej ma się atlantic :)
Ważna w pompie jest wykonanie instalacji - jej parametry ;)

ROBOTERM
27-01-2012, 20:14
Jaki parametr w pompie ciepła jest najważniejszy?
Fizycznie co jest najbardziej istotne w pompie ciepła i czym możesz się pochwalić w pompie Atlantica?

miki121
27-01-2012, 20:39
Jaki parametr w pompie ciepła jest najważniejszy?
Fizycznie co jest najbardziej istotne w pompie ciepła i czym możesz się pochwalić w pompie Atlantica?

Pytanie na pytanie :)
Jaka jest różnica pomiędzy Viessmannem a Atlanticiem :) ???

miki121
27-01-2012, 20:45
Podobnie z pompami ciepła 160 do wody..
Jak myślisz kto produkuję te pompy viessmann????
A w wypadku Atlantica sprawa prosta jednostki hydrauliczne robi atlantic agregaty fujitsu :)
To samo co Waterstage tylko parę tysięcy taniej :)

ROBOTERM
28-01-2012, 12:06
Ile kosztuje do CWU Atlantic? Czy ma funkcję by nie wychłodziła nadmiernie pomieszczenia? Czy ma w standardzie grzałkę którą można sterować z poziomu automatyki? Ja nie chwalę Viessmanna ale wiem że tych producentów jest ze 200 na rynku. Tak samo kolektory słoneczne tutaj to nawet chyba ponad 200 producentów. Wszystko po to bo jest bum na kolektory i ludzie biorą bo dotacja czysty marketing. Ale kolektory z dotacją gdzie dostaje się ponad połowę dofinansowania marki X to ogromna głupota ludzi którzy patrzą na cenę NAJNIŻSZĄ a jak zmieni się tz. bum na kolektory to te firmy nagle znikną i kto potem powie tym rzekomo pozornie zadowolonym POLAK MĄDRY PO SZKODZIE? Dlatego wolę trzymać się Marki która będzie miała części zamienne oraz dostępny kontakt. A to że Viessmann nie produkuje podzespołów to nikogo nie dziwi bo już od ponad 40 lat firmy zakupują podzespoły do swych produktów, znaczenie ma jakie to części

miki121
28-01-2012, 12:44
Ok.
Akurat temat kolektorów to to czego nie znoszę.
Bo po pierwsze uczciwie mówiąc to jak otrzymasz w rzeczywistości dofinansowanie na kolektory w wysokości 28% to będzie dobrze.
Wciskanie kolektorów ludziom na siłę w oparciu o bełkot marketingowy to totalna głupota..
Oczywiście kolektory mają sens w dużych obiektach np. hotelach gdzie rozbiór wody jest duży i gra jest warta świeczki..
Co do pompy do CWU -Discovery 2 to 160 raczej wypada blado :)
A najbardziej blado kiedy zaczynamy porównywać ją cenowo bo discovery z montażem kosztuje maksymalnie 7300 brutto..
Dasz radę za tyle 160 viessmanna :)
Może ale kupić od viessmana.
Co do byle jakości firmy Atlantic to tutaj bym był ostrożny bo to bardzo duża firma..
W Polsce głownie znana z grzejnika elektrycznego, podgrzewacza od niedawna pompy i kolektory słoneczne..
A w Francji to też klimatyzacja, pompy ciepła gruntowe, powietrzne i wiele innych produktów..
Jest to bardzo duża firma.
A nie chodziło mi kolego o podzespoły tylko o gotowe produkty..
Postaram się tobie w ciągu paru dni przygotować porównanie Vitocala 160 z Discovery 2 oraz Vitocala 200-S z Alfea Excelia TRI..
Pozdrawiam

ROBOTERM
28-01-2012, 22:31
Jestem otwarty na nowe wyzwania byłem na paru szkoleniach? I wiem co jest najważniejsze w pompie ciepła. Czekam na konkrety Alfea Ezcelia TRI jestem bardzo ciekawy Proszę o ile to możliwe DTR

miki121
29-01-2012, 12:16
Jestem otwarty na nowe wyzwania byłem na paru szkoleniach? I wiem co jest najważniejsze w pompie ciepła. Czekam na konkrety Alfea Ezcelia TRI jestem bardzo ciekawy Proszę o ile to możliwe DTR

Ja mogę powiedzieć że też byłem w na paru szkoleniach..
I szczerze mówiąc często ludzie którzy prowadzą szkolenia nie mają pojęcia o czym mówią :)
Sam w życiu też prowadziłem sporo szkoleń z serwisu pomp ciepła..
Jeżeli kolega chcę wyzwania to proszę bardzo o obejżenie filmu z montażu Vitocall 200S i napsiać co za błedę są popełnone na tym filmie :)
Bo jest kilka przesad niezgodnych ze sztuką instalacyjną..
Pozdrawiam

miki121
29-01-2012, 12:25
A tak też podpowiem żę mam opomiarowaną Vitocall 160 oraz Discovery tzn. licznik poboru i licznik zużycia wody.
Obydwie pompy pracują na powietrzu zamkniętym w budownictwie szeregowym na jednej ulicy.:)
Po podsumowaniu przez kilka miesięcy pracy z podziałem kosztów i zużycia różnica na poziomie 0.
Różnica w kosztach z tego co pamiętam za Discovery z montażem klient zapłącił jakieś 7600 a drugi za viessmanna jakieś 10800zł.
Więc po co płacić za naklejkę przeszło 3000tyś??

miki121
29-01-2012, 15:57
Miki,mogę być Twoim pierwszym klientem na Atlantica ;)
Jak mozesz to rzuć mi ofertę na S8 lub SE8 z zasobnikiem i montażem :)

Mówisz Masz jutro dostaniesz :)

Pozdrawiam

miki121
29-01-2012, 18:25
No już może nie pierwszy ale ekstra rabat za śląsk i aktywnego forumowicza :)

miki121
29-01-2012, 18:46
No to gratuluję,biznes się rozkręca :)

Rozsądna cena przy dobrej jakości rozwiązań plus 15 lat doświadczenia :)
Łatwo nie jest..
Ale takie firmy jak Atlantic miło mnie zaskoczyły :)

ROBOTERM
30-01-2012, 15:56
A ja chce prowizję z dobre wprowadzenie ale za 4500 brutto i jeszcze rabat to chyba już dla mnie nic nie zostanie. Arturo daj znać jak tam już będzie po montażu. Chyba nam Chiny na potęgę rosną. A w europie kryzys hmmm no cóż musimy dbać o daleki wschód bo kto ma kasę ten rządzi. Ja już nie chcę oglądać tego filmiku który masz na myśli. Jeśli chodzi o 200 - S i pochodne to stacją samochodową też się to fajnie uruchamia. :-). Czyli jeżeli chodzi o 160 to cennikowa leci 7700 i chyba 8600 a z rabatem to może i mniej. Ja i tak uważam że warto taką pompę kupić niż kolektory.

ROBOTERM
30-01-2012, 19:53
Panowie już rozumiem to forum jest parę ludzi którzy mają tu monopol ja odpadam ale życzę wam sukcesów bo każda forma i pomysł na biznes jest dobry pozdro.... bez odbioru

miki121
30-01-2012, 20:48
A ja chce prowizję z dobre wprowadzenie ale za 4500 brutto i jeszcze rabat to chyba już dla mnie nic nie zostanie. Arturo daj znać jak tam już będzie po montażu. Chyba nam Chiny na potęgę rosną. A w europie kryzys hmmm no cóż musimy dbać o daleki wschód bo kto ma kasę ten rządzi. Ja już nie chcę oglądać tego filmiku który masz na myśli. Jeśli chodzi o 200 - S i pochodne to stacją samochodową też się to fajnie uruchamia. :-). Czyli jeżeli chodzi o 160 to cennikowa leci 7700 i chyba 8600 a z rabatem to może i mniej. Ja i tak uważam że warto taką pompę kupić niż kolektory.

Z tego co napisał Arturo to chodziło mu o pompę do co i cwu a nie do cwu :)
Co do chin to powiedz tak szczerze wszystkim na forum gdzie jest robiona większość bebechów do pomp ciepła każdej marki od tej na X do tej na V?
Gdzie produkuje się teraz rury, kształtki, materiały instalacyjne, zawory itp???
Gdzie jest produkowana armatura zaworki do kibli, wylewki, krany itp..
Większość tzw. europejskich producentów pakuje albo składa te ustrojstwa w europie daje cenę razy 4 i do hurtu..
Potem dostaniesz 40% upust na coś i myślisz że Pana boga złapałeś za nogi ;)
Wiesz ile kosztuje klimatyzator w chinach o mocy 3,5kW chłodząco / grzejący ??
Max 50 dolarów z transportem ( pod warunkiem że kupisz kontener ) :)
Tak jest z pompami - nawet agregatem do Vitodensa 200 ( gdzie airwell ma fabrykę ?? -Shenzen Chiny )
Jak masz kasę to zrobią wszystko nawet instrukcję po polsku, logo twoje itp..
Tak to działa i będzie działało :)
Pozdrawiam kolegę