PDA

Zobacz pełną wersję : Plazma a konstrukcja ścianki k-g



Tomek0
07-01-2012, 11:26
Witam,
Właśnie stawiam ścianke z płyt k-g. Ścianka ma odstawać 10cm od ścianki działowej w bloku. Na tej ściance chcę powiesić TV o wadze około 30-35kg. Teraz proszę o poradę bo już sam nie wiem. Front tej ścianki będzie składać się z podwójnej płyty k-g przykręconej do profilu CW 50 w rozstawie co 30cm ( dla pewności ). Dwa profile zamierzam ustawić tak by wypadały na miejsce w którym będą przygotowane dziury na śruby od wieszaka TV. Teraz właśnie nie wiem czy mogę przykręcić ten wieszak za zwykłe blachowkręty przechodząc przez 2 płyty k-g i znajdujacy się za nimi profil CW. Zapewne w wieszaku będą 4 otwory pod śruby montażowe. Czy taka konstrukcja zda egzamin ? czy może użyć innych śrub do montażu np. ślimaków na długość 2 płyt. Dodam, że nie chcę wstawiać już łat drewnianych zamiast CW ( nie pomyślałem wczesniej ).

firewall
07-01-2012, 12:27
Jeżeli na podwójnej płycie+stelaż wisi kibelek+ siedzi spory facet i jeszcze wierci się i nic się nie dzieje to plaźmie też nic nie stanie się. A jak masz jakieś wątpliwości to klej dwuskładnikowy na stelaż i przykręcaj wtedy i TV i jeszcze głowa nosorożca będzie bezpiecznie wisieć.:)

Tomek0
07-01-2012, 14:58
Co masz na myśli z tym klejem ? gdzie i kiedy posmarować profil. Generalnie mnie uspokoiłeś, choć trzeba pamiętać, że stelaż od kibelka jest z grubszej blachy i tak nie pracuje. Tylko proszę, powiedz jakimi śrubami się przytwierdzić do tych płyt i profili. Same blachowkręty. ślimaki czy może jakies kołki rozporowe

william.bonawentura
07-01-2012, 15:48
Cztery punkty to nie majątek, ja bym dał metalowe kołki "motylki" (1zł sztuka) przewiercając płyty i profil. Oczywiście jeśli znasz jego przebieg.

Tomek0
07-01-2012, 16:04
Dziękuję za pomoc. Profil ustawie w miejscu przebigania otworów w wieszaku ( Jutro kupuje wieszak i będę miał wymiary ). Co do motylków to chodzi o coś takiego jak tu ? http://www.superdomek.pl/artykuly/dom/remont-i-budowa/7-kolki-rozporowe-do-plyt-kartonowo-gipsowych.html .... coś tutaj piszą o problemach z metalowymi kołkami. W takim wypadku mogę zastosować plastikowe ? Mam nadzieje, że są wystarczjąco długie - 2 płyty i profil ehhh

compi
07-01-2012, 16:53
Jak masz obawy to daj jako pierwszą płytę OSB, wiórową czy co tam znajdziesz najtańszego, a potem dopiero g-k pod szpachlę i farbę. Deska w miejscu montażu też będzie ok. Jednak już zwykła molly fi8 w płycie g-k trzyma w pionie chyba ze 25kg, więc cztery to już całkiem sporo, a przecież uchwyty mają miejsce, aby dać jeszcze więcej mocowań. Ten uchwyt będzie z regulacją?

Tomek0
07-01-2012, 18:40
Kupiłem motylki metalowe fi 10, a śruba fi 5. Odpowiednio długie na dwie płyty. Mam nadzieje, że te 4 sztuki wytrzymają. Dzięki za pomoc

william.bonawentura
08-01-2012, 14:48
Miałem na myśli takie kołki:
http://www.netgips.pl/environment/cache/images/300_0_productGfx_1d9e0d3da9e49068a58e48b55c5a080c. jpg

zarowa2
08-01-2012, 20:17
Miałem na myśli takie kołki:
http://www.netgips.pl/environment/cache/images/300_0_productGfx_1d9e0d3da9e49068a58e48b55c5a080c. jpg

te klolki sa do montowania lamp wiszących

william.bonawentura
09-01-2012, 21:32
Uwierz mi, że do zamocowania uchwytu TV będą się również nadawały :). Zaś powierzchnia docisku "parasolki" do profilu CD będzie większa od "bałwanka".

Tomek0
10-01-2012, 19:31
To w końcu złe kupiłem ? Mogę jeszcze kupić inne, bo w sumie nie wiem jak zamontować "motylki" bez nitownicy do kołków.