PDA

Zobacz pełną wersję : Przyłączenie prądu do działki jakie miejsce jest najlepsze?



annkier
29-04-2004, 18:00
Gdzie umieścić tak zwaną skrzynkę elektryczną jeśli jeszcze nie mam projektu domu i nie wiem gdzie konkretkie wypadnie wjazd.
Planowaliśmy umieścić ją w ogrodzeniu ale jak to zrobić jak jeszcze go nie ma.
Poradźcie jak to zrobić aby potem nie ponosić kosztów z przesuwaniem jej bo np. wypadła na wjeżdzie lub furtce.
Napiszcie jak Wy ją umieściliście, które miejsce jest najlepsze?

Tomasz M.
29-04-2004, 18:10
Zwykle na danej działce nie ma wcale tak wiele miejsc, w których sensownie jest zrobić wjazd i furtkę. Po drugie, jeśli skrzynkę dasz np. na granicy działki, blisko jednego z narożników, jest małe ryzyko, że będzie z czymś kolidowała.

majki
29-04-2004, 18:56
Jestem teraz w identycznej sytuacji : też planuje umieścić gdzieś skrzynkę - myślę, ze będzie to linia ogrodzenia, wyliczę gdzie będzie w przyszłości słupek i tam stanie.
Mam tylko większy problem, bo do projektu przyłącza potrzeba projekt domu, a tego nie mam. Tak wymaga ZE u mnie. Dodatkowo trzeba czekać na projekt 1,5 miesiąca...
Annkier - masz problemy z załatwieniem przyłącza ? Czy jakoś idzie to u Ciebie ?
Dodatkowo : robisz ziemne przyłącze rozumiem ? Kto Tobie kładzie kabel : sam czy ZE ?
Pozdrawiam, Majki

tom soyer
30-04-2004, 06:08
niestety wg mnie naroznik nie jest wcale taki bezpieczny bo czesto w ktoryms narozniku robimy furtke dla kubla na smieci.najbezpieczniej postawic skrzynke na srodku - to daje najkrotsza droge do budynku, pozniejsza latwa mozliwosc naprawy lub wymiany kabla jednak urok takiego rozwiazania zalezy od rodzaju ogrodzenia. w ogrodzeniu muroiwanym latwo taka szafke schowac, w bardziej azurowym bedzie ona szpecic. najlepszym rozwiazaniem jest zapoalanowanie w ktoryms narozniku malej furtki dla panow smieciarzy, pozniej powinna przyjsc brama, furtka i przy furtce z malym zapasem umiescic skrzynke. najczesciej to miejsc pokrywa sie tez z naroznikiem budynku wiec mozna zaoszczedzic tez pare metrow kabla.

tom soyer
30-04-2004, 06:11
. tu byl bis :)

alexiel
30-04-2004, 07:12
Nie wiem jak jest u was tzn. ZE ale np. mój sąsiad miał warunki techniczne na przyłącze kablowe czyli skrzynka przyłączeniowa w lini ogrodzenia (najczęściej). Więc zrobił sobie ładne ogrodzenie z klinkieru i ładne miejsce na skrzynkę przyłączeniową pomiędzy furtką a bramą. Po czym przyszło do podłączenia sieci i konsternacja. Okazało się że ZE nie może tutaj wstawić skrzynki w/w miejsce ponieważ według ich projektu szkrzynka wypada w innym miejscu.

tom soyer
30-04-2004, 08:22
alexiel chyba pomyliles sie o jedno zero albo ktos chcial go obedrzec na zywca.

alexiel
30-04-2004, 09:56
Powiedziałem nie wiem czy to jest prawda ale nowy projekt +podłączenie chodziło mi o łączny koszt.

annkier
30-04-2004, 18:02
Ja dalej nie wiem co robić?
działka moja ma szer ok 30 m planu jdomu jeszcze nie mam , przymieramy się do D39 z muratora ale muszę jakoś dobudować do niego garaż na dwa samochody najlepiej z prawej str. Doradźcie jak umieścić tą skrzynkę. Przyłącza ją podwykonawca ZE Pruszków więc nie mam z nim nic wspólnego planu do umowy nie wymagali , czy będą wymagali do podłączenia nie wiem, muszę przeczytać umowę ale z tego co wiem to zobligowałam się do umieszczenia jej w lini ogrodzenia.
Tylko na którym metrze działki.
Pomóżcie!