PDA

Zobacz pełną wersję : Świadectwo energetyczne,a projekt?



nodan
07-01-2012, 21:43
CZy to co jest w Swidectwie energetycznym musi buć zgodne z projektem- chodzi mi głownie o grubosc styropianu pod podloga i welny na stropie?

emilus18
08-01-2012, 21:33
Sztuka nakazuje żeby było zgodne. Nie wiem jak to się ma do przepisów, ale gdzieś chyba wyczytałam że jeśli papiery domu (czytaj: świadectwo energetyczne) jest źle wykonane(zawiera nieprawdziwe informacje i przez to naraża kupującego na straty), to przy sprzedaży domu można starać się o unieważnienie z powodu błędów formalnych - jeśli jestem w błędzie, to niech mnie ktoś poprawi.

asolt
08-01-2012, 22:21
CZy to co jest w Swidectwie energetycznym musi buć zgodne z projektem- chodzi mi głownie o grubosc styropianu pod podloga i welny na stropie?

Świadectwo musi być zgodne ze stanem faktycznym a nie z projektem, czy jest zgodne z projektem to zalezy czy budynek był budowany zgodnie z projektem.

KrzysztofLis2
09-01-2012, 17:22
Świadectwo powinno być zgodne z rzeczywistością, jeśli projekt od niej odbiega, to i świadectwo powinno.

orko
12-01-2012, 13:26
Świadectwo energetyczne to taki papierek lakmusowy. Tylko kompletny naiwniak będzie się łudził że jest inaczej kupując dom.

KrzysztofLis2
15-01-2012, 16:21
Typowe świadectwo to rzeczywiście będzie papierek o wartości takiej, jaką ma kawałek zadrukowanego papieru...

Ale wynika to tylko z tego, że takie, a nie inne podejście mają do tego dokumentu inwestorzy. Traktują go jako "kolejny zbędny papier, którym trzeba nakarmić biurokatów, żeby pozwolili w końcu mieszkać w domu". Tymczasem świadectwo może być pomocne w osiągnięciu lepszego standardu energooszczędnego, choć w Polsce mało kto (jeszcze) traktuje to jako zaletę...

inzynier45
23-01-2012, 11:39
jedyne świadectwo to dokument Passiv haus institut który wystawia po przebadaniu domu jak już stoi gotowy