PDA

Zobacz pełną wersję : Przeciekające kominy systemowe - powód?



zygi72
08-01-2012, 09:09
Poproszę o podpowiedź co może być powodem i co zrobić aby zaradzić.
Mam 1 komin podwójny z wentylacją Leier, oraz dwa kominy wentylacyjne z Winerbergera. Wszystkie są obłożone styropianem 1cm, na to klej i siatka. Następnie położona płytka elewacyjna. Góra na około obłożona z cegły klinkierowej (pełnej) - taka otoczka naokoło, środek zalany betonem ze spadkiem. Tak mi to zrobiła moja ekipa. Pomijam jak to zrobili bo woła to o pomstę do nieba ale nie o to chodzi. Problem jest w tym że każdy komin przecieka. Jest już dachówka oraz zrobiona obróbka blacharska. wydaje się że nie powinno lecieć bo jest w miarę ok ale...
No właśnie pojawia się wilgoć na każdym kominie. Mam podejrzenia, że leci to gdzieś pod płytkami przez tą czapę zrobioną przez majstrów.
Jak to usunąć. Może zrobić jakąś czapę z blachy? aby woda ściekała?
śmiesznie to wygląda bo nawet jak jest mżawka to pojawia się ta woda, a jak mocno pada to jest więcej tej wody ale nie aż tak strasznie-nie ma dużej różnicy. Myślę że gdyby było coś nie tak z blacharką to leciałoby mocniej przy zacinającym deszczu albo silnym wietrze itd. nie mam pojęcia co robić. wiadomo najlepiej rozebrać te płytki ale może nie ma potrzeby??
podpowiedzcie proszę.

JACUŚ
08-01-2012, 10:07
Sprobuj zaimpregnowac kominy srodkiem Sikagrad 703 W http://www.chemiabudowlana.sklep.pl/index.php?products=product&prod_id=35
u mnie pomoglo, od dwoch lat nic.

Kominki Piotr Batura
08-01-2012, 16:33
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?193794-Ciekn%C4%85ce-kominy-wykwity.&p=5108207&viewfull=1#post5108207

jks
16-01-2014, 13:03
Mozesz skorzystac z gotowej obudowy komina - zapomnisz o wszelkich problemach z kominem (przeciekanie, pękanie itd)

Redakcja
27-03-2014, 18:58
Nasz podpowiedź - film o błędach w budowie komina

Kliknij domek: 251248

beton44
27-03-2014, 21:09
Mozesz skorzystac z gotowej obudowy komina - zapomnisz o wszelkich problemach z kominem (przeciekanie, pękanie itd)

Jest to bez wątpienia rozwiązanie ostateczne i skuteczne.

Tylko psu na budę się zdały poprzednie starania n/t odpowiedniej klinkierowej cegły, 3 razy poprawianych fug, 6 razy poprawianych obróbek i 2 razy poprawianej czapy:bye:

Kominki Piotr Batura
30-03-2014, 06:19
Jest to bez wątpienia rozwiązanie ostateczne i skuteczne.

Tylko psu na budę się zdały poprzednie starania n/t odpowiedniej klinkierowej cegły, 3 razy poprawianych fug, 6 razy poprawianych obróbek i 2 razy poprawianej czapy:bye:



A może warto pomyśleć o zmianie mentalności? Zarówno inwestorów, jak i wykonawców. Skoro nie ma szkół uczących budowania kominów (prawie), skoro brak majstrów, którzy maja coś młodym do przekazania (prawie), skoro nie ma dobrej cegły klasy "150" (prawie), a dekarze umiejący zrobić obróbkę komina poumierali (prawie), może czas zrezygnowac z tradycyjnych metod klecenia kominów?